Graphilla.com :: Преглед на тема - CS3
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

CS3
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Новини, интервюта и уроци
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 7:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

snooper
Аз мога да напиша един дълъг списък със все известни фотографи дето ....
... прав си - разглезихме ги
и фотографите, и сканьорите...


Та ти отговора си го дал - що да се мъча, ония на компа нали ще го оправят

А относно Фотошоп - аз от години слушам за поредната велика програма дето ще убие Шопа, дето е с пъти по добра от Ила и так дале.
Туй нещо цветотоделянето си е сложна работа. Има много математика.
Не съм сигурен, че софт писан в свободното време може да отрази всички аспекти на таз математика.
За веб може и да стане, но за принт - надали
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 8:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

е го де е светлото бъдеще: утре Хара купуват Гимпа и Хара разбива пазара a на Адобе им остават само правата върху ПДФ формата, който скоро биа забравен от новия формат наложен от Хара :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 8:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ValBo написа:
snooper
Аз мога да напиша един дълъг списък със все известни фотографи дето ....
... прав си - разглезихме ги
и фотографите, и сканьорите...


Та ти отговора си го дал - що да се мъча, ония на компа нали ще го оправят

А относно Фотошоп - аз от години слушам за поредната велика програма дето ще убие Шопа, дето е с пъти по добра от Ила и так дале.
Туй нещо цветотоделянето си е сложна работа. Има много математика.
Не съм сигурен, че софт писан в свободното време може да отрази всички аспекти на таз математика.
За веб може и да стане, но за принт - надали


БЕ не подценявай на хората свободното време.
Аз така пеех преди една година, тва опен сорса е несериозна работа шом нема пара нема как да стаме и т.н ма истината е много различна.
Проблема с принт софта е че нема опен пантоне нали тез принт чекни тре влезат у монополискио стандарт маѝ и на тех че им намерат цаката ни бой са:)))

Естествено е че у принта ша доди последно шото там место за грешка нема но както ти показах ората вече мислат по въпроса:
мда
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 9:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Само между другото е тва е плъгин(който действа и като самостоятелна програмка за конверт на raw формат).
http://sourceforge.net/project/downloading.php?group_id=127649&filename=ufraw-0.11-setup.exe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам време сега да прочета цялата тема (може би ще го направя довечера в къщи), но просто не мога да си замълча относно Гимп.

Интерфейса е ужасно недомислен, неинтуитивен и досаден. Изстрелва милион нови прозорци за щяло и нещяло, всичките с различни менюта.
Виж колко време ще му отнеме на 1 нов потребител (бил той и с опит с други приложения от сорта) да открие къде e layer dialog примерно.
Аз се мъчих скоро да направя някаква приемлива селекция (selection), което завърши с загуба на доста нерви, време и връщане към добрия стар Photoshop.
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mechanic_X



Регистриран на: 25 Яну 2006
Мнения: 210
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 12:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И накрая Adobe ще купи всичко :D
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 1:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mechanic_X написа:
И накрая Adobe ще купи всичко :D

тръгна тия дни един слух, че Адобе ще купуват Корел и ще го затварят...
... уви, оказа се само слух..
Но колко добре започва;-)
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 1:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

стига сте "пикали" по Corela ве деа, Цорела беше шит едно време, но това време свърши :) Сега Адобе има да оправят и дебъгват доде свят им се проясни да стигнат Х3 :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 1:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Егати темата, ... само споменах, че излиза ЦС3 пакета.
Удивлявам се на желанието ви да коментирате едно и също нещо, повече от 2-ва пъти! Все едно да повтарям на Борисов за ретуша му! :)
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 8:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно всички в графила са милионери:))
Аз говоря за факта че сите сме пирате (с редки изключения примерно импланта сигур има лицензно).
МА случайно ако не се сещате купува се едно копие за един компютер,
а не едно на 5 компа. Та 748 EUR му е стендалон едишъна ади са чукнете по 4 примерно. За тея пари ще си платя на некой да ми пренапише гимпа та интерфейса да е като на Фотошоп, не че няма подобен опит. http://www.gimpshop.net/
И ако си сложите ръка на сърцето и кажете шъ намала пиратията филма става друг но явно скедвашата кръчма ше искамм да ми плащате сметката все пак сте милионерчета:))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 8:22 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Е, то ша е кръчма само за милионери!

Ша са казва iMillionaire!

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 8:28 pm    Заглавие: Re: :-) Отговорете с цитат

RG® написа:
Е, то ша е кръчма само за милионери!

Ша са казва iMillionaire!

:-)

Тва патент му требе не се знае Апълците мое измислат некоя чекня и тогава шъ си напредеее якооо:)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TchudO



Регистриран на: 02 Фев 2005
Мнения: 1175

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 9:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Аз говоря за факта че сите сме пирате


Бате точно ти където хулише че дереш клиентите и за дребни стинки неработиш, требва да не си пират. :)
_________________
Кой е най-високо летящия бозайник?

КАТЕРИЧКАТА НА СТЮАРДЕСАТА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 9:43 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Че ти де си видел пират* да работи за дребни стотинки?!

Справка - И, Н, Стив, Бил... **

:-)

* корсар

** ей тия тримата

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 9:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

TchudO написа:
Цитат:
Аз говоря за факта че сите сме пирате


Бате точно ти където хулише че дереш клиентите и за дребни стинки неработиш, требва да не си пират. :)


Бате кога Бългаария стане 20 милиона тогава и аз кат дерна клиента ще ми остане за легален софтваре.
Ако щеш вервай бих си платил най-дебелия оракъл лиценз и бих си купил най-скъпия сървър, но на адоб чекните не заслужават тази сума.
Реално аз съм юзър който в последните 3 години се е преадаптирал към 20 вида различни интерфейси и не боли. Така че ако УИто е основната разлика между Гимп и Сопата познай на кво ще се работи при мен.
Извън това Сопата след версия 7 не мисля че са направили нещо уникално освен маркетингови трикове и излъскване.

Просто се опитвам да убия тоя тъп хип около Сопата, битува некво мнение че дизайн=адоб, ми по съм съгласен на препрес=адоб(засега).
Всеки има право на избор а когато опре до това на кой да си дам парите избора си е мой нали.:)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 10:03 pm    Заглавие: ! Отговорете с цитат

Ахааа... Ясно!

Ем, за теб са го написали хората:

Цитат:
http://www.bulfurniture.com/php_engl/firm_profiles.php?en=1&id=81


Ма кажи, де!

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 10:05 pm    Заглавие: Re: ! Отговорете с цитат

RG® написа:
Ахааа... Ясно!

Ем, за теб са го написали хората:

Цитат:
http://www.bulfurniture.com/php_engl/firm_profiles.php?en=1&id=81


Ма кажи, де!

:-)

Eeeee:))) Тва уби .....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Мар 08, 2007 8:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

теа хептен ги е подгонил климактериаума
http://www.dpreview.com/news/0703/07030808adobecs3.asp

Цитат:
London — March 8, 2007 — Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) today announced at the Photo Marketing Association (PMA) show that it will expand its digital imaging product line, offering two editions of Adobe® Photoshop® CS3. In addition to the highly anticipated Photoshop CS3 software for designers and professional photographers, Adobe will also deliver Photoshop CS3 Extended, a completely new edition of Photoshop which allows cross-media creative professionals to stretch the limits of digital imaging. Photoshop CS3 Extended includes everything in Photoshop CS3 plus a new set of capabilities for integration of 3-D and motion graphics, image measurement and analysis. Photoshop CS3 Extended also simplifies the workflow for professionals in architecture, engineering, medical and science.


само не разбрах в CS4 или CS5 ли ще е бутона - Хит, сид бак енд релакс докато фотошопа сготви крем супа от пиксели със салата от вектори + нещо което на никой не му трябва :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Чет Мар 08, 2007 10:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

fatwalker написа:
теа хептен ги е подгонил климактериаума
http://www.dpreview.com/news/0703/07030808adobecs3.asp

Цитат:
London — March 8, 2007 — Adobe Systems Incorporated (Nasdaq:ADBE) today announced at the Photo Marketing Association (PMA) show that it will expand its digital imaging product line, offering two editions of Adobe® Photoshop® CS3. In addition to the highly anticipated Photoshop CS3 software for designers and professional photographers, Adobe will also deliver Photoshop CS3 Extended, a completely new edition of Photoshop which allows cross-media creative professionals to stretch the limits of digital imaging. Photoshop CS3 Extended includes everything in Photoshop CS3 plus a new set of capabilities for integration of 3-D and motion graphics, image measurement and analysis. Photoshop CS3 Extended also simplifies the workflow for professionals in architecture, engineering, medical and science.


само не разбрах в CS4 или CS5 ли ще е бутона - Хит, сид бак енд релакс докато фотошопа сготви крем супа от пиксели със салата от вектори + нещо което на никой не му трябва :)


Да явно на адоб маркетинговите изследвания показват бъдещето.
Когато всички дизайнери ще са просяци а Фотошопа ще струва една звеска цифра и ще има вграден изкуствен интелект.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
graffitiman



Регистриран на: 19 Апр 2006
Мнения: 86
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Мар 15, 2007 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе, шоп-чето си е супер,само дето ми прави по 100000МВ темп файл че се и натрупва независимо какво си отворил и след това затворил в програмата- темп файла си расте ли расте;)

А друг е въпроса че ако можеше и малко от функциите на Fusion да вкарат щеше да стане убиец,ама..нейси;)
_________________
http://wireframe-studio.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Новини, интервюта и уроци Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov