Graphilla.com :: Преглед на тема - Dash & Bio анимационна дискусия
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Dash & Bio анимационна дискусия
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 40, 41, 42  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 9:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кое дали са почнали?

Трейлър на тва от картинката ще има с Wall-E. След месец и нещо в кината. Престо ще върви като бонус.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
кошмар



Регистриран на: 07 Юли 2006
Мнения: 832

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 9:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето ви инфото за Престо http://en.wikipedia.org/wiki/Presto_%28film%29
Въпреки, че предполагам сте го виждали. Ще чакаме август :)).
_________________
Aaaaaaalrighty then!
http://www.nicknp.deviantart.com/gallery/
http://thenightmarecompartment.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 9:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Че тва инфо е по-малко дори от инфото, което предоставя картинката дето я имам, бре! =))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 10:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето кадър от Presto --



-- че Никщайн ме подгони из Скайпа задето съм бил обърквал хората... =)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ixtiandur



Регистриран на: 22 Ное 2003
Мнения: 183

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 10:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ми стана готино, когато Bio спомена The Rescuers Down Under. Ще гледам и Nocturna.

Темата изби като извор на стаената дълго време любов по анимацията :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 10:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Джоана, не напразно съм завършил 3-ти клас!!!

Джоана гледа с възхищение. Хехе кво шси пусна докато си бачкам.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 10:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Марахуте? ;)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Chizmar



Регистриран на: 15 Апр 2003
Мнения: 336
Местожителство: VT

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 8:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Две кадърчета от Nocturna. Гледах го - доста 2д визия са докарали, има яки моменти, но не ми допадна мрачноватия сюжет.




.:.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 8:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дори и да не е много добре, няма значение. Важно е следващите да са по-добре. Все по-добри стават европейските продукции и качването на доверието към Европа като за място за правене на дългометражна анимация е от полза за всички нас. Засега в дългосрочен план, но е нещо. А иначе утре DVD-то трябва да е при мен. нямам търпение
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 12:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Избихме на европейска анимация... Аз май ще си ходя... =))))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 12:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми беги, аз ценя сяква анимация дет е за ценене. Тъкмо кат си говоря сам споровете стават няй-яки :0)

ма само Юес анимациа ли аресваш? Доколкото ми се струва, май да. Ама що? Нещо свързано с Океана ли е или с качеството? Щот такива лайнтестове гледах от Ноктурна че на аниматорите в Дисни (ако са останали там) вече някой им диша тежко във врата .
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 1:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Харесвам всякаква анимация (вкл. и Анимета). И много се кефя на визията, която докарват както французите, така и испанците. Просто имам проблем със сюжетите им и начина по който ги разработват. Аз съм заклет фен на Джоузеф Кембъл, ю сий...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 2:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблема го решавам по следния начин. Кат не ме кефи сюжета решавам че няма да гледам филма от тази му страна, при положение че някаква визия ми харесва, зарежда ме и в крайна сметка ми дава нещо, не бих се лишил заради някви пречки като сюжет :))
Просто решавам че този филм го гледам заради определно нещо и блокирам секторите коит не ме кефят. Ослепявам за тях сякаш. Един вид.
А пък и за мен лично така да се каже в персонален план сторителинга не е водещото.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
кошмар



Регистриран на: 07 Юли 2006
Мнения: 832

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 2:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тва с блокирането в крайна сметка е добро решение. Защото като се пръснат милиони по един филм, няма начин поне някъде да не са олучили ;)).
П.п. - ето един консепт от Up на Пиксар...


_________________
Aaaaaaalrighty then!
http://www.nicknp.deviantart.com/gallery/
http://thenightmarecompartment.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 2:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bio написа:
Проблема го решавам по следния начин. Кат не ме кефи сюжета решавам че няма да гледам филма от тази му страна, при положение че някаква визия ми харесва, зарежда ме и в крайна сметка ми дава нещо, не бих се лишил заради някви пречки като сюжет :))
Просто решавам че този филм го гледам заради определно нещо и блокирам секторите коит не ме кефят. Ослепявам за тях сякаш. Един вид.
А пък и за мен лично така да се каже в персонален план сторителинга не е водещото.


Това наистина е вариант. Въпреки, че аз не всеки път успявам да се абстрахирам напълно от наратива. Белвил, например, е ненормално добър филм, но ме депресира безумно като история. Което очевидно не ми пречи да го оценя достойно.

От друга страна обаче, за мен сценария е половината филм. Може би защото проявявам нездрав интерес към писането. И дори филмът да има недостатъци във визията, това ни ми пречи. Cars например, който очевидно не се радва на топъл прием тук за мен е изпипан до съвършенство като сценарий. Грешката е, че много хора често бъркат сценария с идеята. И ако идеята не ги кефи, казват, че сценарият не струвал. Но как да е.

Готиното е, че в доста дивидита вече има опция да гледаш филма с избран от теб самия аудио трак. Примерно да чуваш само говора, музиката или звуковия монтаж. Обожавам такива колекционерски издания!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Dash написа:
Кое дали са почнали?

Трейлър на тва от картинката ще има с Wall-E. След месец и нещо в кината. Престо ще върви като бонус.



Издъних се, мислих си че Престо ще е целометражка.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 3:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Dash написа:
Bio написа:
Проблема го решавам по следния начин. Кат не ме кефи сюжета решавам че няма да гледам филма от тази му страна, при положение че някаква визия ми харесва, зарежда ме и в крайна сметка ми дава нещо, не бих се лишил заради някви пречки като сюжет :))
Просто решавам че този филм го гледам заради определно нещо и блокирам секторите коит не ме кефят. Ослепявам за тях сякаш. Един вид.
А пък и за мен лично така да се каже в персонален план сторителинга не е водещото.


Това наистина е вариант. Въпреки, че аз не всеки път успявам да се абстрахирам напълно от наратива. Белвил, например, е ненормално добър филм, но ме депресира безумно като история. Което очевидно не ми пречи да го оценя достойно.

От друга страна обаче, за мен сценария е половината филм. Може би защото проявявам нездрав интерес към писането. И дори филмът да има недостатъци във визията, това ни ми пречи. Cars например, който очевидно не се радва на топъл прием тук за мен е изпипан до съвършенство като сценарий. Грешката е, че много хора често бъркат сценария с идеята. И ако идеята не ги кефи, казват, че сценарият не струвал. Но как да е.

Готиното е, че в доста дивидита вече има опция да гледаш филма с избран от теб самия аудио трак. Примерно да чуваш само говора, музиката или звуковия монтаж. Обожавам такива колекционерски издания!


Е за идеята и сценария и си прав и не си прав. Щото така би излезло че по америкаски и световни стандарти идеята на филма няма никакво значение, просто щото AMPAS нямат такава категория. Примерно.
Дали ако си 100% прав щеше да отделно раздел за адаптиран и за оригинален сценарий? Щото ако е така то сценария като форма на техничекска литература не се интересува от идеята. И съответно няма нужда от отделни категории.
При все това в раздел оригинален сценарий се гледа и идеята. Поправи ме ако греша.

В същото време има и разлика както каза. Но за хората които разбират, те просто го казват за по-набързо. А за тези които не го разбират... е ми не го. То си е като докарай Джипа, който не е марка Jeep a Уаз, ма всички знаят че е джип. Карай.

А за Cars. Да съгласен съм че сценария си е ОК. Режисурата и изплълнението са на ниво. Идеята даже не е трябвало дори да помислят че такава глупава идея трябва да им се задържи за повече от 2-03 сек. в главите. И съм сигурен че този филм си го е прокарал Ласитър единствено щото има властта да го направи. Тва не би минало иначе. Не и при толкова идеи които чакат.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
кошмар



Регистриран на: 07 Юли 2006
Мнения: 832

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 3:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Био не забравяй, че говорим за страна, в която NASCAR е високо ценен спорт :))). На американците екстра им е дошло Cars. Иначе и за мен, като идея така и не ми хареса, колкото и да е изпипан отвсякъде филма.
_________________
Aaaaaaalrighty then!
http://www.nicknp.deviantart.com/gallery/
http://thenightmarecompartment.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 3:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имах предвид, че ако на един гениален художник примерно, му платят за да нарисува портрет на Парис Хилтън, най-доброто което той може да направи е да я разкраси мъничко. Но в крайна сметка тя пак ще си прилича, защото това е целта на портрета... ;)))

Аналогично и при писането. Получаваш задачата да разработиш една идея и да я превърнеш в сценарий. Ако идеята е супер - толкова по-добре за теб - хем ще си свършиш професионално работата, хем ще се кефиш докато пишеш. Ако обаче идеята е тип "Парис Хилтън" какво правиш тогава? Вдигаш ръце и казваш, че от това нищо няма да излезе ли? Или сядаш и отново доказваш, че си професионалист?

Конкретно в случая с Cars, идеята е била на Ласитър, но погледни за какъв сценарен екип става дума --


Цитат:
John Lasseter (story)
Joe Ranft (story)
Jorgen Klubien (story)
Brenda Chapman (story)

Dan Fogelman (screenplay)
John Lasseter (screenplay)
Joe Ranft (screenplay)
Kiel Murray (screenplay)
Phil Lorin (screenplay)
Jorgen Klubien (screenplay)

Robert L. Baird (additional screenplay material)
Daniel Gerson (additional screenplay material)
Bonnie Hunt (additional screenplay material)
Don Lake (additional screenplay material)
Steve Purcell (additional screenplay material)
Dan Scanlon (additional screenplay material)


Според мен бъркаш нещата с Оскарите, където в почти 100% от случаите, наградата за сценарий (бил той адаптиран или не) получава един човек. А именно този, на който му е хрумнала идеята, която в последствие сам е доразвил. В Пиксар (а и в останалите студия от този тип) нещата се случват по по-различен начин.

За това специално при анимацията мисля, че идеята и сценарият трябва да се оценяват поотделно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам какво им е дошло екстра, при положение че Немо е впъти по успешен филм доколкото знам И финансово.
А няма нищо американско в него. Освен че за пореден път детенце е отгледано от единия си родител.
А и едно от нещата които харесвам в Пиксар е че не разчитат на такива евтини номера като бейзбол, баскетбол, форд шелби, хабургери и други ЮЕС "ценности" за да си продават филмите.

Издъниха се с Карс и си го знаят. А и чисто художествено, очи на предното стъкло? Аре бе...
Тва че аз, заклет Пиксар ФЕН, Карс даже не съм го догледал при положение че Немо съм го гледал много над 25 пъти буквално, Феноменалните към 10

Ма тва си е лично мнение, не натрапвам. Има много хора които не виждат безумие в този филм.
Утре/вдругиден ще споделя за Ноктурната.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 40, 41, 42  Следваща
Страница 2 от 42

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov