Graphilla.com :: Преглед на тема - plakat
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

plakat
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
2S384U



Регистриран на: 25 Юли 2005
Мнения: 506

МнениеПуснато на: Сря Юни 13, 2007 5:15 pm    Заглавие: plakat Отговорете с цитат

един вече удобрен и отпечатан плакат. мое дело. знам че не съм направил нещо велико но коментарите и критиките са важни за по-нататъшното ми развитие. интересно ми е също дали съм стигнал момента и нивото за кандидатстване в печат секцията:)

thumbnail:




environment preview:


_________________
"Най-добрите дизайнерски решения са прости, защото не съдържат елементи, които не са необходими... и съдържат необходимите елементи по начин, който изглежда логичен."

¬ƒŒ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Сря Юни 13, 2007 9:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

за какво е този постер?
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
2S384U



Регистриран на: 25 Юли 2005
Мнения: 506

МнениеПуснато на: Сря Юни 13, 2007 9:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

underground house dj
_________________
"Най-добрите дизайнерски решения са прости, защото не съдържат елементи, които не са необходими... и съдържат необходимите елементи по начин, който изглежда логичен."

¬ƒŒ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
2S384U



Регистриран на: 25 Юли 2005
Мнения: 506

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 4:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

толкова критици и всичките мълчат:) казах че няма проблеми за осъдителни мнения:)
_________________
"Най-добрите дизайнерски решения са прости, защото не съдържат елементи, които не са необходими... и съдържат необходимите елементи по начин, който изглежда логичен."

¬ƒŒ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 4:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ми на мен не ми прилича на постер за хаус музика... мисля се подразбра от въпроса ми. не разбра ли тънката критика?
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2189

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 4:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Импланта не те пита, той ти казва (вдействителност не става ясно за какво иде реч).
Бе... къв е тоз профил в ЖейПег-а?
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
2S384U



Регистриран на: 25 Юли 2005
Мнения: 506

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 4:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

implant написа:
ми на мен не ми прилича на постер за хаус музика... мисля се подразбра от въпроса ми. не разбра ли тънката критика?


ман аз го загрях още в първия ти въпрос:) бих желал да бъдеш по-конкретен, всмисъл трябва ли да имя пряко свързване с хаус-а и как би изглеждало то като изключим варианта с полуголата мацка с цайси и евентуално някой грамофон около нея?:)
_________________
"Най-добрите дизайнерски решения са прости, защото не съдържат елементи, които не са необходими... и съдържат необходимите елементи по начин, който изглежда логичен."

¬ƒŒ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 4:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък не смятам че трябва да има типизация постер за хаус, постер за техно и т.н.
Постера тре да привлича внимание и да дава инфо.
Как. Защо. Нема значение. Важен е ефекта.

Мен лично ми седи много тъмно. Като се има предвид че ще се гледа от далече като примижа с очи виждам барцоде биич бар и тва е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2189

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 5:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nub написа:
Аз пък не смятам че трябва да има типизация постер за хаус, постер за техно и т.н.


Ма никак си не прав си.
Секу такова нещо (техно, хаус бла бла) си има минало, история и основи на които се градят възприята за него. От една страна hardcore fans на нещото, които го познават отвътре и си искат аудио/визуалната порция пиу-пиу. От друга - лаика, който трябва да му хванеш ръчичката и да го водиш за нея за да му обясняваш: "тфа тука е парти, за сноби (вариант две - за роботи, вариант три - за нахапани и т.н) това мирише така и се яде така.
И на двата типа трябва да кажеш рпавилното нещо - а то се не казва със случайна (не)стилизация.

Като имаш раста - получаваш реге - раста на рок не върви :)
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
2S384U



Регистриран на: 25 Юли 2005
Мнения: 506

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 5:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ники, сам го каза пич:) аиде сега от начало:)
_________________
"Най-добрите дизайнерски решения са прости, защото не съдържат елементи, които не са необходими... и съдържат необходимите елементи по начин, който изглежда логичен."

¬ƒŒ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дими



Регистриран на: 22 Фев 2004
Мнения: 1228

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Силен коментар, михайлов.

Според мен грънч елементите, като "бития" шртифт и раждата, не са достатъчни за да комуникрат алтернативната вибрация на музиката.

Аз лично бих направил нещо много рисковано за такъв тип "подземна" аудитория... Нещо наистина оригинално ще ти трябва за да ги грабне тези млади съзнания :)
Една идея имам ако правя такова нещо... правиш плаката ужасно изчистен, но пъстър. После си снимаш около лодки да кажем, или някое "култово" място, и монтираш върху снимката дизайна на плаката.
И това ти е плаката :) Монтиран плакат върху снимка на място което да е близко до душите на твоята аудитория :)

Това може да се окаже кофти идея, не съм я правил до сега, ама ми е сейвната в главата по принцип :) Ако искаш - зимай я, не е проблем :))
_________________
Would you like fries with your template, sir?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дими



Регистриран на: 22 Фев 2004
Мнения: 1228

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 5:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за двойния.

Все едно това ти привю да ти е всъшност плаката :) и това нещо да е разлепено налявно надясно...
http://mail.dir.bg/~rawdub/jakeonthewall.jpg
_________________
Would you like fries with your template, sir?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zka



Регистриран на: 05 Юли 2004
Мнения: 1173
Местожителство: Берлин

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 5:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

дими, най-големия проблем на идеята ти ще е, че няма да се вижда текста на тоз плакат на култовото място:)) тук доста работи има за дооправяне май, в момента мястото и датата са доста по-набиващи се от самия гост.. черният аутлайн не е мн удачем ми се струва, ако искаш да изпъкне името на джедая- чист цвят, светъл. Тайпотата не ми допада как с ги мискирал, 4-5 май са множко за един плакат. Ако имаш време - давай още една версия:) Ако не, здраве да е, партито да е яко:D
_________________
http://www.fourplus.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zka



Регистриран на: 05 Юли 2004
Мнения: 1173
Местожителство: Берлин

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 5:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и аз сори за двоиния, сега видях, че е отпечатан:)
_________________
http://www.fourplus.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
2S384U



Регистриран на: 25 Юли 2005
Мнения: 506

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 5:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

zka написа:
дими, най-големия проблем на идеята ти ще е, че няма да се вижда текста на тоз плакат на култовото място:)) тук доста работи има за дооправяне май, в момента мястото и датата са доста по-набиващи се от самия гост.. черният аутлайн не е мн удачем ми се струва, ако искаш да изпъкне името на джедая- чист цвят, светъл. Тайпотата не ми допада как с ги мискирал, 4-5 май са множко за един плакат. Ако имаш време - давай още една версия:) Ако не, здраве да е, партито да е яко:D


този коментар ми трябваше, мерси:) скоро ще пусна нов плакат тук, ще видим как ще се справя:)
_________________
"Най-добрите дизайнерски решения са прости, защото не съдържат елементи, които не са необходими... и съдържат необходимите елементи по начин, който изглежда логичен."

¬ƒŒ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 5:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пичове аз си имам гледна точка и тя е че всяка стилистика съществува за да се нарушава. Този който може да го прави тва нещо убедително е Дъ мен:))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
2S384U



Регистриран на: 25 Юли 2005
Мнения: 506

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 7:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз поне лично съм изморен от тукашната хаус стилистика, че дори и от световната.

ще си позволя един цитат на дизайнерската къща КМ7:

"Живеейки в свят, в който реалността става все по-подвластна на медиите, в който образите, налагани от телевизии като МТВ, формират начина ни на възприемане на действителността; в свят, в който медиите размиват културните различия, искам просто да подчертая, че е важно да се вгледате в себе си и да се опитате да стигнете до най-съкровените си чувства. Не имитирайте, а творете!"

от книгата Графичен дизайн на 21-и век...
_________________
"Най-добрите дизайнерски решения са прости, защото не съдържат елементи, които не са необходими... и съдържат необходимите елементи по начин, който изглежда логичен."

¬ƒŒ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 8:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, нека се обоснова!
Аз съм хаус фен...този постер няма да го вида и съответно пропускам партито, колкото и да е яко. После псувам на воля и се оправдавам "бе нямаше никво инфо за тоя ивент". С една дума липсва визуалната комуникация. За нея, най-пряко отговаряш ти.

Колкото до самия графичен дизайн, слаба типография, не особено добре подбрани цветове, слабо степенуване на информацията...

:) и кой говори за мадама с цайси и грамофони? но пък, ако имаше мадама ме печелиш моментално като зрител на постера ти, оттам следвай логиката :)
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 9:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

implant написа:
Добре, нека се обоснова!

Колкото до самия графичен дизайн, слаба типография, не особено добре подбрани цветове, слабо степенуване на информацията...

Ъгрии:))

Ма за мацките мое поспора, не заради друго, самия ти ползваш идеята за отличаване като дизайна ти на плакатите за годишните концерти на планета
са с 2д аним стилистика което ги отделя от другите.
В смисъл на фона на циците на всеки ъгъл, ако човек знае как хитро да манипулира окото на зритела мо емине и без мацки и да свърши работа:))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 9:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

далеч съм от мисълта да го задължавам да има мацка по постерите...
и все пак :)
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov