Graphilla.com :: Преглед на тема - Представяне TBoNe
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Представяне TBoNe
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
TBoNe



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 16

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2003 10:45 am    Заглавие: Представяне TBoNe Отговорете с цитат

Такам... Тъй като graphilla форумите са огромни и ми трябваха много часове, за да го обходя изцяло, чак сега намерих време да се представя. Добре де, излъгах. До днес изобщо нямах време да преглеждам и тези форуми (колкото и да са малки форумите на rpg.bg, все пак заемат голяма част от свободното ми време. Да не говорим и че съм на дуплекс и едва успявам да вляза за по половин час дневно... )
Вторият проблем ми беше, че нямаше какво да представя. След като поразгледах нещата в 3D форума (с 3D съм се занимавал най-много и има неща, с които се гордея), ми как да ви кажа че всичко което съм правил някога ми се стори ужасно грозно...
Все пак вчера успях да се оттърся от това си мое впечатление и реших да постна едничка картинка (ми правих я в 22.30 вечерта... и ми заби 3D Studio-то накрая, което пък никога не ми се е случвало) на една най-обикновена стена:



Правил съм я едно време с много любоф на старата ми 486-ка. Всяка тухла, която виждате е отделен обект... водата е raytrace материал (прочетох туториалче някъде)... ми май е това. Когато успея да upload-на нови неща, ще ги постна тук. Имам идеята да понавали малко дъжд и да посложа мало ripple и някоя друга трева, но ще видим.

Иначе се занимавам напоследък с програмиране. Незнам дали изобщо ви интересува, но поне има нещо общо с 3D. Следващия линк е към две примерчета, които използват OpenGL. Предупреждавам: проверете ги за вируси. Колкото и да съм си проверявал компютъра, пак никога не може да си сигурен в чистотата му. Освен това не гарантирам, че програмата е обсолютно стабилна - забиванията са винаги възможни. Ако имате проблеми, можете да се оплачете тук и ще видя какво мога да направя за вас. Allura v3.0.1 prealpha.
2та примера (03.exe и 04.exe) са доста семпли около визия. По-важен е самия source, който няма да намерите, ако не се поинтересувате. Все пак мога да ви кажа какво правят, ако вече не сте ги пуснали и не сте проверили логовете. Първата програмка ви дава възможността да движите камерата около една безцветна кутия. Повтарям движи се камерата, затова осветлението не се проминя (или поне аз така си го обяснявам). Втория пример е малко по-як - имате един обект от около 55 facet-а, който се зарежда от файл-че (проверете лога за точната бройка) и е текстуриран с две текстури. Тревната съм я правил аз, а каменната я откраднах отнякъде, но вече не си спомням откъде. Мисля че беше от 3D Studio-то, но ще ви излъжа.

Това е за момента... нещо повече не се сещам.

edit: Бях пообъркал малко zip-a. Всичко е оправено. Между другото пробвах го на един друг комп - нещо не се затварят програмките като хората. Незнам защо... Трябва да е от непреинсталирания от дълго време Win2k. Иначе съм много сдухан, защото все още никой нищо не е написал... Знам, че всичко е много грозно, но все пак можеше да го кажете.
Сетих се за нищо друго мое, което можете да видите - [url=http://the3dstudio.com/(bx1alsnqdlzcyd30xil0c4zw)/models.aspx?id=305]Shock Wave[/url]:

_________________
ph33l th3 l0v3
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TBoNe



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 16

МнениеПуснато на: Сря Апр 23, 2003 10:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ok. Взех си бележчица. Пак ще пробваме, дано сега ви хареса повече:

Всъщност това е още работния вариант. Още си мисля какво да сложа за фон. Искам критика за тревата. Честно казано само на едно място във форума видях нещо подобно. По лични (и много субективни) убеждения има поне някакво приближение в качеството, но това май не го решавам аз. До утре трябва да съм сложил и фона с облаците. Т.е. той е готов, но имам проблеми с upload-а. Пък и нещо не ме кефи особено...
_________________
ph33l th3 l0v3
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Joro*



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 446

МнениеПуснато на: Сря Апр 23, 2003 11:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

az sym malko smuten ... razlikata mejdu dwata posta e 5 dena ?

ako za 5 dena towa si uspjal da postignesh se chudja
dali naistina iskash da bydesh wkluchen w 3D foruma ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Апр 24, 2003 12:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ne fashtam mno ot 3D ma tva dea si e prosto edna stena.
Ne ma vpe4atliqva nito s tehturite nito s kompoziciata(koiato niama nikav smisal)
Mnoo mi e interesno sled kato slanceto sveti otzadnata srana zashto stenata e osvetena otdrugata strana i kak adjaba se e polu4ila tazi sqnka otgore na stenata.
Se si mislq (vsashnost sam siguren) 4e ako beshe kazal 4e tva e praveno vav Photoshop-a shteshe da me vpe4atli pove4e
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sithmaster



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 200
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 24, 2003 2:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами отиди до поредната порутена сграда и виж.
Колко е голяама тревата? Колкото 2 тухли ли?
Погледни цвета на тухлата. Виж дали е толкова полска, дали хоросана(или какъвто и да е "спойващ" материал) е толкова бял.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TBoNe



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 16

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 9:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Разликата между двата поста наистина е 5 дена, но картинките са правени в два последователни дена. Просто нямах време и възможност да ги хпедставя по-рано.
Това са нещата, които правих тази седмица. Не са нищо особено, но все пак са нещо.

Това беше стената, която направих във понеделник. След лека консултация във форумите и мненията ви се получи това:

Разликата, освен в релефа е и в светлината. Отзад (зад камерата) има още едно слънце - синьо на цвят.

Вчера, от нямане на работа правих пейзажи с трева. Трабва много работа върху тях. Замислил съм дървета, но ще видим...
Искам едно питане да отправя. Какво не е наред във втората картинка? Слънцата са си на мястото, но нещо ме дразнят. Незнам какво.
_________________
ph33l th3 l0v3
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 10:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

pish pohvalno za entusiazma, che polzvash samo edin map se vizda, ama takak nema da stane
viz 3D foruma - tam Building Kinga e napravil edno Air harburche
ako i ti si napravish vseka tuhla da e geometriya i da si ya naredish ste izglezda mnogo po-dobre, pomisli sasto ako e stena ot stara kasta, to koi bi si postroil kusta na biloto na edna planina???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
skynet



Регистриран на: 01 Апр 2003
Мнения: 354

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 10:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

spored mene ti trqbvat oshte work i tutoriali. Otdeli naprimer mesec za neshto po-slojno, checkvai i sravnqvai s neshtata v 3D | Compositing i she stane, vijda se che imash jelanie
uspeh i poveche turpenie
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
oorka



Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 252
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 12:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето какво ще те посъветвам аз: Купи си една книга. На http://3d.dir.bg/bg/books.html може да видиш какво се предлага у нас на книжния пазар в областта 3D. Прочети я, изпълни всички упражнения вътре. След това я почни отначало. Информацията в тези книги е подредена и систематизирана по някакъв начин. Така ще придобиеш все пак някакви фундаментални познания за моделиране, текстуриране, осветление и т.н. Човек се научава най-добре ( поне в началото ), когато следва някакви правила и инструкций...Иначе рискуваш да придобиеш неясни и хаотични познания...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
chrom



Регистриран на: 13 Ное 2002
Мнения: 180
Местожителство: Edmonton AB

МнениеПуснато на: Пет Май 09, 2003 1:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

i zarezi lenses.pravilo nomer edno ako ne iskash da ti ignorirat postovete ne polzvai lenses.Ako iskash neshto da e istinsko polzvai photo texturi pipni si gi malko na shopa i tva e.

A za drugite raboti poslushai momchetata i nai veche oorka.iako knizki i praktika mu e maikata
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NURBS



Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 124

МнениеПуснато на: Пет Май 09, 2003 10:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Това, че имаш ентусиазма за работа и я правиш с любов, е много важно. Ако четеш и се упражняваш, скоро ще можеш да правиш истински неща. Всичко, каквото са ти казали по-горе е вярно - просто трябва работа. Аз бих те посъветвал да започнеш с готови модели, които да променяш по някакъв начин, да се упражняваш в текстурирането и осветлението им и да избягваш (поне в началото) плъгините. Не прекалявай със заиграването с разни фоториъл глезотии като каустици, пречупване и т.н. Направи нещо простичко, постарай се то да изглежда максимално реално, после направи някаква проста анимация... ей такива неща. С времето ще откриеш, че можеш да правиш все по-сложни неща... И чети туториали!

А за последните две картинки... ммм, с нищо не са по-добри от първите. Къде са сенките? Светлините ти изобщо сетнати ли са да хвърлят сенки? Слънцата на последната картинка те дразнят, защото са като залепени - небето около слънцето е бяло, не синьо. И, изобщо, забрави за тия флеърс! Нищо не издава начинаещия така, както тях, пък и изглеждат тъпо.
_________________
Tongue-tied, twisted, just an earth-bound misfit, I
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dosadnika



Регистриран на: 24 Апр 2003
Мнения: 137
Местожителство: sofiq

МнениеПуснато на: Пет Май 09, 2003 11:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

az si pazq purvite raboti koito misleh za veliki i sa dosta po zle ot tova po gore
Jelanieto, Liubovta kym rabotata, Tvor4eskiqt entosiazym sa magiqta koqto rajda krasivi neshta
NURBS ti dade mnogo dobra nasoka az shte vmetna oshte edna

nameri si hranata za trite neshta koito spomenah po gore i ne prestavaj da opitvash s vremeto shte vidish kak opitite se prevryshtat v tvor4esko mojstorstvo
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NURBS



Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 124

МнениеПуснато на: Пет Май 09, 2003 1:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Dosadnika написа:
Jelanieto, Liubovta kym rabotata, Tvor4eskiqt entosiazym sa magiqta koqto rajda krasivi neshta


Точно това исках да кажа, но не се получи. Супер е!
_________________
Tongue-tied, twisted, just an earth-bound misfit, I
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tva_sam_az



Регистриран на: 20 Апр 2003
Мнения: 75
Местожителство: krumovo

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2003 12:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

da ne ti puka ot tqhnoto mnenie na men stenata mi haresva
_________________
Ako ne ti puka kade si ne si se zagubil :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TBoNe



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 16

МнениеПуснато на: Вто Май 13, 2003 1:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Похвала за хората от ГРПХЛЛА, че отделиха за представянето отделен форум. Благодарение на това доста хора започнаха да ги четат, както се оказа.

Сега по същество. Значи в момента правя това, което каза oorka - оглеждам се за хубави книжки. Пък и учението ми дойде малко в множко и не съм се занимавал.. бах решил да следя форумите и когато свърша с училището да се захвана напълно сериозно и да постна нещо хубаво. Що се отнася до това, че на последните две картинки няма сенки - това е пълна лъжа. Ето ви картинка в голяма резолюция:

Едва ли си личи, но все пак сенките ги има, гарантирам.
Стената също е от отделни обекти. Смятам да си поиграя да ги подредя по малко по хубав начин, но както казах вече в момента има 1000 неща на главата. Последните дни губех малкото си свободно време в правене на едно дърво. Скоро сигурно ще го постна. Имам още работа по него...
Друго какво имаше? А да, текстуриране - бъкел не разбирам, уча се. Осветление - същата работа, попринцип го нацелвам... За lens ефектите съм съгласен, един реален пейзаж би изглеждал много по-добре, но откъде да то намеря по-дяволите?!

Все пак искам да благодаря на всички за мненията, обещавам да се вслушам в тях.
_________________
ph33l th3 l0v3
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Май 13, 2003 3:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз обаче ти предлагам това дърво преди да го постнеш, малко да си поблъскаш главата, малко да се позанимаеш с него , малко да го поизпипаш и когато накрая ти хареса на самия теб да го пуснеш. Масовата болест на постващите тука е оправданието "Те тва сам го спретнал за час - два, знам че не е кой знае кво ама...".
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TBoNe



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 16

МнениеПуснато на: Пон Май 19, 2003 11:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат


Това е дървото с тревата. Не намерих хубав background, затова си остава такъв - стария малоумния. Дървото в крайна сметка може и да е по-добро, но ми писна да се занимавам. Все пак прекарах 3 дена в изпипването му.
_________________
ph33l th3 l0v3
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Май 20, 2003 9:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

TBoNe написа:
...прекарах 3 дена в изпипването му.

e... malko sa bili.
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Chizmar



Регистриран на: 15 Апр 2003
Мнения: 336
Местожителство: VT

МнениеПуснато на: Вто Май 20, 2003 11:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дървото по бие на подрязан чимшир, а сцената е като при слънчево затъмнение. Мисля, че oorka правилно те посъветва да си намериш литература. Междувременно, докато се обучаваш в 3D, поствай неща, които са съобразно силите и възможностите ти за този етап. Така ще бъде по-лесно и за напредналите, които биха ти дали съвети. С това, което се опитваш да правиш в момента ти прескачаш цял един етап в своето развитие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Они



Регистриран на: 29 Апр 2003
Мнения: 33
Местожителство: като че ли на края на света

МнениеПуснато на: Вто Май 20, 2003 2:05 pm    Заглавие: ноблегни на качеството не на количеството Отговорете с цитат

Значи "чимшира" - малко в дясно - не може така да се изрязват нещата. Композиционно е много зле - натежава много на ляво. После тези листа в дясно не могат да компенсират - а и много еднаквеят. Тази издутина в центъра не и е там мястото. Значи премести чемшира, сложи няколко листа в едър план - да видим какво ще стане. И ако искаш да наподобява дйствителност това нещо пипни и облаците - щото не мязат на истински. Честно казано и аз ти препоръчвам с нещо по елементарно да се хванеш за начало - ето вземи пример от мен;))) По-добре нещо по елементарно, но да стои добре отколкото да се изхвърлиш и да увиснеш;))) И накрая да не се откажеш - опитвай докато стане - то няма къде да избяга стига да не спреш да го гониш.;)))
_________________
извинете за правописните грешки ;)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov