Graphilla.com :: Преглед на тема - Едно забутано селце..
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Едно забутано селце..
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
north



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 346
Местожителство: Austin,TX

МнениеПуснато на: Чет Сеп 20, 2007 9:07 pm    Заглавие: Едно забутано селце.. Отговорете с цитат

Гледам че наистина от много време не съм поствал нищо в 3D секцията, така че ето нещо от напоследък :


_________________
www.northflame.com
..Като ги пуснат тия ъглошлайфи (китари им казват някои) и кат ревнат "Still of the night", найт-майт ама друго си е нашто...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Boteff



Регистриран на: 04 Мар 2003
Мнения: 2354
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Сеп 20, 2007 11:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

много кефи .. направо на 2D мяза :) .. чак ми се прийска да се пошматкам там :)
_________________
.. so far .. so good .. so what ? ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mav



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 214

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 3:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей, баси :))) пусни му wireframe-a да го видим, супер интересно изглежда :)
_________________
.... listen to the waves ... everything communicates ....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
killswitch



Регистриран на: 13 Яну 2007
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 9:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

това изобщо незнам защо си го пуснал тук...смисъл то не е останал 1 неомазан пиксел...иначе е яко и има атмосфера...
_________________
http://deadvertex1.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
north



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 346
Местожителство: Austin,TX

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 10:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mav, eto ti wire :


_________________
www.northflame.com
..Като ги пуснат тия ъглошлайфи (китари им казват някои) и кат ревнат "Still of the night", найт-майт ама друго си е нашто...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Drone



Регистриран на: 30 Яну 2003
Мнения: 2190
Местожителство: Gwon nee ju jee du shu!

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 10:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

killswitch написа:
това изобщо незнам защо си го пуснал тук...смисъл то не е останал 1 неомазан пиксел...иначе е яко и има атмосфера...


Pich, imash li predstawa kolko ne si w chas?
_________________

there ain't no way but the hard way
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Drone



Регистриран на: 30 Яну 2003
Мнения: 2190
Местожителство: Gwon nee ju jee du shu!

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 10:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

A inache North, ti si znaesh :) Strahotna atmosphera si dokaral man!
_________________

there ain't no way but the hard way
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
killswitch



Регистриран на: 13 Яну 2007
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 10:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

и кое не ми е в час?
_________________
http://deadvertex1.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Drone



Регистриран на: 30 Яну 2003
Мнения: 2190
Местожителство: Gwon nee ju jee du shu!

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 11:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ti kak mislish?
_________________

there ain't no way but the hard way
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gangsta



Регистриран на: 03 Юни 2004
Мнения: 596

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 8:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mazano ne mazano...nqma znachenie...tuka riadko se vishdat tolkova dobri neshta!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 10:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

страхотно настроение. Представям си го в движение. Предполагам, че точно това е целта. Още повече ще грабне.
Не е важно колко е мазано, а какъв е крайният ефект.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Съб Сеп 22, 2007 9:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

killswitch написа:
и кое не ми е в час?

не ти е в час, че пишеш без да знаш за кво иде реч....
това че на теб не ти харесва нещо, не е критерии за другите, и не следва че трябва да правиш цялостни обобщения....
т.е. ако имаш конкретна критика- казваш, но не си ти човека който преценява кой къде пуска и защо...
и като за последно- не всичко е кръв, трупове и лайна, колкото и да те влече натам.... капиш ли си???
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
killswitch



Регистриран на: 13 Яну 2007
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Сеп 22, 2007 10:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

айде пак...какво съм писал горе-че е готино и има атмосфера...нали! идеята в началото ми беше ,че ако го покажеш това на някой той ниииикога няма да каже ,че това е 3д.Според мен тук има страшно много ПС...няма значение...Мейс виждам,че много те дразня напоследък и затова мисля,че няма смисъл повече да пускам в този раздел и да пиша неща дето не са в час...таман ще ви спестя "лайната",за които говориш.
_________________
http://deadvertex1.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Съб Сеп 22, 2007 10:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Прекрасна работа. Браво Норт!

Единсвтвенно сноповете светлина не ми стоят убедително. Не би ли трябвало да падат под различен ъгъл и да се разсейват към края. Сега ми прилича на някакъв неумел фотошопски блендинг, но пък това беше единственното за което можех да се хвана... Изключителен...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
north



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 346
Местожителство: Austin,TX

МнениеПуснато на: Съб Сеп 22, 2007 1:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички за мненията.
A специално за светлинните лъчи- така е, трябваше да поработя повече по тях,много се набиват на очи така но вече бях отделил достатъчно време по сцената а чакаха и други неща (глупаво оправдание ,знам :))

И накрая да във връзка с едно определено мнение по-горе което искрено ме учуди, да си призная,- да спомена и аз нещо (казвам това най-добронамерено):

Мисля че да се прави някакво самоцелно разграничаване между 2,3,4D,ръчни,крачни и незнам още какви си техники за правене на арт е доста странно.В крайна сметка те са точно това-начини,средства за правене на нещото към което се стремим всички тука : някаква форма на арт.И комбинацията между тях е нормална ,реална и факт. Както и да е, това ще си го разбереш и сам в един момент.
_________________
www.northflame.com
..Като ги пуснат тия ъглошлайфи (китари им казват някои) и кат ревнат "Still of the night", найт-майт ама друго си е нашто...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Сеп 23, 2007 9:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Картинката наистина е ... чудесна! :) И като атмосфера и като изпълнение. Страшно много ми харесаха дърветата. Има много плъгини за правене на дървета, но тия дето сам си си ги правил направо си "лепват". И изобщо цялата растителност седи доста добре. Само не знам, малко е блърнато като цяло? Може би при пост обработката, не знам.

За лъчите, аз не бих го напавил на въпрос, но виждам, че се е споменало, та да кажа и аз какво мисля. Тия лъчи, всички знаем, че се образуват като минат през някакви частици в атмосферата. Било то прах, вода и пр. Преди това трябва да има нещо дето да хвърля сянка. Прозорец на тъмна и прашна или задимена стая е популярен кейс. :) В твоя случай може да са или корони на дървета или облаци. Гледайки картинката, май не са дървета, освен ако няма някакъв втори пласт крони на някакви гигантски дървета над нашите борчета. Значи трябва да са облаци. Обаче дори и най не пухкавите облаци нямат достатъчно резки ръбове и за да се получи ефекта, трябва да се наблюдават от по-далече. Обикновено някъде към хоризонта, а тук на картинката такъв няма. И понеже не можеш подсъзнателно да установиш в първия момент откъде точно се появяват тия лъчи, може би това ги прави да изглеждат леко неубедителни. Другото нещо е, че overlay-а е попрегорил бялото на места, което не е задължително да е дефект, обаче в случая си мисля че щеше да е по-добре да го няма.

Като изключим тези 2 дребни неща, пак да кажа, че ми харесва много. Много добра работа, браво!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stanslavov



Регистриран на: 31 Окт 2003
Мнения: 183
Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Нед Сеп 23, 2007 4:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

страхотно е станало

можеш ли да пуснеш чистия ренде?
10х
_________________
АРХИТЕКТУРНА ВИЗУАЛИЗАЦИЯ
www.projects3d.com/index1.html

on-line уроци 3dsmax, autocad, photoshop
www.bguroci.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
north



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 346
Местожителство: Austin,TX

МнениеПуснато на: Пон Сеп 24, 2007 11:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами пак благодаря :)

spacer, - блъра е си е съвсем нарочен, аз по принцип имам навика да шарпвам нещата накрая,което в случая нямаше да изглежда добре.

stanslavov,- ето ти един ранен вариант на подложката,рендвано с mr, final gather. , базови настройки

http://www.northflame.com/Razni/paints01/PSV_test_rend_04.jpg
_________________
www.northflame.com
..Като ги пуснат тия ъглошлайфи (китари им казват някои) и кат ревнат "Still of the night", найт-майт ама друго си е нашто...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LOC



Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 438
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Сеп 24, 2007 1:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

малееееее north-свалям ти шапка(и LOC си свали шапката!)......тва е мнооо яко...супер е като атмосвера, 3д-то е мноо хитро, пост-ефектите също е супер, НО ГОЛЕМИЯТ ВЪПРОС Е-можеш ли да постигнеш същият ефект във видео? не че нещо просто ми се иска да видя анимация със същата атмосвера :)

maceman и Drone - малко грубо реагирате според мен...killswitch нямаше в предвид, че работата е лоша, а че е с много 2д излъчване...big f*ckin' deal...мнооо важност му предадохте според мен

killswitch- :D:D:D:D:D:D ти ли точно повдигаш въпроса за МНОООООООГО composing-a във PS :D:D:D:D твойте работи също са така:D:D:D:D:D НАРОДЕ В ТОВА НЯМА НИЩО ЛОШО-ТАЯ ЧАСТ ОТ ФОРУМА МАЙ СЕ КАЗВА "3D | Compositing"...



VOTE FOR LOC!!! MINDLESS MODERATION!!!:D:D:D:D
_________________
...I'm an idiot!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LMNT



Регистриран на: 09 Ное 2002
Мнения: 321

МнениеПуснато на: Пон Сеп 24, 2007 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Strahotna rabota!
Bravo!
Absolutno sum saglasen- njama znachenije dali e 2D, 2.5D ili 3D...vazhen e rezultatot!

Edisntven problem e naistina vidmata svetlina...za da stanat svetlinnite luchi vidimi (jasno razgranichimi luchi) trjabva da imash dostatuchnen contrast zad tjah. Tova e ako si tarsil realism,a ti ochevidno ne si, inache bi sledvalo da imash po-tumni senki, po-malko detail v sjankata, razlichni sptepeni na contrast (osveteni-senchesti chasti), etc.
Probvja da narisuvash volumetricata prosto na "normal" layer - ala mnogo fino-togava njama da se poluchava tova pregarjane za koe govori Spacer. Togava luchite obobashtavat tova koeto e zad tjah (both higlights and shadows) a ne go usilvat.

P.S.>Prekrasni neshta imash in a web-siteto! Orgasmatron!
_________________
На экзаменах в разведшколу абитуриент Петр Семенов не ответил ни на один вопрос, в результате чего был принят сразу на второй курс
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov