Graphilla.com :: Преглед на тема - To cheat or not to cheat...
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

To cheat or not to cheat...

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Чет Авг 28, 2008 11:37 am    Заглавие: To cheat or not to cheat... Отговорете с цитат

Преди изв. време, с един приятел си говорихме в скайп за предимствата и недостатъците на интернет, които оказват пряко влияние върху развитието на художниците днес. Като мигновения достъп до арт-а на най-добрите по света, неизмеримия брой туториъли и... готовите четки за фотошоп, които "сами" могат да рисуват трева, листа, клони, облаци, голи мацки и т.н.т.

И тъй като ми прави впечатление, че интересът към последното се засилва все повече, а аз по една или друга причина не съм свикнал да ползвам такива специални brush-ове, реших да ви попитам вие на какво мнение сте. Дали според вас, те помагат на тепърва прохождащите художници по-бързо да дръпнат напред и развият собствен стил на рисуване или напротив -- улеснявайки ги, спират развитието им в усещането за изграждане на формата?

Изобщо, кой мислите, че е правилният подход -- да експериментираш максимално с възможностите на най-елементарната четка, като само с промяна на настройките й се стремиш да постигнеш различна материалност, форма и обем, или да се възползваш от улесненията, които нета предоставя за да се съсредоточиш върху идеите, които ражда въображението ти?

Споделете, за да знам дали не бъркам в убежденията си и не е време най-накрая и аз да насъскам гугъл за един масивен лов на четки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StarFish



Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 320
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 28, 2008 12:17 pm    Заглавие: Re: To cheat or not to cheat... Отговорете с цитат

Dash написа:

да експериментираш максимално с възможностите на най-елементарната четка, като само с промяна на настройките й се стремиш да постигнеш различна материалност, форма и обем


Аз лично, съм на това мнение...
_________________
Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Авг 28, 2008 12:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ще отговоря по глобално на въпроса ти. Вече нищо не е същото, както едно време...
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bile



Регистриран на: 26 Авг 2003
Мнения: 1367
Местожителство: dead city

МнениеПуснато на: Чет Авг 28, 2008 12:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

за мен, готовите четки са само за много бързо скициране на идей - дет се вика съвсем набързо да си пробваш композиция, елементи и прочее.
_________________
pestilence
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
epixs



Регистриран на: 02 Фев 2007
Мнения: 1492
Местожителство: с. Добри дол - в центъра

МнениеПуснато на: Чет Авг 28, 2008 12:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

. . . аз твърдо не си падам по конфекцията - просто избор:-)
_________________
Best Wine Labels Design
Best Logos
Hand Lettering on Wine Labels
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Чет Авг 28, 2008 12:25 pm    Заглавие: Re: To cheat or not to cheat... Отговорете с цитат

StarFish написа:
Dash написа:

да експериментираш максимално с възможностите на най-елементарната четка, като само с промяна на настройките й се стремиш да постигнеш различна материалност, форма и обем


Аз лично, съм на това мнение...

+1
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Авг 28, 2008 12:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз рисувам единствено и само с една четка (от време на време и с още 1-2) и сигурно заради това рисунките ми изглеждат малко плоски и далеч не толкова материални... и аз така се чудя и все се каня да се хвърля по-нататък и да се възползвам повече от дигиталните възможности, обаче - ей на - така съм си свикнала и за сега - така си карам :) (което не е голямо развитие та може да се помисли по въпроса, т.е. като си почнал с дигитални рисунки - ми карай до край :). Иначе както с всичко друго - добре е първо да е научиш да рисуваш с молив и после да навлизаш в техниките. Определно като разглеждам все повече cg рисунки и виждам, как основата куца доста, но е оцветено невероятно!
Така, че Dash, до някъде е вярно това, което казваш, че "улеснявайки ги, спират развитието им в усещането за изграждане на формата"...
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
кошмар



Регистриран на: 07 Юли 2006
Мнения: 832

МнениеПуснато на: Чет Авг 28, 2008 1:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От Гномон казват - "Не те прави по-добър художник, а просто по-бърз", обаче на каква цена?
_________________
Aaaaaaalrighty then!
http://www.nicknp.deviantart.com/gallery/
http://thenightmarecompartment.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Пет Авг 29, 2008 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

wicky написа:
Аз рисувам единствено и само с една четка (от време на време и с още 1-2) и сигурно заради това рисунките ми изглеждат малко плоски и далеч не толкова материални... и аз така се чудя и все се каня да се хвърля по-нататък и да се възползвам повече от дигиталните възможности, обаче - ей на - така съм си свикнала и за сега - така си карам :)


Аз изобщо не мисля, че рисунките ти изглеждат "плоски и далеч не толкова материални". Даже напротив, въпреки, че рисуваш само с една четка (а може би и именно заради това), вече си имаш стил, който е безпогрешно разпознаваем. Липсва ти "конфекцията", както epixs отбеляза и точно това им придава свежест, според мен.

Иначе се радвам, че и други са на моето мнение, щото вече бях започнал да си мисля, че явно моите разбирания са остарели и постепеното натрупване на умения вече не е модерно. Но все пак се чудя, ако нещата наистина не са същите като преди, до къде ще се стигне в крайна сметка =?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
epixs



Регистриран на: 02 Фев 2007
Мнения: 1492
Местожителство: с. Добри дол - в центъра

МнениеПуснато на: Пет Авг 29, 2008 12:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

. . . истината е, че да имаш лампов усилвател е скъпо удоволствие:-)
факт е, че технологиите се развиват и preset-овете все повече ни напъплят. . .

може би, конкретно това с готовите четки, би било мощно оръжие в ръцете на някой мастър-джедай, иначе, не мисля, че са най-доброто нещо за артисти, които тепърва се развиват и изграждат собствен облик.

наистина се дразня от конфекцията като явление, особено, ако е затрупана с претенции - тогава става невъзможно - затова и в 21 век си рисувам етикчетчетата буква по буква и почти не си позволявам да ползвам готови тайпсетове в разни акценти - за мен истината е в бутика, в специалното отношение.
за рисуване конкретно не говоря в личен план, просто защото от години вече не рисувам, не ми е интересно, затова и нямам право на мнение там:-)

. . .но конфекцията си е нарицателно, дали е в 4етки или някакво друго проявление
_________________
Best Wine Labels Design
Best Logos
Hand Lettering on Wine Labels
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
TchudO



Регистриран на: 02 Фев 2005
Мнения: 1175

МнениеПуснато на: Пет Авг 29, 2008 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
. . .но конфекцията си е нарицателно, дали е в 4етки или някакво друго проявление


добре казана
_________________
Кой е най-високо летящия бозайник?

КАТЕРИЧКАТА НА СТЮАРДЕСАТА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Авг 29, 2008 8:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси Dash, но имах предвид и това, че рисунките ми по-скоро изглеждат като нариусвани на "живо" (не стоят като дигиталки), но зависи какъв ефект търси човек де. Няма лошо в повечкото четки мисля, стига в основата да стои добре защитена идея и рисунък ;)
А нещата никога не са "както преди" и за сега все вървят на някъде - пък ще видим просто на къде ще отидат :)
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ma4u4a



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 1694

МнениеПуснато на: Съб Авг 30, 2008 1:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

пфффф, аз пък много обичам да си пробвам разни четчици и текстурки, че оназ кръглата мноо ме изнервя понякога :)))
е, че не са под вид на тревичка, облак или нещо такова (признавам, че от такива тръпки ме побиват), не са и все пак... ;)
_________________
Без паника!
Всичко излиза извън контрол по реда си!

бу.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Пон Сеп 01, 2008 12:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а пък аз си имам четки споделени от виден съфорумник...... и след като години наред мазах с обикновена кръгла четка се чувствам като дете на Коледа
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Пон Сеп 01, 2008 12:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми и аз искам така пък... То се е видяло, че това мойто е загубена кауза.

Като да се мъчиш да склониш собственик на сребристо Ауди да кара с по-малко от 150 км/ч поне в населените места...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D3im05



Регистриран на: 24 Фев 2006
Мнения: 1060

МнениеПуснато на: Пон Сеп 01, 2008 12:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз се изчанчвам тука да докарам по арт усещане -не толкова дигитал вид ...а те нови бръшове искат хората :)))))

аз съм на мнението ,че първо трябва да се изучи традиционното рисуване , на фигура ,форма,и тн и след ,като го можеш това да си мажеш ако щеш с кравешка тор по тухлена стена
_________________
Metro 2033
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
D3im05



Регистриран на: 24 Фев 2006
Мнения: 1060

МнениеПуснато на: Пон Сеп 01, 2008 1:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и сега тук очаквам как Ярослав Кузмин се появява и веднага ме скастря ,колко е по различно дигиталното рисуване от традиционното и тн -но не е изобщо така ...и който е пробвал и двете знае за , какво говоря

Обобщение по темата на Даш - една две четки са всичко ,което е нужно за една рисунка ..

Всички тези четки с форми на листа и тн са с единствената цел да ускорят работата на някой концепт артист някаде си по света
_________________
Metro 2033
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пон Сеп 01, 2008 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Лъжете бе, лъжете! Важен е резултата. Всичко е мат'риал!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yaroslav Kuzmin



Регистриран на: 28 Юли 2007
Мнения: 395

МнениеПуснато на: Сря Яну 14, 2009 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

още от даскалото преподавателите ми преподнесоха един урок затова колко е важно човек да се отнася с прицизност към даден занаят и да може да използва всичко, което има под ръка по най-разнообразния и хитрия начин. Винаги съм се впечатлявал как даскала рисува с експресия и чувство пред очите ми, повечето ученици и учители или мързелуваха да се снабдят с качествени материали или нямаха отношение към рисуването, намираха каквото има падне под ръка, затова всичко повече приличаше на импровизация отколкото на школуване. Подчертавам това непречеше маняците от класа да правят стойностните неща буквално с 2 молива и гумата или с 7-8 маслени бои и 2 размера четки. С възрастта започваш да разбираш повече неща за дадения занаят и инвестираш повече време и пари за да се снабдиш с качествени материали(руски, френски бои, скъп акрил), по-безвредните материали започваха да ми харесват и започваш да осъзнаваш, че по-добре е да жертваш време(защото маслото има повече качества от акрила като материал) но това ще е за сметка на здравето и започваш да пренебрегваш дребните различия между материалите. Мнението ми относно разнообразието на четките в дигиталното изкуство е че недопринасят за творческия процес, а повечето инструменти не само превръщат дадения човек в машина на серийно производство, а изсушават картината. Това е за концептите, за комиксите и анимацията предполагам, че повечето инструменти са добре дошли за по-бързо изпълнение на задачата. И все пак сравните концептите на emphaty_hr, velinov, d3imo5, Кузмич,wi-flip-ff и artdream, не за последния не съм сигурен, защото май работи с реален материал, също така ги съпоставете с западните концептартисти работите на които има в една тема в общите приказки. Можем да проследим различията отразяващи индивидуалността като при деймос персонажите леко отиват към анимичност, велинов има също анимичност в персонажите, но ако се заиграе нещата му придобиват все по-сериозен вид. веднага си личи как emphaty_hr живее друг живот, неговите излизат извън комерса все повече, което е достойно за уважение. Да незабравяме и thin, нещата му също са толкова ненормални както и на последния, но там се усещат повече механика в четките. Та губейки се в размислите си и възможните варианти подвеждам някакъв извод - човек може да постигне много с малко. 3-4 четки са достатъчни :)
_________________
you may bark, but you'll never sing!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov