Graphilla.com :: Преглед на тема - az li neshto...??? ili da...?!?!!!!?????
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

az li neshto...??? ili da...?!?!!!!?????
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Печатен дизайн и предпечат
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
RiN



Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 603
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

epixs написа:
1. несръчен опит за калиграфия в заглавието - тази гарнитура стои доста ялова за предназначението си в момента - неподходяща е, неуместно е и да се адаптира с разни калиграфски декорации, на всичкото отгоре зле изпълнени - заглавието мен ме нервира най-много... направено е така, че хем да прилича на нещо, хем на нищо не прилича поради невъзможността на автора да се пребори с проблема калиграфия - ЗЛЕ!

2. лъвче с бира - трогателно, но няма как - там си е традиция. толкова не можаха ли да стилизират един лъв и една халба като хората и тогава да тръгнат с милионите за реклама. котенцето е толкова омазано, че все едно е минало 20-ти поред гаражен trace - ЗЛЕ!

3. флагчето - кому беше нужно на такава къса основа да прави вълнички, че и да ги следват с неква неясно наклонена прееексплоатирана антиква за важния надпис 1882!!! кому беше нужно да правят толкова анемични отклонениеата на опашките на опашките на флага по вертикалата - размини ги като хората, поне да е ясно кво си направил - ЗЛЕ!

4. класовете иди ела - там се разсейваме - хубаво/лошо - минават си така....

5. PREMIUM БЕЕР - долу - отново ЗЛЕ!!! всъщност - не!!! не съм прав - недомислицата в тъпографския карашик на premium беер превъзходно се вписва в недомислицата в тъпографията на заглавието - този етикет на ниво шрифт няма никаква стилова и времева идентичност - пълно омъжване и непознаване на материята - ЗЛЕ!

6. формата е разтърсваща!!! почти сам готов да я приема на фона на останалите недомислици..... или по скоро не ми остава въздух да я изкритикувам както си му е редът.

7. опасващият етикет на гърлото - независимо, че е откровен продукт на така обсадената недомислица, смятам, че все пак той стои доста приемливо на фона на основния етикет - поне някои някакси е достигнал до хоризонталното му разделяне на две части - слава богу червената е отгоре!!! very WELL!!!

8. да не забравя да споделя очарованието на релефния надпис ШУМЕНСКО под основния етикет - няма нищо по-хубаво от това да затвърдиш ефекта на калпавия надпис от това да дадеш няколко десетки хиляди евро за нова матрица.

9. Ресюме - несръчен опит за етикет, с претенция да наподобява осъвремен роднина на западноевропейското бирено родословие в етикетите.


интересен анализ. с някои части от него съм съгласен /типографската/, с други определено - не /стилизацията на лъвчето си е идеалка/. като плюс искам да добавя, че е очевидна еволюцията от предишната бутилка. като минус - на мен лично ми дребнее самият етикет на спрямо големината на бутилката.

не мисля, че българското студио се е справило чаааак толкова зле колкото го изкарваш. за справка виж новата бутилка на Загорка дето са го правили яки експерти по пакиджинк. да не би тя да е по добра?



На мен лично контура на бутилката на Загорка ми е по-приятен в долната част, но екикета си е направо трагичен.
_________________
>=<>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
epixs



Регистриран на: 02 Фев 2007
Мнения: 1492
Местожителство: с. Добри дол - в центъра

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 1:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

загорка не е обект на този разговор - обсъждаме шуменско и паралелът със загорка е неуместен.

котенцето - ако на това му викаш ок, мисля, че ще имаме, меко казано, непреодолими различия по въпроса и за да не излагам подробности, които със сигурност никак няма да ти харесат, ще се спра още сега.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
epixs



Регистриран на: 02 Фев 2007
Мнения: 1492
Местожителство: с. Добри дол - в центъра

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 1:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

това за бутилката, което си написал - споделям 100%, дори ме доядя, че не съм го написал аз........ за другото обаче - посягам към кобура!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега да се върнем на бирата,

Данчо е направил някакъв анализ на сегашния вид... но ако го отнесем към предишната визия на пивото не можем да скрием, че е крачка напред (макар и малка)...
За логото ШУМЕНСКО, калиграфия с опити за скрипт, верно недодялано и като от раз направено но явно запазват традицията на логото без да го променят тотално. Няма нужда повтарям казаното преди мен.
За знамето съм напълно съгласен.
Самия надпис Beer, e едно от най-недомислените неща в дизайна на лейбъла. Тенденциозното влизане в крайния контур е меко казано грозно! Какво е можело да се направи е ясно...
Един наистина факт който не бива да се пренебрегва е, че етикета е малък спрямо силуета на бутилката ...може би за да не попадне в/у релефните надписи за които мога да кажа, че са кич в цялостната визия. Колкото и ергономично да е тяхното предназначение.
Другото нещо е, че можеше да има малко повече червено във фронталния етикет. Но това е мое виждане.
Формата на бутиката не ме дразни, изглежда приятно така или иначе няма да я употребявам :)

От косуматорска гледна точка мисля, че ще се радват на новата опаковка с нейния дизайн.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TchudO



Регистриран на: 02 Фев 2005
Мнения: 1175

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 1:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
... непреодолими различия по въпроса и за да не излагам подробности, които със сигурност никак няма да ти харесат, ще се спра още сега.



искаше диалог давай на всички предполагам ще ние интересно



*така на БГ е друго, отебавах да ти чета коментарите които са интересни понякога когат не се заяждаш :) с хората
_________________
Кой е най-високо летящия бозайник?

КАТЕРИЧКАТА НА СТЮАРДЕСАТА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RiN



Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 603
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 2:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

epixs написа:
загорка не е обект на този разговор - обсъждаме шуменско и паралелът със загорка е неуместен.

котенцето - ако на това му викаш ок, мисля, че ще имаме, меко казано, непреодолими различия по въпроса и за да не излагам подробности, които със сигурност никак няма да ти харесат, ще се спра още сега.


е не спирай де - нали за тва е дискусия - изложи подробности. дай примери за по-добри лъвчета на бирен етикет. аз лично от тези етикети които познавам съдя, че тази стилизация си е иделака за целта. има леко "ретро" елемент в нея, но лично на мен ми е симпатичен и уместен за бира която говори за "125 г традиция".

колкото до паралела със Загорка мисля, че най-малкото е любопитно да се използва и сравнение когато се говори за продукти с подобно позициониране, които почти едновременно се редизайнват.
_________________
>=<>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 3:04 pm    Заглавие: ! Отговорете с цитат

Можеха просто да продължат "Юбилейното"* и да махнат изцяло етикета!

П. П.

Както каза Дебелия, Карлсберг.бг са най-добре с опаковките в бранша.

А който е виждал новата бутилка на Загорка, е видял, че са пари на вятъра.

* Бг проект, Браво!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chocho



Регистриран на: 27 Сеп 2004
Мнения: 869
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 3:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз си се кефя на малките дупенца на Шуменско! :)))) Без етикет!
Ай Даньо, сипи по едно! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
epixs



Регистриран на: 02 Фев 2007
Мнения: 1492
Местожителство: с. Добри дол - в центъра

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 3:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ако стилистиката на котенцето не те смущава - напротив, намираш я за уместна - просто нямам какво да ти кажа, не говорим на един език - няма коментар, няма пример, няма диалог.
в това, естествено, няма нищо лошо - просто такива са фактите:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
cmotan



Регистриран на: 13 Апр 2004
Мнения: 565

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 5:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RiN



Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 603
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 5:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

epixs написа:
ако стилистиката на котенцето не те смущава - напротив, намираш я за уместна - просто нямам какво да ти кажа, не говорим на един език - няма коментар, няма пример, няма диалог.
в това, естествено, няма нищо лошо - просто такива са фактите:-)


ок :) берекет версън. щом такива са фактите :)
_________________
>=<>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 7:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

абе то и орела на герба на Полша прилича на проскубано пиле.. ама ходи обясни на поляците, че трябва да си направят лифтинг на държавната индентичност...
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RiN



Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 603
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 7:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

/off

еле пък тоя на Кентърбъри от 1619



и даже UK Royal Coat of Arms /Боже опази :) /



кат сме тръгнали, бая вековна хералдика ще требе да сменим :)

/off
_________________
>=<>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
epixs



Регистриран на: 02 Фев 2007
Мнения: 1492
Местожителство: с. Добри дол - в центъра

МнениеПуснато на: Пет Апр 11, 2008 8:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат










мнееееее
... никъде не е казано, че любимата бира на поколения българи трябва да има такова сладникаво лъвче

за да си коректен, показвай и другата страна на монетата - но може да наринеш една кочина и да кажеш "светът е кочина".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
epixs



Регистриран на: 02 Фев 2007
Мнения: 1492
Местожителство: с. Добри дол - в центъра

МнениеПуснато на: Пет Апр 11, 2008 9:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

а тоя надпис Шуменско просто лази по нервите!!!
дори и аз мога да го направя по-хубав.

абстрахирайте се от всичко останало, което си пишем и си помислете какъв възпитателен ефект има подобна визуална концепция върху обикновени консуматори на продукта - хората започват да бъдат възпитавани, че това е ниво, че това е хубаво, издържано и т.н.
едва ли не, че така се прави - ако има нещо, което е истински обезпокоително, това е възпитателниа ефект от подобна дейност...
но за това май никой не иска да мисли още от време
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
TchudO



Регистриран на: 02 Фев 2005
Мнения: 1175

МнениеПуснато на: Пет Апр 11, 2008 10:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

това че на теб ти прави впечатление дизайна, да не мислиш че на консуматора му дреме от ква бутилка и какъв етикет му се излива бирата, много малка част от БГ консуматорите разчитата на визията за да си купуват бирата
_________________
Кой е най-високо летящия бозайник?

КАТЕРИЧКАТА НА СТЮАРДЕСАТА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TchudO



Регистриран на: 02 Фев 2005
Мнения: 1175

МнениеПуснато на: Пет Апр 11, 2008 10:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кой бърза :)

пък камоли по тозиначин и да ги възпитаваш, таргета е много огромен
_________________
Кой е най-високо летящия бозайник?

КАТЕРИЧКАТА НА СТЮАРДЕСАТА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
epixs



Регистриран на: 02 Фев 2007
Мнения: 1492
Местожителство: с. Добри дол - в центъра

МнениеПуснато на: Пет Апр 11, 2008 11:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

epixs написа:
но за това май никой не иска да мисли още от време


TchudO, ако и ти така мислиш, бъди сигурен, че си общото мазало - в това, естествено, няма нищо лошо - просто такива са фактите:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
TchudO



Регистриран на: 02 Фев 2005
Мнения: 1175

МнениеПуснато на: Пет Апр 11, 2008 11:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

фана ме по бели гащи, майка :) да се еба в невежата
_________________
Кой е най-високо летящия бозайник?

КАТЕРИЧКАТА НА СТЮАРДЕСАТА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
epixs



Регистриран на: 02 Фев 2007
Мнения: 1492
Местожителство: с. Добри дол - в центъра

МнениеПуснато на: Пет Апр 11, 2008 11:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

TchudO написа:
фана ме по бели гащи, майка :) да се еба в невежата


хайде по темата и без простотии - вземи пример от мен - минах на кирилица.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Печатен дизайн и предпечат Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov