Graphilla.com :: Преглед на тема - Q
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Q

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Add



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 886

МнениеПуснато на: Чет Май 01, 2003 11:49 am    Заглавие: Q Отговорете с цитат

***********, за да не ме редактират модераторите - та, много ми се иска да попитам, как бихте оценили тези два примера от гледна точка на USABILITY???
Та значи, отива си тихо и кротко човек да потърси повечко информация за формата на медиата, репортери и други инфо неща и кво дd види:

Triada mi e......az ako otdeliam po tolko vreme na vsiaka media - shte me izgoniat za the slowest worker..(((

http://www.atlantichitmix.com/default.aspx

Next example...UGLY kato za svetovno, no pone po-iasno

http://www.alpharadio.m-sat.bg/

moje da ima more ex., ako mi ostanat nervi...(

Eee, tova ne e zle
http://www.centrum-group.com/
_________________
surplus
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Май 01, 2003 12:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

preglejdash li si rabotite na mac ??? mai ne...
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TIN-TIN



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 276
Местожителство: Bogota

МнениеПуснато на: Пет Май 02, 2003 1:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

aaauuuuch !!!!

tam li bachkash?:

http://digitalentropia.com/bgindex.htm


bassssiiii koshmara za site!@#$
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Пет Май 02, 2003 1:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

a az sa 4uda sto ne moa da ubeda klienta 4e zimam ewtino:))
На конкурентни и много привлекателни цени. Малък пакет - 20 USD. Ние предлагаме най-високото възможно отношение качество/цена и професионална промоция за всеки клиент! Попълнете формата, за да получите оферта за Вашия проект в рамките на 2 работни дена.
ma kat gleam saita mai horata neluzat za saotnosenieto
Върнете се в началото
asterix



Регистриран на: 03 Дек 2002
Мнения: 65
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 03, 2003 10:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Add - neshto ne uspjah da shvana misulta ti.
Govorish za njakakvi skorost za rabota, za informativnost, njakakvo mnogotochie za triada, slojil si tri linka.... iskash da ti se ocenjat dva...

vsushnost kakvo iskash da popitash, che neshto vuprosa mi se gubi?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
BadmotherfuckeR
Kill 'em All


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 912

МнениеПуснато на: Съб Май 03, 2003 12:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mi to i az ne mojah da razbera tochno vuprosa osven che ide niakkava rech za Usability na teia sitove..obache purvia primer na Add e primer mai za usability na sysadmin work.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
asterix



Регистриран на: 03 Дек 2002
Мнения: 65
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 03, 2003 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:)
javno servera se e schupil. sutrinta vse oshte se vijdashe.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Add



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 886

МнениеПуснато на: Пон Май 05, 2003 12:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

asterix написа:
Add - neshto ne uspjah da shvana misulta ti.
vsushnost kakvo iskash da popitash, che neshto vuprosa mi se gubi?


Asterix, въпросът ми е един едниствен - как си е представял уеб мастера на уеб пейдж за медиа /говорим за конкретните примери и особено за Атлантик/ практическото им приложение /USABILITY/?
Аз специално и в трите случая /третия вече ме изби ан ирония/, не виждам вложена такава мисъл - практичност. Като отида на този сайт аз очаквах да видя:
- добре изглеждащ home page - нямаше такъв, отвратителни хедъри, безобразно смесване на цветове, контент наблъскан, така че ми се изгуби желанието за четене.
- бутони, лелелее, просто не е истина кви бутони - добре че ми беше задължително да разгледам тези сайтове - иначе - Alt+F4
- в този на Атлантик - трябваха ми 10 мин, за да се ориентирам в логиката на подреждане на сайта....10 мин!
Като заключение:
Имам чувството, че някои уеб БГ дизайнери не се замислят, че интернет е все по-често използваната и развиваща се информационна среда. На мен за съжаление ми се наложи да представя посочените по-горе страници и още няколко и честно, никак не ме кефеше нивото на БГ уеб. ....споко - направих само по един screenshot na home pages..)))
_________________
surplus
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
compound ™
even better


Регистриран на: 08 Ное 2002
Мнения: 356
Местожителство: work

МнениеПуснато на: Пон Май 05, 2003 1:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Vupreki che spora naistina ne e mnogo iasen, samo bih dobavil che tezi 3 primera gore sa KAK NE TRQBVA DA SE PRAVIAT SAITOVE, zashtoto dori i nqkoi ot tqh da pritejava nqkakvi izolirani kachestva, edin site e dobur kogato po nqkolko kriteriq ima visoka ocenka. Nqma da vi davam primeri, dostatuchno iasen sum mislia. Taka che receptata e: Poveche chetene / teoriq, poveche gledane na kachestveni primeri i NAI-VAJNOTO - Poveche samokritichnost !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tuzemec



Регистриран на: 03 Фев 2003
Мнения: 33
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2003 1:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:-( баси... толкоз ли е зле... тва за атлантика...
никога не съм си мислил, че е много читав ама... :-(

Няма ко да се оправдавам с клиенти и т.н... Не съм решавал аз кво да се сложи на сайта...
Както и да е... живеем, учим се... явно яко съм се... ос...

Поздрави...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BadmotherfuckeR
Kill 'em All


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 912

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2003 2:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ami vij nekolko neshta koito kato vlezesh v saita i mi praviat vpechatlenie vednaga:

...az kato vlizam v sites na radio tursia otkude moga da slusham radioto on-line, tuka ne namerih otkude.
... saita e za bulgaria...puk pulno s english dumi i zaglavia??? shto? nema nujda..edva li nekoi mu e nujno tova.
... vsichko nekak si sbito...ostai povechko miasto det vikat v kluba po dolu...da disha texta :))
... i malko stranen tzvetovi izbor...malko sharenia see poluchila..ma ne tohcno takava kakvato triabva da bude:))
... navutre kato vlezesh ..nakakvi kolaji se poiaviavat...dobre iskash koljai da slagash...ma po nekak si gi naprai.... po da ima look... :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
[cod]



Регистриран на: 13 Мар 2003
Мнения: 10
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2003 10:31 am    Заглавие: neshto i az ne razbrah Отговорете с цитат

zashto tolkova mnogo dumi na vjatara ... po_gore si e kazal choveka zjiveem i se uchim ... ako trjabva da sme obektivni ima dosta firmi i hora ne samo v balgarija deto sa si pikali v krachola [inache na nas vinagi ni haresva da pljuem na saseda u supata s golem kef ili maj neshto se barkam?!]
_________________
.:NOGUTS:::NOGLORY:.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tuzemec



Регистриран на: 03 Фев 2003
Мнения: 33
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2003 10:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

BadmotherfuckeR написа:
Ami vij nekolko neshta koito kato vlezesh v saita i mi praviat vpechatlenie vednaga:

...az kato vlizam v sites na radio tursia otkude moga da slusham radioto on-line, tuka ne namerih otkude.
... saita e za bulgaria...puk pulno s english dumi i zaglavia??? shto? nema nujda..edva li nekoi mu e nujno tova.
... vsichko nekak si sbito...ostai povechko miasto det vikat v kluba po dolu...da disha texta :))
... i malko stranen tzvetovi izbor...malko sharenia see poluchila..ma ne tohcno takava kakvato triabva da bude:))
... navutre kato vlezesh ..nakakvi kolaji se poiaviavat...dobre iskash koljai da slagash...ma po nekak si gi naprai.... po da ima look... :)


Приемам напълно и смирено критиките. За съжаление по точки 1 и 2 не можех да направя нищо. Такива си бяха изискванията на клиента.
За цветовия избор - беше ме доста страх да го правя с толкоз цветове - доста теория (а и не само теория май) ми липсва и си беше доста рисковано. Но клиента си го хареса... тва не ме оправдава естествено.
Все пак - благодаря за критиката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BadmotherfuckeR
Kill 'em All


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 912

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2003 1:37 pm    Заглавие: Re: neshto i az ne razbrah Отговорете с цитат

[cod] написа:
zashto tolkova mnogo dumi na vjatara ... po_gore si e kazal choveka zjiveem i se uchim ... ako trjabva da sme obektivni ima dosta firmi i hora ne samo v balgarija deto sa si pikali v krachola [inache na nas vinagi ni haresva da pljuem na saseda u supata s golem kef ili maj neshto se barkam?!]



taka...i kude molia vidia tuka da pluia az? i kvo da mu kaja na picha?? wooooowwww....fucking good pich taka li? nali za tva e foruma...da si kajesh mnenieto.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Add



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 886

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2003 3:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ми се искаше тази тема да стане един вид - борба за надмощие, кой-кого, но мисля е важно да кажа следните 2-3 неща.
Първо Tuzemec - чест ти прави, че открито застана зад дизайна на Атлантик! За уеб дизана на радиото - вече се каза досаттъчно!

Второ - за user-a [cod]- многото приказки са оправдани, защото вече WEB PAGE на компания, личност, медиа, онлайн-шоп, агенция и т.н. това е ОФИЦИАЛНОТО лице! както казват - по това те приемат и оценяват!

И трето - малко странно звучи, но факт - web pages - вече е най-краткият път за привилчане на бизнес-интерес и оттук - всеки да си прави изводите!
Аз смятам темата за ИЗЧЕРПАНА!
_________________
surplus
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov