Graphilla.com :: Преглед на тема - 3D Конкурс - Martinium - Див Полярен Зовур
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

3D Конкурс - Martinium - Див Полярен Зовур

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> 3D Конкурс - Фантастично ездитно животно
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
martinium_n



Регистриран на: 08 Мар 2006
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Пет Мар 10, 2006 7:47 pm    Заглавие: 3D Конкурс - Martinium - Див Полярен Зовур Отговорете с цитат

Според Марийските легенди тези редки същества се наричат Диви Полярни Зовури. Други ги наричат Хрътките на Този, Който е Изначален. Те са били описвани в някои от най-древните истории свързани със земите на Софилус. Според тях, Зовурите били управлявани от древния народ на Шедан, наричани още ниските господари, поради ръста им (по-скоро си ги представям като джуджета, така че не правя връзка с хобити :P).
Много разкази описват Полярните Зовури като едни от най-силните същества крачили по Софилус. Огромният им ръст и тежеста им, приблизително 6 винени каци (около 2 тона), правят невъзможен всякакъв опит да бъдат спряни против волята им, особено когато са разярени. Според митовете, точно те са разместили Великата Планинска Верига във времената на хаосa.
Малцина са виждали жив Полярен Зовур, но тези които са, ги описват като огромни вълчеподобни същества с гигантски предни крайници и малки ципести крила, които им помагат единствено в дългите им скокове. Но най-изумитена е възхитителната им мощ, с която биха могли да влачат предмети дори 20 пъти по-тежки от самите тях. По природа те са диви и необоздани и не се поддават лесно на контрол. Затова единствените им известни господари са расата на набитите им приятели Шедан. Те са ги използвали за транспорт при най-обикновени пътешествия из ледената шир или за влачене на огромни и непосилни за други товари. Но когато се е налагало, те се превръщали в сеещи смърт машини на бойното поле. Поради това дори и днес при споменаване на името им настръхват дори и най-опитните войни.

Хаха надявам се да ви е интересно "малкото" въведения. Въпреки моята голяма НЕ-надареност с писането все пак това е за сега в роля на исторя за съществото. Също от 100 км се вижда колко ми е зле рисуването, но все пак го слагам за идейка. Надявам се да ви хареса и успех на всички!
Модела е полу-готов, така че има още мнооого работа. :) Всички критики и мнения са добре дошли.






Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger
temp00



Регистриран на: 25 Фев 2006
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Съб Мар 11, 2006 10:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Супер е животното, само че има какво още да се работи. Малко ми е неудобно да давам съвети на много по-добри от мен, но все пак...:

Мускулите на предните крака са добри, но по останалата част на тялото има някои, които стоят като случайни издатини.

Тоя релефен корем малко ме притеснява... Може би е прекалено човешки?(ама това е много субективно)

По задната част на тялото според мен има много работа.

Кефи ме опашчицата, но щом като ще прави дълги скоци, би трябвало да има устройство за балансиране(още повече с тези крила)

И не забравяй, че якото текстуриране, добрият лайтинг и сетъп, както и атмосферата дават адски много кредити при оценяването
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Christian



Регистриран на: 07 Мар 2006
Мнения: 230

МнениеПуснато на: Съб Мар 11, 2006 9:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Яко е, но това ли е краят ?! или ще бачкаш още :) тей като има още какво да се желае !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
martinium_n



Регистриран на: 08 Мар 2006
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Нед Мар 12, 2006 6:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Естествено, че това не е краят. Както пише по горе това е само МОДЕЛЪТ и то недовършен. Сега започвам да работя върху текстурите. Имам осще много работа а времето е много малко 'щото по цял ден работя по други неща и се надявам да ми остане време да го завърша така, както бих искал да изглежда.
temp00 корема си го представям така и за това така съм го направил. Всъщност ако е нормално четирикрако създание, не би могло да има, нито такива коремни, нито такива гръдни и гръбни мускли (от биологичен аспект). Само, че аз го правя с "предно предаване" :) и идеята ми е то да ходи бавно, като слон или нещо такова, и само когато скача да си използва крилата и то само за още няколко метра продължителност на скока. И при падането няма да му трябва баланс, защото то ще заравя с предните крака в земята и те изцяло ще поемат тежестта. Освен това в света, в който е замислено да обитава не е задължително гравитацията и плътността на въздоха да са същите като нашите. :) Все пак благодаря за идеите. Оценявам го и вече поработих по задните крака малко. Но за сега нямам време да update-вам. (промените са малки, но съм гледал краката на моето куче за да поизуча мускулите на задните крака.)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger
martinium_n



Регистриран на: 08 Мар 2006
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Пон Мар 20, 2006 6:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tova shte e to. :) Imashe oshte kvo da se pravi no vinagi ne ostava vreme...
Uspeh na vsichki uchastnici!







Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> 3D Конкурс - Фантастично ездитно животно Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov