Graphilla.com :: Преглед на тема - пролетно-лятно настроение (във фотоси)
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

пролетно-лятно настроение (във фотоси)
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 10:40 pm    Заглавие: пролетно-лятно настроение (във фотоси) Отговорете с цитат

1.


2.съжалявам малко за кадрирането,по-точно за начина ,по който тва стръкче минава пред лицето й.


3.


4. тази не е от най-летните де..


5.


6.


7.



по-скоро търся малко мнения,отколкото права за форума,тъй като няма да се вписвам в про-обстановката там. (а и мим каза да забравя за евнтуални такива права,защото никога нямала да ме пусне-и това защото й показах няколоко снимки от ф-ф.нет подобни на едни нейни(като стил и замисъл,не че си приличат или са копирани или нещо),с мнението ми че са по-дбри от нейните,и би следвало да зареже това поведение на фотограф Номер 1,защото критиката й е с такъв тон,все едно е някъв godfather на фотографията)

^^ с тия редове ще си навлека най-вероятно яко офтопик и нападки(може би и бан),отколкото евнтуални к&к :Р ,но се пак-I`ll take my chances,трябваше да поясня характера на "представянето"
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kapitana!



Регистриран на: 11 Авг 2005
Мнения: 536
Местожителство: OC Оrange County

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 10:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хи хи хи :)
останало ми е в главата че те базикаха защо модела е клекнал в тревата като се едно... :::)))))
ти сега първите две дето си ги поснал им казваш "гледайте си работата"?!? - кулллллл :::::))))))))
ако не беше манекен чехме да те земем у нащо затворено общество - Индипенданд Десигнерс Фор Фридъм ::::)))))
имаш потенциал :)
_________________
no ads, no mercy!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 10:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако питаш мен на всички, които плякат цифрова фотография бих им счупил апаратите. Сите станаха фотографи. Сите са про щото има нема
20 човека по форумите им ръкоплескат.

Енивей тва което виждам тук като най-обикновен картинкаджия е:

-тендециозна и недотам добра обработка в фотосопата или по-точно преработка
- тамън да барнеш прилично кадриране и нъцки
- нема емоции нещо, най-ценното в щракането е освен композиция и задължителните там али бали е да уловиш момента така че в момента в които го види някой друг да усети нещо повече от картинка.

ПС. Аз ако съм на теб и толкова много искам да съм фотограф, ще се хвана сериозно да копам осветление, композиция и класическа отография (недигитална). Като натрупаш знания и ти станат втора природа ще почнеш да виждаш кадрите без да се замисляш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
icf



Регистриран на: 23 Юли 2007
Мнения: 110
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 1:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще ти кажа откровено мнението ми...

Снимам от супер кратко време, дори и като ти видях първото представяне (още сигурно съм си чакал апарата), та бях доволно впечатлен от снимките ти, даже се чудих к'ви странни хора са се събрали в тоя форум да те оплюват така.

Видях и профила ти във фото-форум, много точки, много неща. Явно наистина в тая графила са няк'ви странни типажи.

Явно си ти харесва твоя начин, щото никак не си вникнал какво се опитват да ти кажат тука, не твърдя, че си твърдоглав, ама аз лично никаква, ама никаква разлика не виждам от предишните ти снимки.

Бих критукувал композицията и най-вече обработката..

Поздрави.

no hard feelings :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 8:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

дежа вю.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2189

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 8:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мън мън, по-добри са от преди нещата.
И ефекта "Белана" го няма.
1ви кадър кефи.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 10:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

1 ми харесва
2 има кофти засечки в лицето и тревите
при 3 ти е избягала композицията- фигурата би трябвало да отиде в ляво за да има повече въздух пред нея...
4 прекалено затъмнена, също кофти композиция / отгоре отрязана, центрирана/...
5 като контраст е станала, но лично аз не бих я отрязал баш по този начин
6 ми харесва и като настроение и цвят, бих избягнал сивото което се е получило при обрамчването в горният десен ъгъл, но не е болка за умиране....
7 ми харесва самата снимка и цветовете... не ми харесва трансперентноста върху рамките- става прекалено бъбриво...



като цяло нещата ми харесват като цветова обработка и контраста който постигаш .... основното на което трябва да наблегнеш и то много е композирането....
_________________
... gief more epix ...


Последната промяна е направена от maceman на Чет Авг 02, 2007 11:16 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 10:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ще го кажа пред всички

АЗ ТЕБЕ НЯМА ДА ТЕ ПУСНА В СПЕЦИАЛИЗИРАНИЯ РАЗДЕЛ
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 11:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

в 1 (въпреки изгорелата бузка) и 5 има нещо, но 1вата асоциация ми беше зима.
Синьото е студен цвят и не носи нищо пролетно - лятно като настроение. Мисля, че снимките в ръжта само ще спечелят в цвят - такова едно зеленко, че и момата с червен потник на всичкото отгоре - какво повече пролетно-лятно да искаш (с не толкова ефекти като последната обаче).

И ако говориш повече със снимки и по-малко с думи ще спечелиш повече коментари по снимките от колкото офтопик, ако това е което наистина търсиш.
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Azirafel



Регистриран на: 19 Мар 2006
Мнения: 158

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 11:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Както казах и преди - проблема е в липсата на емоционална и идейна настиеност на кадрите. Не носят нищо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Chef



Регистриран на: 05 Окт 2003
Мнения: 1148

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mim написа:
ще го кажа пред всички

АЗ ТЕБЕ НЯМА ДА ТЕ ПУСНА В СПЕЦИАЛИЗИРАНИЯ РАЗДЕЛ



.. тва вече е мега тъпо
_________________
ground zero terorist
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Deskov



Регистриран на: 26 Юни 2006
Мнения: 423

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 1:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хахаха тъпо ,но май е факт хахаха нека да кажем Hello на злобната mira :D упс ще ми прощавате за 1 път се дъня ама се уча от про-тата тук хахаха ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 2:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

PASTA написа:
mim написа:
ще го кажа пред всички

АЗ ТЕБЕ НЯМА ДА ТЕ ПУСНА В СПЕЦИАЛИЗИРАНИЯ РАЗДЕЛ



.. тва вече е мега тъпо


той знае защо е така и това не е твоя работа, да казваш тъпо ли е или не
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 3:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хаахха,1во-не ме ЕБЕ за специализирания ви форум
2ро-всъщност не знам защо е така,и защо си решила,обясни пред всички...така и така чух каквото исках за снимките,кажи си сега незрялото мнение(щото определено се държиш като някво 13 годишно момиче)



@maceman...с ръка на сърцето ти казвам,че четейки коментара ти,си спомням как аз съм си мислел същите неща гледайки снимките..за тези дето(май ти хареса най-много,а?)на спирката -6номер,и аз нещо се колебая за горния десен ъгъл с тва сиво...ма исках малко да потъне задния план...
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Chef



Регистриран на: 05 Окт 2003
Мнения: 1148

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 3:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mim написа:
PASTA написа:
mim написа:
ще го кажа пред всички

АЗ ТЕБЕ НЯМА ДА ТЕ ПУСНА В СПЕЦИАЛИЗИРАНИЯ РАЗДЕЛ



.. тва вече е мега тъпо


той знае защо е така и това не е твоя работа, да казваш тъпо ли е или не


ok
_________________
ground zero terorist
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bile



Регистриран на: 26 Авг 2003
Мнения: 1367
Местожителство: dead city

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 3:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

единствено цветовете на номер 6 са приятни.
/off бе като не те ЕБЕ за форума, що не земеш да се ексфилтрираш оттука м??
_________________
pestilence
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 4:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Харесва ми че се усеща връзката с модела. Има чувство в снимките - двупосочно ?!? хм... Това е нещо което не мога да усетя в снимките от професионалните фото сесии.

От друга страна композиционно има кусури, но това е нещо което търпи развитие.

Снимай с кеф, чети повечко и всичко ще си дойде на мястото.

По въпроса за ЕБАНЕТО, няма смисъл да обиждаш форума и хората в него.

mim отдавна се е доказала, докато ти бих казал си "незрелия" в случая.

Не мога да разбера защо е толкова крайна, но сигурно си има причини.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
steady



Регистриран на: 16 Юли 2007
Мнения: 36

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 4:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като user без права можеш да пренебрегнеш коментарите ми, но все пак и аз да се изкажа.
Трябва да си призная, че първия път, когато ти видях снимките, не ми допаднаха толкова, колкото след всяко следващо разглеждане. Верочтно гамата в която работиш, не е така близка до моето усещане и ми е нужно време за да и свикна.
Конкретно по снимките:
Първата и втората в известна степен се припокриват, не е било нужно да пускаш втората, където линията на лицето е нарушена така от стръкчето пред нея.
На третата имаш разфокусиране на фона и изведнъж рязка граница на хоризонта, след което добавени облаци, които са по-резки от прдния план. Освен това изглеждат случайно взети от някъде, не си пасват с тази снимка. Дори и цветово се различават. Трябвало е цветовите корекции на цялата снимка да ги направиш, след като си добавил облаците, така поне цветово нямаше да се късат.
Четвъртата има приятна заигравка със светлината, но все пак по-удачно щеше да е ако светлинния акцент падаше върху близката ръка, а не върху краката.
петата - хубав детайл. не режи през свивки (и аз го правя понякога признавам си, но при мен все още е от неопитност при композирането)
6 и 7 съм им голям фен. Особенно 6.
Що се отнася до композицията сигурен съм че знаеш правилата за въздуха пред човека, правилата за третините и т.н.т, но вероятно се опитваш да покажеш своето виждане за нещата. За да го сторим както трябва, обаче първо трябва да се работи сериозно спазвайки принципите, които са открили художниците и фотографите преди нас и след като разберем и започнем да се справяме с това, можем да открием как най-добре да заобиколим тези правила.

И да се изкажа по другия проблем. не е разумно да чукаш на нечия врата и да обясняваш на стопанина, колко по-велик си ти от него. Нормално е да последва негативна реакция.
_________________
бързай бавно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 4:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Deskov написа:
хахаха тъпо ,но май е факт хахаха нека да кажем Hello на злобната mira :D упс ще ми прощавате за 1 път се дъня ама се уча от про-тата тук хахаха ;)


Какво злобно имаше в коментара ми? :о
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sabev



Регистриран на: 17 Май 2006
Мнения: 197
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 4:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здр, несъм писам от адски много време следя форума, но да спомена, че хабер си нямам от фотография. Харесват ми повечето от нещатата, но просто трябва да работиш по-здраво и Нас така ни учеха в даскало по фотография викат зимате 10 ленти и отивате да цъкате без хората да ви виждат после обработка и стават хубави неща пробвай и ти така nub е абсолютно прав за цифровата фотография не е най-удачната според мен, по-добре си земи един зенит и праскай с него, вярно, че ще ти излезе по-скъпо, но е по-хубаво пък и цениш повече усилията си и паричките и няма да правиш "безсмислени" кадри и да ги обработваш и да се опитваш да ги правиш на хубави. Нали знаеш "на сила хубост нестава". А за другия проблем с mim просто подмини нещата мисля, че няма да и държи дълго ;) и ще те пусне след време, като види, че имаш потенциал. Смятам че тя и другите в този форум най-вече държат на дарбата отколкото на характера на човека. Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov