Graphilla.com :: Преглед на тема - малко фотки
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

малко фотки

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Akeyzerr



Регистриран на: 17 Фев 2006
Мнения: 50
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 08, 2007 6:10 pm    Заглавие: малко фотки Отговорете с цитат

Малко квазислучайни фотки от снимачната площадка на игрален филм.
Първия асистент реди фло:

Снове:

Гл. актьор в образ:






Главния оператор и втория асистент в действие:


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Akeyzerr



Регистриран на: 17 Фев 2006
Мнения: 50
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 08, 2007 6:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аааа, объркал съм мястото. За "Графила за всеки" е темата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Akeyzerr



Регистриран на: 17 Фев 2006
Мнения: 50
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 1:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

E, може да съм малко сбъркал, ама и един коментар ли не заслужих
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 2:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен много ми харесват, горе главата. :D
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 12:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

на мен са ми малко... случайни
и ми напомнят на... скучен бг филм в който има само монолози, всички гледат в нищото и нищо не се случва
това с мокрия прозорец има живец
черно-бялото ми сивее
кадърът с камерата ти е зле композиран
близките планове са ми много... близки, кинаджии са ми казвали, че под брадичката трябва да има достатъчно въздух, иначе когато актьорът говори и му се реже лицето неприятно - или детайл, или 1 идея по-общо (за рошавата гарга)

и все пак предполагам, че можеш да раздвижиш нещата с повечко вдъхновение и да станат интересни при следващото снимане ;)
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Akeyzerr



Регистриран на: 17 Фев 2006
Мнения: 50
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 2:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mim написа:
на мен са ми малко... случайни
и ми напомнят на... скучен бг филм в който има само монолози, всички гледат в нищото и нищо не се случва
това с мокрия прозорец има живец
черно-бялото ми сивее
кадърът с камерата ти е зле композиран
близките планове са ми много... близки, кинаджии са ми казвали, че под брадичката трябва да има достатъчно въздух, иначе когато актьорът говори и му се реже лицето неприятно - или детайл, или 1 идея по-общо (за рошавата гарга)

и все пак предполагам, че можеш да раздвижиш нещата с повечко вдъхновение и да станат интересни при следващото снимане ;)


За случайността на кадрите си права. Не бях фотограф на продукцията, а главен тонрежисьор и звуков дизайнер(по професия не съм фотограф, ха, изненада). Кадрите ги правех в "свободното" време. Само и единствено за кеф ;) Последните три кадъра са 100% "видяни" като осветление(то и при другите е така, но с по-нисък процент), но като съдържание случайни, защото не върви на оператора(или на който и да е от екипа) да му кажеш - "абе я се върни малко към флото и застани 'ето така', че ми хареса светлината и да те снимам, докато си нямам друга работа"

Черно-бялото е от in-camera B&W - целта ми беше да хвана състоянието му. Снимката освен, че е "сива" и със занижен контраст, не е с кристален фокус; няма грам разрботки в небето и недостатъчно в полото, което така малко го "гилотинира" отдолу, очите са му не са заснети от правилен ракурс, но снимах без да влизам в кадър по време на репетиция, а той се движеше и май това е единствения по-сполучлив кадър. Недоекспонацията в очите бе търсен ефект. Освен всичко това щраках на ниска скорост в сумрак вече - едвам заснехме сцената въобще.

Двата близки кадъра без въздух под брадичката са не на актьор, а на асистент оператора; на естествено осветление.

Нещата се раздвижиха, но за съжаление само в първите два-три дни имах време да мисля за снимки, а вдъхновението и концентрацията ми трябваше за другото ;)
Днес беше един от последните снимачни дни и незнам дали ще има още кадри за показване от тези снимки. Още не съм ги разгледал.
За сметка на това на в началото на идния месец ме гласят за още един филм, та ще видя там как ще са ми ангажиментите и дали ще имам време за по-не-случайни снимки ;)

Мерси за коментара, mim.
Bicubic, 10х :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov