Graphilla.com :: Преглед на тема - Некъф вълк, за Globul
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Некъф вълк, за Globul
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Фев 28, 2008 6:52 pm    Заглавие: Некъф вълк, за Globul Отговорете с цитат

Реклама за Globul която направихме, вероятно сте я гледали по тв.
Можеше и още по анимацията, но както винаги телекомите са в суперсикрет сичуейшън относно промоциите и новите продукти. Та срока реално беше към 4 дена заедно с рендера.






VBOX версия пусната от фенове:

http://www.vbox7.com/play:e858bcde

има и 24 мб видео в hiksвид
http://www.simoworks.com/other/wolf/wolf.avi
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
oza



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 180

МнениеПуснато на: Чет Фев 28, 2008 8:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Май най дразнещото в клипа е анимацията на вълка. Струва ми се байнд-нат на 2 на 3, лапите се гънат като кремвирши. .Композитинга е горе долу...няма читави задни планове, фог......дъреветата в БГ са сложени колкото да ги има...никакви цетни корекций. Дразни ме също монтирането на еднакво крупни планове един след друг. Липсинга и фър-а са се получили приаятно.
_________________
www.miramarfilm.com

www.miramarfx.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Фев 28, 2008 11:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж сега, ти си от студио което се опитва да се занимава с 3д и подобни неща та леката злост в коментара ти е обяснима макар и ненужна, съгласи се. Може по-колегиално да си кажеш градивните критики пък и тези дето не са.

По анимацията има още да се пипа, ма тва го писах вече. Разни ин аутове, easy-та. Но време имаше почти и единствено за рендер след нахвърлянето на анимацията. Имах идея с падането на луната да има разни ефекти но нъцки.
Разкадровката е оптимална за това което искаше клиента. И само на теория, остаряла при това крупностите трябва сляпо да се редуват. Очевидно си чувал за крупностите, но ти е убягнало каква е идеята зад смяната им. Усещането е важно в случая не теорията. Задните планове и дърветата също са според изискванията, които са именно колкото да ги има. И са добре така. Общо взето идеята е да се набиват само вълка и луната другите неща почти да ги няма. Така се и получи. Естествено е и на някой и да не му харесва.
За феномена ФОГ-а в ясна лунна вечер със звезди няма да коментирам, щот си е достатъчно смешно.
Що се отнася до байнд-ване на вълка, честно не знам какво точно е това. В превод означава връзвам, свързвам, тва го знам. Но в занаята нищо не ми говори. Да не си имал предвид Rigging и в бързането да си се объркал?

Всъщност липсинга можеше да е по-пластичен. Но пък фъра стана наистина дбре.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
oza



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 180

МнениеПуснато на: Чет Фев 28, 2008 11:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:) Не се и съмнявам че имаш оправдание за всяка моя забележка. Критиката ми е уместна и конкретна. :) Ще оставя личните ти нападки без коментар :) Изпитвам дълбоко уважение към брат ти и смятам че под твое ръководство студио Сокерови върви стремглаво надолу. Клипа в МНОГО зле и ти го разбираш прекрасно. Ако не..толкова по-лошо.
_________________
www.miramarfilm.com

www.miramarfx.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 12:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

:)) ОК. Яд те е разбирам. Докато ти близваш по 2-3 анимации на година ние правим под мое ръководство над 200 и то с кеф :)))) Стремглаво надолу, ЮРУУУУШ. И самия факт че тебе никой не те и знае кой си само прави мнението ти още по-ценно. Все пак смеха е здраве.

И за да е още по-смешно, какво значи казваш е байндинг че не стана ясно?
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
daysleeper



Регистриран на: 27 Юни 2003
Мнения: 734

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 12:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам, Симо ... ама не е на нивото, на което съм свикнал да гледам нещата, които излизат от студиото ви ...
зная, че са труден клиент .. и срока е кратък .. но все пак си мисля, че можете повече ..

Поздрави
_________________
daysleeper.postfolio.org

cinemotion.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 12:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

easy fellows : )
и на мен не ми харесва туй онуй, но като за 4 дни к'во повече?!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 12:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ужас, на никой не му харесва. Ко ша праим ся.
Убихте се от конструктивна критика.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ovendelon



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 1038

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 12:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Био, не ти прави чест, ама никак. Ок ясно е, че за четири дни дори е много това, но не можеш да очакваш "браво". Очакваш градивна критика, но ако не извадиш пищовите в най-добрия случай ще кажеш: "ми за толкова време - толкова", е...

И тва което е най-грозно, но пък не ме изненадва пред вид това което съм прочел от тебе е изпъчването на гърди и декларации за количество, качество и име... ми да беше пуснал някое от другите 199, а не това...
_________________
if triangles had a god, He would have three sides
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 1:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ovendelon написа:
Био, не ти прави чест, ама никак. Ок ясно е, че за четири дни дори е много това, но не можеш да очакваш "браво". Очакваш градивна критика, но ако не извадиш пищовите в най-добрия случай ще кажеш: "ми за толкова време - толкова", е...

И тва което е най-грозно, но пък не ме изненадва пред вид това което съм прочел от тебе е изпъчването на гърди и декларации за количество, качество и име... ми да беше пуснал някое от другите 199, а не това...


Всички приятели се включват, очаква още един двама, къде сте?

Единственото грозно в случая е да те е шубе. И то тук дет никой не те знае как се казваш. А и да те знае как се казваш никому не значиш нищо. Интересното че тука феновете "носите" сайтовете на студия. Miramar, Bonart? Тва неква официална злоба ли е или така на частни начела?
Щото при положение че е толкова зле би трябвало да се радвате колко лошо сме се издънили :)) а нещо сте бая злобни. Честно казано малко е тъжно Делоне че си чакал 4 месеца за да пишеш някво заядливо мнение. А Оz-чето само дебне да се заяде по къвто и да било въпрос.

За разлика от вас шубенца аз ПОКАЗВАМ нещо. Има си недостатъци. Та да се обсъжда. Ето го, обсъждайте :) Тва да не е форум само за перфектни неща? Или за хвалби? Той освен regressora и Vlad 74 Никой друг не пуска. Кво толкова може да стане?

Ще ми е приятно ако има неозлобени хора които нещо им се обсъжда или квото и да било извън комплексарщината която разваля форума.

Ей го Делона тва му е първото мнение от 4 месеца насам. А Oza
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LuPi



Регистриран на: 12 Яну 2004
Мнения: 1175
Местожителство: eastern hemisphere

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 1:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще си позволя да коментирам от гледната точка на любител кинолог и любител на вълците:) Не съм аниматор но ми направи лошо впечатление позата и раздвижването на вълчето бекграунда и луната за мен лично са ок и си вършат перфектно работата, анимацията на вълка в края на клипа е най-сполучлива поне от моя гледна точка в началото изглежда някак "безтегловен" незнам как да го опиша по друг начин, няма тежест сякаш. По-приведена стойка в началото докато гледа луната (в началото по добре би било да гледа луната а после да се върне към "моно-диалога си свеждайки глава) би му придала повече характер в контекста на самата реклама (извит надолу гръбнак предните лапи изпънати напред и едната задна лапа отсъпила назад) - ненужен коментар предвид, че клипа е вече готов и пуснат в ефир но за жалост такива "весели" срокове винаги си казват думата:(
Без да се заяждам ще повторя поста отгоре, че имате много по-сполучливи типажи и анимации, успехи за напред момчета и по-разбрани клиенти и нормални срокове.
_________________
Не так страшний руски танк, как его пияний екипаж.
http://badpixel.cghub.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 2:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен. Главата в началото я сложих надолу за да стане по живо при "разбули ти свойта тайна.." за да има акцент, оставих за там вдигането на главата. Пробвах го и иначе но през цялото време като му седеше главата вдигната доскучаваше, някак нищо не се случваше с кратуната. Та намерих това за най-удачно. Не съм пробвал да ги разменя, първо горе после долу. Обикновено правя по няколко варианта. Бия си камшика за половин ден от анимацията. После ги преглеждам и победителя продължава за доработване:)
А коментарите не са ненужни нищо че клипа е готов. Занапред
са полезни. То тия клипове се виждат от външни хора само като са готови. Но изобщо не съжалявам нито за сроковете нито за резултата. Беше готино да се види как невероятно добре се държат новия Макс и Vrey-a с огромно количество геометрия.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vlad74



Регистриран на: 09 Дек 2003
Мнения: 865

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 2:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е страшно много работа за 4 дена.

Впечатлен съм. Браво.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Grotesq



Регистриран на: 12 Мар 2005
Мнения: 442
Местожителство: Булгаристан

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 11:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Личното ми мнение че за късмет не работя в областта на рекламата :D и че аз за такива срокове едва ли бих направил каквото и дае, НО рекламата е ултра тъпа и от към идея и от към озвучаване (ПОДЯВОЛИТЕ ВЪЛКА КАЗВА ЙЕС НАКРАЯ ааааааааааааа това и червената шапчица горката ако го чуе ще се самоубие със свръх доза)
Като визия вълка не е толкова зле но като отделен елемент в цялостната картина е слаба работа.

ПС. прав си че да те е страх да кажеш че ти стоиш зад някое от произведенията си е най лошото но ........ кой съм аз да съдя хората ...the bottom line is : Не ме накефи рекламата.
_________________
My Linkedin profile
My art prints
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 12:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тва за рекламата ква била и така нататък си има yvox.net който е разбирач коментира там. Не е за специализираната 3д секция. Пак казвам, не мога да коментирам или да критикувам работата на клиентите ни.
Работим в рекламата от много време и въпреки това нямаме претенция че това което ни харесва е това което трябва в рекламата. Всъщност това което трябва да е една реклама е да служи за целите на този който плаща за нея. В случая Globul.
В този си аспект рекламата е повече от успешна, хората и се радват, забавна им е, което прави рекламното послание много по-лесно за възприемане от хората.
В случая по-детайлната и разработена анимация не би помогнала на рекламата като такава по никакъв начин. Но пък клипа би станал по-хубав.

Що се отнася до рекламата като ниша, който не работи в рекламата само може да съжалява. Но това е друга тема.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 1:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен се е получило МНОГО ДОБРЕ!

Понеже това е 3Д секцията, по отношение на 3Д-то има какво да се доработи и това е нощо с което всички са се съгласили така като гледам.

По отношение на "рекламата" това е поредната промоция на телефон (или тарифа? сори ма не го догледах докрая), която ще е в небитието само след 10-тина дена. За такива неща си има специелно ниво на разработка което се нарича good enough, и в повечето случаи наистина е. Съвсем отделен случай е този с рибката на 2be, която аз лично харесвам много и при положение че на нея са базирани серия от клипове въртящи се вече повече от половин година, това оправдава и усилията. Също така и бюджетите, но това е нещо за което НЕ ми се иска да се заговаряме, плс. :)


Връщайки се обаче на клипа с вълка, надявам се да не засегна някой като кажа, че според мен цялата работа е стъпила накриво още на ниво концепция. Кой идиот си поръчва реалистично изглеждащ ГОВОРЯЩ вълк, и дава срок 4 дена?? Според мен проекта би спечелил много с една приятна анимационна стилизация, за което 4 дена обаче са крайно недостатъчни. Като казвам това взимам предвид цялото пинг-понг разкарване в стил "ами сега изглежда много кротък, не може ли зъбите да са му по-големи?? Ама преди беше по-добре, не може ли да измислим някакъв среден вариант!?"


Може и да не съм прав разбира се, поправете ме ако греша. :)



П.С. козината на вълка ме кефи! Тва на МАКС-а фъра ли е?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

между другото докато се бъхтах на некъф рейд във WoW, по TS-то* чух едно лапе да казва : ".... -почна любимата ми реклама по ТВто...." и последва вълчи вой ....
така че, колкото от професионална гледна точка да се тупаме в гърдите и да викаме "ако ми го бяха дали на мен как щеше да стане - ехееееееееее....."
от потребителска гледна точка рекламата е доста забележима и успешна, а това не може да не се съгласите, че за клиента е най- важно....
и на мен не ми харесват някои неща в нея**, и аз бих я направил по добре***, но мисля че качеството като цяло е добро и напълно отговаря на поставените цели и срокове за изпълнение....



*Тeam Speak- програмка за геймъри с чиято помощ се осъществява конферентен разговор с много хора :)

** след 10то гледане, човек не може и да си представи колко неща е изпуснал на първото

*** предимно като визия ;)
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 2:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mace, spacer 10x за C&C
* рекламата наистина се харесва на хората
** както казах и на мен не ми аресват неща в нея :)
*** и аз въпреки че съм я правил бих я направил по-добре.


но има няколко неща които обясняват всичко. глупавите биха използвали случая да нападнат студиото ни което е нормална реакция, като се има предвид колко клиенти имаме. други пък биха използвали случая да разберат нещо интересно. всеки си избира.

реклама за телекомуникации се правят трудно. не говорим за 2be които са супермалък клиент и на практика са ранга на германос и други вериги магазини. Рибата няма да я коментирам щото не е редно пък и честно казано коментара няма да се хареса на мнозина. И общо взето причината на такива реклами да не ги правим ние е че подобни клиенти не могат да си позволят ние да им правим рекламите. Не говоря за конкретния случай но в 99% от случаите е тва причината. И не става въпрос за догадки. Сори ако има засегнати. И въпреки че този факт е причина за повечето злобни нападки тук, тва засега не е на път да се промени. И не е въпрос на лично отношение каквото някои хора тук си позволяват.

Та мисълта ми е за Globul Mtel Vivatel. Когато подготвят промоция, тва става в условията на конфиденциалност. Винаги има много повече време за изработването на една реклама. Но винаги са къси и винаги ще са къси сроковете. Правят го нарочно, естествено. Съкращават минимално срока в който повече хора знаят подробности.
Резултата от това е своеобразен вид промяна на приоритетите.

Да има готова реклама на всяка цена в деня в който се предава материала в телевизия. В случая времето за рендер не позволи срока да е по-къс от 4 дена. В телевизията се плащат глоби от рекламодателите закъснеят с предаването на материала. По някога глобата за ден превишава бюджета на рекламата ако е по-малка.
Съответно търсят най-добрия вариант. За времето което има кой ще им свърши най-добре работата. Клиентите са щастливи. Зрителите се кефят.

та приоритете им са
1. Да има готов продукт на деня в който трябва да има готов продукт.
не ги урежда "Не можахме, трябва още време"
2. Да изглежда максимално добре за времето което има.
3. Колко струва - :) Не ги боли каква цена им казваш. Те имат пари и искат да си купят реклама.

в общи линии приоритетите при които някои студия биват избирани
1. Колко ще струва
2. За тея пари да изглежда колкото може по-добре
3. Срокове
коренно различна ситуация.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 2:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

еее сетих се ве, някой пак ако иска виещ вълк за 4 дни, що да не питаме Джоуви за онзи който показваше преди време -
дет го застрелва един ловец (мое да се подмени края) така всички ще са доволни : ))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 2:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така сaмо ще зеем кинти, на джовката процент, а ние с по едно Audi Q7
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov