Graphilla.com :: Преглед на тема - kakvo e mnenieto vi?
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

kakvo e mnenieto vi?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
stanchev



Регистриран на: 06 Апр 2003
Мнения: 17
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2003 7:57 pm    Заглавие: kakvo e mnenieto vi? Отговорете с цитат

www.svet.polypress.info
saita e stari4ak.....
[/url]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
compound ™
even better


Регистриран на: 08 Ное 2002
Мнения: 356
Местожителство: work

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2003 8:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sled kato go razgledah ustanovih che nqkoi ot fotografiite opredeleno iskat da sa moderni no opredeleno ne izglejdat taka, koeto e rezultat nai-veroiatno ot slojnoto sachetanie na podbor na modeli, grim, osvetlenie i nqkoi drugi drebni neshta. S drugi dumi na men lichno mi izglejdat tochno na fotografii ot bulgarskata shkola. Ne kazvam che sa loshi, a che dosta vreme gi deli ot nastoqshtoto svetovno nivo na fotografiqta kato cialo. Tuk tame se vijdat i razni chisto uchebni etiudi, koito ne znam dali mojesh da slojish v galeriq prosto ei taka ,))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2003 10:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

neznam g-n fotograf :) ne iskam da se obijdash, razgledah saita..moje da e star ma iavno pokazva na kakvo si sposoben shtom go pokazvash i moga da ti kaja che stom si na tova nivo za celi 10 godini... smeni profesiata be... ne si li razglejdal kfo praviat golemite fotografi? ne zabeliazvash li ti kade si?.... pak akzvam nema kfo da se surdish ..ili izvadi hubavite raboti da ni pokajesh na kakvo si sposoben.. ili smenia profesiata....i kfi sa tia vaprosi za klasicheskata i digitalna fotografia..ne znaesh li che odavna tia e smesena..ma kfo da ti obiasniavam, tia temata e dosta dulga i shiroka..
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stanchev



Регистриран на: 06 Апр 2003
Мнения: 17
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2003 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

compound ™ написа:
Sled kato go razgledah ustanovih che nqkoi ot fotografiite opredeleno iskat da sa moderni no opredeleno ne izglejdat taka, koeto e rezultat nai-veroiatno ot slojnoto sachetanie na podbor na modeli, grim, osvetlenie i nqkoi drugi drebni neshta. S drugi dumi na men lichno mi izglejdat tochno na fotografii ot bulgarskata shkola. Ne kazvam che sa loshi, a che dosta vreme gi deli ot nastoqshtoto svetovno nivo na fotografiqta kato cialo. Tuk tame se vijdat i razni chisto uchebni etiudi, koito ne znam dali mojesh da slojish v galeriq prosto ei taka ,))

blagodarq za mnenieto
polezno e
koi avtori haresvash i smqtash za moderni?
s
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2003 1:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1-vo znachi moga da ti izbroiavam imena na fotografi do utre ..CHRIS DATO, BERNHARD AUGL, BRUCE TALBOT, DAVID BACHMAN, ANDREW SHAPTER, BRUNO VERSACI.... ma niama smisul...vtoro ne e nujno da otgovariash na vseki pootdelno... 3 ne te razbiram za tipiziraneto.. 4 neznam kolko dobre poznavash photoshop (ma gi znam tia deto dosta dobre go poznavat)...5 kak digitalnata fotografia e optimizirana??? m? pak nishto nerazbiram kakvi programi i algoritmi... sajuliavam che mahnah snimkite na FASHION temata sus sigurnost niamashe da poznaesh s kakvo sa snimani...ae mnoo se otplesnah tuka..niama smisul..
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2003 1:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат


това е единственото нещо, което ми допадна
причината: изглежда непреднамерено, за разлика от другите неща
и не че искам да се хваля, но като изключим студийните неща (просто не разполагам със студио) за 10 години твой опит, аз за 1 година откакто държа огледално-рефлексен апарат, съм те задминала
момчетата доста искрено ти казаха къде е проблема
по въпроса за апаратите - снимам с Практика МТЛ3, сканирам и обработвам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stanchev



Регистриран на: 06 Апр 2003
Мнения: 17
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2003 10:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

iskam da vidq :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stanchev



Регистриран на: 06 Апр 2003
Мнения: 17
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2003 10:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ok za progresa sam s 3 race pone.. :)
opitvam da postigna efekti pri klasi4eskoto snimane,koito sa trudni za postigane s Photoshop...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Вто Апр 08, 2003 12:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

stanchev написа:
ok za progresa sam s 3 race pone.. :)
opitvam da postigna efekti pri klasi4eskoto snimane,koito sa trudni za postigane s Photoshop...


при фотошопа едно от основните неща е да знаеш какво искаш, натам е въпрос на време и труд. Хубаво да имаш качествен source материал, но не е задължително (само дето времето скача експоненциално...)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dreik



Регистриран на: 27 Ное 2002
Мнения: 13
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2003 7:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

stanchev написа:
ok za progresa sam s 3 race pone.. :)
opitvam da postigna efekti pri klasi4eskoto snimane,koito sa trudni za postigane s Photoshop...


trudno za postigane vuv photoshop e onova koeto ne umeesh da pravish s nego :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mexx



Регистриран на: 02 Апр 2003
Мнения: 28
Местожителство: sofeto

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2003 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ne moga da si dyrja ustata zatworena kato cheta tiq alibalizmi na uwajaemoto 'foto molq'. neam deset godini praktika na pro shtrakach, no shte ti kaja, che si zle otkym ideino estestwo. klisheta izpolzwash - a kazwat che fotografite imali fantaziq. snimam kato lubitel s edna konika idiot, ponqkoga edin prekrasen olipmus mi popada w rycete, no snimkite mi imat dusha. a w twoite nqma nishto lichno.
a za tiq twoi opiti da kajesh che poznawsh shop-a i pokrai towa da ubedish wsichki ni w protiwnoto... ne iskam da powtarqm dumite na momchetata a i toku wij lock-nali temata, ako ne spra da pisha...
to i az trqbwa da porabotq wyrhu sebe si i saita, no ti mai trqbwa da zapochnesh neshto drugo da prawish. predlagam ti da si namerish dwe filmowi zaglawiq - 'hotel' i 'time code', prinadlejashti kym o! sramnata, ujasna kategoriq 'digitalen' i ...
_________________
<<-->>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2003 2:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

те па за принтерските копия - не печатница, а мастиленоструен принтер
за изложбата на фотоклуба двете ми снимки бяха печатани на принтери вадени в цифрово фото
резултатът: при принтера има повече полутонове, особено в критичните райони на много тъмното и много светлото, нещо което фотохартията и да се скъса не би могла да постигне. От един и същи файл, трябваше да дам колкото там струваше за да го пусна първо във фотото, да видя че ми е омазано и 1/2 ми снимка липсва като полутонове и да си го платя пак за да ми го разпечатат на принтер

П.П. в момента изложбата се намира в Градската библиотека в Пловдив
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stanchev



Регистриран на: 06 Апр 2003
Мнения: 17
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2003 10:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ok de
snimal sam i naposledak snimam s kakvi li ne dig kameri
poslednata e olympus e 20p.dobra e.no ne moje da se doblizi do ka4estvoto dori i na negativ 24/36 mm i tova e zaradi koli4estvoto info ...
da ne govorim za profi filmi format 6/6,6/7,6/9,9/12 sm golemina na negativa ili diapozitiva.posle ima mnogo dobri fotohartii kateto polutonovete i ka4estvoto e dosta po golqmo
ima i super dig garbove,te sa za sredno i golqmoformatni kameri,no tam cenite tragtvat ot 25 000$ nsgore :((((

http://www.dpreview.com/
Sigma SD9 3.43 million effective pixels
10.6 million sensor photosites
Nikon d100 6.0 million effective pixels
Canon eos10d 6.29 million effective pixels
se doblizavat do ka4estvata na klasi4eskiq diapozitiv(24/36mm)....

Canon eos1d 11.0 million effective pixels e super,no e okolo 6000$
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stanchev



Регистриран на: 06 Апр 2003
Мнения: 17
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2003 10:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

prav si
kakvo da ti kaza
opitvam
no tolkova obshta kritika...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stanchev



Регистриран на: 06 Апр 2003
Мнения: 17
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2003 11:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ok
qsno mi e
govorq za online izprashtane na snimki,koito obrabotvam s photoshop i se gledat na monitor...
kazi mi dobar printer kato model i cena ,na koito da moga da printiram do 30/40 cm?
stoto kopie na fotohartiq mi izliza 1,80 lv ....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kuturak



Регистриран на: 13 Мар 2003
Мнения: 54

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2003 3:25 pm    Заглавие: 1 vuprosche Отговорете с цитат

Iskam da te popitam, na site-a na zaglavnata stranica tova ti li si ili prosto tvoya snimka?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov