Graphilla.com :: Преглед на тема - Април, Вратцата и Мокрото.
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Април, Вратцата и Мокрото.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2008 4:08 am    Заглавие: Април, Вратцата и Мокрото. Отговорете с цитат

Неделя сутрин. 7,05 - телефонът звъни и отварям бавно очи, зелено е... от палатката, успокоявам се. Беше валяло на поразия предната вечер и знаех - да очаквам или слънце по мократа скала, или мъгла. Е, мъгла... непрогледна. Набутвам се отново в чувала на топло и мисля, сам съм и никой не ме кара да бързам. Показвам си носа през 20 минути и вече два часа не виждам пътеката на 10 метра встрани, кофти.

9,00 - Да! По дяволите, най-после и аз да зърна масива отсреща. Време е да се изкатеря по струпалите се мокри канари и да направя някой от чаканите кадри. Не зная обаче кое ме прави по-смислен в тоя момент - да снимам или просто да гледам на воля. Като филм е... късометражен, 15 минути видимост и спокойствие. След което валя през целия следващ ден, без прекъсване... април.


...



...
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Darksorrow



Регистриран на: 29 Сеп 2005
Мнения: 95
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2008 12:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

изкефен. и от двете. по много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2008 12:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много е приятно, когато кадрите са поднесени по такъв начин.
Мерси!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

pyrwia kadur mnogo mi hareswa!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 1:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодарско на всички ви :)

Инак, понеже вече два пъти ме питаха дали съм дорисувал части от мъглата (ех тоя художествен форум...:) ) - не, разбира се, това си е от роу + лек curves и save for web.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 2:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

snooper написа:
Благодарско на всички ви :)

Инак, понеже вече два пъти ме питаха дали съм дорисувал части от мъглата (ех тоя художествен форум...:) ) - не, разбира се, това си е от роу + лек curves и save for web.


dreme ti, i da si ia narisuwal celata - kwo znachenie ima za kadyra?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 3:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аватарче написа:
snooper написа:
Благодарско на всички ви :)

Инак, понеже вече два пъти ме питаха дали съм дорисувал части от мъглата (ех тоя художествен форум...:) ) - не, разбира се, това си е от роу + лек curves и save for web.


dreme ti, i da si ia narisuwal celata - kwo znachenie ima za kadyra?


Хм, за мен има - кефа е несравмним между това да си свършиш кадъра с натискане на спусъка по вярното време, на вярното място, с верните композиция и експозиция - и това, да си джаснеш там некво снимче и после да го навапцаш с четки и филтри, разликата е огромна. Уважавам добрия и премерен ретуш, както и хората, които се справят добре с него, просто гледам да не ми се налага да го ползвам извън разумните граници, Аватарски :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 3:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пък от друга страна и дорисуването е ценно : )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 6:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

snooper написа:
Аватарче написа:
snooper написа:
Благодарско на всички ви :)

Инак, понеже вече два пъти ме питаха дали съм дорисувал части от мъглата (ех тоя художествен форум...:) ) - не, разбира се, това си е от роу + лек curves и save for web.


dreme ti, i da si ia narisuwal celata - kwo znachenie ima za kadyra?


Хм, за мен има - кефа е несравмним между това да си свършиш кадъра с натискане на спусъка по вярното време, на вярното място, с верните композиция и експозиция - и това, да си джаснеш там некво снимче и после да го навапцаш с четки и филтри, разликата е огромна. Уважавам добрия и премерен ретуш, както и хората, които се справят добре с него, просто гледам да не ми се налага да го ползвам извън разумните граници, Аватарски :)


ti gledash ot glednata tochka na ARTISTA snooper, pa az gledam ot glednata tochka na Shiva - smotania zritel :) nali kadura e vajen, a ne twoia kef :-P
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
54ka



Регистриран на: 15 Окт 2003
Мнения: 1198
Местожителство: space

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 11:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Величествено и красиво.
А съдейки и по разказа ти изживяването е било неповторимо :))))
_________________
:::::| 54ka PhotoBlog and Gallery |:::::| 54ka SketchBook |:::::
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 11:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси, Печка :)

Ави - кефа при заснемането на даден кадър е едно от условията да го пусна в Графила, ако съм го снимал без кеф и съм му взел парите - обикновено не правя усилието да го качвам, ако ще и да е напудрен :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 1:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пак наобратно ще се изкажа, но за мен тия кадри без предговора не говорят, празни са ми. Емоциите ги има в думите, не и в кадрите и докато думите могат да минат сами, картинките биха увиснали.

И композиционно ми увисват, ама хайде, да речем че не вдявам много от композиция.
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov