Graphilla.com :: Преглед на тема - Представяне + въпроси
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Представяне + въпроси

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
niki michailov
ники михайлов


Регистриран на: 23 Апр 2003
Мнения: 1465
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Сря Апр 23, 2003 8:24 pm    Заглавие: Представяне + въпроси Отговорете с цитат

здравейте , аз съм нов и начинаещ дизайнер и в процеса на работа изникват непрекъснато въпроси свързани с предпечатната подготовка
ето няколко от тях:
1. разбрах че за да постигна добър печат, настройките на битмаповете ми трябва да са в съотношение спрямо линеатурата на машината. Нашата машина печата на 150 LPI. Трябва ли филмите които вадим да са със задължително същата линеатура или има някакво друго съотношение. В този ред на мисли има ли съотношение между LPI и DPI което ще подобри качеството на печата в съответният случай(150).
2.Всички знаете за LOGO.nino.ru .Знаете ли за подобни сайтове (free) , както и за битмаперски обекти тип Hemera Photo objects. Знам че е нахално от моя страна да питам от началото такива неща затова предварително давам tip за всички които търсят големи фотографии- http://www.photolib.noaa.gov/ - това е сайт на географска организациа така че не очаквайте твърде голямо качество(макар че аз под 1 mb снимка много рядко съм виждал там) както и нещо различно от снимки на природни забележителности - но все пак е една огромна база с фотографии....мисля че никога няма да ги сваля всичките(там са с хиляди).
Знам само за един free сайт за фото обекти-готови,изрязани и това е designer.com
но там са не повече от 100-200. В същия дух - мога ли да се включа в база данни ако някой вече е направил такава в която да ъплоудвам фото обекти като PSD файлове, което е една моя малка мечта(наличието на web база данни от този тип). Така че ако знаете URLs пращайте.
3.Може ли някой да ми обясни как да оптимизирам фотографски изображения -и по-точно : как да прескоча при обработката на jpg изображение към печат наличието на т.нар. "буболечки" ако в първоначалното изображение ги има?
4.Когато експортирам криви от CORELа в EPS се появява опция post script level 1,2 и 3. Каква е разликата че аз нещо не сгрявам за какво са тези натройки.
5.Разбрах че е възможно да направя битмап в едноцветен режим който да не е grayscale. Причината това да ме интересува е че искам да мога да правя едноцветни изображения но да не са само сива скала ами да са само в скалата на цияна или в магентата или в жълтото...примерно ако искам да цветоотделя един битмап в сива-скала а друго от същият проект примерно в скала на магентата
как става това?

Благодаря за вниманието и..не бъдете твърде сурови с мен още в началото ок=)
_________________
SHINEEEEEEEEEEEEE.......
днеска съм нежен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Апр 23, 2003 10:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

e vse pak celi dva dena imash komputar kato gledam - pak dosta si nau4il :)))))
nali ne o4akvash nqkoi da ti drasne 2 reda i da obhvane cialata materia koiato toi samia ne e nau4il dokrai vapreki desette si godini rabota v oblastta, pri koeto ti da stanesh perfekten designer.

Moiat savet e da karash po-poleka bratle.
Zemi otvori nqkoia knijka tam si pishe shtoto vaprosite koito zadavash sa tvarde elementarni, koeto me naviava na misalta 4e halhaber si nqmash ot taia rabota. Na4i predi da zapo4nesh da zadavash vaprosite edin sled drug trqbva da imash neshto na koeto da stapish.
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sithmaster



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 200
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 24, 2003 2:30 am    Заглавие: Re: Представяне + въпроси Отговорете с цитат

niki michailov написа:

1. разбрах че за да постигна добър печат, настройките на битмаповете ми трябва да са в съотношение спрямо линеатурата на машината. Нашата машина печата на 150 LPI. Трябва ли филмите които вадим да са със задължително същата линеатура или има някакво друго съотношение. В този ред на мисли има ли съотношение между LPI и DPI което ще подобри качеството на печата в съответният случай(150).


Е тук ме хвърли в рамисъл.
Bitmap file или bitmap color. Всяка печетарска машина работи с над 150 LPI. Въпрос на печетар и смисъл при експонация. LPI спрямо DPI, завишаването на DPIxLPI В отношение 2х1 води до повишаване на полутоновете при печат, 1x1 т.е. 150 DPI води до малки P.S. файлове и повишен контраст.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
niki michailov
ники михайлов


Регистриран на: 23 Апр 2003
Мнения: 1465
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Чет Апр 24, 2003 10:48 am    Заглавие: Както казах аз съм новичко=) Отговорете с цитат

Не очаквам с лека ръка да започнете да ме заливате с информация нито очаквам да разбера 100% от обясненията, които ми давате:)
Вярно е че вдействителност не разбирам от предпечат и сега тепърва започвам да се озъртам. Малко уточнения.
Питам за съотношението LPI-DPI защото ми се цитираха от мои приятели много странни числа в стил "за 130 линеатура е добре да правиш проетки на 250 DPI" и прочее което нито ми звучи за този момент логично, нито мога да разбера защо такова съотношение би било оптимално.
Под монотонно битмап изображение имах предвид някакъв битмап обект(съжалявам но израза Битмап color в мометна ми звучи неразбираемо - аз предупредих не съм сътре още). А изказването ти за това че всяка печатарска машина печата с над 150 линеатура ще посрещна с информациаята,че първоначално нашата машина е била произведена за печатане на фактури - но по стар български обичай сме я "повишили" и сега е на ФирФарбен.
Пък по въпроса за бъзикнята че имам от два дена компютър... :) ми горе-долу вярно е с предпечат се занимавам от 6 месеца.
_________________
SHINEEEEEEEEEEEEE.......
днеска съм нежен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
surface



Регистриран на: 20 Апр 2003
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Чет Апр 24, 2003 11:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mi nai lekiya pat koito moga da ti preporacham e da prochetesh knigata na Adobe Photoshop ot v3.0 do v7.0(za koyato i versiya da imash) - tazi koyato idva s kutiyata s CD to, tam sa razyasneni vsichki nesta daze ima i formulata za zavisimost mezdu DPI i LPI, obyasneno e RGB, LAB, CMYK i tehnite vazmoznosti........
uspeh v disigna i prepressa!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
s2p



Регистриран на: 12 Апр 2003
Мнения: 30
Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 1:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
tam sa razyasneni vsichki nesta daze ima i formulata za zavisimost mezdu DPI i LPI, obyasneno e RGB, LAB, CMYK i tehnite vazmoznosti........
uspeh v disigna i prepressa!


ЕХЕЕЕЕЙ :)))) 10х за съвета :-)))) Хубаво е човек да ги види тез нешта систематизирани някъде :-))). Голям пропуск от моя страна. Още утре ще погледна, не се бъзикам!!!
_________________
Най-постоянното нещо на света е промяната.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov