Graphilla.com :: Преглед на тема - dna4fun
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

dna4fun
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Графики и илюстрации
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dna4fun



Регистриран на: 21 Юли 2004
Мнения: 92

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 1:12 am    Заглавие: dna4fun Отговорете с цитат

Ами и аз реших да си направя тема. Та ето сефтето, прекалено мн време се занимавам с него (ден и няколко часа) и ми писна та за тва и го поствам не съвсем завършено:



а ето и рисунката на нея машинарията ми харесва повече, в цвета яко я оплесках ма бързах и тн и тн :)



скоро пак ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hof



Регистриран на: 04 Яну 2005
Мнения: 684
Местожителство: с.Скрът

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 12:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

бягай от черните сянки това е лепкав и лош навик
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 12:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

откъде пък го измисли тва? не се заяждам ама такива "принципи" са силно безмислени сложени в общ контекст. ако говорим за професионално ориентирана работа като концепт за игра или филм - да. ама просто да се бяга от черното или от каквото и да е било е някво самоограничаване на което не му е мястото в свободните неща. точно щото са свободни. една работа може да е много по-стойностна от други дори от черен фон да "изкараш" няколко светли акцента.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 12:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bio написа:
откъде пък го измисли тва? не се заяждам ама такива "принципи" са силно безмислени сложени в общ контекст. ако говорим за професионално ориентирана работа като концепт за игра или филм - да. ама просто да се бяга от черното или от каквото и да е било е някво самоограничаване на което не му е мястото в свободните неща. точно щото са свободни. една работа може да е много по-стойностна от други дори от черен фон да "изкараш" няколко светли акцента.


справка - SIN CITY серия комикси :)
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dna4fun



Регистриран на: 21 Юли 2004
Мнения: 92

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 3:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз мисля че сичко е много относително и също ми се струва че тоя академична догма е безсмислена (също като тва със топлата светлина и студена сянка), иначе хоф мерси за съвта разбрах го правилно просто не се е получило добре с чернилката в сенките :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EmPATHy_hr



Регистриран на: 01 Сеп 2006
Мнения: 1171
Местожителство: Tangent Universe

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 4:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бе в момента мисля че му тряя светлина някъде пък после черното ще се види дали е много или не и каква му е ролята в цялостната работа, но в момента е много задръстено и неясно...нещо от сорта :))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dna4fun



Регистриран на: 21 Юли 2004
Мнения: 92

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 5:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

м ясно, не съм го напраил хич както тряаа, мен идеята ми беше да е някав силуетен тип, като нинджа ма не съвсем и да не се виждат много неща по него щото и хората с които се бие не тряаа да го виждат мн мн ,не да е невидим ми просто да не се набива на очи ма щом се стига до там да си обяснявам картинката извода е ясен .. следващия пут по добре ше е :))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 6:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kifi 5 написа:
.. следващия пут по добре ше е :))

тва е всичко което е от значение.
иначе го описа малко като Ел Мариачи в Десперадо, който и да го погледне не може да го види щот винаги е в сянка
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EmPATHy_hr



Регистриран на: 01 Сеп 2006
Мнения: 1171
Местожителство: Tangent Universe

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 6:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж ся в splinter sell(игрица на UBISOFT) на главния герой джаджата за нощно виждане винаги свети и гадовете пак не го виждат,не е много реалистично... но това е рисунка и тук може да си вкараш пак светлина някъде и да речем че няма да го виждат но ще седи много по добре и.....дори в стелт моуд да е влязъл пича, лицето и част от торса може да са в сянка и пак си личи че дебне в сенките някой заблуден да мине и да му резне гърлото...и пак нещо от сорта :)))

Дори кат му гледам ръката е метална нали...ми тя пак ще дава някви отражения дори само луната ако свети и пак ще се вижда....хехехе за острието да не говорим то ще е като фенерче,меле фенерче....и такива неща отново :))))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dna4fun



Регистриран на: 21 Юли 2004
Мнения: 92

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 6:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bio - точно тфа ми беше идеята за пича, само дето идеята ми не включваше аз да го обясняваам, а рисунката , ма шанс :)

ами дам мене просто си ме кефеше да е някав силуетен със мн слаба светлина ако не кефи просто не кефи както казах другия пут по добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EmPATHy_hr



Регистриран на: 01 Сеп 2006
Мнения: 1171
Местожителство: Tangent Universe

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 7:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kifi 5 написа:
(също като тва със топлата светлина и студена сянка)


Ам...не беше ли обратното??? :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 7:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

интериор - студена светлина топла сянка
екстериор - топла светлина студена сянка

и то това не е академична догма, по-добре се възприемат предметите в среда. чисто психологически момент а и повод да се вкара живопис в нещата.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
scrawl



Регистриран на: 12 Фев 2006
Мнения: 407

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 7:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

EmPATHy_hr написа:
kifi 5 написа:
(също като тва със топлата светлина и студена сянка)


Ам...не беше ли обратното??? :)

Зависи от околната среда ;)
Упс Bio ме е изпревари с отговора, (явно сме писали по едно и също време) карай.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hof



Регистриран на: 04 Яну 2005
Мнения: 684
Местожителство: с.Скрът

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 9:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bio написа:
откъде пък го измисли тва? не се заяждам ама такива "принципи" са силно безмислени сложени в общ контекст. ако говорим за професионално ориентирана работа като концепт за игра или филм - да. ама просто да се бяга от черното или от каквото и да е било е някво самоограничаване на което не му е мястото в свободните неща. точно щото са свободни. една работа може да е много по-стойностна от други дори от черен фон да "изкараш" няколко светли акцента.

Това не е догма а често допускана грешка, поради неправелен подход към светлина и цвят. В случая едва ли черните сянки са търсен ефект. Затова все пак ще трактувам исказването ти ка то заяждяне )))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dna4fun



Регистриран на: 21 Юли 2004
Мнения: 92

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 9:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

само да вметна че ше се учудите на колко малко места има черно в сянката точно две са ма просто яко затъмнена е цялата работа ии... както и да е :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hof



Регистриран на: 04 Яну 2005
Мнения: 684
Местожителство: с.Скрът

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 9:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

черни не означава само 100 проценка К а също така и сиви "мръсни" сянки които в случая са в изобилие. Имаш червено по него практически никакви полутонове и тд а черни сянки описващи объема , това не е гуд , аз знам за какво говоря тъй като съм се сблъсквал с този проблем и съм го срещал често при други.
Но недейте ме слушайте, може спокойно да игнорирате мнението ми. Просто в случая реших да помогна с съвет а май не трябваше )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 10:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Hof написа:
Затова все пак ще трактувам исказването ти ка то заяждяне

много сериозно приемаш нещата. казах ти че не се заяждам, а пък ти вече както си избереш. нали?
аз съм се сблъсквал с далеч по сериозни визуални проблеми от причернянето например страха да излезеш от рамките на "както трябва" и да отидеш при "както искам". А тва е наистина трудно. Та всеки си решава за себе си.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hof



Регистриран на: 04 Яну 2005
Мнения: 684
Местожителство: с.Скрът

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 10:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bio аз се пошегувах (сигурно имам специфично чувство за хумор)

Всъшност да се научиш да правиш "както трябва" трябва майсторлък , това се учи и се постига с опити , наблюдения и много работа и не бива де се подценява, а да правиш "както искаш" е често просто оправдание за неумението да правиш нещо както трябва ) или иначе казано да го правиш добре .
И нямя нужда всеки път да се вре под носы това клише за фридам артист и как разни неща са важни а други не,

Мен лично ми писна от това. Артисти бол , можещи -единици
Ако искаж да можеш просто трябва в началото да изучиш догмите след това да ги нарушаваш иначе да дигаш революция срещу режим който не познаваш е ИДИОТИЗМ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dna4fun



Регистриран на: 21 Юли 2004
Мнения: 92

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 11:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хоф от сичките ми обяснения май си останал с впечатление че се мъча да се защитавам или нещо от сорта, та дори и лично май си го приел което хич не е правилно , абсолютно ценя съвета ти кратак и ясен (такива ги обичам :)) , също да кажа че съм абсолютно съгласен с нещата които каза дотук и ги приемам , да кажа още и че обясненията ми за тфа че черното в сянката е академична догма не е оправдание на некадърноста ми :)) наистина за да пренебрегваш догмите и законите първо трябва да ги научиш и поуправаш доста време , и аз съм се сблъсквал с проблема с черното не веднъж и два пъти и при мен и при други хора :)


баси обясненията нацъках днеска аз тцтцтц...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DJ_CyberGod



Регистриран на: 22 Дек 2005
Мнения: 1639

МнениеПуснато на: Пет Юни 22, 2007 12:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

kifi 5 написа:
хоф от сичките ми обяснения май си останал с впечатление че се мъча да се защитавам или нещо от сорта, та дори и лично май си го приел което хич не е правилно , абсолютно ценя съвета ти кратак и ясен (такива ги обичам :)) , също да кажа че съм абсолютно съгласен с нещата които каза дотук и ги приемам , да кажа още и че обясненията ми за тфа че черното в сянката е академична догма не е оправдание на некадърноста ми :)) наистина за да пренебрегваш догмите и законите първо трябва да ги научиш и поуправаш доста време , и аз съм се сблъсквал с проблема с черното не веднъж и два пъти и при мен и при други хора :)


баси обясненията нацъках днеска аз тцтцтц...


ъ ъм!, хоф спори с био, ти нямаш общо а си само повод:)
черното в сянката не е академична догма, а по-скоро графична.. проблема, доколкото разбрах е че не е живописна догма.. всъщност мен също не ме кефи че ти е черна сянката, ама то си е въпрос на вкус..
иначе тиквата на типажа ме кефи:)
_________________
so many pedestrians, so little time..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Графики и илюстрации Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov