Graphilla.com :: Преглед на тема - Карти за фотоапарати!!!
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Карти за фотоапарати!!!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Май 14, 2003 11:41 am    Заглавие: Карти за фотоапарати!!! Отговорете с цитат

Незнам дали този ми пост е за тук, но понеже става въпрос за фотография, фотоапарати и пособия го поствам тук. Моля, ако модераторите решат, че мястото му е другъде, нека го шитнат по предназначение!

Та става въпрос за цифрови фотоапарати. Предстои ми покупката на такъв, но има някои неща, които не са ми много ясни та затва да питам.
Първо да поясна, че не трябва да е супер професионален, а по скоро за домашно ползване, но в същото време да прави и сносни снимки евентуално, които да бъдат ползвани за предпечат на дребни нещица ( да не са супер долнопробни имам в предвид). Мисля, че с една дума става въпрос за средно качествен апарат съобразен цена-производителност, та въпроса е колко Мегапиксела ми препоръчвате.

Друго, от една от фирмите ми обясниха тука за някви карти, които аз лично горе долу схващам за кво са ма се пак някои ако може да ми обясни технически какво представляват и най-вече каква е разликата между картите. А картите са:

CF - карта
SD - карта
SMART - карта (точното име й било - смарт медиа кард)

и последно да питам - какво е "Мемори стик" и за какво служи?
_________________
jiv i div


Последната промяна е направена от koceto на Сря Май 14, 2003 11:57 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JackVincent



Регистриран на: 18 Ное 2002
Мнения: 65
Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Сря Май 14, 2003 11:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Canon PowerShot S40, S45 ... 4 MPix, лично аз такъв бих си взел, изкефих се какви снимки прави S40, и си е среден клас, не е профи, но все отлагам покупката, а и доларът ми говори да не бързам много.
Скоро работих с едни смики от един Olympus, около 2 М Pix-a, мъка беше общо взето бяха ми малки снимките и станаха едни бози, но не помня какъв беше модела.
Свиркай като си вземеш нещо да кажеш впечатления.
_________________
you'll never know what hail
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Май 14, 2003 12:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

JackVincent написа:
Canon PowerShot S40, S45 ... 4 MPix, лично аз такъв бих си взел, изкефих се какви снимки прави S40, и си е среден клас, не е профи, но все отлагам покупката, а и доларът ми говори да не бързам много.
Скоро работих с едни смики от един Olympus, около 2 М Pix-a, мъка беше общо взето бяха ми малки снимките и станаха едни бози, но не помня какъв беше модела.
Свиркай като си вземеш нещо да кажеш впечатления.


Нячи да не стават грешки за по-нататък пояснявам,

моляви не ми изреждайте марки и модели апарати а само ми кажете за:

1. Мегапикселите
2. Видовете карти каво представляват
3. Какво е Мемори стик и за какво служи!
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 14, 2003 12:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

до колкото съм наясно с цифровите апарати:
зависи за какъв печат ти трябват - за флаери и брошурки или за плакати
вземи нешо около 4-5мп, следи за цветлосила на обектива, коректно предаване на цветовете, бързина на записване, харч на батерии...
различните видове карти са за различните производители, поне Сони си работи само с 1 вид карта, не помня каква точно беше (е може и да бъркам)
картите са различни като скорост на записване, съвместимост с апарата, размер в МВ...
не знам какво е мемъри стик, който работи с цифров апарат да каже

и Питай в Дир.бг или тук http://spottown.com/photoforum
както и за всякакви въпроси свързани с цифрови апарати тук http://www.dpreview.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bass



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 166
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 14, 2003 2:00 pm    Заглавие: мс Отговорете с цитат

MemoryStick е също вид памет-карта, разработка на Сони. Ползват я във всичките си продукти с възможност за разширение на паметта (включителнио и в кучешките киборги Айбо :-)) ).
Напоследък гледам са пуснали и химикалки с вградена MemoryStick, които можеш да си завираш в... USB-порта. Не ми е правило впечатление друг производител да поддържа MemoryStick (което не значи, че няма такъв).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Май 14, 2003 6:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

koceto написа:

1. Мегапикселите
2. Видовете карти каво представляват
3. Какво е Мемори стик и за какво служи!


Megapikselite ...mi 2.1 megapixela ti dokarva 13x10/300dpi

-Smart Media Card - nai razprostranenia ot flash nositelite.... s razmeri 8, 16,32, 64,128 Mb
(ot 2.1Mpx TIFF = 5.50Mb)
(ot 4Mpx TIFF = 7.70Mb)

-Card Flash... edno takova kvadratni4ko s debelina ot okolo 3mm... sushto flash pamet s razmeri 8,16,32,64,128, 256 (!!!) Mb

Smart Media i Card Flasha - spored vida koito ti polzva kamerata.... otdelno ot tyah navsyakude se prodavat USB 4etci za pone toz vid karti

-Memory Stick - za nego vurvi lafa 4e e po skup ot tegloto si v zlato... i e verno, razrabotka na Sony, polzva se samo ot tehni kameri.... do 128Mb pone ima sus sigurnost....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Май 14, 2003 9:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вземи си нещо около 4 МГп с по голяма карта (поинтересувай се колко големи файлове прави във всеки режим, за да сметнеш колко снимки ще направиш с дадената карта). И гледай да може да снима в тиф., че има едни екзотични разширения ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
graphic



Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 71
Местожителство: Rousse

МнениеПуснато на: Съб Май 17, 2003 5:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Olimpus E10, 4 мегапиксела, 1500 лв. втора употреба -от всичко минало напоследък през ръцете ми - а това са почти всички марки - единствено този няма проблеми с пикселизацията в тъмните участъци.
А4 - спокойно си печаташ офсет. Даже и с човешката кожа се справя. Предполагам за какво ще го ползваш и наистина ти го препоръчвам. На другите въпроси получи отговори така че няма да се спирам на тях.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Пон Май 19, 2003 11:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

за картите мисля че вече изясниха по-горе, според мен Memory Stick си е яко набутвация щото после си вързан със Sony и плащаш 3 пъти повече само затова че е Sony.

за мегапикселите: според мен това е най голямата маркртингова дандания след мегахерците при PCтата. Аз снимам с Canon IXUS 300, който е модел от 2001 и е 1600x1200px (демек 2.1Mpx) и снимките са по-добри от едно Sony което е 3Mpx (съжалявам, забравих модела).

Според мен за снимки до А5, свястна 2Мpx камера би ти стигнала.

Лично мен ме интересува най-вече динамиката на изображението при auto-measuring (детайла в "черното" и "бялото"). За съжаление това не го пише на сайта на производителите.

полезни екстри са: full manual control, histogram display. Но не мисля че си струва да плащаш $200 повече след като така или иначе това си е любителска камера.

можеш да погледнеш тоя сайт http://www.dpreview.com/. там има подробни ревюта на доста камери.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov