Graphilla.com :: Преглед на тема - Няколко дизайн елемента, без които не можем, а трябва
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Няколко дизайн елемента, без които не можем, а трябва
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivgin



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 56
Местожителство: В съня на черния цар

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 1:52 am    Заглавие: Няколко дизайн елемента, без които не можем, а трябва Отговорете с цитат

Време е за равносметка. Следващия път, когато ме видите да използвам
- аква бутони
- хром бутони
- Неразчетими малки текстове за пълнеж на колажи
- 45-градусов щрих с дебелина 1 пиксел
- цветова комбинация, в която присъстват поне 3 от следните: светлосиво, бледозелено, светлосиньо, оранжево, розово
- комбинация Light / Bold Extended сансерифен шрифт
- безсмислени думи като Project, Resistance, Design, Community, Future, Reverse, Advanced, Technology за предотвратяване на ефирен технодизайн от разтвяне във въздуха

ме уволнете от този форум и ми дайте комплект стикери 91280 и стар жълт опел с тунингован таксов апарат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vALE



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 151
Местожителство: USA

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 9:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

I shto taka :)

Shto pyk da ne se polzwat tia neshta :P hehe ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Donkey



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 20

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 10:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

;-))) Ако махна тези елементи при последния ми work ще остане само това:

<?
if($this_elements=='0') {
$content = "<h1>Site is under Heave construction</h1>";
}
?>

:-))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 10:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

hm
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
PowerPopGirl



Регистриран на: 09 Апр 2003
Мнения: 32

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 12:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

според мен ето това е намода замомента в света на уебдизайна
дизайн елементи до минимум + яко таблици и стилове
http://www.yayhooray.com/

не че го следвам напротив - аз още много се кефя на 45-градосовите щрихи и на нечетимия текст заобиколен от елементчета
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borg



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 51
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 1:14 pm    Заглавие: Re: Няколко дизайн елемента, без които не можем, а трябва Отговорете с цитат

ivgin написа:
Време е за равносметка. Следващия път, когато ме видите да използвам
- аква бутони
- хром бутони
- Неразчетими малки текстове за пълнеж на колажи
- 45-градусов щрих с дебелина 1 пиксел
- цветова комбинация, в която присъстват поне 3 от следните: светлосиво, бледозелено, светлосиньо, оранжево, розово
- комбинация Light / Bold Extended сансерифен шрифт
- безсмислени думи като Project, Resistance, Design, Community, Future, Reverse, Advanced, Technology за предотвратяване на ефирен технодизайн от разтвяне във въздуха

ме уволнете от този форум и ми дайте комплект стикери 91280 и стар жълт опел с тунингован таксов апарат.


Е що? поне една причина да не се ползват тези неща ще дадеш ли?
_________________
"За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 1:25 pm    Заглавие: Re: Няколко дизайн елемента, без които не можем, а трябва Отговорете с цитат

Borg написа:
Е що? поне една причина да не се ползват тези неща ще дадеш ли?


1936 godina:



sigurno i togava tochnu tva sa imali predvid pod #3
_________________
V2&V8 forever


Последната промяна е направена от LoveHate на Пет Апр 25, 2003 1:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivgin



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 56
Местожителство: В съня на черния цар

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 1:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Или номер 4 :)

2/3 от дизайните, които виждам тук, са добра имитация на стил, който дори не е подходящ за целта в повечето случаи (това се нарича архитектоника май). Това не е креативност. Това е обратното на креативност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Snaker
Toxic Snake


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 800

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 2:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ivgin написа:
2/3 от дизайните, които виждам тук, са добра имитация на стил, който дори не е подходящ за целта в повечето случаи


tova shte go priema che vi e defekt profesionalen da slagate borders na tiq neshta ... taq duma creative ne podhojda nikak v podobi razgovori ako shte razmishlqvame po vuprosa ...
v toq red na misli ... neka da go izqsnim che sam se naslushal na teorii - podhodqshtiq design e prodadeniq ... tozi koito e po-dobur e prosto variantut koito ochevadno e po-dobur, no ne pritejava svoistvata na purviq koito eventualno mogat da sa - nosi pechalbi i komersialen e - primerno ! ... a i ... btw. vinagi IMA po-dobur
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d-phrag



Регистриран на: 26 Мар 2003
Мнения: 71
Местожителство: Sofia - Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 2:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В такъв случай, http://www.threeoh.com да ядат дървото, така ли? За дребните текстове съм съгласен, ама на различна тежест Helvetica кво й е лошото? И тва за архитектониката...направо ме издуха - много сложни думе знаете тука!!! Аз знам едно - Form Follows Function. Ако щещ, с лайна го направи - стига да върши работа!!! Ще ме прощавате за фекалния език...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 2:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="d-phrag"]В такъв случай, http://www.threeoh.com да ядат дървото, [quote]


dude, kakvo tochno iskash da pokajesh s toia site deto go dade????
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivgin



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 56
Местожителство: В съня на черния цар

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 2:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда, 3O, K10k и там кои бяха още да гризкат дървото. Резултатът от тяхното присъствие в мрежата е най-големият дизайн конформизъм, случвал се някога. Според мен това не е хубаво.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d-phrag



Регистриран на: 26 Мар 2003
Мнения: 71
Местожителство: Sofia - Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 4:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ivgin написа:
Мда, 3O, K10k и там кои бяха още да гризкат дървото. Резултатът от тяхното присъствие в мрежата е най-големият дизайн конформизъм, случвал се някога.


Да, бе - да бе - дай сега да ги изправим до стената. И край с дизайнерските портали. Недей да си вадиш погрешно впечатление от моя signature - по-добре е да видиш и знаеш повече, отколкото по-малко.

A, да - и това:

за предотвратяване на ефирен технодизайн от разтвяне във въздуха

Не съм сигурен дали утре ще можеш да си повториш изречението, без да гледаш... кой знае пък, може да си роден за политик - на тях по им отива да говорят подобни празни фрази.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 6:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ae pich ti goliam netpsiholog, ideolog i novator si kato te gledam... mngo mi e interesno ti ne se li naglasiash kum dadena situacia m? ne moga da te razbera kfo se muchish da ubejdavash... hora razni, designi razni ..zatfa sveta e sharen ve.... govorish mi za tendencii, conformizum, bla bla.. m nemoje bez tiah ... spored men vajnoto e da imash pocherk kat vidat horata neshtata da kajat "mm tfa e na ivgin lichi po stila mu"... a ne tuka da mi kazvash abe stia s tia strihi... malki bukvichki... alabala... i na men ne mi haresvat mnogo neshta ... ma puk na drugi im haresvat... horata ne obichat mnogo da umuvat, gledat da se zabavliavat... kapishi? prekaleno mnogo zadulbavash v neshtata, nedei taka she pobelees burzo...
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivgin



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 56
Местожителство: В съня на черния цар

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2003 6:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не си прав и го знаеш - светът не може да бъде шарено място, ако всички дизайнери правят едно и също. Това се опитах да кажа. А че разни хора харесват различни неща, така е сигурно :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Съб Апр 26, 2003 12:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

po koi kriterii edno i sushto? po tova che polzvat edni i sushti elementi, tam malkite mu bukvichki, strih 45, pravougulnici, ednakvi cvetove????

ma kfo sum sednal da se obiasniavam, ti si novator ti gi mojesh tia neshta nali si ot tam..
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivgin



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 56
Местожителство: В съня на черния цар

МнениеПуснато на: Съб Апр 26, 2003 12:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аха, именно по този критерий - все едно редиш Лего Дупло... Както и да е, сигурно съм те засегнал, не исках. Мир :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Съб Апр 26, 2003 1:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

glei sega az voina ne sum vodil... sega shte ti kaja i koe me drazni.. tfa che vze da pisheh tuka edva li ne ideologii prepodavash kak i kfo da se polzva koe kak da se praivi kogato konstruirame web, mi napishi trud be, kniga, uchebnik... edin web ili stava ili ne stava nezavisimo kfi elementi, pohvati, prilojenia, tips n tricks polzvash dokato go buildvash a tfa che prilichal na oshte 10 drugi webs e po vina na senior designera, no ne i na sustavnite chasti na weba... i drugo, tendencii i moda vinagi sthe ima, tfa da li si tehen suzdatel ili stoish ot stranata na tehen potrebitel zavisi otnovo samo ot teb.

posledno, dali si me zasegnal, s kakvo?


....aaa i 5 lv. ko iskash mir!!! :P))))
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Съб Апр 26, 2003 5:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Snaker написа:
ivgin написа:
2/3 от дизайните, които виждам тук, са добра имитация на стил, който дори не е подходящ за целта в повечето случаи


tova shte go priema che vi e defekt profesionalen da slagate borders na tiq neshta ... taq duma creative ne podhojda nikak v podobi razgovori ako shte razmishlqvame po vuprosa ...
v toq red na misli ... neka da go izqsnim che sam se naslushal na teorii - podhodqshtiq design e prodadeniq ... tozi koito e po-dobur e prosto variantut koito ochevadno e po-dobur, no ne pritejava svoistvata na purviq koito eventualno mogat da sa - nosi pechalbi i komersialen e - primerno ! ... a i ... btw. vinagi IMA po-dobur


Awe pi4owe twa e istinata bat snaker ia e kazal:
podhodqshtiq design e prodadeniq

druotoe blagopozelanie i kusmet sa kat klienta ti e widel 2 stranici prez ziwota si i ti se opitwas da muobiasnis nekoi nesta staa mazazlo.
mno mi e priasno ot podoben slu4ai w koito klienta me wazprie kato wrag
i s frazata "TI LI SE MI SE NALAGAS" organizira woenenpohod anketa strestu mopeto predlozenie , a poznaite sa kwo stana dali se izbra moia wariant ili negowia.ESTESTWENO 4e NEGOWIA.samo 4e az nebrezno go nakarahda podpise dokument w koito izri4no se kazwa 4e twa nee moeto predlozenie za designa.//ma utehata ne e goliama, utehata e kogato wzees parata i zabrais za da dena celia uzas.
i pak se powtorim
podhodqshtiq design e prodadeniq
Върнете се в началото
gradinko



Регистриран на: 02 Яну 2003
Мнения: 60

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2003 11:35 am    Заглавие: стадо Отговорете с цитат

"подходящият дизайн е продаденият" е девизът, на който дължим грозотата и ниското качество на продуктите около нас. защо в натуралния сок има повече вещества от комплект юннъй химик? - аре бе, нали има картинка с портокал. защо кокакола се цели в децата, като съдържа кофеин и разяжда зъби и стомаси? - про-мо-ци-яаааа! защо използваме за придвижване машина, която примитивно изгаря една от най-ценните ни минерални суровини и бута планетата към екологичен колапс по-бързо отколкото бута твоя гъз през централно кръстовище? ей, ма не може ли с още конски сили и да спестим катализатора.
и така, колеги, макар че на ивгин идеалистичният порив е малко детински краен, той за момент е вдигнал глава от пашата. respect!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov