Graphilla.com :: Преглед на тема - Sweet Sixteen
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Sweet Sixteen

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
karavelov



Регистриран на: 01 Фев 2006
Мнения: 8
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 3:55 pm    Заглавие: Sweet Sixteen Отговорете с цитат

Една интерпретация на познато лице и любима песен. Всякакви коментари са добре дошли

1.
2.
3.
4.
5.

Малко технически подробности, за който се интересува:
- Снимани са с Киев60, обектива е вега-90/2.8, понеже фокусира на 60см, само петата е с вега-120/2.8. Много съм впечатлен от 90ката. 120ката си я знаем, че е добра.
- Снимани са на Adox 100, само четвъртата и петата на AGFA Scala 200. Мислен за чб диапозитив Скалата е доста добър и сниман като негатив. Проявявани са с Pyrocat-MC.
- Копирани са на Forte Fortezo Normal, използвал съм проявител Ansco130 заради добрите разработки в светлите тонове и топлият тон. Тонирани са в последствие в селен и тиуреа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
karavelov



Регистриран на: 01 Фев 2006
Мнения: 8
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 3:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

добавка-уточнение: четвъртата е копирана на Forte PolyWarmTone, а не на Fotrezo, то си личи от по-студения тон.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 5:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1 и 4 много нежни и пипнати, браво на теб!
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 6:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мене пък 2 как ми харесва... ех :)
браво каравелов...браво :)

брех, как лесно го пиша тва име, се едно съм писал дълга статия за любен каравелов досега :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
n1x0n



Регистриран на: 16 Окт 2003
Мнения: 1819
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 6:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво Каравелов, много пипнати неща и като съдържание и като изпълнение!
Кефя те се на ентусиазма...
_________________
Veritas † Aequitas
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nyshtia



Регистриран на: 15 Дек 2003
Мнения: 135
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 7:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1 i 2 nai-me radvat, nai-sa mi zavyrsheni. Ina4e sa 4udesni portretite, mnog razli`ni vseki s atmosferata si. Tonalnostta na poslednata e super!
_________________
photo group naos
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pomstar



Регистриран на: 15 Май 2007
Мнения: 19
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имах удоволствието да видя копията на живо и няма кажа нищо ново, твърдейки че Каравелов се е потрудил здравата и е докарал страхотно качество. Скановете също са много добри и на моя некалибриран монитор изглеждат чудесно.. друго какво да кажа.. Каравелов, мога ли да си поръчам 1-2 принта? :)
_________________
strl is the reverse lrts
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 9:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хубави :)
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 9:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз противно на повечето мнения ще се изкажа отрицателно за номер 4. това рязане през окото и ухото ми създава гадно усещане като композиция, не ме кефи.
'баче другите са ми брилянтни.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 11:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен нито една не ми допадна, съжалявам. Много ме учудват положителните коментари, да си призная.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
karavelov



Регистриран на: 01 Фев 2006
Мнения: 8
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 12:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за всички коментари. И благодаря, че го има това място, където може да се покаже цикъл фотографии като цяло, а не да бъдат гледани и оценявани на парче.

Малко разбъркани мисли провокирани от вашите коментари.

- За заниманието и ентусиазма. Навремето си говорихме с Пенко за "фотографията като нещо" и за "фотографията като снимка на нещо". Моят начин на работа, или по-скоро удоволствието от фотографията, което изпитвам е свързана с "правенето на нещо", а не в отразяването, затова експериментирам, не бързам, пробвам варианти, не се мъча да отразявам каквото и да било, а да предам собствените си усещания.

- за тоналността на петата - това и предишната са снимани на Scala. На четвъртата тоналността не се откроява, защото светлината беше доста трудна и защото (за да се справя с негатива) е копирана на мултиконтрастна хартия (има разлика, когато филмът е проявен в оцветяващ проявител като pyrocat). Доста съм впечатлен от тоналността и разработката, която получавам с този филм и проявител. Истината е, че още експериментирам и не съм го овладял съвсем, но според мен си заслужава усилието.

- Ценя предпочитанията и критиките ви, няма снимки, които да се харесват еднакво. Когато ги избирах тези 5 от около 20 негатива исках да избера различни допълващи се аспекти (при все, че всяка от снимките е достатъчно противоречива в себе си), така че да се получи едно цяло. Надявам се да съм успял.

- павеле, обади се да ти подаря някое от работните копия, които се различават минимално.

аз пак се отплеснах да философствам, явно професионална деформация :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Azirafel



Регистриран на: 19 Мар 2006
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 10:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм пристрастен към модела и не мога да оценявам обективно :) Прекрасни са! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov