Graphilla.com :: Преглед на тема - Къде сбъркахме? - или как се преборихме с вируса
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Къде сбъркахме? - или как се преборихме с вируса

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
the jester



Регистриран на: 31 Яну 2003
Мнения: 598
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 6:09 pm    Заглавие: Къде сбъркахме? - или как се преборихме с вируса Отговорете с цитат

Такааа, след неколкочасови нерви, псуване, питане на кой ли не, като се почне от гугъл, мине се през именити членове на този форум и световнонеизвестни сисадмини, намерих проклетия вирус на три от офис машините, който ни изправи косите точно след като хубаво бях хапнал огромна пилешка пържола и лютеница с лук - всички за лев и осемдесе.

Казусът:

Една колежка изрева - помощ, какво стана всички папки в сървъра са преименувани и са с едно и също име ЕAF, но с поредни номера. ЕAF (1), EAF (2), EAF (3) и т.н. до 60. Точно се опомням, от съседната стая излиза още една коуежка с думите:

- Боби, имам проблем, нещо става с имената на папките.

Първите студени тръпки ме полазиха кат османлии склоновете под Шипка. Но отказаха да бягат като овци, особено след като видях притеснения поглед и на третата колежка от фронт-офиса...

Като по филмите, след кратък, но напрегнат слоу-моушън, като стрела изключих рутера и наредих да спрат работа по всички станции.

Сядам аз на първия засегнат комп и отварям една от EAF папките. Вътре .xls-и някакви. Цъкам произволно на един - отваря се - всичко вътре на квадратчета, вместо обявените в заглавието данни за продажби по дистрибутори 2005...ХЛЪЦ! УЖАС!

Почнах гореспоменатото питане, търсене и нищо...никой не беше чул за такова животно..

Кулминацията:

Сядам аз пак отчаян на засегнатата машина и пак пускам фул систем скан от немай къде. Нортън 2005 си изкопа всичко и пак само нулички. Имаме и 3 компа с НОД32, щото са стари бараки, и Нортънчето им гърши гръбнаците. И там нищо...

И се появява първата колежка, която беше решила да използва ненадейната обедна почивка за 12 цигари, 3 кафета и солариум = 2 часа. Казах й:
- Сядай и ми обясни какво точно стана!
- Ами аз исках да направя една нова папка "EFG Leasing" за колите.
- Ми то такава папка си има тук, дори си е с името, а не с това проклето EAF - продължавам да се чудя аз.
- Ами аз като тръгнах да пиша, вместо ЕFG, погрешка написах EAF и натиснах нещо...

Тук пак не може да се обясни без филмов ефект. Един мощен zoom-out с мен в центъра на кадъра, яко филмовата лента назад докато замирише на стопена целулоза...

Развръзката:

Аааа, оооо, абе алооо?!?!? Абе що не каза...

Какво беше станало ли? Ами милата червенокоска била селектирала към шеесе папки и дала десен бутон rename. Писала тя злокобното EAF и очевидно ентер натиснала. Ако не сте пробвали, опитайте и вижте резултата.

Ами другите два компа - ами другите две колежки (отбелязвам само за протокола - РУСИ!!! ) се оказа че в точно този момент браузвали същия хард-диск...

Ами файлът на квадрадчета - е тука да се еба в късмета сложен! Улучил съм единствения съсипан файл в целия компютър сигурно, който отдавна се знаело (!) че нещо се бил прецакал...

Е, какво повече може да иска човек от такъв ден :)
_________________
Водка белая, но красит нос и чернит репутацию...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger MSN Messenger
Candelero



Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 1211
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 6:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tova e - BG Office woman... !

;))))
_________________
The designer can see from his drawings how the final design will look but, unfortunately, not necessarily how it will work.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
n1x0n



Регистриран на: 16 Окт 2003
Мнения: 1819
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 6:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пали свещи че не е вирус... щото с тия квадратчета - трудно се бачка!
_________________
Veritas † Aequitas
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
the jester



Регистриран на: 31 Яну 2003
Мнения: 598
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 6:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще палим свещи, мдам, особено след извършеното от мен предумишлено убийство, за което не споменах по-горе.

бел. авт. - "гърши" да се чете "кърши" вдъхновение, знаете как е...
_________________
Водка белая, но красит нос и чернит репутацию...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger MSN Messenger
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 6:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

the jester - ти от зор да не не те удари нещо на фатална дата работиш все още на31 януари 2003
Вие да не експерементирате с машината на времето выв вашия оис;-)
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 6:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

явно на мен ми идва повече работата днес;-(
тогави си се регистрирал;-)
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
the jester



Регистриран на: 31 Яну 2003
Мнения: 598
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 6:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хахахахаха, ValBo!!!! Ако имаме нужда от нова колежка - назначен си!

:)))))))))))))))))
_________________
Водка белая, но красит нос и чернит репутацию...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger MSN Messenger
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 9:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ti lud li si??? vij mu avatara na kakvo prilicha....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 9:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DR2 написа:
ti lud li si??? vij mu avatara na kakvo prilicha....

Абе ако спазваме външния вид спрямо аватара, аз със малко вакса и изкуствено мустаци, мога да го докарам
Ама ти бая хонорар за пластични хирурзи ще ти трябва;-)
Пък и доколкото съм виждал твои фотоси - никак не си те представям със силиконови гърди;-)
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 10:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ValBo написа:
DR2 написа:
ti lud li si??? vij mu avatara na kakvo prilicha....

Пък и доколкото съм виждал твои фотоси - никак не си те представям със силиконови гърди;-)

повярвай ми...аз си се представям...ммм:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 10:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е вие ме счупихте с тези аватари, та аз дори не мога да говоря, дори незнам имам ли пол :(
_________________
Много говориш бе, Панагонов!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 1:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

освен тов не спазваш правилата за 100х100.. имаш 24 да се реконструираш:)
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 1:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

panagonov, аватара макс 100х100 пиксела...
ако обичаш!
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov