Graphilla.com :: Преглед на тема - Nqkolko vyprosi za Illustartor CS 3
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Nqkolko vyprosi za Illustartor CS 3

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Astfgl



Регистриран на: 29 Май 2008
Мнения: 81

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 11:26 am    Заглавие: Nqkolko vyprosi za Illustartor CS 3 Отговорете с цитат

Temata e za "Graphilla za "vseki", molq liubezno da byde premestena tam.

Imam nqkolko problema s Iliustrator, ako nqkoi znae kak se re6avat molq da pi6e.

1. Imam pravougulnik s opredelen stroke, primerno 40. Kak da nakaram
1a) stroke da se iz4ertava ne ot sredata na outline-a ( ne 20 vytre i 20 otvyn, ami 0 otvytre i 20 otvyn ) - bez da probqgvam do Path/Outline

2. Imam kriva s opredelen stroke ( primerno 40 ), na koqto e prilojen Path/Outline i syotvetno se e prevyrnala v obekt. Ako bez da iskam sym zatril originalnata kriva, kak moga da q vyzstanovq po obekta ?

3. Imam mesh, koito e postaven vyrhu jpg -izobrajenie baza. Ima li na4in da scriptiram vseki vyzel na mesha avtomati4no da pridobie cveta na pixela direktno pod nego, za da ne se nalaga da si igraq da izbiram vsi4ko na ryka ?

Ot trite vyprosa za pyrvite dva sym siguren, 4e ima otgovori, vijdal sym gi v mrejata no ne moga da otkriq kyde.
Za tretiq razbrah 4e do CS 2 e bilo nevyzmojno bez specialen plug-in, za6toto obekta MeshPoint ne e pisan za GetColor, no dokolkoto razbiram v CS4 po problema e misleno. Ako nqkoi ima informaciq molq neka spodeli.
Blagodarq predvaritelno !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Astfgl



Регистриран на: 29 Май 2008
Мнения: 81

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 11:34 am    Заглавие: Re: Nqkolko vyprosi za Illustartor CS 3 Отговорете с цитат

Astfgl написа:
MeshPoint ne e pisan za GetColor


Eto edin debat po temata: http://www.illustratorworld.com/forum/viewtopic.php?t=53&highlight=yukio+miyamoto
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dreamer



Регистриран на: 25 Юли 2003
Мнения: 3548
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 11:58 am    Заглавие: Re: Nqkolko vyprosi za Illustartor CS 3 Отговорете с цитат

Astfgl написа:
1. Imam pravougulnik s opredelen stroke, primerno 40. Kak da nakaram
1a) stroke da se iz4ertava ne ot sredata na outline-a ( ne 20 vytre i 20 otvyn, ami 0 otvytre i 20 otvyn ) - bez da probqgvam do Path/Outline

2. Imam kriva s opredelen stroke ( primerno 40 ), na koqto e prilojen Path/Outline i syotvetno se e prevyrnala v obekt. Ako bez da iskam sym zatril originalnata kriva, kak moga da q vyzstanovq po obekta ?


1. Имаш в палета с настройките на Outline в каква посока от кривата да тръгва - навън, навътре или центрирано на кривата.

2. Path/Offset със стойност -някаква си стоиност (да, минус) и с налучкване става. Или пък правиш Stroke 20pt, после Path/Outline и вземаш вътрешния контур на новия обект. Сигурно има и друг начин, аз за тия варианти се сетих :)
_________________
.


Dreamerworx.com
-------------------------------------
Steps Of Inspiration
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Astfgl



Регистриран на: 29 Май 2008
Мнения: 81

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 12:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

thank you
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sami



Регистриран на: 08 Мар 2003
Мнения: 1190

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 1:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

КИРИЛИЦА!
_________________
печат на книги
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
HEA



Регистриран на: 20 Окт 2005
Мнения: 1244

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По точка 3. Не
_________________
Keep It Simple
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov