Graphilla.com :: Преглед на тема - Logo - La Jeunesse - Dead Sea products
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Logo - La Jeunesse - Dead Sea products
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
svetko



Регистриран на: 15 Мар 2006
Мнения: 14
Местожителство: New York

МнениеПуснато на: Чет Мар 23, 2006 8:50 pm    Заглавие: Logo - La Jeunesse - Dead Sea products Отговорете с цитат

poneje tova mi e purvi post tuk, da kaja zdraveite na vsichki.
imam nujda ot pomosht i nai-veche kritiki.

Klienta i producta: vnositel na produkti ot Murtvo More - sol, shampoani, kremove - vse za bania takiva.. imeto e La Jeunesse - Dead Sea Rejuvenation, koeto bi triabvalo da znachi "mladost" na frenski.

purvo te iskaha da ima cvete v logoto - che predstavliavalo "mladost i cuftesh". az ne sum cvetar hich, nito sum rabotil niakoga s vectoren software.

den 1
purvoto cvete koeto vidiah pri otvarianeto na ilustratora beshe cveteto na ilustratora :) ta natam se seshtate... rezultata:


no mi se vidia mnogo goliamo - mnogo se nabivashe, ta go smalih.


nikoi ne haresa cveteto. po-tochno haresaha go, ama ne bash - reshiha da niama cvete - da probvam s more i jena. az tova iskah na purvo vreme - more i jena.

den 2
ta si narisuvah niakakuf siluet (do kolkoto mojah) no neuspiah da izmislia kak da vkaram i moreto tam. (te haresaha fonta ot logo #6 ta produljih s nego)

rezultat:


den 3
ochakvam otzivi - kolkoto po-zli tolkova po-dobre. (samo ne po glavata ne mnogo! :)
_________________
nemoo se potpisvam
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Katericata



Регистриран на: 16 Мар 2006
Мнения: 71
Местожителство: София, България

МнениеПуснато на: Чет Мар 23, 2006 8:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Spored men o6te ne sedi kato zavur6eno logo, no ina4e nomer 6 nai-mnogo mi haresva :)
_________________
У всеки от нас дреме по една птицечовка, понеже птицечовките са несубсумируеми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Пет Мар 24, 2006 10:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Има много лощо подобие на цветето на Илюстратор от CS2. пробвай да го направиш като японската емблема ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TIFF



Регистриран на: 23 Сеп 2004
Мнения: 1345

МнениеПуснато на: Пет Мар 24, 2006 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

бая трябва да се загледаш за да видиш жена. опитай се да я направиш забележима. това лого на вносителя ли е или ще стои и по опаковки, етикети?
_________________
100% biodegradable
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Cenestelle



Регистриран на: 28 Фев 2006
Мнения: 7
Местожителство: Varna!

МнениеПуснато на: Пет Мар 24, 2006 12:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

според мен силуета си е доста забележим, и номер 9 изглежда съвсем завършено, а за 6 - елементите са прекалено далеч и не се възприемат като едно цяло: сравни разстоянието между двата надписа в 6 и 9... мисля че във втория случай е по-добре
_________________
a day has 24 hours
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Мар 24, 2006 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

работи още в/у №8
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
svetko



Регистриран на: 15 Мар 2006
Мнения: 14
Местожителство: New York

МнениеПуснато на: Пет Мар 24, 2006 7:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

suglasen sum s mneniata na pochti vsichki.. obache stana neshto tupo snoshti - klienta i shefa mi sa na protivopolojni mnenia.

shte razkaja malko poveche za situaciata (koeto moje da ne chetete) :: az bachkam na zaplata za edin, na kogoto bratovched mu vsushstnost e klienta i sobstvenika na producta. shefa mi po princip izmerva productivnosta mi na lopata, a bratovchet mu uj e po-napred v tova otnoshenie. i dvamata sa milioneri. dosega bratovcheda e platil nad 150 hilki na profesionalna agencia, no ne e dovolen ot rezultata (pri purva vuzmojnost shte pokaja copy - na men mi haresva). ta sled 3-4 meseca focus groups i iako harchene, moiat shef mi dade edna sedmica da "opravia rabotite", koeto ne samo zvuchi, a deistvitelno E mnogo smeshno.. no hvanah vlaka i otidoh do "tam", i 3-4 chasa predimno slushah kak 3mata vajni (bez moia shef) hora komentirat vsichko za logota, opakovki i.t.n. mnogo mi haresa i nachina na brainstorming i rezultata ot tova. s dve dumi, celta beshe da se stoi daleche ot obiknoveno logo, kato tova na chanel, cartier i drugi lideri.

obache! snoshti shefa reche "tova e bukluk! 3 logota za 3 dena?" az: "ama toi go haresva (bratovcheda)", "men shte slushash, ne nego.". 7 minuti po-kusno gajeto mu reshi da mi "pomogne", po negova preporuka, i mi prati dva linka (bez komentar) - chanel.com i cartier.com.

ta probvah da mina na po-"moderen" font, no ne mislia che combinaciata sus siluet voubshte se vruzva:


a tezi mai gi pravih prosto za pulnej:


znam che sega vseki shte kaje "kakvo pita toia po-tochno" - taka che nepitam tochno za momenta, prosto go spodeliam - poveche kato tupa sluchka ot kolkoto "pomognete", no pak se nadiavam na suveti ot hora, bili v podobna situacia..

na vuprosite vi:
klienta e vnesul niakolko konteinera i se opitva da gi plasira na golemite verigi. logoto otiva kakto vurhu vseki product, taka i po vsichki materiali, documenti i.t.n... kato cialo e napulno seriozna rabota.
shte se opitam da opravia silueta.
cveteto mislia che otpadna napulno.
i pravilno - nito edno ot logotata ne e napulno zavursheno. po-skoro sa nasoki (pone taka beshe do snoshti, no dnes i az neznam)
_________________
nemoo se potpisvam
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
competition



Регистриран на: 15 Юли 2003
Мнения: 615
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 24, 2006 7:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

samo da kaja, che jenskia siluet se vijda samo na tamen fon
_________________
*
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
::лого::тип::



Регистриран на: 10 Юни 2003
Мнения: 444
Местожителство: Offline

МнениеПуснато на: Пет Мар 24, 2006 7:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

competition написа:
samo da kaja, che jenskia siluet se vijda samo na tamen fon
абсолютно....доста време се чудех....бе тез хора де ги видяха тез жени дееа... а то като го видях на тъмен фон и...загрях скритата картинка. Цветята са просто бррррр...няма да ги коментирам.

Номер 14 ми допада...ако се направи лицето по нежно...и се пипне малко още шрифта...например двете S да не са толкоз еднакви и тн
_________________
В интернете много психов, каждый пятый - это псих.
Говори со мною тихо, может я один из них...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Пет Мар 24, 2006 8:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ех, все на тебе се случват тия ситуации!
Трябва да напишеш книга...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
svetko



Регистриран на: 15 Мар 2006
Мнения: 14
Местожителство: New York

МнениеПуснато на: Пет Мар 24, 2006 8:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

competition написа:
samo da kaja, che jenskia siluet se vijda samo na tamen fon
mda - tochno. siluet pa inversnat stoi neestestveno - zatova.. usetih se malko kusno - zatova ia prasnah na fon 13tata.
_________________
nemoo se potpisvam
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Sami



Регистриран на: 08 Мар 2003
Мнения: 1190

МнениеПуснато на: Пет Мар 24, 2006 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко не по темата, но думата DEAD в наименованието на козметичен продукт не ми стои много на място. Нищо, че било такова морето и т.н.
_________________
печат на книги
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
svetko



Регистриран на: 15 Мар 2006
Мнения: 14
Местожителство: New York

МнениеПуснато на: Пет Мар 24, 2006 9:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sami написа:
Малко не по темата, но думата DEAD в наименованието на козметичен продукт не ми стои много на място. Нищо, че било такова морето и т.н.
suglasen, no te daje iskaha da se vijda poveche - goliamo..
_________________
nemoo se potpisvam
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
TIFF



Регистриран на: 23 Сеп 2004
Мнения: 1345

МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2006 9:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кофти ситуация... и ще се измъкнеш само ако им ходиш по свирката. още повече имаш продукт от мъртво море, с френско име значещо младост... абе разнобой отвсякъде :-(

в идеалния случай не бих постъпил така.

потърси вдъхновение в ориенталски, близкоизточни, арабски мотиви (такива каквито се появяват върху платове, керамика...). разработи няколко такива знака - те могат да се използват както в голям размер (на капака на някакъв крем да речем) така и по-деликатно (по краищата или за фон на етикетите). в случая се изгражда идентичността на серия продукти, не просто лого. за типографията бих избягал от ръкописни шрифтове - не са 'луксозни'. по-скоро бих продължил линията от ориенталските мотиви, без да се забивам в арабска типография съвсем... цветовете които се свързват с море са синьо, коралово червено, пясъчно жълто (макар в конкретния случай с мъртво море да са далеч от реалността)
_________________
100% biodegradable
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dadi



Регистриран на: 18 Яну 2006
Мнения: 240
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Нед Мар 26, 2006 1:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

zashto ima smesvane na frenski i anglijski ezik v logoto?

tova 'dead sea' e napravo nelogichno - po-dobre da e na frenski - triabva da e neshto ot roda 'la mer mort' (fresnkiat ne e silnata mi strana, ama tova moje da se proveri v niakoj rechnik)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
redo



Регистриран на: 20 Яну 2006
Мнения: 15

МнениеПуснато на: Сря Мар 29, 2006 2:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

set 4 mi haresva ... dobre 4e sa te nakarali da poraboti6 o6te :)... no zavisi naistina dali 6te stoi na porodukti lili e logo... 10 na produkt bi stoiial dobre no v 12 shrifta e mnogo po dobar spored men. Na figurkata oba4e ne6to i kuca savsem malko ... ne6to grubo ima o6te ...ako poosmiri6 liniite taka 4e da prelivat misleno edna v druga moze bi 6te stane po nezno... inache e zapo4nalo da stava mnogo iako
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svetko



Регистриран на: 15 Мар 2006
Мнения: 14
Местожителство: New York

МнениеПуснато на: Пон Апр 17, 2006 10:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dosta vreme mina otkakto postnah purvite varianti tuk, ta iskam da kaja purvo mnogo mersi na vsichki za suvetite. naloji se da prekusna rabotata po logoto zashtoto se okaza che tozi koito me svurza s klienta (negovia bratovched) se opital da go izmufti za baia goliama suma, az dokato sum na zaplata nali.. ta shefa mi me nakara da praskam varianti na kilo - s goliamata lopata, bez da se interesuva ot jelaniata na bratovched si.. okaza se che klienta nevidial poslednite varianti daje, no kakto i da e. ta sega vidia liceto i mu haresa - ta da mu dam varianti s nego.. o, i piramida iska.. manja s grozde..

ta taka.. basi predstavianeto napravih.. :))

za frensko-angliiska-arabska combinacia sum suglasen che e trudno da se napravi - i nai veche e neprofesionalno. no kakvo da napravia - eto mu zakonite na klienta:

1. shtom sa beauty products triabva da e na frenski.
2. dead sea - nemoje bez nego, i zaduljitelno bilo da e na angliski che nikoi niamalo da go razbere..
3. haresvat mu rukopisni i scriptovi takiva fontove.. biaga dalech ot CHANEL tip.

ta eto niakakvi leki promeni, ama napravo neiamam ideia kakvi varianti da probvam..


_________________
nemoo se potpisvam
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
xtazi



Регистриран на: 31 Май 2004
Мнения: 36

МнениеПуснато на: Пон Апр 17, 2006 10:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сет 2 и 3 са идеални за опаковки на дамски превръзки... не искам да те обидя - просто асоциацията ми е такава.
_________________
...I'll show you some MADNESS...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TIFF



Регистриран на: 23 Сеп 2004
Мнения: 1345

МнениеПуснато на: Пон Апр 17, 2006 10:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

абе канех се навремето да ти напиша още неща по темата ама няма смисъл. дай им 20 и 21 и да си чупят главите. (може и камила да им сложиш и да обясниш, че на български звучи като лайка на немски - де да знам, може да се изкефят.)
_________________
100% biodegradable
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
svetko



Регистриран на: 15 Мар 2006
Мнения: 14
Местожителство: New York

МнениеПуснато на: Пон Апр 17, 2006 10:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

xtazi написа:
Сет 2 и 3 са идеални за опаковки на дамски превръзки... не искам да те обидя - просто асоциацията ми е такава.

haha :) tochno! ot tam trugnah.. ne che svurzvam jenite nai-veche s damski prevruzki - de da znam i az zashto.. neshto ne se spraviam s jenskite elemeti.. mi svetiata? mi da ne pokazvam kakvi rusalki biah sutvoril - che po edno vreme poiska puk rusalka..

male mnogo grozen poslednia set...
_________________
nemoo se potpisvam
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov