Graphilla.com :: Преглед на тема - Хайде на яденето!
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Хайде на яденето!
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivgin



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 56
Местожителство: В съня на черния цар

МнениеПуснато на: Вто Май 20, 2003 7:58 pm    Заглавие: Хайде на яденето! Отговорете с цитат

Здрасти.

Представям на вашето внимание проект за сайт на на някакви пичове, които се занимават с готвене на вкусни и май скъпи неща и носенето им по домовете на разни англичани. Очаквам коментари...

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Май 20, 2003 8:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

toia cviat deto e pod trite golemi snimki (neznam kak da go nareka :) )
e kofti spored men.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
patriot



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 419
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Май 20, 2003 8:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ico написа:
toia cviat deto e pod trite golemi snimki (neznam kak da go nareka :) )
e kofti spored men.


Are stiga s tia asociacii. Tova che l***to e kafqvo ne znachi che trqbva da se smeni cveta na kakaoto ili puk na kafeto. Ne trqbva da se ogranichavame s predrasuduci.
Men me kefi mnogo sita.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 20, 2003 9:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

na men li4no mi dopada, no wse pak eto malko kritika:

1. ne znam dali fonta ot logoto trea se izpolzwa i za razni drugi textowe
2. texta pod snimka #3 6to e po-golqm? :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zhvihti



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 184
Местожителство: Амстердам

МнениеПуснато на: Вто Май 20, 2003 10:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много си е екстра сайтчето. Браво.
Ако името на фирмата, адреса и телефона са малко по-големи ще е по-добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Май 20, 2003 11:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

patriot написа:
ico написа:
toia cviat deto e pod trite golemi snimki (neznam kak da go nareka :) )
e kofti spored men.


Are stiga s tia asociacii. Tova che l***to e kafqvo ne znachi che trqbva da se smeni cveta na kakaoto ili puk na kafeto. Ne trqbva da se ogranichavame s predrasuduci.
Men me kefi mnogo sita.

Az po skoro bih kazal che tva zelenee niamah predvid kofti asociacia :))))))))
predrasudaci ?!?!??! gluposi ! lichno mnenie :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivgin



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 56
Местожителство: В съня на черния цар

МнениеПуснато на: Сря Май 21, 2003 12:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за мненията. От много време ми се иска да направя нещо в такива цветове и ми се стори, че темата на този сайт е подходяща :) Това, което ме притесняваше най-много, е дали като го погледнете, се ориентирате какво предлага? Бърза фокус-група с един човек потвърди опасенията ми, че няма достатъчно големи хубави снимки на вкусни ястия.

Мучо, пичовете по принцип изобщо не искали лого (само надпис било най-добре), аз си го измислих този шрифт малко. Ползвам го и за други хедъри и т.н., защото иначе става твърде семпъл сайтът, като Амазон едва ли не. А тук трябва да има нещо по-шик, по-индивидуално, все едно е правено специално за теб. Нищо, че сигурно яденетата се правят на конвеир... :) Третият текст е по-голям, защото е резултат от първите два. Стори ми се логично, когато го правих... :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wakeop



Регистриран на: 08 Май 2003
Мнения: 62
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 21, 2003 12:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

цветовете са си екстра :)
По принцип се води уж, че цветовете в топлата гама възбуждали апетита... имаш там нещо в червено и тук-таме оранжево... значи по тази логика и фирмата ще има успех, не само сайта ти :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 21, 2003 7:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ivgin написа:
Мучо, пичовете по принцип изобщо не искали лого (само надпис било най-добре), аз си го измислих този шрифт малко. Ползвам го и за други хедъри и т.н., защото иначе става твърде семпъл сайтът, като Амазон едва ли не. А тук трябва да има нещо по-шик, по-индивидуално, все едно е правено специално за теб. Нищо, че сигурно яденетата се правят на конвеир... :) Третият текст е по-голям, защото е резултат от първите два. Стори ми се логично, когато го правих... :)


da praw si 4e edin razli4en font bi raz4upil ne6tata, no mi se 4ini, 4e ba6 toz ne e podhodq6t ;)

ina4e za tretiq text e qsno 4e si iskal da akcentira6 na nego (6ot e naj-vajniq), no vizualno na men li4no ne mi dopada ;)

no i dwete ne6ta maj opirat do li4en vkus taka, 4e si4ko e nared :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pixelFwd



Регистриран на: 29 Апр 2003
Мнения: 21
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 21, 2003 10:00 am    Заглавие: super priatno Отговорете с цитат

mnogo mi haresva. mnogo style-no. cvetovete sa priatni. edinstvenoto koeto me pritesniava ... i go namiram za neizbejen problem pri mnogo takiva saitove e banerchetata otgore. Stoiat mi otkasnato i niakaksi mi razvaliat useshtaneto .... siakash sa platena reklama a ne chast ot samia site. Edno skromno predlojenie: stilizirai gi. po-nadolu v designa si izpolzval dostatachno elementi, koito mozesh da vkliuchish tuk. Cenata, konturite na samia baner. V kraina smetka tova e promo na samia site a ne vanshen banner :))) super qko e
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivgin



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 56
Местожителство: В съня на черния цар

МнениеПуснато на: Чет Май 22, 2003 7:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Just to keep you up to date... Клиентът не го хареса ;) Ето част от доводите, на когото му се чете...

I am not sure about the colour. I'm not saying I don't like it, just that I am not sure if it makes the best to make my page stand out, or look crisp. I'm not convinced it does much to enhance the three pictures either. They don't stand out as much as the initial design you sent me and as I keep saying - this message is critical because people are not familiar with this concept of ordering food to freeze or keep heat at home. Please can you provide me with alternative colour design, as I'm not convinced it is the best colour to use when trying to sell food. Please can you try it with a lot more white to make the pictures stand out? I need all the help I can get to make this food look mouth watering. If you show me other options I can make a comparison.

[ ... ]

Which brings me to the size of the page. I think it must be too long as it is. I don't want the home page to need scrolling, so can you please change it so that isn't necessary?

[ ... ]

Could you do something to make the wording on the three core messages stand out more? The font (or whatever you call it) needs to draw your eye to it more. Sorry, I don't know what to suggest here. And the Three easy steps wording has lost its effect. This will need to be changed, and be much more prominent like the first draft. On that it was in your face as soon as the page opened. This effect is now lost, so can you please re think this?

Край. Ужасно съм разочарован. Отдавам се на правене на Флаш анимациики.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 22, 2003 7:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ivgin написа:
Отдавам се на правене на Флаш анимациики.



... e twa we4e e prikazka :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BadmotherfuckeR
Kill 'em All


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 912

МнениеПуснато на: Чет Май 22, 2003 8:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ivgin написа:
Just to keep you up to date... Клиентът не го хареса ;) Ето част от доводите, на когото му се чете...

I am not sure about the colour. I'm not saying I don't like it, just that I am not sure if it makes the best to make my page stand out, or look crisp. I'm not convinced it does much to enhance the three pictures either. They don't stand out as much as the initial design you sent me and as I keep saying - this message is critical because people are not familiar with this concept of ordering food to freeze or keep heat at home. Please can you provide me with alternative colour design, as I'm not convinced it is the best colour to use when trying to sell food. Please can you try it with a lot more white to make the pictures stand out? I need all the help I can get to make this food look mouth watering. If you show me other options I can make a comparison.

[ ... ]

Which brings me to the size of the page. I think it must be too long as it is. I don't want the home page to need scrolling, so can you please change it so that isn't necessary?

[ ... ]

Could you do something to make the wording on the three core messages stand out more? The font (or whatever you call it) needs to draw your eye to it more. Sorry, I don't know what to suggest here. And the Three easy steps wording has lost its effect. This will need to be changed, and be much more prominent like the first draft. On that it was in your face as soon as the page opened. This effect is now lost, so can you please re think this?

Край. Ужасно съм разочарован. Отдавам се на правене на Флаш анимациики.




Ami az izbegnah tuka da dam nekkav komentar po toia ti design... kato videh kak na sichki im se haresa tuka, reshih che neshto mi sa povredeni ochite veche ot visene pred monitora...no.... iavno ne sum bil samo az...

tzvetovete ti, spored mene, ne se vruzvat tuka mnogo...ubiti nekakvi...ma iavno ti si gi haresvash takiva..gledam i na prednia deto pokaza pak podobni izpolzvash...toia font deto si go haresvash...mnogo zle..aide ZA LOGOTO DOBRE..ma nujno li e navsekade nego da polzvash?? nali tva e sait tzitiram za " готвене на вкусни и май скъпи неща " , emi na mene tuka nishto ne mi kazva che e za takiva neshta...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dosadnika



Регистриран на: 24 Апр 2003
Мнения: 137
Местожителство: sofiq

МнениеПуснато на: Чет Май 22, 2003 8:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Super si e sajt4eto
a cvetovete sa pove4e ot dobri
imam edna malka zabelejka koqto mi se nabi na pyrvo 4etene
ot trite kartinki pyrvata ti e monogamna siva ne stoi dobre do drugite cvetni snimki po ne na men ina4e si e super to4no na mqsto

prosto q zameni ako movesh s cvetna
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
compound ™
even better


Регистриран на: 08 Ное 2002
Мнения: 356
Местожителство: work

МнениеПуснато на: Чет Май 22, 2003 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Priznavam malko se uchudvam, kato vijdam kak se haresvat takiva neshta i sus sujalenie stigam do izvoda, che se subirat priqteli i zapochvat da hvaliat priqteli neiasno s kakva cel. Gubi se vsiakakva obektivnost s namesata na tiq lichni otnosheniq. Ubeden sum che sled moq post shte se izsipiat tonove laina pa moeto mnenie, no vse pak shte go napisha.

Purvoto mi vpechatlenie e, che site-a nqma pretencii za inovacii v design-a i konstrukciqta, koeto ne e losho, a daje neobhodimo v sluchaia. Tova predpolaga vsestranno komersialen podhod i v gamata i vuv vsichko. A spored edna mnogo polezna nauka za cveta i vuzdeistvieto mu vurhu setivata na choveka tazi gama e kraino nepodhodiashta. Koito znae kude da chete shte razbere bednaga kakva gama e hubavo da izpolzva v takiva sluchai.

Vtoroto neshto, koeto zabeliazah e, che specifichniq font po site-a vuobshte ne suzdava useshtane za lux, nito puk fotografiite. Osobenno tretoto photo suzdava fast food atmosfera.

Ta kato cialo moje da mi se surdite i da me uprekvate, no tova za men ne e dobre svurshena rabota, dori i klient-a da ia e haresal ... ami ponqkoga e vapros na ubeditelnost pri predstavianeto na proekt-a ...

S neturpenie ochakvam pismata na vuzmutenite chitateli na adres Sofia 1000
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivgin



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 56
Местожителство: В съня на черния цар

МнениеПуснато на: Чет Май 22, 2003 9:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре. Ето това е дизайнът, който бе одобрен. Е, не е съвсем завършен, но пък клиентът го е харесал. Само малко работа има още. Всичко е куул.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
compound ™
even better


Регистриран на: 08 Ное 2002
Мнения: 356
Местожителство: work

МнениеПуснато на: Чет Май 22, 2003 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Kakto predpolagah, veche imame zasegnati ! Iavno dumite mi sa bili nenujni. Predpolagam che dori i na tozi design nqkoi ot po-gore postvalite shte se zaradva, stiga da go pravil koito trqbva ,))

Igrali li ste nqkoga "ne se surdi choveche" ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fox



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 525

МнениеПуснато на: Чет Май 22, 2003 11:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат




no comment
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
compound ™
even better


Регистриран на: 08 Ное 2002
Мнения: 356
Местожителство: work

МнениеПуснато на: Пет Май 23, 2003 12:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

E i s prosto, nevuorajeno oko moje da se vidi kakva e ogromna razlikata, spora ne beshe za tova vse pak. A moje bi trqbva da se pomislia "povtorenieto - maika na znanieto" ??
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
d-phrag



Регистриран на: 26 Мар 2003
Мнения: 71
Местожителство: Sofia - Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Май 23, 2003 12:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

е, къде видя тоя тиквеник 'Mouth Watering" Pictures на одобрения дизайн? Галошите са навсякъде около нас, колегииииииииииииии!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov