Graphilla.com :: Преглед на тема - Графити vs пейзажи
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Графити vs пейзажи
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Нед Юни 03, 2007 4:50 pm    Заглавие: Графити vs пейзажи Отговорете с цитат

Винаги се кефя на добри графити в града, както и на хората, които се изразяват по този начин. Намирам много неща наоколо за по-интересни и приятни след намесата на момчетата и момичетата със спрей в ръцете, някои от които познавам и дълбоко уважавам.
Откакто се помня любимия ми начин за пътуване, когато съм сам или сме повече от 4 човека е с влак, това е транспортно средство със собствена атмосфера и възможности да се движиш из него и да общуваш с различни хора. Кефя се на графитите по и без това грозничките стари вагони, но далеч повече се кефя като минавам покрай Черепишките скали например да гледам... Черепишките скали, а не синьо-червено петно отвътре...

Графити по влаковете - ок, но по прозорците - това е престъпление срещу хората, обичащи чара на пътуването с влак. Изобщо ми е непонятно желанието на някакви хора да настройват негативно срещу себе си хора, които иначе харесват нещата им.

Не визирам никого от пищещите тук, нядявам се, просто ми е интересно какво мислят останалите. А темата е в жалбите, щото вчера по залез слънце, на връщане от Вратцата ми бръкна в здравето една такава творба...
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EmPATHy_hr



Регистриран на: 01 Сеп 2006
Мнения: 1171
Местожителство: Tangent Universe

МнениеПуснато на: Нед Юни 03, 2007 5:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нищо против графитите стига да не са на прозорците на влаковете(ама кат има няколко двулитрови бири много ти гледа някой през прозорците)...та аз се дразня повече като видя таг-ове(май така се казваха)надраскани на всякъде,по стълбове,пейки и навсякъде където се сетиш...много е грозно ейиииии :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zka



Регистриран на: 05 Юли 2004
Мнения: 1173
Местожителство: Берлин

МнениеПуснато на: Пон Юни 04, 2007 10:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

http://closed-circle.blogspot.com/2007/06/toy-story.html

за тия работи мн се говори и в нашите среди, да не се мажат частни домове, коли, паметници.. ама в крайна сметка има хора, които си правят каквото решат..
_________________
http://www.fourplus.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
scrawl



Регистриран на: 12 Фев 2006
Мнения: 407

МнениеПуснато на: Пон Юни 04, 2007 10:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Абсолютно съм съгласен и за таговете и за прозорците.
Има и дори още куп други подобни вандалщини според мен като например издраскани стари згради (паметници на култората)
с някви лайна(зле направени бомби) въобще несъобразени със самата стена от към цвят и т.н. дори.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Дими



Регистриран на: 22 Фев 2004
Мнения: 1228

МнениеПуснато на: Пон Юни 04, 2007 1:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чудя се ако го нямаше адреналина, блясъка и модата около цялата работа дали толкова много лапета бих се фърлили да драскат, или биха го правили хора въоражение с аерозол и разум...

Тъпо е че никъде няма някакво обществено място за това... примерно трафопостите, никакъв не е проблема да може да се рисува по тях. И може да се направят толкова готини че като някой идва в Европа после да го питат "Видя ли Айфеловата кула в Париж и трафопостите в София"...
_________________
Would you like fries with your template, sir?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Пон Юни 04, 2007 1:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Трафопостите, ще да е някъв специален момент от религията на трансформаторите(трафове), който е съчетана с още по специална диета - пости


Трафопост в множестено число се пише трафопостове
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Дими



Регистриран на: 22 Фев 2004
Мнения: 1228

МнениеПуснато на: Пон Юни 04, 2007 2:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат



За да не забиваме в дребнав офтопик, ще отговоря с тази картинка ... и ще поднеса моите извинения на всеки засегнат и благодарности за корекцията...
_________________
Would you like fries with your template, sir?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 04, 2007 3:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Последните автори на постовете, по-скоро се дразнят на зле рисуващите графитаджии от колкото на таговете и прозорците. И зка да не се праи на луд, че е издраскал толкова места с прозорци, че .... пляс пляс
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
scrawl



Регистриран на: 12 Фев 2006
Мнения: 407

МнениеПуснато на: Пон Юни 04, 2007 4:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не се дразня на зле рисуващите графитаджии а на необмислените детски вандалщини;)

никога през живота си не съм драскал по влак, не съм правил тагове и бомби, нямам и намерение:))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Дими



Регистриран на: 22 Фев 2004
Мнения: 1228

МнениеПуснато на: Пон Юни 04, 2007 5:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:)
Това дали е легално или не ...на никои няма да му пука, понеже е добро.

http://fishki.net/comment.php?id=21877

Мен лично ме кефи цялата работа, само дето не бих сложил картини със църквички и "красотите на бг" из вагоните вътре... Много в стил "всичко е наред, велики сме, споко!" ми идва...

Проблема е че има толкова много спънки които не-позволяват на такива проекти да изгреят. Самоиницятивата на хората е възспряна по всякакви начини - чрез бюрокрация, консервативни глупости и какви ли не други схеми... Но не е и като да сме си заслужили пълна свобода... още мозъчна сила ни трябва...
_________________
Would you like fries with your template, sir?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 04, 2007 5:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е все пак графитите не са 8мото чудо на света, че да им дават пълна свобода, ако всеки си драскаше на воля ... знаеш ли какво щеше да стане. Художниците се ограничават в рамка, а това, че writerite не го правят не значи, че им дава право да недоволстват. На мене ми бяха *сра*и блока с уж много як графит... и ми харесваше, да, но на останалата част определено не им допадаше, само дето това не ги прави глупави и не разбиращи от изкуство хора.

И стига сте се тухкали, много добре знам, че ако е легално немаше и да погледнеш кен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Дими



Регистриран на: 22 Фев 2004
Мнения: 1228

МнениеПуснато на: Пон Юни 04, 2007 6:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Става въпрос публични пространства които са наистина общи да може да се рисуват. Като трафопостове :), обратната страна на уличните знаци, световафи, разни там отдушници из града дето има... И такива неща, не става въпрос да ти рисуват в асансьора или да ти тагват на покривката у вас... Ама все пак да има някакви места за това нещо. Не може всичко да е само за рекламите ебаси.

Нямаше да погледна кен, а аерограф ако беше легално :) И вместо да има войни между държавите -щеше да има графити състезания, шах и надпревара "отбора на коя държава ще свие най-бързо!" :)
_________________
Would you like fries with your template, sir?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Пон Юни 04, 2007 6:33 pm    Заглавие: &-| Отговорете с цитат

Дими написа:
Става въпрос публични пространства които са наистина общи да може да се рисуват. Като трафопостове :), обратната страна на уличните знаци, световафи, разни там отдушници из града дето има... И такива неща, не става въпрос да ти рисуват в асансьора или да ти тагват на покривката у вас... Ама все пак да има някакви места за това нещо. Не може всичко да е само за рекламите ебаси.

Нямаше да погледна кен, а аерограф ако беше легално :) И вместо да има войни между държавите -щеше да има графити състезания, шах и надпревара "отбора на коя държава ще свие най-бързо!" :)


Представям си скулптори, които са тръгнали да творят, с чук в ръка, по трамваи и тролеи...

Или пък по обществени сгради!

Та така...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дими



Регистриран на: 22 Фев 2004
Мнения: 1228

МнениеПуснато на: Пон Юни 04, 2007 6:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Става въпрос за боя - маха се ако има проблем... Не за накаква крайност или нещо такова. Просто така както има структура която контролира рекламите, да има такава и за нещо като "градско изкуство" или ... не знам, за "контра-пропаганда" дори става... където да се излагат на "гъбки за афиши" и на др. подобни обществени места, некомерсялни творби...
Аз веднага мога да кажа няколко имена чиито неща нямам против да разглеждам докато си вървя по улицата примерно :)

..Има шанс да живеем различни ежедневия ...
_________________
Would you like fries with your template, sir?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Пон Юни 04, 2007 6:47 pm    Заглавие: ? Отговорете с цитат

И кой я маха тази "боя"?!

И ако на теб ти харесва да гледаш такива неща, питал ли си другите дали им харесва?!

...

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дими



Регистриран на: 22 Фев 2004
Мнения: 1228

МнениеПуснато на: Вто Юни 05, 2007 11:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

A мен някой да ме е питал дали ми харесват "бели" стени?
Не.
Или по - зле - някой да ме е питал дали искам фасадите на сградите да ме облъчват с пълни глупости като "глей биг брадър и си трай"?
Не.

Не ме интересува че този който живее от другата страна на стената "така му харесва". Обществото има повече право върху тази стена понеже тя облъчва хората отвън повече от собственика който живее вътре. Той не я вижда, нали е от другата страна...

И не мога да направя нищо по въпроса нали?
А при това което аз предлага, ако някой не го кефи нарисувана стена - може изцяло на самоиницятива да отиде, да си я боядише, да си я направи както иска. Няма проблем, наистина...
Силно се съмнявам някой да отиде сега и да махне нещата от московското метро понеже "нъ негу не му хърсфат"... Не само защото няма толко тъпи хора, а понеже няма хора които да имат 1.Самоиницятива 2. По-добра идея за същия проект.
Ако имаш само едното виждаме какво става - грозни драскулки насякъде, или готини идеи в форуми...
_________________
Would you like fries with your template, sir?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юни 05, 2007 1:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко въздушно го даваш... М/у това което ТИ искаш и реалността в момента, стоят ПАРИ... рекламата си е реклама,а графита уж "изразяване" на личния си сърбеж или тежката предна вечер.

А в московското метро "онуй" дет показа е легално.., че и ние си имаме бая легални стени. Огромния подлез на НДК (примерно) Малко ама го има..все пак не сме Москва
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
n1x0n



Регистриран на: 16 Окт 2003
Мнения: 1819
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 05, 2007 9:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дими написа:
Става въпрос за боя - маха се ако има проблем...

A мен някой да ме е питал дали ми харесват "бели" стени?
Не.
Или по - зле - някой да ме е питал дали искам фасадите на сградите да ме облъчват с пълни глупости като "глей биг брадър и си трай"?
Не.

Не ме интересува че този който живее от другата страна на стената "така му харесва". Обществото има повече право върху тази стена понеже тя облъчва хората отвън повече от собственика който живее вътре. Той не я вижда, нали е от другата страна...


Алоу, графитиста страшен... :-)
Дали си наясно с понятието частна собственост? Точно никакви права нямаш нито върху вътрешната, нито върху външната стена на частен дом.
Това дали ти харесват белите стени, си е лично твоя драма. Боядисай си розово във вас ако щеш. Дали ти е хрумвало, че хората са похарчили някакви пари, за да боядисат къщите си по начин, който им харесва на тях?
И за какво? За да се появи някакъв келеш и да надраска всичко с некви куци тагове? Аз разбирам да се правеха стойностни неща, ама то чисто нови сгради се омазват с пълни помии, дето грам нищо няма в тях като идея.

После като излезе някой и ви наброи шамарите - ревете по форумите как обществото не било разбирало графитите...

Аз разбирам, че е мнооо яко, супер ъндърграунд и тотално суб-културно тва с рисуването по стените, ама е редно човек да се замисли за това, че и други хора живеят в този град и не винаги са на неговия акъл и с неговото схващане за "красиво".

Щото ако аз дойда и изсипя на върху колата ти 10 кила боя цвят тъмна охра, дали ще ти е готино? Ще ти дреме ли, че това е моето виждане за естетика?
_________________
Veritas † Aequitas
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Сря Юни 06, 2007 8:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм за. И съм против.
Зато е щото на фона на матрицата булгаристанска в която никой не те пита искаш ли Буш да ти сложи ракета в задния двор е напълно нормално и ти да искаш да нае....ш някой .
Против съм щото в много малко от тези неща има риъл месидж и умение.
Правете пропаганда ма казвайте нещо а не "Аз съм тинейджър и съм различен и ма боли...".
Плюс тва ако на моя зграда някой се изака и го пипна не го мисля.
Ако има място на което трябва да се "ака" тва е парламента ма некой да му стиска?
За тва на финала всичко влиза в графа "пубер шоу" въпреки че между
300 човека със спрейчета мое са намерат 2ма които могат да рисуват.
Другото там с таговете си е чист булшит напраен от хора които могат само тва да издраскат. Бързо, грозно и без замисляне (тва си фитва в акането на 100 процента).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zka



Регистриран на: 05 Юли 2004
Мнения: 1173
Местожителство: Берлин

МнениеПуснато на: Сря Юни 06, 2007 9:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

малко от-светлата страна:) из България -
















_________________
http://www.fourplus.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov