Graphilla.com :: Преглед на тема - проблемче с fonts
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

проблемче с fonts

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
borkataboy



Регистриран на: 15 Мар 2003
Мнения: 472
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2003 4:02 pm    Заглавие: проблемче с fonts Отговорете с цитат

Ами качвам няколко шрифта/имам вече да кажем 1200/ във FONTS и пак са си 1200! Абе с две думи директорията FONTS не приема повече шрифтове. Иначе като ги потърся с Find си ги има, ама не се "виждат"!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2003 4:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Adobe ATM Deluxe ???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
klown_der



Регистриран на: 04 Фев 2003
Мнения: 176

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2003 4:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това мисля че е проблем само на Windows 98; с по-горните версии проблем с броя на шрифтовете няма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2003 4:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Използвай font menager
и си ограничи фонтовете до 400
повече Windows- а не приема
Всъщност приема, но както той си знае
А и компа се бави много
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2003 4:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

klown_der написа:
Това мисля че е проблем само на Windows 98; с по-горните версии проблем с броя на шрифтовете няма.


Изобщо не си прав
98 не ги показваше, а новите ги приемат, но как работят, те си знаят
А и всеки фонт менажер реве силно за над 400 фонта
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2003 4:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ValBo написа:
klown_der написа:
Това мисля че е проблем само на Windows 98; с по-горните версии проблем с броя на шрифтовете няма.


Изобщо не си прав
98 не ги показваше, а новите ги приемат, но как работят, те си знаят
А и всеки фонт менажер реве силно за над 400 фонта

да не говорим че АТМ-а изобщо не ти дава да активираш едновременно пове4е от мисля 600 фонта.
Уин 98 наистина има проблем с фонтовете и ги ограничава ако не се лъжа до 1024, а проблена е заради .ini айла, които има ограничение от 64 КВ.

с новите ОС няма проблеми , а и то тва май само за ТТФ-тата стааше дума щото те се описват в win.ini файла.
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
klown_der



Регистриран на: 04 Фев 2003
Мнения: 176

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2003 4:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Де юре никой не ползва редовно повече от 30-40 фонта максимум. Ама пусто, нали все искаме да имаме много??? Аз имам качени около 3000, и нямам проблеми с Win2000, само дето си правя по едно кафе докато се зареди Illustrator-a... А Windows98 направо си казва, че не може да поеме повече, и услужливо ти предлага изход - да изтриеш някой и друг.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2003 4:57 pm    Заглавие: Хе-хе... Отговорете с цитат

klown_der написа:
Де юре никой не ползва редовно повече от 30-40 фонта максимум. Ама пусто, нали все искаме да имаме много??? Аз имам качени около 3000, и нямам проблеми с Win2000, само дето си правя по едно кафе докато се зареди Illustrator-a... А Windows98 направо си казва, че не може да поеме повече, и услужливо ти предлага изход - да изтриеш някой и друг.....


Де факто не ползваме редовно повече от 30-40 шрифта.

Де юре много от нас не ползват редовно ОС и софт! :-РРР

По темата - мноу се нервя кат тръгна из менюто и не мога да си намеря подходящ шрифт.

Ма то е, щото не знам кво търся! :-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2003 5:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

az ot twa po-ubawo ne sym videl http://www.extensis.com/support/5e.html

... a u papka fonts trea da ima samo system fonts (spored men est) :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fox



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 525

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2003 6:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

drugia variant e Font Navigator
varvi s paketa na Corel
ne e losha programka, no si ima i minusite

hubavoto e che slaga shortcuts v dir Fonts na Windowsa
a Fontovete mogat da si sediat kadeto si poiskash

i pri edna eventualna preinstalacia niamash nikakvi pretesnenia

moje Font management da e po-dobar
neznam
sega shte proveria :-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2003 6:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

нали аз сам от най-натакованата страна(заради това че требва да цветооделям на сульо и гасзульо нещата) та да кажа по-подробно
Виндовс 2000 + АТМ Делукс 4.1
в момента имам 12 сета 564 активни и сичко си работи, но
когато си закачате нови шрифтове има едно един чек бокс - ADD WITHOUT COPYNG - демек адваш си некой шрифт в некой сет но АТМ-а го ползва от харддиска значи, и всашност поддържа само връзка с тоз шрифт, не го мета целиа на едно место и т.н. :о)
за Виндовс 98 - има едно нещо най-последното отгоре в десно - там си вдигате малко Кеш памета която е за АТМ + пак адвате без копирате нали ;о)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2003 11:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

tumbi написа:
нали аз сам от най-натакованата страна(заради това че требва да цветооделям на сульо и гасзульо нещата) та да кажа по-подробно
Виндовс 2000 + АТМ Делукс 4.1
в момента имам 12 сета 564 активни и сичко си работи, но
когато си закачате нови шрифтове има едно един чек бокс - ADD WITHOUT COPYNG - демек адваш си некой шрифт в некой сет но АТМ-а го ползва от харддиска значи, и всашност поддържа само връзка с тоз шрифт, не го мета целиа на едно место и т.н. :о)
за Виндовс 98 - има едно нещо най-последното отгоре в десно - там си вдигате малко Кеш памета която е за АТМ + пак адвате без копирате нали ;о)

aaa tumbi ша ма прощаваш ма немоа да се съглася с тебе!!!
1. дали ще аднеш фонтовете със копиране или ша ги аднеш без копиране няма никво значение за по-нататъшното им използване от системата. Значението е единствено в това дали фонтовете да са там където са в ммомента (задължително на ХДД-то) или да бъдат сложени в директорията на АТМ-а ако не ме лъже паметта C:\psfonts, което не е лошо решение.
2. АТМ-а, както вече казах по-горе има ограничение за активните фонтове и то е 600 фонта (пак ако не ме лъже паметта). Когато достигнеш горната граница ти вади веднага съобщението: Too meny fonts active или нещо такова, което само по себе си значи че активните фонтове са твърде много.
3. факта на т.2. идва от там, че АТМ-а адва фонтовете от неговата си директория ама създава шорткът на фонта във C:\Windows\fonts и фонтовете пак се описват във win.ini файла, който от своя страна във Win98 имаше ограничение от 64 КВ, което в по горните версии на виндоуса го няма.

та с две думи тва знам аз. :)))))
_________________
jiv i div


Последната промяна е направена от koceto на Пет Май 16, 2003 10:23 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пет Май 16, 2003 9:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

да Коце така е
ама АТМ то значи
представиси аднал си си 4 пати ТимесКур в 4 различни сета за 4 различни клиенти
един от тех ти носи файл в ПМ, написан с лубимиа ТимесКур
та опита е показал че има значение дали са с Копинг или без копинг аднати фонтовете и дали са ти на ХДД то или не(дали са в ПСФОНТС или са на D:\Fonts\.....
1-ако са без копинг - много пъти ПМ или Кварка довнлоадва некой друг шрифт
2- много от шрифтовете на клиентите са с едни и същи имена но некой им е бутал кърнинга или е сменял запетайкиили нещо друго

значи това всичкото е малко частен случай, но е показал че работи в определената ситуация, тук ще попиташ ами зашо имаш 4 фонта с едни име в 4 сета активни - ами щото ако изключиш некои си бало мамата после(представи си А5 в което има 30 шрифта и всичките некой мастор ги пипал)

и за финал: да екстензиса си е по-добре, ама го немам, и май алтернативата за нас е Windows 2003!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Май 16, 2003 10:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аааа Тумби едно нещо не разбирам!
От това което зная аз системата ползва този фонт, който оператора и е казал да ползва, а къде се намира самоя фонт на С:\ или на D:\ няма никво значение. Функцията ADD или WITHOUT COPYRING е само като опция за администриране от страна на оператора.
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov