Graphilla.com :: Преглед на тема - Двойно представяне
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Двойно представяне
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kdjenev



Регистриран на: 03 Авг 2006
Мнения: 487

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 3:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

PetyoDenev написа:
еваларка :))
Успех

_________________
save ass
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 4:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина много ми се иска да вляза и на двете места, бих искал да покажа няколко допълнителни работи.
Ето жицата на китаеца... ще ми се да вярвам, че сложността компенсира там където не ми достига.

( извинявам се за лошото качество, принтскрийн е. Так и не се научих да запазвам директно жици в jpg-чета. Някой би ли ми казал как моля ? :) Благодаря предварително )
Ето малко производствена информация, чуствайте се свободни да не четете ако не ви е интересно. :) ::
Реших да векторизирам тази картина заради шарката на бронята, която би се получаила лесно. фактически ми се наложи да я редя парче по парче. :/
Лицето беше меш но понеже го работих на няколко различни машини с различни верскии на програмата в един момент се растеризира. Някъде пазя оригиналния файл, но не мога да го открия в момента. Евентуално по-късно може и да успея да ви го покажа.
Носа беше най-голямата меш-кучка. ;)
Брадата беше предизвикателство. Исках да се прелива по прозраност но не чрез дефолтната четка- ако забелязвате там има едни леееки квадратчета с променливи размери но се пак ги има. Меш тула обаче не поддържа прозрачност на отделните възли. След доста консултации из други специализрани форуми направих негативен меш ( бяла брада с черен контур ) която маскирах. Резулататът за съжаление не е идеален, брадата си пада малко сепаратист. Оказва се че има технология за истинска векторна преливка до прозрачност по пътечка но засега не ми се занимава.
Слоевете на работата са някъде 16-17, всеки педантично именуван за да не стане хаос.
Честно казано за мен това не е истински арт а демонстрация на умения, картинка за работодателя да види какво умея с векторни програми. Все пак се надявам че има и достойнства. Дотук е работена 30-40 часа сума-сумарум, не мисля да я довършвам, нямам време от други поръчки. Доволен съм че успях да вдигна доста левъл докато я правех, това е най-ценното.
:
:
:
Понеже съм типа човек който обича да реди картини от песъчинка с игла, ето няколко работи за Графики и илюстрации: пирографии.
Това е техника, при която пирографът ( рус. електовъжигалка ), един вид електрически уред с нажежен край оставя следи в дърво. Самият ми уред е руски имного стар и ненамираем, някъде от 60-те на мин. век. Ще започна първо с най-слабата рабпота.

Това беше много амбициозен проект за чуждестранни клиенти на галерия "Традиция" до английското послоство в София. Исках да представя традиционна английска тематика + нашенски мотиви. Героят е Кухулиан, нещо като Ахил Пелеев на бритите, древните пред-кралАртутски обитатели на Англия. Картината е рисувана от Джон Дънкан през 1913. В процеса на избождане осъзнах че правя страшна кичерия плюс че с английските клиенти в галерията ще стане сценарий в който на прибралия се вкъщи Робинзон му сервират кокосов орех за обяд. Пускам го все пак заради отделеното време.
:
Моят любим котарак...

и кръговратът на деня и нощта, любима работа.

:
:
:
Нека да покажа и една работя която пропуснах в първия пост на темата от невнимание:

модул:

:
:
Нека изгърмя патроните си докрай с тези лога:

Каква е пиктограмата за живот ? Според мен зелена снежинка ( зеленина и вода )

Иконка за софтуер за изграждане на мозайки от букви на един приятел ( Letter Art Convertor ). Вдъхнових се от едно старо зъболекарско лого на импланта.

Шрифта не го гледайте моля. Това беше знака за четирите дейности на ДКЕВР, всяка със специфичния си цвят.

Това достигна до второ място юв един конкурс, за малко да спечели. За съжаление само 1-вото място носеше награда. :/

без коментар...
:
: Това е, нямам нищо повече завършено да показвам. Надявам се дса ме приемете и още веднъж благодаря за всички отзиви, били те добри или лоши . :)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bile



Регистриран на: 26 Авг 2003
Мнения: 1367
Местожителство: dead city

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 4:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

браво!
има хубави неща =)
_________________
pestilence
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
high crime



Регистриран на: 22 Окт 2005
Мнения: 341

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 4:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

айде бикюбик, добре дошел
албрехт дюрер ми харесва много. браво
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bile



Регистриран на: 26 Авг 2003
Мнения: 1367
Местожителство: dead city

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 4:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

high crime написа:
албрехт дюрер ми харесва много. браво


а точно тоя фонт да съжаление е една от най-слабите работи =)

P.S. не се заяждам =))
_________________
pestilence
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 5:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много смешно че го казваш защото точно за тоя модулен шрифт съм се водил буквално 1:1 към модула от 1500-ната година на Дюрер т.е. ако на мен ми слаба работа и на него също. ;) Само за буквата цет няма модул, там съм освинил работата, останалото си е as is. Ма тва бял кахър. :)
Благодаря на всички за коментарите ви. :) Супер сте хора :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 5:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Леле - сега г ивидях още по-подробно тия букви как си ги низал... ужас - много работа!
Бравос ;)
Имаш готини идейки, а дъските много радват - знам какво е пирограф - като малка съм изгорила така доста голям количество дъски :)
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bile



Регистриран на: 26 Авг 2003
Мнения: 1367
Местожителство: dead city

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 6:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

...след като държиш да разнищваме темата по КОНКРЕТНИЯ шрифт, добре.
първо нит го знам тоз Дюрер, нито ме интересува. =))
второ - фонта изглежда зле. несъразмерно изглеждащи знаци, неоеднаквени изтънявания, удебелявания, пак променливи отстояния на греди, нелогични извивки, стърчащи връхчета и прочие.

Я нареди едно нормално изречение с тоя шрифт и го пусни, да видим дали ще изглежда добре =)

съжалявам за offtopic-a
_________________
pestilence
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dreado



Регистриран на: 24 Юли 2003
Мнения: 327

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 7:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

браво брато яки работи има,
се напред и без ядове!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 10:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ъм... заслужих ли си вече правата или се иска да покажа още работи ? Implant ? Mace ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
high crime



Регистриран на: 22 Окт 2005
Мнения: 341

МнениеПуснато на: Съб Ное 10, 2007 2:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bile написа:
high crime написа:
албрехт дюрер ми харесва много. браво


а точно тоя фонт да съжаление е една от най-слабите работи =)

P.S. не се заяждам =))

;-)ок харесвам един грозен шрифт. мога да го понеса;-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 12, 2007 4:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

има чар в теб, ама си много бодлив таралеж
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Пон Ное 12, 2007 6:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми аз вече съм се отказал правичката да ти кажа. Няма смисъл.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Пон Ное 12, 2007 6:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй си мислиш... ма верно имаш едно бУдилче между веждите ;)
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Пон Ное 12, 2007 11:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кубчо, ако имах право да давам права някому щях да ти да ти дам за шрифтове, защото евала за труда и старанието. аз такива неща не умея да правя... но за графики не мисля, че би било честно да получиш права, щото на по-добри от теб не им дават..

колкото до таралежовите приказки.. всеки си има кусури. ти имаш повече от всеки по мое мнение и ми лазиш по нервите като за световно.. но и аз не съм цвете, така че... се тая.
така или иначе, не си тук за да ти оценяваме човешките качества и добрината. стискам ти палец да си земеш поне едни права защото ги заслужаваш.
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Вто Ное 13, 2007 4:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз те трия в представянето, ти за графиките права търсиш ...
забрави просто :) ....
за мен си човек без вкус, само изпълнител....
това само по себе си не е фатално, кофтито е че се мъчиш да даваш акъл на хора, които могат много повече от теб...
така че карай по кротко, а аз ще си ерейзървам квото не ме накефи ... ;Р
успех в лого форума :)
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Вто Ное 13, 2007 5:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bicubic написа:
...Орнаментите са или преработки почти 1:1 от стари оригинали ( Примерно П-то е по рилски дамаскин от 17 в. )...


Този ред много ме притеснява... и онзи с паус-а.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Вто Ное 13, 2007 8:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пишеш по форумите, понякога не мислиш докато го правиш, разчиташ на анонимността и в един момент разбираш че си обидил и наранил доста хора, и се връща към теб в крайна сметка, но не винаги го разбираш навреме- в живота както и тук няма edit бутон. :( Аз съм се постарал да се извиня на когото съм обидил и мисля да не се извинявам повече, защото хората не приемат извиненията ми. Благодаря на хората които са писали в темата и се радвам че някои от тях са се накефили на нещата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kapitana!



Регистриран на: 11 Авг 2005
Мнения: 536
Местожителство: OC Оrange County

МнениеПуснато на: Вто Ное 13, 2007 11:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а пък на мен mim ми е обещала да ме приеме в фотофорума
да си говорим за изящни изкуства и други изплющели неща :)

@Bicubic евала за векторизацията (то това е единственото от което малко вдявам от представените неща :::)))) )
действай!!! :)
_________________
no ads, no mercy!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 14, 2007 8:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма как да не сваля шапката си. Радвам се че и финансово са оценили труда ти, дано това доведе и до нови поръчки.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov