Graphilla.com :: Преглед на тема - подвеждащ светофар на Орион
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

подвеждащ светофар на Орион
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 12:11 am    Заглавие: подвеждащ светофар на Орион Отговорете с цитат

Днес ми се случи странен инцидент. Карам си аз към кръстовището на Орион и на светофара гледам отделна секция за ляв завой. Свети си зелено. Не говорим за стрелка направо и наляво едновременно, а за отделен светофар за наляво. Та тъкмо да завия и тряс отсреща ме блъскат. слизам аз сигурен че срещу мен са минали на червено, но се оказва, че и на тях е светело също зелено. Дойдоха полицаите и започнаха да пишат. Но никъде не го отразиха това. Питах ги защо не са го направили, те отказаха. Обясняват ми, че било правилно. Когато обаче аз тръгнах да пиша в акта, че са го отказали, те взеха да ми държът тон. Накрая си го написах, сега и ще снимам как работи светофара. Незнам защо не искат да го направят, при положение, че и те казват, "да има отделна секция, но не ти дава право да минеш". Аз просто исках да отразят факта, нищо повече..........
Просто поредния абсурд. Добре че нямаше пострадали....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EmPATHy_hr



Регистриран на: 01 Сеп 2006
Мнения: 1171
Местожителство: Tangent Universe

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 12:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Карай колело човече! ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 1:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тогава нямаше да се размина с изкривена врата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 7:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Имат някакъв проблем със светофарите.
Голям удар стана преди няколко дни на кръстовището на Горубляне, даже момчетата още са в болница
Точно по същата причина - светещи и в двете посоки зелени светофари

Врабчев, аз ако съм на твойто място, ще съдя общината.
Покрай медийния шум по другия случай, ще спечелиш;-)
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 9:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Определено не смятам да оставя нещата така. Особенно след арогантното държане на полицаите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sebastianz55



Регистриран на: 17 Дек 2003
Мнения: 1447
Местожителство: yellow submarine a.k.a. office

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 11:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По никакъв повод. Ти леко си се отървал, момчетата, за които говори Валбо бая сериозно са го отнесли. Дано се оправят. И никой нищо нищо не е направил по въпроса, при все, че това не са единствените случаи.

А полицията няма как да напише акт на общината, че предизвиква ПТП.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 11:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за лошото качество на снимките, но са свалени от видеокамерата ми. Извинявам се и за data.bg-то, но нямах време да се занимавам с чъншни server-и




а ето и самото филмче от местото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 11:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво значи отсреща ? Идват срещу теб ли ? Ако е така е трябвало просто да ги изчакаш да минат, 50% От кръстовищата в софия са такива и това си е много нормално. Друг е момента, ако са пропуснали да го обозначат със знак над светофара, който показва, че си без предимство.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 12:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бате ти си си виновен... не си спазил правилника просто

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 12:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ооо сега виждам и клипчето дето си направил.. даже мога смело да твърдя, че тоя светофар е мн добре измислен. За разлика от хилядите други такива тоя поне като му дойде време да светка червено, в посока на ляво лагва за няколко секунди на зелена светлина за да може да се изтеглят колите без предимство.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
StarFish



Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 320
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 12:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BSC System написа:
Бате ти си си виновен... не си спазил правилника просто



Този знак, до колкото ми е известно, важи в случай че светофара не работи. По правилник, гледаш първо светофар, после знаци, накрая маркировка, нъл тъй? И когато има отделна секция за ляв завой, това по идея означава че тя не е обвързана с насрещното движение...

блондинка говори за правилника, ужас...
_________________
Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dreamer



Регистриран на: 25 Юли 2003
Мнения: 3548
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 12:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе що и аз нон стоп минавам на светофари, на които левия завой е с изчакване на тия остреща да се източат?? И знам, че все пак праводвижещите се са с предимство пред завиващите......
_________________
.


Dreamerworx.com
-------------------------------------
Steps Of Inspiration
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 12:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Специлно на Орион, когато свети зелената секция за ляв завой, движението в другата посока е спряно
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 12:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

StarFish написа:
BSC System написа:
Бате ти си си виновен... не си спазил правилника просто



Този знак, до колкото ми е известно, важи в случай че светофара не работи. По правилник, гледаш първо светофар, после знаци, накрая маркировка, нъл тъй? И когато има отделна секция за ляв завой, това по идея означава че тя не е обвързана с насрещното движение...

блондинка говори за правилника, ужас...


Трябва да научиш правилника, че с тая логика бая ламарина ще изкривиш

vrabchev дано имаш автокаско и не се трови светофара си е наред.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 12:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сестра ми, която си има редовна книжка някъде добре прибрана в някой шкаф, един ден ме попита: Добре де, ти сега как разбираш, че трябва да ги пуснеш тия дето идват отдолу срещу тебе и след това да завиеш наляво. И аз не съм много на ти с правилника, свих рамене и викам: Ми не знам. Знам само, че трябва да ги изчакам. А тя казва: Ми ти нали се движиш по пътя с предимство? Аз се поогледах така, позачудих се и викам: Ми те като че ли се движат по същия път само дето са в обратната посока... :)


Врабчев мен, сори за инцидента дано да се е разминало по-леко без контузии и пр. Светофарите правят мизерии понякога, не знам точно в случая какво е станало, ама дано се оправиш.

Иначе на пръв поглед изглежда, че BSC System има право.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 12:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

spacer, право думаш :

Питали един пич дето има книжка от 20години и няма нито един акт или взети точки "Абе ти как така?!?!? 20 години книжка, пък нямаш нито една злополука?!?!", а тоя им отговорил "Ми просто никога не съм си ползвал предимството!" ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
StarFish



Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 320
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 1:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Трябва да научиш правилника, че с тая логика бая ламарина ще изкривиш

Сигурно си прав, до сега не съм кривила нищо, пък де да знам... :)
_________________
Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 3:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хора, погледнете добре отново тази снимка:





светофар само за наляво. Това означава, че тези които идват отсреща са спряни. Ако е стрелка направо и наляво в една светофарна секция, тогава изчакваш. Аз имам книжка от 16 години и за първи път участвам в ПТП.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
StarFish



Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 320
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 3:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз нали това казах.... когато е отделна секцията, би трябвало да е спряно насрещното движение. Ама явно не е...
_________________
Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 3:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Къде го пише това в закона, че май съм го пропуснал?! Има си два светофара и за наляво и за направо и двата светят зелено, какво значение има дали са на едно място или разделени ?!

Единственото за което може да се хванеш е че в момента когато светофарат найстина свети само за на ляво онзи е минал на жълто или червено, което хич няма да ти помогне да ги осъдиш освен, ако нямаш поне 10 човека, които да потвърдят, че за тези 1,2 секунди той е минал на червено!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov