Graphilla.com :: Преглед на тема - В тази тема има много слаби рисунки
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

В тази тема има много слаби рисунки

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
irf



Регистриран на: 20 Дек 2007
Мнения: 106
Местожителство: Илюстрания

МнениеПуснато на: Съб Апр 05, 2008 10:44 am    Заглавие: В тази тема има много слаби рисунки Отговорете с цитат

Ако е разрешено, бих искал да пускам тук своите опити за рисуване.
Предварително предупреждавам, че работите са много слаби, защото все още прохождам, и понеже по принцип такъв дизайн ми е странично занимание, просто още една, вторична насока, в която бих искал да се развивам. Въобще не си въобразявам, че мога да се представям с подобни неща. От друга страна ги пускам тук, а не в представяне, защото все пак 1. онзи форум има друга функция, и 2. не искам всевъзможни "познавачи" да ме хранят. Пускам ги тук, защото не се сещам за друг подходящ форум ( артЛАЙН отдавна съм го бойкотирал, няма да коментирам тук ) в българското пространство, в който да мога да получа обективна критика.
Много хора ще погледнат тук и ще напишат " Не е речено, че трябва да пускаш всяка глупост, която надраскаш " - е , никой не е задължен да пише. Повтарям, работите са слаби.
>>> Беше на кантар дали да пускам подобна тема тук. Ако модът прецени, че съм превишил правата си - моля да затрие темата, но да ми остави права. Благодаря.

Ето ги безобразията:






Художественото ми образование като такова се състои в един семестър подготовка за изпита с рисуване във ВИАС, при Яким ( 2001 г. ) - т.е. етапа с гърнетата и капителите и черепите до няква степен съм го минал. ;)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=qoIvd3zzu4Y
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Съб Апр 05, 2008 11:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Az, kato 4over prost i elementaren, ne mojah da shvana ideqta da gi puskash teq ne6ta tuka?
_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irf



Регистриран на: 20 Дек 2007
Мнения: 106
Местожителство: Илюстрания

МнениеПуснато на: Съб Апр 05, 2008 11:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Надявам се ( ако положението не е съвършено безнадеждно ) да мога да получавам някакви критики и да мога да се развивам @o_o@
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=qoIvd3zzu4Y
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Съб Апр 05, 2008 2:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хехе се едно гледам моите :)
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Chef



Регистриран на: 05 Окт 2003
Мнения: 1148

МнениеПуснато на: Съб Апр 05, 2008 2:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

последното е яко :)
_________________
ground zero terorist
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Съб Апр 05, 2008 2:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мдам, gloomcookie is teh fun :P :)
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irf



Регистриран на: 20 Дек 2007
Мнения: 106
Местожителство: Илюстрания

МнениеПуснато на: Съб Апр 05, 2008 2:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се че не споменах, но Gloomcokie не е мой типаж, аз само поизмених снимката на фигурката :) Общо взето намерих един Comic Book Guide ( "Previews" се нарича ) и прерисувам каквото ми харесва от кориците, но по-често изменям, отколкото да се копирам на сляпо :) Все от някъде тряя се почне :P
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=qoIvd3zzu4Y
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StarFish



Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 320
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 05, 2008 3:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами... като си минал през гърнетата, би трябвало да помниш нещичко от тогава... защо не пробваш да работиш с молив, без да натискаш, с повече линии за да търсиш формата... тоест малко по като скици. Пък като си отработиш повече ръката, тогава натискай и се опитвай да правиш нещата с една линия отведнъж, без да триеш. Много са ти несигурни линиите според мен. Не са направени на един дъх, с едно движение, а като че си се опитвал да мислиш внимателно и да правиш линията бааааааавно. А за прерисуването - според мен няма лошо, ама само докато се учиш.
_________________
Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
irf



Регистриран на: 20 Дек 2007
Мнения: 106
Местожителство: Илюстрания

МнениеПуснато на: Съб Апр 05, 2008 4:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ирак.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=qoIvd3zzu4Y
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Апр 05, 2008 10:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

последното - мен ме нарадва. за нещата преди това - аз 3 години грънци съм рисувал, така и не се научих. череп също съм пробвал, ма без учител /на един приятел, дето живееше до католически гробища кучето му изрови един, та го скрихме и по нощите ходих да го взема/. та съвет, ако може да ти дам. не подминавай с лека ръка нещата, учил си при добър учител 1 годин, продължавай, коПаЙ дето се вика - човек цял живот се учи, изследвай и търси. намери се, като стил и т. н. но преди това мини през трудното, ще ти помогне.*

*баааах ти къв писател съм бил, да ми се ненадява човек !!!!!!!!!
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
irf



Регистриран на: 20 Дек 2007
Мнения: 106
Местожителство: Илюстрания

МнениеПуснато на: Съб Апр 05, 2008 10:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси Морти :)
>>> Да попитам: имам ксерокопия от анатомии и доста книги за рисуване свалени от мрежата готови да бъдат изпринтирани. С кое да започна - с Figure drawing for all it's worth на Loomis или с Бамес, който обаче ми е доста тежък като материя, или с някаква друга анатомия ? И има ли смисъл да прерисувам фигури от анатомии, където все някакви деформации по рисунката има, или заедно с това да взема някой фотосток и да си помагам и от там ?
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=qoIvd3zzu4Y
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Съб Апр 05, 2008 11:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

i dvete + ot natura - nahluvash v banqta pri jenata i po4vash da skitzirash byrje! kursa se kazva Turbo byrzi skitzi ot natura. Celta e da napravish pove4e ot 3 predi da te e zastignal podvijniq dush!
_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2008 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

irf написа:
Надявам се ( ако положението не е съвършено безнадеждно ) да мога да получавам някакви критики и да мога да се развивам @o_o@

безнадеждно е...
развивай се в нещо друго, освен ако не си 5ти клас...
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2008 3:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

NOX написа:
nahluvash v banqta pri jenata i po4vash da skitzirash byrje! kursa se kazva Turbo byrzi skitzi ot natura. Celta e da napravish pove4e ot 3 predi da te e zastignal podvijniq dush!


Ама... при твоята жена ли...?
Щото май и жилетка требе да нося...
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
PLAY



Регистриран на: 05 Сеп 2003
Мнения: 369
Местожителство: Средноград

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 10:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма безнадеждно щом ти харесва :)
Това "Ирак" твое ли е?
Иначе и аз съветвам - много, много...много скици.
Понякога на човек му трябват години за да открие какво може :)
Рисувай всичко, което ти харесва, гледай си нещата огледално (флип или в огледало), наблюдавай... и показвай когато си доволен от резултата :)
_________________
http://www.mirasgallery.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 11:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

irak e mnogo priqtno.
_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 1:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

абе какво значи - ако не е безнадеждно? за къде таиш надежда? да прайш Джокондата ли? Ако знаеш каква цел имаш - ще си намериш средства да я постигнеш, ама се изясни първо - какво ниво гониш и защо.
За мен най-важното е - рисувай така че да се кефиш, да си почиваш и да си тананикаш :) не се стягай и не си го поставяй като фикс идея. За да си пообучиш ръката е добре да правиш бързи скици (както спомена нокс:) с лека ръка и без натиск, да ти плува линията по листа... няма начин да не стане просто :)
личното ми мнение е, че рисуването до определена степен може да се научи... за по-нататък си трябва талант

ирак и на мен е много ми хареса!
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov