Graphilla.com :: Преглед на тема - ЛОГО КОНКУРС - Биенале на българския дизайн
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ЛОГО КОНКУРС - Биенале на българския дизайн
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Лого, бранд и шрифт дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Сря Дек 05, 2007 12:04 am    Заглавие: ЛОГО КОНКУРС - Биенале на българския дизайн Отговорете с цитат

Здравейте, ето инфото:

Биеналето на българския дизайн ( Bulgarian design biennial ), което ще се проведе през месец октомври, 2008 г., в залите на Шипка 6, обявява конкурс за лого.

Награден фонд - 1 награда – 1000 лв.

Краен срок за участие 15 февруари 2008г., включително. Важи датата на пощенското клеймо.

Оповестяване на избрания проект: 10 март 2008г.

линк: http://design-biennial.com
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
PERO!



Регистриран на: 06 Апр 2004
Мнения: 1157
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 06, 2007 11:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:

Съдържание на изложбата:
·Конкурсна програма :
1.Раздел „Образование”: Участие на студенти от Висшите учебни заведения с преподаване на дизайн специалности. Могат да участват учебни разработки – под егидата на преподавателите и учебните заведения.
2.Раздел „Концепция”: Авторски дизайн концепции провокиращи производството и развитието на дизайна, извънучебни студентски разработки.
3.Раздел „Продукт дизайн”: Дизайнерски прототип за серийна продукция, или издекие внедрено в серийна продукция.

·Гост участие:

* Български дизайнери, работещи и живеещи в чужбина. Покана за участие в журито и изложбата. Провеждане на лекция.
* Чуждестранни дизайнери, преподаватели по дизайн. Покана за участие в журито, изложбата и провеждане на лекции.
* Покана към учебно заведение, дизайн профил за представяне на студентски разработки. Лекция.


:) доста помпозно име и цели и ма това биенале при положение че ще се показват само студентски работи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Чет Дек 06, 2007 3:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не е така.. не е насочен към студенти (само)
ще направя отделна презентация на Биеналето, просто нещата все още са в движение. Като цело, идеята на Биеналето е да се направи равносметка на БГ дизайна, ето тука е казано долу-горе:
Цитат:
1. Биеналето има за цел да стане форум на българските дизайнери, работещи у нас и в чужбина, както и форум на чуждестранните специалисти в областта на дизайна, работещи в България.
2. Да стимулира публичния интерес към българския дизайн.
3. Българският дизайн продукт да се разглежда като част от нашата култура, която излиза на светло в международното културно пространство.


Между другото Биеналето е отворено за участие на ВСИЧКИ дизайнери, ще има множество награди, конкурси, програма и т.н. наистина е сериозно замислено и ще имаме нужда от разнороден вид помощ.. но както казах, ще направя отделна тема за него, където ще говорим в детайли.. засега - давайте добри лога!
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
El_Neno



Регистриран на: 11 Юни 2007
Мнения: 82

МнениеПуснато на: Пет Дек 07, 2007 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Keka, хич не ми говори за организацията на тва Биенале! Първо имаше конкурс за лого с един срок, после изведнъж организаторите решиха да удължат срока, други условия и незнам си кво си... (кой е крив на баламите че участват и че пращат) да си намислят всичко и тогава да обявяват! Аман от такива пишман-конкурси...
_________________
LA UNION ANTIIMPERIALISTA
ES LA TACTICA Y LA ESTRATEGIA
DE LA VICTORIA!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Пет Дек 07, 2007 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кой е бил предишния срок? имайте предвид, че всичко се организира от дизайнери за дизайнери и желанието е да има максимално добър резултат... колкото до самото биенале :) мисля, че ще си струва всеки от нас да участва.
Между другото - всички добри участия в лого конкурса ще бъдат изложени по-късно и на биеналето
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Вто Яну 22, 2008 11:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имайте предвид, че крайния срок наближава... така че, който смята да участва - да пуска ;)
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Чет Фев 07, 2008 12:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

напомням пак :) за крайния срок :)
давайте проекти колеги - гледам разни транспортни конкурси се обсъждат.. дайте участия тук, че да има качество, плийз!
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2008 11:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

пак аз, ако някой има някакви въпроси относно конкурса, нека да ми пише на лична или имейл.. ще отговоря максимално бързо
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SPIT



Регистриран на: 25 Апр 2004
Мнения: 1137

МнениеПуснато на: Пон Фев 18, 2008 11:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

щеше ми се да учствам, но така и не намерих достатъчно време, за да подготвя нещо интересно :((((((( пускайте, ако някой е участвал. успех с конкурса, дано нещо яко спечели!!!!
_________________
http://dribbble.com/KossyoKOKALANOV
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Чет Фев 21, 2008 12:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

на 14 и 15.02 е имало проблем с мейл сървъра - ако някой не е сигурен, че мейла му е пристигнал, ще помоля да прати отново... решихме че до 29.02 ще приемаме проекти, заради този проблем ;(
крайната дата за обявяване на резултатите остава непроменена.
Извиняваме се за евентуални неудобства.. между другото, ако някой е на косъм да предаде ;) сега е момента!
Успех!
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fidelio



Регистриран на: 28 Апр 2005
Мнения: 437
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Мар 11, 2008 11:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

абе за този конкурс нещата пак се омазаха
не ми се коментира сами преценете: http://design-biennial.com/en/Novini/Statii/Rezultati-ot-konkursa-2008031023.html

ей тва е от мене
тъпо ама от сърце:



Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 11, 2008 11:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

еми ае показвайте да видим доколко са/не са били задоволителни резултатите
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Вто Мар 11, 2008 2:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами нищо не се е омазало .. просто журито не намира достойно за победител лого... включвайте се на втори тур - дано някой да се класира:

http://design-biennial.com

не забравяйте, че става дума за сериозно събитие в БГ, никой от организаторите не иска да се гледа през пръсти на качеството на логото - искаме наистина добро решение ;)

пуснат е втори тур, с описание в детайли и нов срок :

Краен срок за участие: 30 април 2008г. включително. Важи датата на пощенското клеймо.
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bile



Регистриран на: 26 Авг 2003
Мнения: 1367
Местожителство: dead city

МнениеПуснато на: Вто Мар 11, 2008 3:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мноо па са специални... не а4, ми а3... понякога такива изисквания спират хора да участват =)
_________________
pestilence
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TIN-TIN



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 276
Местожителство: Bogota

МнениеПуснато на: Вто Мар 11, 2008 4:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bile написа:
мноо па са специални... не а4, ми а3... понякога такива изисквания спират хора да участват =)


СБХ - No Comment !

Самата абревиетура би трябвало да откаже умните хора да участват в каквото и да е под тяхна инициатива.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Вто Мар 11, 2008 7:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и що СБХ трябва да отказва някой? нещо се плашите или какво? ако някой има нещо против - да казва - иначе по-добре не пишете плс.
Надявам се никой не мисли за СБХ като за банда мухлясали художници :)

Колкото до А3 - конкурса е анонимен, оценяват се отпечатани А3 проекти - аналогово.
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TIN-TIN



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 276
Местожителство: Bogota

МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2008 6:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Kekata написа:
и що СБХ трябва да отказва някой? ....


Koлега, не го приемай лично, и сори за офтопика, отдавна не бях писал из форума, но като видях конкурса и по специално условията му, е не се сдържах.
Едно време СБХ имаха една листа (ценоразпис) на услугите в графичен дизайн сферата: лога, постери, бланки и тн. Ако все още я имат бих те помолил да постнеш цената им тук във форума определена за изработка на логотип - лого!

Защото хилядите им претенции и изисквания за конкурса за лого с награден фонд 1000лв, стават леко смешни!

А дали някой смята че СБХ олицетворява "банда мухлясали художници" - това нека всеки сам да прецени.

Аз лично не вярвам нещо да се е променило много-много от 1980г.- насам.


Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 6:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

виж сега, не знам какви са цените там и какво имат като ценова листа... в СБХ има секции - аз съм в секция дизайн и в момента заедно с още няколко млади колеги се опитваме да променим това което се е натрупало като усещане за тази институция. Освен това се опитваме и да направим това Биенале реалност.. а парите, засега не са много, затова и фонда не е кой знае колко голям.

И между другото - нуждаем се от помощ от всеки, който има желание да помага за Биеналето - пишете на лична
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 6:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

един съвет от мен, колкото и да е ограничен бюджета пробвайте да пуснете и 2 и 3 награда - мисля, че това би засилил интереса съответно шанса за попадение (поне аз така бих постъпил) ... успех
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irf



Регистриран на: 20 Дек 2007
Мнения: 106
Местожителство: Илюстрания

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 12:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

TIN-TIN чудно ми е дали същите щеше да ги разправяш ако при друга обстоятелства ти беше на мястото на Кеката. Аз ще участвам. Що касае старите кучета, те ще си умрат и сами, жалко само че вместо да се понаучим нещо от тях директно тръгваме със "старите мухльовци", историята почва с нас, нали така. :/ Болна тема която не и е мястото тука, мисля.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=qoIvd3zzu4Y
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Лого, бранд и шрифт дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov