Graphilla.com :: Преглед на тема - Модел на изтребител
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Модел на изтребител
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
TheG



Регистриран на: 30 Юни 2007
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2007 5:19 pm    Заглавие: Модел на изтребител Отговорете с цитат

Привет!
Тъй като това е първият ми пост, считам, че е че редно да напиша няколко думи за себе си.
Аз съм студент в Технически Университет София, специалност "Инженерен дизайн" и тъкмо успешно преминах в трети курс (което си е голямо постижение:)
С 3D се занимавам от около година и представения по-долу модел е първия изцяло завършен от мен. В момента работя по още няколко и се надявам скоро да имам възможност да ви ги представя. Моделите, върху които работя са част от първата българска научно-фантастична настолна ролева игра. С хората с които работя имаме голямото желание един ден да реализираме компютърно базирана игра, но времето ще покаже... Повече информация за играта може да намерите на http://www.galaktiongame.com/
Ще съм благодарен на малко градивна критика от ваша страна:)

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2007 6:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В "Battlestar Galactica" ми харесва повече :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nvane



Регистриран на: 20 Юни 2007
Мнения: 32
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2007 8:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

TheG was owned :P
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EmPATHy_hr



Регистриран на: 01 Сеп 2006
Мнения: 1171
Местожителство: Tangent Universe

МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2007 8:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

от 3D-та не разбирам,само да кажа....но
ако мога да направя едно стравнение...Та първата картинка ми напомня на корабче от Starlancer а втората от X-3 reunion!Графично погледнато двете игри са на всетлинни години една от друга във полза на втората,така и при картинките...:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SNUFF



Регистриран на: 22 Май 2007
Мнения: 525
Местожителство: Munich

МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2007 9:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ако мога да си позволя коментар - трябва ти работа по материалите и осветлението - МНОГО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stonehand



Регистриран на: 20 Мар 2003
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2007 9:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен като за първо 3D си е доста добре :P
Стискам палци!

ПС:/ Бих искал да помоля ако някой иска да пише мнение нeka или да изказва градивна критика, или да не пише въобще :Р На когото не му харесва и не знае защо, просто да не прави забележки ;Р

ПС:/ Жоре, бланката която съм ти дал нещо се е разместила не както трябва :) /
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sixide



Регистриран на: 29 Мар 2007
Мнения: 597
Местожителство: Heidelberg, Germany

МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2007 10:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zna4i po moe mnenie, edna kritika triabva da bude konstruktivna, a ne gradivna, no kakto kazah - moe mnenie, moje da se burkam...:)
Otnosno rabotata koiato pokazvash, ne mislia 4e e na nivo pri uslovie 4e kazvash 4e se zanimavash s 3d ot godina nasam...texturata dosta kuca, a oshte pove4e 4e e i default textura ot 3d max paketa. Kato model ne e losho, no zashto predstaviash edna edinstvena rabota? Pokaji ni oshte :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2007 10:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

stonehand написа:
Според мен като за първо 3D си е доста добре :P
Стискам палци!

ПС:/ Бих искал да помоля ако някой иска да пише мнение нeka или да изказва градивна критика, или да не пише въобще :Р На когото не му харесва и не знае защо, просто да не прави забележки ;Р

ПС:/ Жоре, бланката която съм ти дал нещо се е разместила не както трябва :) /

Брей, много отворен го раздаваш, в модела няма нищо авторско, текстурата - нямам думи, работата е като за 15 минути игра с Макса. Трябва ли повече да се коментира?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
smart



Регистриран на: 16 Ное 2006
Мнения: 82

МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2007 12:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ky3Mu4 написа:
stonehand написа:
Според мен като за първо 3D си е доста добре :P
Стискам палци!

ПС:/ Бих искал да помоля ако някой иска да пише мнение нeka или да изказва градивна критика, или да не пише въобще :Р На когото не му харесва и не знае защо, просто да не прави забележки ;Р

ПС:/ Жоре, бланката която съм ти дал нещо се е разместила не както трябва :) /

Брей, много отворен го раздаваш, в модела няма нищо авторско, текстурата - нямам думи, работата е като за 15 минути игра с Макса. Трябва ли повече да се коментира?


А така, кажи му го :) Подкрепям!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bile



Регистриран на: 26 Авг 2003
Мнения: 1367
Местожителство: dead city

МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2007 12:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

подобен модел аз не бих пуснал тук. защо? защото модела е зле, текстурата е още по-зле, осветлението - тоже.
1. ако покажеш нетекстуриран кораба, ще си проличи. грубо е оформен, няма никакъв детайл.
2. текстурата, мисля сам можеш да забележиш как се е разтеглила и сплескала по вътрешните ръбове на "крилата". да не говорим че май е сива база с ноис, с наплякани отгоре червени чудеса. ни е метал, ни е пластмаса, ни е нищо...
3. осветлението в случая е последния проблем мисля =)
за "година занимаване", резултата е изключително слаб мисля.
не се засягаи, нито се заяждам, нито те ебавам. мисля че още много доста повече копане ще трябва, за да стане хавата =)
успех
_________________
pestilence
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2007 11:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За първо 3D - ок, но с този си опит едва ли има здрав разум който да си представи, че влиза директно във форума. Но това не е същественото. Проблемът е когато подобен модел е вкаран в някаква идея и се ползва с конкретна цел и същевременно претендира за авторство... На сайта ви видях много подобни изпълнения, което е кофти!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TheG



Регистриран на: 30 Юни 2007
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2007 11:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо относно концепта - не е мой! Има си художник, той е правил концепта, съгласен съм че мяза на тоя от BattleStar ама никий не ме послуша...
Относно осветлението - няма такова понеже реших да покажа модела без сянка зада се вижда всичко - можеби е грешка
Техтурата не е дефолската на Мах-а аз я правих с "Unwrap UVW" но верно използвах ръждата от единия jpg (единствено червената е жзета на готово)
sixide - ами в момента работя по един космияески лайнер - скоро ще го постна, а други завършени творби просто немам - само някакви за опражнение.
bile - не се засягам, а дори ти благодаря! Именно това беше целта на поста ми - оценка. Искам да си знам нивото - ниско е ОК, значи трябва да отделям повече време и да работя по-усърдно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
testpilot



Регистриран на: 01 Юли 2007
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2007 12:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй, тъй, здравейте и от мен. Аз съм един от двамата гейм дизайнери на Галактион. Като гледам, не си поплювате и това доста ме радва.

Силонския рейдър, който Ky3Mu4 показа е от мода Battlestar Galactica по играта X 3 - Reunion. За твое най-голямо разочарование нито консепт дизайнера, нито TheG са преписвали от модела на сериала. Пък искрено се надявам да ми покажеш нещо твое, подобно на Хищника и направено за 15 минути ... Извинявай, ти няма как да докажеш даже, че си го направил за горепосоченото време.;)
Консепта на изтребителя е направен през втората половина на 2005 (което е доказуемо ако ти представя оригинала), картинка на Рейдъра от Х модът е от края на 2006. За справка:
http://thexuniverse.com/viewtopic.php?t=2273&start=0&sid=e76ee155889a0a2aeea3aa109c62a495

Ky3Mu4. вземай пример от останалите, когато някой те помоли за градивна критика, а недей да плюеш така ... някакси, прави лошо впечатление на туристите;)

Допълнение:
Велинов, поздравление за досегашното ти представяне на 2Д сцената у нас. Бих искал само най-учтиво да те помоля да ми посочиш кои консепти на сайта не са авторски и откъде са заемките! Аз лично мога да ти посоча единствените, които се броят на едната ми ръка, но да видим!;)

Благодаря на останалите за критиката! Материалът и осветлението наистина не са блестящи (и в двата смисъла), но лятото е на наше разположение (за този и още няколко други кораби от играта), та от тук нататък каквото сабя покаже.:)
Очаквайте включване!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2007 1:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

testpilot написа:
Тъй, тъй, здравейте и от мен. Аз съм един от двамата гейм дизайнери на Галактион. Като гледам, не си поплювате и това доста ме радва.

Силонския рейдър, който Ky3Mu4 показа е от мода Battlestar Galactica по играта X 3 - Reunion. За твое най-голямо разочарование нито консепт дизайнера, нито TheG са преписвали от модела на сериала. Пък искрено се надявам да ми покажеш нещо твое, подобно на Хищника и направено за 15 минути ... Извинявай, ти няма как да докажеш даже, че си го направил за горепосоченото време.;)
Консепта на изтребителя е направен през втората половина на 2005 (което е доказуемо ако ти представя оригинала), картинка на Рейдъра от Х модът е от края на 2006. За справка:
http://thexuniverse.com/viewtopic.php?t=2273&start=0&sid=e76ee155889a0a2aeea3aa109c62a495

Ky3Mu4. вземай пример от останалите, когато някой те помоли за градивна критика, а недей да плюеш така ... някакси, прави лошо впечатление на туристите;)

Допълнение:
Велинов, поздравление за досегашното ти представяне на 2Д сцената у нас. Бих искал само най-учтиво да те помоля да ми посочиш кои консепти на сайта не са авторски и откъде са заемките! Аз лично мога да ти посоча единствените, които се броят на едната ми ръка, но да видим!;)

Благодаря на останалите за критиката! Материалът и осветлението наистина не са блестящи (и в двата смисъла), но лятото е на наше разположение (за този и още няколко други кораби от играта), та от тук нататък каквото сабя покаже.:)
Очаквайте включване!

testpilot - внимавай с катапулта, може да паднеш на глава :-) За първи пост се опитваш да наливаш акъл, а това не е добре дошло освен ако не е подкрепено с материал. Дали модът е от Х3 или не, мога да пусна много други концепти които ще докажат че сте гепили модела от БГ, а това само по себе си, оставяйки настрана качеството на изпълнението, е лайняна работа. Не съм тука, за да бъда добър към когото и да било, не ти харесва каквото казвам, хващай гегата и към рида. Туристи много, и ти си един от тях.
@TheG - не искам да приемаш казаното по-горе от мен лично, личи си че влагаш старание, и съм сигурен че скоро ще покажеш нещо наистина добро и авторско което ще ти даде достъп до 3Д раздела. Дотогава бачкай усърдно и си винаги добре дошъл в Графила ако имаш въпроси или нужда от помощ :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2007 1:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Твърде много първи постове в една тема! ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2007 1:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

testpilot написа:
Велинов, поздравление...

Благодаря! ;)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
testpilot



Регистриран на: 01 Юли 2007
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2007 2:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ky3Mu4, гледай сега, кофти влизаш. Не ти давам акъл, само ти пускам контра, за да се освестиш и да слезеш малко на земята. Онлайн заплахи можеш да вкарваш на някои 12 годишни.
Отскоро се занимавам с 3Д Макс и предполагам съм на години от местните величия, но коментарът ми не е толкова към изпълнение, колкото към оригинален дизайн. Това че си приличат с рейдъра си е чисто съвпадение. Няма нужда да ми пускаш други концепти от БГ, че мама отдавна ме е научила да се ровя в гугъла! Това дали си мислиш, че дизайна е оригинален вече слабо ме интересува. Изтъркано е да влизаш с подобни реплики, ама айде, балкански манталитет, трудно се изкоренява. Да речем, че жената не ти е пуснала, пил си топла бира ... на всеки се случва.:)
Недей така с новобранците, всички тук сте творци, макар и на различно стъпало в уменията си. Виждам, че можеш и с добро, поздравления за това и всичко най-розово!:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EmPATHy_hr



Регистриран на: 01 Сеп 2006
Мнения: 1171
Местожителство: Tangent Universe

МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2007 2:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма се бутам между шамарите повече че може да отнеса нещо и аз....но хора дайте го малко по-спокойно...пийс \\// :)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2007 2:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

testpilot написа:
Да речем, че жената не ти е пуснала, пил си топла бира ...

Това е последното което ме притеснява, при положение че винаги мога да разчитам на твойта :-р
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
testpilot



Регистриран на: 01 Юли 2007
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2007 3:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, хубаво се посмяхме, оправи си сутиена и дай нещо друго по темата, че да не я заключи модератора.
Когато пътническия кораб е готов, предполагам, колегата ще го постне тук ... надявам се за поредната доза здрава и полезна критика!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov