Graphilla.com :: Преглед на тема - Фентъзи сектор ...
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Фентъзи сектор ...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Пет Юни 13, 2008 2:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Арно е, та дрънка! Бравос!
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zi



Регистриран на: 03 Юни 2003
Мнения: 205
Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2008 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DinYa, Juana какво за цветовете !
ааа wicky водата ей сега е вече в час, лошото е, че не мога добре да покажа отражението защото е много тясна барата :(
Ky3Mu4 аз се надам да е по-добре от предното, обаче от толкоз зяпане не мога да преценя.

[/quote]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2008 4:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Човек, аз хич не съм експерт - от това което виждам съм просто възхитен. Гледам и се кефя! :) Само едно си мислех - мелница-->брашно-->мишки-->котарак /дебел/ :)
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2008 10:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

cvetovete sa mnogo...ne znam kak da se izrazq bez da prozvuri obidno, za6toto ne e takava celta...old school. Ot vremeto, kogato se razpolagashe s 256te cvqta, pri tova definirani. Opitval li si da smenish palitrata malko , ako 6te samo vf imetona eksperimenta?
_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2008 10:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

old school цветове? :) кефиш.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2008 11:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mi edno vreme, Bio, ma ti trqbva da pomnist teq ne6ta, imashe 8 bitovi cvetove ( 8-8-3), 12 bitovi (4-4-4) i podobni cvetove...EGA, CGA monitori...takiva mi ti 4udesa, deto sega sa pozabraveni. Ta tam broikata cvetove beshe ograni4ena ot samata platforma
_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Вто Юни 17, 2008 6:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bio написа:
old school цветове? :) кефиш.

bio, ми то си е термин в пиксел-арт средите.. не го е измислил nox-ъ, и в действителност не се заяжда. просто, когато се говори за показаното тук, термина е този обикновено. което, в никой случай не намалява достойнствата на рисунката горе.
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Вто Юни 17, 2008 6:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а да, и ще е супир, ако колелото на мелницата върти вода, а там където тя пада - се образува пяна..
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Вто Юни 17, 2008 11:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

az mnogo iskam da gi namerq teq pixel-art sredi deto im e termin tova...
_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Юни 18, 2008 12:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

мале-е-е-е съвсем не моа разбера кви ги пишете в темата на Зи-то
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zi



Регистриран на: 03 Юни 2003
Мнения: 205
Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Сря Юни 18, 2008 2:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ky3Mu4 то котак имаше в предното затова няма, но за плъхове бродещи около брашното си напълно прав :)

NOX че са много много са дам - това е защото започнах с два вида кафяво - има поне 3 излишни ... искаше ми се да има по раздвижен терен иначе преспокойно и 2-3 от зелените можеше да са аут ... ако нямаше гадовете преспокойно и червените 3 са излишни

ако говорим за самите цветове - сеното не е толкова зелено, но ако отиде в кафявото ще стане всичко твърде кафяво според мен

относно ограничението - принципно съм пробвал с 6 и 8битови палитри, обаче аз не виждам смисъл от това да се използват такива понастоящем /освен ако не е нещо зададено категорично, че трябва да е монохромно или с 4-8-16 цвята/, тъй като ерата на кошници като комодор и VGA монитори са отминали. Ограниченията са прости да не се използват филтри и автоматичен алиасинг. Не че в някой случай няма да бъде по добре - защото визуално да речем една мъгла би била много удачна - което всъщност и се прави в някой случай, да речем за мобилни телефони. Поради горното, а и за да изпробвам предпочитам сам да си спретна една палитра отколкото да използвам някоя готова. В случая трябваше да предвидя неща който следващия път се надявам да не пропусна.

Аз не съм доволен от резултата. Оставам на страна, че има много неща който не ми харесват - като започна от дърветата който са компактни и нямат никакво разпределение на короните, та свърша до проблемите който принципно имам с контраста. Е надам се следващото да е по-добре. Предпочитам обаче да придобие нещо по-завършен вид и после наново опит с друго, че иначе ми седят един тон WIP-ове. Сам немога да преценя дал т'ва е по-добре от предишното - ако не е значи тъпча на едно място.

жапанкъ ей кулелото има още ръчкане по него - водата се чудя дал да няма цялостно движение. Всъщност няма как водата да пада отгоре, така че би трябвало да се поразпенва и малко да прокапва. Надминах 50-те кб ограничение, ама поне имам карт бланш да е малко по-голямо.

пфуу, улях се в писания ...

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Сря Юни 18, 2008 6:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

imah predvid 4e cevtpvete tvse edno sa ti harduerno ograni4eni...lipsva...nasitenost. Nikoi ne govori za gotovi palitri tuka. Maalko sini4ko v sivoto, malko po-qrko seno, takiva ne6ta!
Za detailite - ti si maistora
_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zi



Регистриран на: 03 Юни 2003
Мнения: 205
Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Пет Юни 20, 2008 9:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

NOX съгласен съм напълно - още от началото трябваше всичко, което е в сянка да бъде с повече синьо, а за контраста и наситеността все едно ме е страх от тях и много от нещата изглеждат плоски, но с всеки следващ опит се надам да стават по-добре ...

Juana от сума време ме радва таз мамуна и се зайграх с нея ... тя е направо "родена" да търчи и скача


и още нещо от вчера за разтуха ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пет Юни 20, 2008 11:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

дет, ракия, бруталия!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Пет Юни 20, 2008 11:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

otpu6til si mu kraq! Mnogo e golqmo za tebe tova :PPPP
_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Пет Юни 20, 2008 11:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат


_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zi



Регистриран на: 03 Юни 2003
Мнения: 205
Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Нед Юни 22, 2008 12:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

нее просто искам се вижда повечко :P

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
KRST



Регистриран на: 11 Фев 2007
Мнения: 39

МнениеПуснато на: Нед Юни 22, 2008 9:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

... не разбирам от пиксели , но съм силно впечатлен ...
_________________
失敗は成功の母
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zi



Регистриран на: 03 Юни 2003
Мнения: 205
Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Пон Юни 23, 2008 1:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

за тоз голям герой толкоз ...

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
HEA



Регистриран на: 20 Окт 2005
Мнения: 1244

МнениеПуснато на: Пон Юни 23, 2008 2:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

zi – много се възхищавам на работите ти и ми е безкрайно интересно да преглеждам редовно тази тема, а последния приятел е просто невероятно чаровен :o))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 3 от 7

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov