Graphilla.com :: Преглед на тема - Не е ли по добре да си направим членство платено?
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Не е ли по добре да си направим членство платено?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  

Не е ли по добре да си направим членство платено?
Да, редно е!
92%
 92%  [ 35 ]
Не, аз пари за нет не давам!
7%
 7%  [ 3 ]
Общо гласове : 38

Автор Съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Чет Апр 17, 2003 10:07 pm    Заглавие: Не е ли по добре да си направим членство платено? Отговорете с цитат

С всеки ден този форум става все по добър!
Членовете се увеличават, постовете също.
А, всичко това е трафик. А, трафика е пари!
Всичко дължим на Моргот! Той плаща!!!

Затова предлагам да се въведе членски внос за членовете с права!
Мисля, че 10 лева годишно няма да съборят никого

Грубо преброено правоимащите сме около 170-200 човека
това са 1700-2000 лева

Има за платен бърз хостинг, с почти неоганичен трафик!
Има за награден фонт за следващите конкурси!
Най-важното е, че ще може да се качват картинките, без някой да изреве, че не се виждат!

Който иска да поства ще си плаща
Мисля , че е редно, защото безплатен обяд няма!
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Чет Апр 17, 2003 10:13 pm    Заглавие: 100% ЗА! Отговорете с цитат

Естествено, без това да се отразява на правата ми.

Каквито, с пълно право, нямам!

И така е редно.

Едно предложение:

Нека да измислим добър пей алгоритъм...

Успех!

И... благодаря, Морготе! /Винаги съм знаел, че черното е бяло! :-)))/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 17, 2003 10:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

abs ZA - az samiq pla6tam 4ast ot parite za hostwaneto na podoben forum i znam kwo e ;)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Апр 17, 2003 10:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sagalsen !!!!
samo sefa da kaze po kolko LV i na koya smetka da se metat
a t-shurtki i t-shorti GRAPHILLA s
GRAPHILLA Maya Masters
ili
GRAPHILLA 3ds Max Masters
ste ima li?????????????
ili nesto drugo murzandaizinggg


ama samo da ne stane porednoto MADE IN Bulgaristan
vseki da vika sa dam pa nakraya da sme samo 20 dushi
molya horata deto kliocat gore da sa po-razumni i da premislyat dluboko predi da kliocnat

Valbo - respekt za IDEATA man!!!!!!!!!!!!11
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Coldblooded



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 1401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2003 12:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Vytre sym....moje da zvychi smeshno ama PLS samo da taksata da ne e 100LV+ shtoto vse pak nqkoi uchim i ne e tolkova lasno;)))))
Shefovete da reshavat:)
_________________
зомбииии!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2003 12:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

а някой мислил ли е по какъв начин ще става плащането?

щото аз до банката или до пощата за това няма да се разправям, а да се регистрира човек да получава пари с еPay е дълга и широка... Отделно, тия от германия, американия и нинамсикаде ще ви кажат че са навити, ама ако може с Visa/Mastercard. (що ли някой в БГ не се сети да направи нещо като PayPal...)

Хм, измислих: евентуално вариант е всеки петък на попа, от 8 до 8:15 да седи някой да събира парите и да ги носи на Моргот (като по пътя може да се отбие през околните кръчми :)....

. . . .


PS: друг проблем е как ще се преминава от групата на правонямащите в групата на правоимащите?

Досега беше постваш представяне, евентуално критика и евентуално promotion. Някак си грубо звучи: мъчиш се да направиш портфолио, постваш представяне, чудиш се как ли ще го приемат белобрадите графилски корифеи и накрая ти казват "бе имаш още да учиш, ама дай 10 кинта и си вътре.."

Честно казано в тоя момент бих се замислил дали искам да съм вътре...

Евентуално вариант е да се плаща за правото на хостинг (с изричното условие че съдържанието може да се линква само от графила [ако има нужда, мога да contribute-на за това])


абе с една дума не е проста работата


Последната промяна е направена от LOX на Пет Апр 18, 2003 12:30 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2003 12:24 am    Заглавие: Хех! Отговорете с цитат

100?

Тва е интересно! :-)

Ма чети ValBo...

Съвсем нормално предложение - 10 BGN for year!

Хм... става интересно:

Ми ако аз си зема по-голямо дисково пространство, естествено, срещу по-високо заплащане...

И то звучи така - http://www.graphilla.com/глупак/...

Възниква квадратно-кръглият философски въпрос:

Мога ли да се идентифицирам с http://www.graphilla.com ?!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexem



Регистриран на: 09 Мар 2003
Мнения: 164

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2003 12:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

1. 10 lv... mi tak she ti izleze po-evtino da se wursheh kum nekoj lan i da sloshish edna shtajga za host instalirash si apache nekoj ftp deamon i gotowo. Plashtash nekvi si 50 kinta na mesec za lan.
iam pred wid: http://www.bgcell.net/cable.htm - neograni4en trafik
i op spestih wi 1000lv. :)

Ina4e az li4no ne namerih golema polza oswen 4e si 4atime bulgari tuk. Postnah nekolko threads i wmesto nekoj tip, me napsuwaha nekolko puti. Ne znam moshe bi taka e po bulgarskija standart.

Sledowatelno az kakvo polu4awam za tezi 10lv na mesec 4lenski wnos?!

2. Po dobra ideja she e da se suberete (suberete shoto nadali az she moga da u4astwam poradi silno programistkata mi sushnost) naj-glavnite design shamani i da izdawata eshemese4no on-line magazine. I da kasheme horata da plashtat 5-10lv za da go drupnat 4rez pay pal ili poshteski zapis ili ako wurwi dobre i po sergiite moshe da go pusnete. Wjarwam 4e imate opit i znanija i nema da e problem neshto takowa.
_________________
Life is a game. The first rule is have fun! ;-)

“Dream no small dreams for they have no power to move the heart of men”
- Johann Wolfgang von Geothe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2003 1:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

a be ne 4e neam 10 kinta na godina, ne 4e ne mi se davat ama... tuka 4ini mi se neshto kuca.
Ideata da se plashta e dobra naistina ma neshto koncepta ne mi aresva kakto kazah i na ValBo. Ima mnogo drugi na4ini da se nabaviat kintite - bilo s konkursi igri ili tam kvito i da e drugi raboti no spored mene nai osnovnoto e dumi4kata SPONSORI. Siguren sam 4e ne otkrivam toplata voda ama kakto kazaha po-gore niakoi ot kolegite, sha stane "abe nestaash ma dai si parite i dobre doshul".
Ima i neshto drugo - kak she se oceniava koi moje da 4lenuva i koi ne? variantite sa dva:
1. Davash kinti i polu4avash prava da pishesh, koeto me navejda na misalta 4e az samo i da 4eta pak e polezno i pak kato karlej da karam pokrai tezi det snasiat kintite.
ot tuka ide i variant
2. da ima edin forum kakto sega "za vsi4ki potrebiteli" kadeto mojesh da puskash pa da te oceniavat i togava pitam az shto mi e da me priznavate 4e stavam, kat moga da si pisha i da 4eta.

Na final iskam samo da izrazia mnenie 4e i bez drugo sega horata malko se striaskat kato 4uiat dumite NIVA NA DOSTAP i PRAVA, a ako dobavim i KIHNI ZA DA SI VATRE mnoo hora sha izbiagat. E pitam az, tva li beshe na4alnia zamisal na toia forum.

I naistina za posledno bih kazal vmesto da kazvate "plashtai za da chlenuvash" - struva mi se po-dobre mi zvi4i anketa pod naslov"Daite da izmislim neshto kak moje da saberem parici za tozi forum 4e da podobrim neshtata"
_________________
jiv i div


Последната промяна е направена от koceto на Пет Апр 18, 2003 1:09 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2003 1:04 am    Заглавие: Чакай са пич! Отговорете с цитат

alexem написа:
...


Тук иде реч за идеята http://www.graphilla.com/templates/Morgoth/images/logo_phpBB.gif

Не говорим за това, някой да печели от сите.то...

Въпреки, че е нормално.

А хубаво ли е Един /Едни/ да плаща /т/, а всички ние, да четем, гледаме и постваме квото си пожелаем???!!!!

Друго - ValBo хубаво го каза, - това ще са пари за форумите:

- за поддръжка
- за награден фонд
- ако щеш и за срещи

Ако сме големи и свестни хора - доверие ли си нямаме...

И моля те - не говори за "bulgarskija standart"...

Щото днес четох в Труд за един пич, дето...

Ми... браво!

Не си виждал полза от пребиваването си тук - няма да ти отговоря на това!

И още нещо - Идеята е - всеки, който пожелае, да подпомогне форумите ГРПХЛА.

Не е задължително, мисля си, аз, тук, на коктейлна глава... /Дейба, бях го написал в мн. ч./

И още нещо си мисля - що па да не стане и с некъф пей вариант?!

Един пич си е направил труда да систематизира 65 000 logos.

Друг - безброй полезни линкове.

Трети - прави туториали.

Някой - кво ли не...

Тва кво е?!

Не е ли полезно?!

Ааа... Мноу дълго стана!

Най-добрият коктейл /след сухото Мартини на Дали/, е - 5 части Gin и една част Vodka! :-)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2003 1:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хора, само набързо, защото съм адски болен и сбръчкан от работа, утре ако съм жив ще прочета внимателно :)
Значи, преди всичко държа да уточня, че не съм дал нито лев за Graphilla, първо го хоствах на служебния си компютър (и съм много горд, че леймър като мен успя за един ден да инсталира и конфигурира Apache, php, mysql и phpbb2 :), а когато се поразрасна помолих едни приятели (go Declera team!) да го хостват. Освен че го направиха без пари, те предложиха и нужните условия - 10mbit до Spnet например :)) И все пак ако в един момент станем прекалено тежки за дундуркане (в момента правим към 3-4GB на месец, и това е само форумът, без картинки и т.н.) имам и резервен вариант :)
Изобщо, може да се каже, че доста съм мислил за организация, бъдеще и т.н. :)
Това със плащането не ми звучи като добра идея, поне не и за нещото, което е ГРПХЛЛА в момента... Баси, не се плаща да се виждаш с приятели и колеги! :)
Пък и скоро ще видите, че Graphilla конкурсите стават много сериозно нещо, все ще намерим и яки спонсори, ако чак се опре до скъпа подръжка :)
И сега наистина лягам :))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2003 9:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Гледай сега Моргот как развали хубавата работа
Що не си мълчиш, щяхме да си делнем парите;-))))


А сега сериозно!
Най големия ми проблем е хостването на картинките на ъндърграунд хостове
Аз, въпреки че съм в БГ не виждам половината. Корабите от конкурса съвсем не ги видях;-(
И понеже и аз мислех за развитието на клуба, се сетих за това решение.
Хубавите неща стават с пари. По хубавите с много пари;-)
Ако има спонсори е още по добре - че събирането на пари е голям таралеж в гащите.
Но определено мисля, че е добре да има един хост за всички картинки
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина


Последната промяна е направена от ValBo на Пет Апр 18, 2003 9:44 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
voltaja



Регистриран на: 12 Фев 2003
Мнения: 357

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2003 9:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Opredeleno varianta sas hosta za kartinkite e dobra ideja ne sam ot otgovornite vav toja forum za tva idei ne si pozvoljavam da davam no shto se otnasja do pari az sam vutre : morgoth da iznese tarifite i da se redim na gishetata :))
_________________
When I am on the road , no one can stop me!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TBoNe



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 16

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2003 10:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи, всичко е много хубаво като идея, с изключение на това, че много от новите потребители ще изпищят и то много злобно. Иначе, ако наистина имате нужда от пари - имате право да го направите. Но като гледам morgoth - май нямате...
Въпреки, че ако решите да плащате на дадени хора да кирилизират повечето от мненията, ще плащам и по 20лв годишно.
_________________
ph33l th3 l0v3
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexem



Регистриран на: 09 Мар 2003
Мнения: 164

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2003 1:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sho ne hostwate kartinkite na www.data.bg da kashe ili free.techno-link.com ?
_________________
Life is a game. The first rule is have fun! ;-)

“Dream no small dreams for they have no power to move the heart of men”
- Johann Wolfgang von Geothe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2003 1:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

alexem написа:
sho ne hostwate kartinkite na www.data.bg da kashe ili free.techno-link.com ?


Пич, ти винаги ли се обаждаш неподготвен
Нито един фрее бългаски сървар не се вижда от вън
Още повече, че различните провайдери взимно си ограничават трафика , поради караниците помежду си.
Отделно, че фрее сърварите са бавни и още много неща
Ако си мислиш , че ние ползваме интернет от вчера - лъжеш се!
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
achko



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 166
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2003 10:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ako vyprosa stoi gore dolu taka: "da davam li po 10, 20... 50 kinta godi6no za da sy6testvuvat mesta kato graphilla v mrejata?" , izob6to ne se zamislqm

ne 4e imam v momenta nqkvi dohodi ama vse pak 10 leva mi minavat za 2-3 dena prez gyza samo za kafeta i cigari...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
s2p



Регистриран на: 12 Апр 2003
Мнения: 30
Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2003 11:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не помня кой беше казал крилата мисъл:"Всяка добра идея започва на маса и завършва с правилник за вътрешния ред!"
Обаче ред трябва да има, мамката,(за да се запази добрата идея,мисля аз) а като гледам тука нещата с правилата вървят добре. Предполагам че да си модератор е въпрос на добра воля, но едва ли само добрата воля ще устои "ако в един момент станем прекалено тежки за дундуркане" ,защото става дума за някакво време и труд. Па като се споменаха и спонсори иде момента с мениджмънта. Също време и труд.
Така че хайде да се доверим на Моргот и АКО ДОТРЯБВА....знам ли...ДА ДАДЕМ!
Аз самия нямам права, но съм тук всяка вечер откакто намерих форума и бих дал 10лв.(на година...та това е смешно малко!!!), стига Мястото да го има.
_________________
Най-постоянното нещо на света е промяната.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб Апр 19, 2003 3:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Както го разбирам аз:

Идеята е да се съберат пари не защото е необходимо на този етап, не и за да се възнаградят усилията на хората, които правят възможно съществуването на този форум (завиждам им за ентусиазма). Идеята е да се съберат пари, за да се направи той по-добър, да се организират мероприятия (баси думата комсомолска), да се изработят призове за конкурсите и още камара други. Идеята за списание никак не е лоша!
Според мен това е начина да се развива и популяризира Графилата, ако не искаме да гледаме рекламни банери по фейса.

По-добре да се обмисли идеята и да се прецени ще има ли някой мерака да се нагърби с допълнителна работа по организацията, щото те парите се някак ще се съберат (ако се приеме това), но по интересното е после кво ще се прав с тях.

Ясно е че ще има и хора дето не са съгласни с идеята и подхождат резервирано, като става дума за пари и харченето им, злоупотреби с имането и прочие глупости, ам па и хората сигурно са се парили В края на краищата повечето се познаваме само задочно. Много от посетителите не са били в дир.бг и няма как да почустват форума като свой. Сигурен съм, че много от хорат са пропуснали ентусиазма на първите дни и го възприемат като комерсиална структура. Нов посетител не би се досетил, че някои от модераторите не се и познават, че са хора от бранша и в свободното си време се занимават и с форума, за да има място където да се срещаме и да обменяме идеи, да търсим помощ и да си мерим п*****е (с повече въображение става и в женски род;-).

Изпонаписах повече отколкото съм написал от създаването на Графилата, за да кажа само едно ---> ако се прецени, че такива пари могат да се похарчат разумно в интерес на форума - АЗ СЪМ ЗА!

Някой стигна ли до тук? ;-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mexx



Регистриран на: 02 Апр 2003
Мнения: 28
Местожителство: sofeto

МнениеПуснато на: Пон Апр 21, 2003 1:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mi are in
az sym za fondove i kinti po naprawlenie. neka ima nagradi za nai-typa grafika ili super qk design na sovalka i wsichko towa za 3 bottles of wine ili evalata na kolegite...
_________________
<<-->>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov