Graphilla.com :: Преглед на тема - ABOBA Juni izliza sled broeni dni:)
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ABOBA Juni izliza sled broeni dni:)
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Новини, интервюта и уроци
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Momo



Регистриран на: 04 Ное 2003
Мнения: 19
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Юни 17, 2006 1:21 am    Заглавие: ABOBA Juni izliza sled broeni dni:) Отговорете с цитат

Zdraveite,
I molq da me izvinite za dylgoto mylchanie, taka se sluchi... No ne sym zabravil za nishto i nikogo, shte otgovorq na vsqkakvi vyprosi, svyrzani sys spisanieto. Sled nqkolko dni idva vtori broi na aboba/pishem go s malki bukvi/, lichno spored men dosta po interesen i qsen:) ot predishniq:) Shte se radvam da spodelite mnenieto si:)

Blagodrq i uspeh na vsichki:)
_________________
Momo
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Съб Юни 17, 2006 2:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мнението ми...
Ми начинанието е похвално но маистина искам да чета по-малко за някакви хора дето са слагали л@йната си в консерви и са ги продавали за по 60 000 долара и повече за системата за присвояване на глас към риговете в Хрониките на Нарния, която подобрява крауд мениджмънта ( пиши ми ЛС ако се интересиваш от конкретната статия в западно списание ). По една случайност познавам Моника Попова и ми стана крайно обидно от начина по който сте се отнесли към работите и, някакви кошмарни снимки и няма и грам инфо за какво става дума, тва керамика ли е, риби ли са, крави ли са... За Че бих могъл да чета в 40 000 сайта за какво ми е вашето списание ? Ей такива дреболии ми са на главата. И къде е сайта за фийдбак ? Къде е форума ? И да е имало написано аз съм мързелив тъп консуматор и щом не съм го видял все едно го няма.
Бтв ( сега по-весело ) наскоро видях едни момиченца на по 14-16 години да го четат. Милите са помислили че става дума за списание за грим с тая корица. Хитра рекламна кампания ? Или нескопосана такава ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Momo



Регистриран на: 04 Ное 2003
Мнения: 19
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Юни 17, 2006 3:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Taka:)
Eto go i pyrvoto mnenie za dnes:) Blagodarq, Bicubic, za tova. Shte ti otgovorq nakratko i shte zapochna tochno ot Monika Popova. Ami, ti sam si dade otgovor zashto e predstavena po tozi nachin. Naistina snimkite, koito poluchihme za neinoto predstavqne bqha poveche ot ujasni. Uvajam rabotata i, i dori v nachaloto/sled nqkolko opita da podobrq snimkite, i sled kato ne ni bqha prateni po kachetveni/ bqh reshil da ne q predstavqme vyobshte. Vse pak, po dqvolite, iskahme d aimame BG artist i napravihme kompromis s edinstvenata snimka, ot koqto mojeshe da se izvadi shto gode dobro izobrajenie, i q pusnahme. Zashto e bez info za samata Monika? Eto zashto - aboba e prosto vrata, za koqto vseki artist ima kliuch, vednyj predstavena, Monika ne e izhvyrlena zad borda i zabravena, nie shte se vyrnem kym neq v pyrviq podhodqsht moment. Shte vidish, che i vyv vtoriq broi ima podoben tip predstavqniq, ot sega shte ti kaja za ednoto - Georgi Pasev, no negovite neshta sa dalech po kachestveni i si pozvolihme da slojim poveche. Za monika nqma info, zashtoto ni beshe dostaveno inteviu s neq, koeto ne podhojdashe na spisanietoi reshihme da izpishem imeto is golemi bukvi, a koi kakto iska taka da go priema, nie ne davame ocenki, ne kritikuvame, ne obsyjdame.
Tova, koeto iskam da kaja na nashite artisti, i veche nqkolko pyti kazvah po intervuta i t.n. e da se stegnat, i osven da rabotqt da mislqt i za po doroto predstavqne na rabotite si izobshto, zashtoto se okazva v edin moment, che nashite hora ni prashtat nqkakvi failove ot po 200-300K, koito se chudim kak da opravqme, a v syshtoto vreme artisti ot vyn ni prashtat celi CDta s originalni kachetveni raboti. Sam razbirash, che, slojen do takyv edin artist, nashiq shte izglejda smeshno. Uvi... Az samiq se zanimavam s izkustvo, ne samo v edna posoka i smqtam, che nabliudeniqta mi sa verni. Rqdko sa bylgarskite artisti, koito imat naistina gotovnost za predstavene po medii. Tova e za Monika, ni nai malko iskame da obidim kogoto i da bilo, ne me razbirai greshno. I molq, predai na Monika nai dobrite moi i na ekipa pojelaniq, s neq tepyrva shte se sreshtame.

Za lainata i 60 000 USD - tova e fakt, i neka da posluji za primer, che ne e nujno da si VELIK TVOREC za da pechelish ot "izkustvoto" si. I ne na posledno mqsto - temata na aboba e KAK JIVOTA V GRADSKA SREDA VLIQE VYRHU KULTURATA I IZKUSTVOTO, ima go v Editor's letter na pyrviq broi. E, s tazi statiq pokazvame edin primer za tova. Choveka reshil, opital, namerili se kupuvachi, toi prodava, koe mu e loshoto?:):):)

Za Che Gevara - razbira se, mojesh da prochetesh v 140 000 saita, no predstavi si, ima hora, koito uporito otkazvat da polzvat Internet, az lichno poznavam dvama:) i za tqh toi ne syshtestvuva, V razgovori s tqh se chuvstvam kato v drug svqt, za tqh dosta neshta ne sa izvestni, a moje bi i nqmat nujda da gi zanqt... Ne znam... no ne mojem da se syobrazqvame samo s tezi, koito prekarvat po 30 ot 24 chasa:) v denonoshtieto v mrejata ili samo s tezi, koito jiveqt v minaliq vek, nali?:)

Za reklamnata kampaniq - zashto vsichki mislqt, che koricata e pravena ot men? Az se zanimavam s dizaina, ne s izobrajenieto, dokolkoto to ne e oe avtorsko. Tova e snimka na artist, predstaven v spisanieto/Natalie Shau/ i edna ot neinite raboti e na koricata. Vseki ima pravo da q tyluva kakto si iska, no ako sme uspeli da sybudim interes v 14 godishni zashto ne? Ne sme celqli nikakva reklamna kampaniq s tazi snimka, tq beshe izbrana oshte prez Noemvri, i stranno zashto predizvika stranni i mnogoposochni reakcii... Iznenadan bqh da razbera mnenieto na mlad fotograf, spored kogoto koricata e tvyrde provokirashta, spored nego za da uspee aboba trqbva da ima po, citiram, - "soft" korici...
E, dano sym otgovoril na vyprosite ti, ako imash drugo davai, kogato moga shte pisha pak:)
_________________
Momo
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Momo



Регистриран на: 04 Ное 2003
Мнения: 19
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Юни 17, 2006 3:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Otnosno online versiq na aboba - takava ne predvijdame, v protiven sluchai riskuvame eventualniq sait da se prevyrne prosto v edna online galeriq:) Na tozi etap spisanieto izliza na hartiq i celim da se vyzpriema poveche vizualno, texta ne e nai vajniq element. Jelanieto ni e da imame poveche jiv kontact kakto s chitateli taka i sartisti. Razbirame, che tova e kolkoto dobre tolkova i zle, i vse pak aboba nqma da e syvem bez prisystvie v mrejata, no tova, koeto shte ima e informacionen sait s info za sledvashtiq broi, eventualno malka galeriq s nqkoi raboti na predstavenite artisti i forum. NO, ekipa na aboba - nie sme trima dushi i koe po napred:)? Skoro shte updeitnem nalichnata v momenta informaciq, i malko po malko shte imame i forum i galeriq, po-interesni sa neshtata, koito planirame da organizirame na jivo, ochakvaite novini:)
_________________
Momo
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
yonqo



Регистриран на: 01 Ное 2005
Мнения: 235
Местожителство: аирпорт

МнениеПуснато на: Съб Юни 17, 2006 10:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично се счупих да го търся, но за жалост не го намерих никъде. В книжарниците на Шипка 6 даже не са го чували. Кажи ми някои конкретни места от където мога да го купя, щото наистина искам да видя поне втория брой.
_________________
Ту ди аирпорт ма, оооооооу...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Momo



Регистриран на: 04 Ное 2003
Мнения: 19
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Юни 17, 2006 12:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Hm... stranno naistina, spisanieto se razprostranqva ot Jak Press i go ima po povecheto centralni, a i ne samo, budki za vestnici. Po knijarnici vse oshte ne sme go puskali, trqbva da se vodqt razgovori, da se preliva ot pusto v prazno... opitvame, no iziskva vreme, a ekipa ni e malyk:) Mejdu drugoto ako nqkoi tuk ima ideq kak da razprostranqvame spisanieto po efektivno - davaite:), otdelno nabirame hora, jelaeshti da go prodavat na ryka, ot cenata na prodaden broi 1lv ostava za prodavacha/za podrobnosti se obadete na telefona po dolu/.
Konkretno, poneje do dva dtri dni pyrvi broi shte byde izteglen ot Jak Press i zamenen s noviq, vseki, koito ima jelanie da go zakupi moje da pishe na creative@beingroup.com, ili na tel 851 00 99, tyrsete Momo ili Alexandra ili koito i da vdigne telefona, kajete za kakvo stava duma/moje i na english:) ako ne sym az ili Alexandra tam:)/.
_________________
Momo
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Нед Юни 18, 2006 2:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Momo
@k0 pI6e6 n@ kir m0ze nyak0i i d@ po4ne d@ 4ete kakv0 si n@pisal
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iDesign-er



Регистриран на: 21 Яну 2004
Мнения: 551

МнениеПуснато на: Нед Юни 18, 2006 10:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

fatwalker написа:
Momo
@k0 pI6e6 n@ kir m0ze nyak0i i d@ po4ne d@ 4ete kakv0 si n@pisal


Аз се отказах да чета още от първия по-дълъг пост, защото трябва една дума да я прочитам по два пъти. :(

П.С. Явно съм бил заблуден, защото мислех, че се казва adoba. Този Adobe, ех, този Adobe...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Momo



Регистриран на: 04 Ное 2003
Мнения: 19
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Юни 18, 2006 6:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хе хе, хора:) Чак с такива йероглифи като по горните не съм писал:) Пуснах първите два поста от компютър само с инсталирани френски и английски език, не очаквах, че ще ви създаде толкова неудобства... Все пак може да се чете без проблеми, не виждам защо да се препрочита една дума по два пъти??? Ок, сега съм на кирилица и дано вече четете безгрижно:) А името е създадено и ригистрирано много преди да се появи първия брой от главния ни редактор Грегор Шац, и ви уверявам, че идеята му най малко е свързана с Adobe:) В първия брой, който го е чел, е обяснено от къде идва aboba. Е, благодаря за коментарите, вижте и втори брой и пишете, важно е за всички ни.
_________________
Momo
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PERO!



Регистриран на: 06 Апр 2004
Мнения: 1157
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 19, 2006 10:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

списанието е маниерно и определено няма Identiti. Стила на писане е чиклит, по-подходящ за космополитан и др. кукленски списания. Личи си че е правено от истински артмени.

Ако някой иска да чете стойностно списание винаги може да си вземе ЛИК!

може би сори за мнението но, рекламата и претенциите са много по големи от съдържанието
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Momo



Регистриран на: 04 Ное 2003
Мнения: 19
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 19, 2006 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за мнението. За писането съм съгласен до известна степен, за това и търсим нови автори, които да пишат за списанието, за втори брой вече има и нови имена, отворени сме към всякакви предложения. Не пропускай факта, че материалите минават през превод от български на английски и обратното и това също е проблем. За претенциите - повечето от тези, които харесват aboba казват, че една от най добрите му страни е непретенциозния вид и отношиние, не знам къде виждаш претенции/посочи по детайлно неща, които не харесваш - пращай на creative@beingroup.com/. И за да завърша - по добре виж втори брой, първия е вече минало:) Хубав ден на всички:)
_________________
Momo
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PERO!



Регистриран на: 06 Апр 2004
Мнения: 1157
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 19, 2006 11:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Momo написа:
Благодаря за мнението. За писането съм съгласен до известна степен, за това и търсим нови автори, които да пишат за списанието, за втори брой вече има и нови имена, отворени сме към всякакви предложения. Не пропускай факта, че материалите минават през превод от български на английски и обратното и това също е проблем. За претенциите - повечето от тези, които харесват aboba казват, че една от най добрите му страни е непретенциозния вид и отношиние, не знам къде виждаш претенции/посочи по детайлно неща, които не харесваш - пращай на creative@beingroup.com/. И за да завърша - по добре виж втори брой, първия е вече минало:) Хубав ден на всички:)


да бе, а ше ми платите ли за учасник в проучването
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RiN



Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 603
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 19, 2006 11:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

на мен пък първия ми беше интересен. верно че има за дялане ама хора - опомнете се - това е 1-ви брой!!!!!!! мисля, че ктитиките трябва да са по-скоро позитивни иначе ще си четем в. Култура до засиняване и пълно оглупяване. адмирации за начинането. успех с втори брой. аз лично пак ще си го купя и съм сигурен че ще има развитие.
_________________
>=<>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Пон Юни 19, 2006 12:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@Момо : Работите които ми изпрати изглеждат доста добре, само не съм сигурен дали заглавието трябва да го има тоя Outer Glow- златно и синьо ми се струва добра комбинация. Избора на щрифтове е интересен... ще ви пожелая успех засега, надявам се да се закрепите на пазара, смятам че имате голям потенциал. Все пак примерно един егоист около 12-ти брой изглежда доста по различно отколкото около 112-ти, и аз се надявам и вие да стигнет до толкова :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TIFF



Регистриран на: 23 Сеп 2004
Мнения: 1345

МнениеПуснато на: Пон Юни 19, 2006 12:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

momo, от първия брой ми направи впечатление, че стилът на писане е доста под новото на представените проекти и артисти. а подобно разминаване би отказало част от и без друго малката потенциална аудитория. имате нужда повече авторски материали и по-голям обем представни работи, все пак е 2-месечно издание... ще потърся втория брой... нещо като втори шанс ;-)
_________________
100% biodegradable
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Momo



Регистриран на: 04 Ное 2003
Мнения: 19
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юни 20, 2006 2:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Работим върху това, търсим и нови автори за списанието, както на български така и на английски, е-мейла го давах два пъти по горе, който желае нека ми драсне два реда:)
_________________
Momo
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PetyoDenev



Регистриран на: 20 Мар 2006
Мнения: 1241
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юни 27, 2006 2:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Momo - Поздравления за новия брой, малко се бях претеснил от първия но сега виждам че нещата вървят на добре. Мисля че вече ме спечелихте за клиент :) Дали да не са абонирам ? :))
_________________
ALFA MILANO
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vnnikolov



Регистриран на: 03 Юни 2003
Мнения: 731
Местожителство: Sofiа

МнениеПуснато на: Съб Юли 01, 2006 2:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чудно е списанийцето. Ако стане и ежемесечно издание, цена няма да имате ;-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
yonqo



Регистриран на: 01 Ное 2005
Мнения: 235
Местожителство: аирпорт

МнениеПуснато на: Съб Юли 01, 2006 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз се снабдих с втория брой. Хареса ми. Наистина има трески за дялане (по мое мнение от към графичното оформление), но материалите в него ми харесаха. Радвам се, че има вече периодично издание на български, което да засяга съвременното изобразително изкуство. Успех!
_________________
Ту ди аирпорт ма, оооооооу...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
batMAN



Регистриран на: 09 Авг 2003
Мнения: 307
Местожителство: ???

МнениеПуснато на: Вто Юли 11, 2006 9:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@Момчи
Абе в провинцията къде да я търсим абоба-та? И ние от културата искаме да пием! :)


--------------------------
ХГ К-к ;)
_________________
???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Новини, интервюта и уроци Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov