Graphilla.com :: Преглед на тема - [представяне - фотография] малко любителски кадри...
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

[представяне - фотография] малко любителски кадри...

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
drukqs



Регистриран на: 30 Окт 2007
Мнения: 2
Местожителство: пловдив

МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 2:36 pm    Заглавие: [представяне - фотография] малко любителски кадри... Отговорете с цитат

здравейте!
занимавам се с фотография от около половин година, а с фотошоп от две, на абсолютно любителско (засега) ниво. снимам за кеф, а повечето неща ги правя по интуиция, но се надявам с времето да започна и да мисля :D разбрах за сайта от един друг форум и с удоволствие бих получил малко критика от вас. ето няколко мои неща, някои са снимани скоро, други ореди 3-4 месеца, гледайте да ги оплюете хубаво...








_________________
dA
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 4:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ми, аз в натфиз учих фотогафия като предмет няколко семестъра... скоро не съм снимала нищо и не съм кандидатствала за права в секцията за фотоси... ако ти е интересно все пак, какво мисля за тези снимки чети нататък...
фотошопската обработка е необмислена. блърваш тук, затъмняваш там, плескаш тониране някъде, затъмняваш другаде.... накрая снимката не ми е четлива и ми седи някак случайно.. мисля, че не бива да я оставяш на компютъра, а трябва да я обмисляш и завършваш още на ниво снимане... докато си там, на място... прави я така, все едно нямаш компютър на който да я пипаш после... търси по-интересни гледни точки, интересни случки, лица, места, опитвай с различни фокуси, използвай светлината като нещо, което ти изгражда образа и композицията, а не като нещо, което си е даденост... снимките не са правят от фотоапарата, а от фотографа... желая ти успех!
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
drukqs



Регистриран на: 30 Окт 2007
Мнения: 2
Местожителство: пловдив

МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря за мнението, интересно ми е, разбира се!
фотография не съм учил (уви) но разбрах точно какво имаш предвид. сам забелязвам от време на време, че още докато правя снимката се чудя какво ще я правя после в шопа. това се дължи отчасти на ниските възможности на апарата ми (който отчасти все пак прави снимката, както и да го погледнеш ;)), отчасти на това, че винаги като погледна нещо свое започвам да се чудя какво още може да му се промени и... не знам кога да спра. специално при тези снимки само първите две и последната имат обработка различна от малко кроп. блър пък никъде няма. идея винаги съм имал, проблемът ми е по-скоро, че явно не мога да предам тази идея така, че да я разберат и другите... мисля, че знам какво искам да постигна, надявам се с времето и да започна да го постигам :)
_________________
dA
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov