Graphilla.com :: Преглед на тема - Pepsi lemons
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Pepsi lemons

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 7:19 pm    Заглавие: Pepsi lemons Отговорете с цитат

канех се да ги пускам наведнаж та ето го третото което е и най-старо от трите и е от 2 части



_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vlad74



Регистриран на: 09 Дек 2003
Мнения: 865

МнениеПуснато на: Съб Мар 01, 2008 3:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Допи ми се Пепси. Само това мога да кажа. :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Съб Мар 01, 2008 4:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

е т'ва вече е шес'
дай инфо, капките и мехурчетата по чашата партикълс ли са?
мокрото по масата - флиуди?
ледените кубчета са мн. яки В чашата. над течността са вероятно единствения слаб момент по картинката
bg - ми е леко постен с плочките, но това допускам че е пресметнато така
визията като цяло седи бистро, и това ме кефи най-много от всичко!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Съб Мар 01, 2008 4:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

"флуиди" да кажа
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 01, 2008 1:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много свежо излъч3ване. Както се кажа бистра картинка, приятни цветове.
На пасове ли е рендвано, защото ми се струва че лимончетата не се отразяват нито в чашата, нито в капките по земята, но това не е толкова съществено.
Поздравления още веднъж!!
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Съб Мар 01, 2008 1:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

сега като го гледам пак, мисля че може и да се резне малко от дясно композицията.
но е много добра работа, точно за пепси е, има си и характера
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hicks



Регистриран на: 03 Фев 2003
Мнения: 402
Местожителство: 708 A

МнениеПуснато на: Съб Мар 01, 2008 7:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

>>> моето мнение е, че...
може би ако и първата картинка беше на бял фон вместо с тия сини плочки или там каквото е, щеше да изглежда по-свежо...
+ "ръцете" и "краката" на лимончетата ако имаха втори слой от това бялото /нзм как се казва/ както е при устата, щяха да изглеждат по-убедително,
точно както при истинска кора от лимон...
_________________
>>> " Time is mana " <<<
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Съб Мар 01, 2008 10:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

opa. ей ме.

капките по чашата и лимоните са редени със скрипт който трасира от камерата към списък с обекти. срещне ли повърхност от посочените обекти слага капки с рейндж от - до по големина
мокрото по масата е моделирано на ръка.
за повърхността на течността, еми правена по снимков референс, както за цвета на балончетата/пяната така и за матовостта на кубчетата.
бг - е постен да. в случая бяха дали конкетно изискване да бъде както е на друг конкретен постер който вече е правен за Pepsi. Задачата беше да е като него.

@ Vrabchev - лимоните са рендвани на пасове. Но това че се усеща не е от недоглеждане съвсем. Когат се отразяваха лимоните в капките, същите изглежда много кретенски. като малки жълти очички които гледат нанякъде :-/ В интерес на истината има един отрязък по чашата в който можеш да видиш гръбчето на долния/държащия лимон.
@ Dinya - за композицията. поради това че от нас излиза само тази част от изображението, нямаме финалното изображение което е с надписи, лога разни дизайнерски елементи, dare for more и разни други благинки. И по хубаво, щото не сме никак грамотни в тая част. Искаме ги от агенцииите или продъкшън студията за да ги имаме като архив но в постоянното препокриване на проекти някак си тва да ни ги дадат престава да е приоритет, първо техен пък после и наш.
Та в крайна сметка става като с вълка и приста. Няме финалния вариант, имаме само до там където сме били ние. За това често композициите са странни. Имат в повече щото "Абе сложете малко отстрани, да има. Никога не знаеш"

@ Hicks тука идва същината на нашия пропуск. Дебелината на кората. Цвета на вътрешната част. Определено неща които трябваше да направим. Сега седят като от тенеке малко.
И още нещо, така и не останах доволен от цвета на лимоните до чашата, даже тия дни понеже ме дразниха, пробвах да ги променя и пак не стана както трябва. Изчанчена работа. Долните ме кефят много повече. Тяхната идея е, че се изрязват и се лепят на билборда който всъщност е горната картинка. Един вид висят от рамката. Всъщност горния от долните лимони държи долния от горните за крака. Ма и тва го нямаме финално. Билборда го имаше на спирката на орлов мост в посока ендека. Естествено първата работа на буберите беше да откъснат краката на висящата част.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
howlymark



Регистриран на: 23 Юли 2004
Мнения: 34
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Пон Мар 03, 2008 10:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Chashata, pepsio vutre i limonchetta sa extra. BKG (sinite plochki) sa ubiistveno gadni kato cviat i ubivat compoziciata. Ima neshto kofti v gornata chast na cancheto na pepsi, metalnata chast bez shtampa. Textrurata ili reflekciite. Ne e fatalno, mianava i taka spokoino. No sinite plochki mu razkazvat igrata koeto e jalko zashtoto kato cialo e susvsem prilichno i mojeshe da izglejda zavursheno. Ima li animacia da se vidi dvijeneto na limonchetata i integraciata na compvaneto ili e poster?

P.S. S ogled na jestokite zaijdania v foruma
N.B. Mnenieto e personalno bazirano na opita mi. Ot nikogo nishto ne iskam, ne durga i da se vslushvat v suvetite mi. Vseki sam si pravi smetkata koe mu vurshi rabota i koe ne ! Tuka ne e detska gradina.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пон Мар 03, 2008 11:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

спокич аз тея дет се заяждат си ги знам.

постер е, а металната част пластмасова ли ти се вижда?
а за синьото в БГ, и аз не се кефя. във финалния вариант има лека цветова корекция и винетиране, но го нямаме.

10x
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ALFRED HITCHCOCK



Регистриран на: 06 Юли 2004
Мнения: 603
Местожителство: с. Косталево /Врачанско/

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 10:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами и аз да кажа и моето некомпетенто мнение ...

от техническа гледна точка си е екстра всичко .. но се чудя не е ли било по-лесно да се снима една чаша , кутия и два лимона :) ?

сигурно е за да са в стила на рекламата ..
_________________
A mad farmer falls in love with his pig and has mutant piglets with it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov