Graphilla.com :: Преглед на тема - Сайт на телевизия
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Сайт на телевизия
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 6:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Изключая хедъра който предполагам е заготовка на самата телевизия, нищо друго не му се иска да е това.

на много места антиалиасинга е като изгризани от нерви нокти. като технически недостатъци на rookie.
самия девелопмент на места явно чупи дизайна и иска всячески да го промени. но аз го отдавам на недоразумения в фотошоп (ултимативния девелопмент софтуер).
нито една титла или абзац или превю не са подравнени с нищо. нито помежду си нито по някаква отправна форма нито пък с вселената.
топ менюто (в черно което е) е отвратително. напомня ми на моите опити преди 10 години да правя глоу с додж лейър на дигиталните ми пейнтове. самия глоу като такъв има нещо притеснително по долните ъгли на формата. нещо му се случва но неясно какво - гърчи се такъв.

дизайнът за мен започва с хедъра (зеления) без черното меню и приключва до двете табовидни форми горе които искат изчистване от странни дразнещи линиики ... не наясно със себе си градиети ... нахални сиви остатъчни пиксели на върха на надписите "търсене" и "вход", при наличието на един силен шарп в долната им част.

всичко под това е:

сиво
безконтрастно
без акценти
разместено

иконките на камерата при "видео новини" и на телевизора при "на живо" за момент стоплиха сърцето ми ... но после се сетих за милионите куул и слик икони които съв виждал и ме обхава вечен мраз.

като за работа "на ишлеме" е кардинално ОК :)
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 8:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

такааа ... :)
който чел...чел, който разбрал... разбрал :)
само спокойно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Съб Мар 01, 2008 12:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Snaker, дразни ме злобничкия ти тон, но за да има мир, ще го игнорирам и ще ти отговоря по същество.

С някой от нещата съм съгласен с други съвсем не.

Хедъра не е заготовка на телевизията.
Не знам за кой антиалисинг точно говорш, но признавам компресията доста изяде някои картинки. За съжаление когато сайта е с 0,5 - 1 милион импресии дневно, се налага да преглътна някои неща, за да се намали лоуда на трафика и сървърите.

Топ менюто очевидно не се харесва тук, но така съм го решил и си седя зад решението. Глола се получи адски зле поради простата причина, че менюто остана html върху хедъра който е флаш. Та глола е във флаша, и тъй като вградения глол там беше много зле, го направих с градиенти на ръка, което пак не е добре признавам. Ако имаш предложения давай.

Това че дизайна за теб се заключва в хедъра си е твой проблем. Аз не правя картинки. За мен дизайна започва от формата за търсене и свършва с </html>.

Това че контента не е приглушен от излишни графични елементи е напълно умишлено и смятам резонно.

Така... и вместо да ми говориш някакви щуротии за фирми, шефове и ишлемета, пускай здраво, знам че има какво да покажеш. Давай. Завършени проекти, не картинки( 'щото има разлика м/у това да е яка картинката и това да е убобрен, нарязан и изкоден проекта и пак да е н ниво) нали имаш над 3к?
Ако тоя форум значи нещо за тебе пускай, ако не ... що се хабиш въобще? Или тоя конкретно проект нещо те заяде? Тази секция е най-умрялата в графила, защото такива като тебе, които имат какво да покажат се появяват от дъжд на вятър и то само ако нещо ги провокира. Жалко.

Джоуви написа:
Точно да се поства е цялата идея, но да се постват коментари които са по темата и не са обидни за никого. Този форум, както и всеки друг, е повече от хората, които го съставят. Той е сума от потенциалите им и медия, предаваща вдъхновение:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Съб Мар 01, 2008 3:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Greenhorn написа:
Snaker, дразни ме злобничкия ти тон, но за да има мир, ще го игнорирам и ще ти отговоря по същество.

С някой от нещата съм съгласен с други съвсем не.

Хедъра не е заготовка на телевизията.
Не знам за кой антиалисинг точно говорш, но признавам компресията доста изяде някои картинки. За съжаление когато сайта е с 0,5 - 1 милион импресии дневно, се налага да преглътна някои неща, за да се намали лоуда на трафика и сървърите.

Топ менюто очевидно не се харесва тук, но така съм го решил и си седя зад решението. Глола се получи адски зле поради простата причина, че менюто остана html върху хедъра който е флаш. Та глола е във флаша, и тъй като вградения глол там беше много зле, го направих с градиенти на ръка, което пак не е добре признавам. Ако имаш предложения давай.

Това че дизайна за теб се заключва в хедъра си е твой проблем. Аз не правя картинки. За мен дизайна започва от формата за търсене и свършва с </html>.

Това че контента не е приглушен от излишни графични елементи е напълно умишлено и смятам резонно.

Така... и вместо да ми говориш някакви щуротии за фирми, шефове и ишлемета, пускай здраво, знам че има какво да покажеш. Давай. Завършени проекти, не картинки( 'щото има разлика м/у това да е яка картинката и това да е убобрен, нарязан и изкоден проекта и пак да е н ниво) нали имаш над 3к?
Ако тоя форум значи нещо за тебе пускай, ако не ... що се хабиш въобще? Или тоя конкретно проект нещо те заяде? Тази секция е най-умрялата в графила, защото такива като тебе, които имат какво да покажат се появяват от дъжд на вятър и то само ако нещо ги провокира. Жалко.

Джоуви написа:
Точно да се поства е цялата идея, но да се постват коментари които са по темата и не са обидни за никого. Този форум, както и всеки друг, е повече от хората, които го съставят. Той е сума от потенциалите им и медия, предаваща вдъхновение:)


кой е Snaker ?
:)
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Chef



Регистриран на: 05 Окт 2003
Мнения: 1148

МнениеПуснато на: Нед Мар 02, 2008 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз аз !!!
_________________
ground zero terorist
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Чет Юни 05, 2008 12:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

бтв. :)
искам да вдигна темата по един въпрос който ми постави познат девелопер който чете графила. и аз нямаше смисъл да му отговарям на него ... той пита от професионална гледна точка аз знам отговора от гледна точка "умъртвяване" на клиента. но все пак ...

защо сайт е правен на пърл ? :)

... мисля че ще е интересно от кухнята да се каже, а и все пак е сериозен клиент в сериозен форум (надявам се).

поздрави
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chono



Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 705
Местожителство: Wien, AT

МнениеПуснато на: Пет Юни 06, 2008 11:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А защо не на Пърл?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Пет Юни 06, 2008 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chono написа:
А защо не на Пърл?


колега - ти защо се намеси сега ?
за да правиш впечатление или да се изложиш с този си въпрос защото точно това става в очите на всеки който се занимава с уеб.

и ако все пка наистина искаш да питаш - нека първо се отговори на по горния въпрос и тогава аз ще ти кажа защо НЕ на пърл. ок ?

е-дизайн се има за сериозна фирма - нека каже колегата защо сайт е на пърл правен в 21 век - а ако той не го направи ще го изчакам и аз ще отговоря вместо него. в въпроса ми няма нищо персонално против колегата гриинхорн - но искам поне веднъж на някоя от така наречените солидни фирми да им се направи кратък анализ на техен скорошен проект на неоспоримо голям клиент. :)
както много често се прави в европа ...
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 06, 2008 4:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А ако са хванали влака в движение ? Backenda може да им е даденост !? Tова, че са BTV не ги оправдава :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
chono



Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 705
Местожителство: Wien, AT

МнениеПуснато на: Пет Юни 06, 2008 8:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пич, в момента ти се излагаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chono



Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 705
Местожителство: Wien, AT

МнениеПуснато на: Пет Юни 06, 2008 8:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това последното беше до VirenEngel.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 11:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

chono написа:
Пич, в момента ти се излагаш.

много странно. хм ...

аз обаче ще напиша отоговора в крайна сметка и няма да е никак приятен за тази фирма.
и проблема е още по напорист и "твърд" - защото на моя отговор няма да има възможност за реплика. просто защото ще е истината.
:)

а ти защо толкова горещо и от сърце се вписваш в тази тема и искаш да го дискутираме по скайп този въпрос ? работиш там ? или какво ? кажи на колегите ... имаш аудитория! това е хубаво ... почти винаги :)
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

къв му е са проблема на тоя perl ?? па и що треа да го бистриме тука ? :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 1:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Viren, честно не знам какво да ти отговоря...

Анализ на edesign, чрез сайта на бтв, защо бил на пърл, за каква фирма се има... К'во става тука бе???

Как да ти кажа, аз тук по-скоро от лична позиция поствам, но ако смяташ че има нужда от такъв анализ, че ти си човека който трябва/може да го направи и че тук е мястото ( все пак като екс-модератор би трябвало ти да си по-наясно ) - ок.

Аз не съм компетентен по въпроса... има си други места за тия неща.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 2:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

много лично го прие пак.
перфектен е дизайна - нали се разбрахме :)
и ицо помогна даже :)

Ще отговоря така за няма обидени :)
Ако аз бях смелил по подобен начин проекта щеше да е защото:

Искам клиента упоен при мен.
4-5 фирми останаха да пишат на пърл в Сф. и така го карам за какъвто и вид съпорт, промени и негодуване да го присвоявам отново и отново.
Онаследяване на код (както отбеляза и колегата Нуб в наш разговор) - няма. Мократа мечта на всеки нарекъл се девелопър в бг и големия бич за клиента.
"Това" ако си поиска - ще го получи само при нас. Ако поиска да прескочи мен - ще трябва да търси много усилено някой въобще да се съгласи да прави промени по този сайт. Което е време липсващо при такива клиенти. А и заплащането при следващия ако е quality creator ще е двойно.
Проблемите и рисковете за фирмите които действат все още така и не разчитат на това че ще предложат най-качественото за цената е че:
примерно - ако недай си боже хората които са писали сайт до година изчезнат от фирмата изготвител ... се получава много неприятен вкус в устата. И куп други технически проблеми.

поздрави :)
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chono



Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 705
Местожителство: Wien, AT

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 3:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не исках да наводнявам темата, затова ти казах, че може и малко по-дискретно да го обсъдим, ама явно си дошъл тука сеир да праиш.
Да работя там?? Хм, ако беше погледнал краткото инфо под аватара ми, щеше да разбереш, че дори не живея в Бг. Даже не знам коя е тая фирма, а дори и да знаех изобщо нямаше да ме вълнува.

Интересно ми е да знам просто как понякога някой хора се изказват без да имат грам представа за какво става въпрос. Ако искаш да знаеш Пърл е мнооогоо сериозно технология. Това че в момента всеки се увлякъл по ПХП/АСП.... модата, не значи, че Пърл е умрял или нещо от сорта. Аз лично почти не съм го ползвал, но да се правят изказвания, че уважаващи себе си фирми не трябва да го ползват, е просто смешно.

Много обичам някой почнал да праи сайтчета като любител по време на "бума", без всякакво техническо образование или поне познания да прави крайни заключения!!!!
Сори ако бях малко груб!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 3:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chono написа:
Не исках да наводнявам темата, затова ти казах, че може и малко по-дискретно да го обсъдим, ама явно си дошъл тука сеир да праиш.
Да работя там?? Хм, ако беше погледнал краткото инфо под аватара ми, щеше да разбереш, че дори не живея в Бг. Даже не знам коя е тая фирма, а дори и да знаех изобщо нямаше да ме вълнува.

Интересно ми е да знам просто как понякога някой хора се изказват без да имат грам представа за какво става въпрос. Ако искаш да знаеш Пърл е мнооогоо сериозно технология. Това че в момента всеки се увлякъл по ПХП/АСП.... модата, не значи, че Пърл е умрял или нещо от сорта. Аз лично почти не съм го ползвал, но да се правят изказвания, че уважаващи себе си фирми не трябва да го ползват, е просто смешно.

Много обичам някой почнал да праи сайтчета като любител по време на "бума", без всякакво техническо образование или поне познания да прави крайни заключения!!!!
Сори ако бях малко груб!


момент - ще се обърна като теб към мене преди няколко поста.
един вид като българин който не е в бг :)
... защото ние никога не сме си и представяли че можем да излетим за 100еуро от бг навън - никога.
та ...
слушай сега "ПИЧ" :)

никоя фирма с достатъчно "космати гърди" - никога да отцепи проекта на пърл :)
И не е увличане това което ти имаш за PHP/ASP/AJAX но това ти понеже си навън не го знаеш, явно и опита ти е много солиден. пак повтарям ние само за БГ работим. :)

Ти въобще не си бил там по време на бума "ПИЧ" ... защото не можем да се сетиме кой беше ти !? Взимахме едни много силни пари и понеже на 19 години много сиво вещество нямах, всичко пропивах в много водка и пеех руски песни в един мезонет тук. и никаква представа си нямам от преди 10 години какво е ставало после. :)

А и аз питах да не би да работиш за тях а не го твърдях ... така и на никой не му устана ясно защо се намеси :)
та така чоно"пич"

поздрави :)
ох ... щях да забравя - като се прибереш ... някога - щом толкова ме обичаш ... обади се - ще те поцелувам малко преди да ...
знаеш :)
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 4:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Viren, щом нарече Нуб колега... баси не знам и аз вече кво да мисля...
Чувам, много е кадърен, много е добър... хубу тва ама аз само чакам да постнеш нещо да коментираме а ти само приказваш преди 10 години какво било и на 3к сайта и алабала... Нуб е ясен, той е писач по форуми и блогове... ти в такъв смисъл ли колега му викаш?

Схемата е много яка и конспиративна, ех тоя нуб... Ситуацията обаче е по прозаична... според моите наблюдения поне... Пърла е стабилна технология с която във фирмата имат най-много опит. Позволява използване и модулиране на ресурси на кор сървърно ниво и тъй като не бихме могли да си позволим рискове с клиент като бтв, сме заложили на платформа с която бихме могли да им предоставиме най-качествен и сигурен продукт. Това е моето мнение... ако си беше направил труда да ме попиташ по друг начин а не да пускаш тизъри в графила и после ТА-ДА гениалното прозрение за това как сме упоили клиента, аз щях да си направя труда да ти отговоря в необходимата конкретика, комуникирайки преди това с програминг екипа... Но както казах това не е нито мястото нито времето.

П.С. Не съм го приел лично, вече ти свикнах :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 4:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз мислех че е ниякъв проблем със самия perl...
то по-тая логика първия направил сайт на AS3,Ajax ect. е голяма гадина :)

са трябва ли да си променям воркфлоуа с цел улесняване на конкуренцията ?! щот разбираш ли ако той печели повече и аз ще печеля повече беше проблем с който ми промиваха мозъка на предпоследния тиимбилдинг. (блах блах)
трябва ли да правим сайтове на технологии дето само 2-3 ги владеем с цел другите да умрат от глад и сички клиенти за нас... ми не е гот съгласен (алтруизъм и т.н.).
Обаче в повечето случай става въпрос за готови решения+ниско заплащане ... и "стандартите са хубаво нещо... всеки си има по един". Тука в бг все още се прават сайтове като сделката е клиента дава 10 аз ще взема 5 ти 3 и намери някой да го направи за 2.
Упояването на клиент при един изпълнител според мен е все още на ниво - мениджъра на клиента познава акаунта в фирмата изпълнител и разпределението на процентите от бюджета се задейства :).
И докато нивото на клиенти, изпълнители и т.н. не се вдигне аз няма да тръгна да вея знамето "всичко в името на клиента" :)))
В тоя ред на мисли боли ме дали сайта е писан на perl или на санскрит.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 4:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Greenhorn написа:
Viren, щом нарече Нуб колега... баси не знам и аз вече кво да мисля...
Чувам, много е кадърен, много е добър... хубу тва ама аз само чакам да постнеш нещо да коментираме а ти само приказваш преди 10 години какво било и на 3к сайта и алабала... Нуб е ясен, той е писач по форуми и блогове... ти в такъв смисъл ли колега му викаш?

Схемата е много яка и конспиративна, ех тоя нуб... Ситуацията обаче е по прозаична... според моите наблюдения поне... Пърла е стабилна технология с която във фирмата имат най-много опит. Позволява използване и модулиране на ресурси на кор сървърно ниво и тъй като не бихме могли да си позволим рискове с клиент като бтв, сме заложили на платформа с която бихме могли да им предоставиме най-качествен и сигурен продукт. Това е моето мнение... ако си беше направил труда да ме попиташ по друг начин а не да пускаш тизъри в графила и после ТА-ДА гениалното прозрение за това как сме упоили клиента, аз щях да си направя труда да ти отговоря в необходимата конкретика, комуникирайки преди това с програминг екипа... Но както казах това не е нито мястото нито времето.

П.С. Не съм го приел лично, вече ти свикнах :)


то не е гениално прозрение колега.
та-дааа ... or whatever ...
да не мислиш че само вие сте пробвали така. - ок ок ... да не мислиш че само в фирмата в която работиш са пробваЛИ така :)
... и други но просто навреме се намира някой поне да информира клиента за последствията. няма какво да пишеш за солидни платформи и т.н. това е решение от преди 5 години - и всеки който твърди че още разчита на него за подобен клиент е меко казано нелеп опит да чупиме бутилки с силата на духа си.

ти как ше го ядосаш сега нуб малеее :)

кажи какъв дизайн да ти пусна ? просто искаш да има върху какво да ми връщаш ли ? :) нямаш грижи :)
ами колегата Бед нали пуска една голяма тема само с дизайни ... !? Пак ще пуснеме. още какво ? ... мога да ти пусна дизайн на статистика примерно - да се забавляваш и да пишеш на воля колко по-добре може да се направи статистика :)

поздрави
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov