Graphilla.com :: Преглед на тема - АСИКО
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

АСИКО

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пон Ное 06, 2006 5:59 pm    Заглавие: АСИКО Отговорете с цитат

Това е проекта:

www.assiko.com

Всички коментари, критики, бъгове... са more than welcome!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RiN



Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 603
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 06, 2006 6:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

eeee браво! много добра работа!
_________________
>=<>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Пон Ное 06, 2006 7:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има хубави неща в лейаута чисто графично.
Рамките на навигационните елементи нещо не ме кефат ( може би по балонести тре да са или по прозрачни.
На мен ми е твърде дарк за тема Празненство.
Менюто (долното) ми простее, в смисъл можеше нещо да се случва на он моусе овер.
Галериите с тоя хоризонтален скрол не са решение, все пак тва е флаш моеже по интерактивно да се подходи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пон Ное 06, 2006 8:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nub, темата не е точно празненство, то е по-скоро част от темата, а е "дарк" защото:
1. ти е много голяма резолюцията ;)
2. Фоейрверките на светъл фон не вървят.

За другите неща... радвам се, че си намерил хубави неща в лейаута... чисто графично.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Вто Ное 07, 2006 1:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Greenhorn написа:
nub, темата не е точно празненство, то е по-скоро част от темата, а е "дарк" защото:
1. ти е много голяма резолюцията ;)
2. Фоейрверките на светъл фон не вървят.

За другите неща... радвам се, че си намерил хубави неща в лейаута... чисто графично.


:)))1.

Ок съгласих са:))
Ма скрола си остава:))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tn1



Регистриран на: 30 Ное 2002
Мнения: 231

МнениеПуснато на: Вто Ное 07, 2006 10:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво :) на мен много ми харесва какво се е получило. много
_________________
tuka vsichki pishat neshto...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 07, 2006 10:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

stranno ?! ... che vi haresva
Fonovete mi haresvat, no content boxovete i navigaciata spored men sa ujasni :) a celia sait az ne moga da go vurja s temata parti. Na men tozi site mi kloni kum mnogo zle ... :(
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
apropo



Регистриран на: 21 Юли 2004
Мнения: 75
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 07, 2006 11:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

БРАВОС и от мен, но с малка забележка. (малко ми бъркат в очите преливките на червното при contenta и кутийте ми изглеждат грубовати ) :*)
_________________
Ivko Tzvetanov
Трябва пот, за да свършиш работата, но за да я критикуваш е нужна само малко слюнка.

http://www.plamache.org/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Вто Ное 07, 2006 11:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ico написа:
stranno ?! ... che vi haresva
Fonovete mi haresvat, no content boxovete i navigaciata spored men sa ujasni :) a celia sait az ne moga da go vurja s temata parti. Na men tozi site mi kloni kum mnogo zle ... :(


Чак пък "много зле" :)))

Тhanks за коментара, обикновено си по-консруктивен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Ное 07, 2006 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Харесват ми много фоновете. И аз не съм убеден, че думата, с която асоциирам веднага като видя сайта е "ПАРТИ". Визуално и на мен не ми харесват тия панелчета с инфото. От чисто техническа гледна точка:
1. Фонтовете са омазани - що не използваш Antialias for readibility ако държиш да са антиалиаснати.
2. Stroke на заоблените краища на панелите гадно изтънява.
3. Гадни озъбвания има по бевълизираните бутони. Що не сложиш .jpg с маска или .png ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 07, 2006 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Greenhorn написа:
Чак пък "много зле" :)))
Тhanks за коментара, обикновено си по-консруктивен.


Аko mojeh da izmislia nachin koito (spored men) da opravi polojenieto (bez "наново") shtiah da ti kaja :) Neznam kakvo vi e bilo zadanieto i predpolagam si imate kup prichini saita da izglejda po tozi nachin, no krainia rezultat na men ne mi haresva hich.
Moe i da ne sum prav de :) se pak RiN i tn1 go haresvat mnogo puk tiahnoto mnenie ne e za prenebregvane.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Вто Ное 07, 2006 12:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

_sasho написа:
Харесват ми много фоновете. И аз не съм убеден, че думата, с която асоциирам веднага като видя сайта е "ПАРТИ". Визуално и на мен не ми харесват тия панелчета с инфото. От чисто техническа гледна точка:
1. Фонтовете са омазани - що не използваш Antialias for readibility ако държиш да са антиалиаснати.
2. Stroke на заоблените краища на панелите гадно изтънява.
3. Гадни озъбвания има по бевълизираните бутони. Що не сложиш .jpg с маска или .png ?


1. Фонтовете са С Antialias for readibility
2. Stroke-a си е стандартен flash stroke
3. Бутоните са вектор :)

С какъв flash player го гледаш?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Вто Ное 07, 2006 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ico написа:
Greenhorn написа:
Чак пък "много зле" :)))
Тhanks за коментара, обикновено си по-консруктивен.


Аko mojeh da izmislia nachin koito (spored men) da opravi polojenieto (bez "наново") shtiah da ti kaja :) Neznam kakvo vi e bilo zadanieto i predpolagam si imate kup prichini saita da izglejda po tozi nachin, no krainia rezultat na men ne mi haresva hich.
Moe i da ne sum prav de :) se pak RiN i tn1 go haresvat mnogo puk tiahnoto mnenie ne e za prenebregvane.


Ами мисля, че всеки си има право на вкус, лошо няма, твоето мнение не бих го пренебрегвал също, просто в случая според мен не си прав.

Има неща които биха могли да са по-завършени и по-пипнати, но времето за разработка свърши, това е положението :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Ное 07, 2006 2:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="Greenhorn]
1. Фонтовете са С Antialias for readibility
2. Stroke-a си е стандартен flash stroke
3. Бутоните са вектор :)

С какъв flash player го гледаш?[/quote]
С 9.
За 2 и 3 знам, че Flasha ги прави тия номера, зотова ти предложих .jpg и .png. И за шрифтовете можеш да намериш разрешение. Просто си прецакваш добрата работа с недоизпипване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Вто Ное 07, 2006 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аутлайнът -> конвърт към обект:)
само някои картинки/обекти не ми допадат иначе си е ок уеба:)
може още малко да се оптимизира за по-слаби машини да работи без да насича.
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kliment



Регистриран на: 30 Окт 2004
Мнения: 2044
Местожителство: Новогорци

МнениеПуснато на: Вто Ное 07, 2006 6:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добра работа ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
chono



Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 705
Местожителство: Wien, AT

МнениеПуснато на: Пет Ное 10, 2006 7:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На пръв поглед изглежда добре. Фоновете и мен ми харесват много. Обаче има доста кусури(основно по реализацията):
1. Много е тежък флашът, въври ужасно и то на приличен компютър.
2. Основната навигация изобщо не ми допада. Тези изкачащи панелчета могат да са доста по-пипнати. Да не говорим, че като цяло идеята за тях не ми харесва.
3. Същото важи и за блокчетата с основната информация - може нещо доста по-прилично да се измисли.
4. Като се връщаш към заглавната страница няма нужда всеки път да чакаша да се извърти анимацията отново... и без туй е доста тежка.
5. Като цяло малко тъмен ми идва, както и някой колеги споменаха - не носи 'парти' атмосфера.

Има и още дребни неща, ама няма да се впускам в подробности. Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Съб Ное 11, 2006 4:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички за коментарите, бяха от голяма полза.

Към колегите на които сайта не им носи "парти" атмосфера бих искал да отправя въпроса: Каква атмосфера ви носи? И какво би ви носило "парти" атмосфера? Тук съм длъжен да уточня, че макар и таг лайна да е "Всичко за вашето парти", основния акцент са фойерверките, като идеята е сайта да е индиректна препратка към темата, с интересни и провокиращи въображението визуални мотиви. В тази връзка преди да започне работата беше направено доста сериозно проучване на темата (или по-скоро темите) и избрания фон, както и тъмната стилистика се оказаха най-логичните.

Честно казано не очаквах точно тук да срещна забележки от този тип ... нещо май интерфейсните дизайни са ви дошли в повечко :(

DR2:
Конвъртнах ги, на отделен лейър ги сложих, ама пак има назъбване по закръгленията :( Дай малко повече инфо, да не би аз да не правя нещо като хората. 10х.

chono:
1. Сайта е тестван на най-стария компютър до който успях да се добера: K62 500MHz. Мога да кажа, че страницата се държи чудесно на по-слаби процесори. Ако на теб ти върви "ужасно" бих те посъветвал да предприемеш разни мерки за прочистване на ОС-а или поне да не го разглеждаш докато рендираш 3D модели например ;) Най-голямо натоварване дава началната страница, заради alpha-та в лъча, но повярвай ми оптимизирахме колкото можахме. Ако имаш някакви идеи давай, ще съм благодарен.

2. Какво не ти харесва в панелчетата и блокчетата? Имаш ли някаква конкретна идея? Ще се радвам да чуя.

4. На заглавната страница, няма никаква важна за съдържанието на сайта информация или функционалност. Ако за някой тя представлява интерес, то това би било заради анимациите и интерактивноститие. Входящата анимация е дълга 3сек. какво точно чакаш не мога да разбера?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov