Graphilla.com :: Преглед на тема - питане за широкоформатен печат
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

питане за широкоформатен печат
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Вто Юни 10, 2008 6:22 pm    Заглавие: питане за широкоформатен печат Отговорете с цитат

Това по-доло са проекти за разчупване на интериора в Онда. Хората са очаровани от проекта, но се оказа, че поне на 3- кафенета трябва да се изрисуват такива красоти като размера е 3 на 4-5 метра на стена, а в другите кафета може и елементи само. Мислех си да изрежа текстурата от различни тапети а контура да мажа с четка и шаблон, без градиети, само черната преливка със спрей.Това е единственният вариант за който се сещам, защото ако правя живопис много време ще отнеме. В Къщи съм експериментирала на 2 на 3 метра и върху мебелите, като колаж става и е приятно наглед.
Спомням си че гледах в Каварна по фасадите едни смешни изображения на певци които обаче изглеждаха принтирани, Знае ли някой вообще техника за широкоформатен печат, която може да покрие толкова голяма площ и да седи приятно и уютно като се залепи? Някакви идеи?



Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юни 10, 2008 6:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://billboardprint.it/tehnology.php

http://polygraphy.info/cat/47
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Вто Юни 10, 2008 7:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мерси, ще звъня значи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Вто Юни 10, 2008 7:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ако може не толкова, ощо, някой който е ползвал вече нещо подбно на конкретно място и е доволен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юни 10, 2008 7:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

изходи от широчините на машините. Атиа, Билбордпринр, Редпоинтс са големи печатници, с голяма база, но ти препоръчвам където и да печаташ да им висиш на главата за да не стане фал с цветовете - колкото и да са дори - случва се. разгледай цеинте, поиграй с бебето, помисли, пий едно капучино и дотогава тук ще е пълно и с други предложения :)
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юни 10, 2008 9:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз само да отбележа, че много се радвам, че твои картинки ще красят Ондата ;)
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 10, 2008 10:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

redpoints
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maximus2



Регистриран на: 28 Яну 2005
Мнения: 16
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юни 10, 2008 11:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат



Това е машината...принт и кът! Доста интериор съм направил с нея. Ако си обърнала внимание на новото оборудване на магазините на найки в ЦУМ примерно, всичко лепено по стените и по щендерите е излязло от нея!
Пояснение...Редпойнт, Билборд, Атия и Джи Пойнт разполагат с огромна база, но не разполагат с ширина на фолиото над 1.6м, както и никои друг...просто не се произвежда такова, щото е трудно за апликация! Такива стени се правят на парчета със застъпване и цялата фатка е да се напасне застъпването, което не е никък сложно! Друго важно нещо ако ще печаташ при "гигантите",....вземи си фолиото сам! Препоръчителен материал...3M IJ380 Controltac, MacTac JT5829, ако стената е много релевна или е фасадна има едно ново фолио на 3М, което пуснаха съвсем скоро. Там апликацията е по сложна (температурна), но само на пръв погелд и седи непоносимо добре!
Това е, надявам се да съм бил полезен! ;)
_________________
Maximus II
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юни 10, 2008 11:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

вчера гледах едни материали в редпоинтс, имат едни текстилни, много фино и тънко и ширината беше като за най-големите машини, не знам колко е
отпечатано на него мисля може да се залепи като тапет
мога да пробвам да ударя 1 рамо при тях, поне да покажат какво имат и дали могат да го свършат, поне са сговорчиви
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Вто Юни 10, 2008 11:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе мое и да ми е старо инфото ма Мегатекс ли беа онез преди години дето печатаха напрао връз стената? ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
zka



Регистриран на: 05 Юли 2004
Мнения: 1173
Местожителство: Берлин

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2008 10:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

това си е за акрил и флакони... понеже е малко по-слоно да се прехвърлят скиците в такъв размер, може да го направиш с проектор, и просто очертаваш контурите с него, става доста бързо. Но това е ако ти се занимава де, според мен ще стои доста по интересно и разчупено ако си е рисувано.. Хубави илюстрации:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SPIT



Регистриран на: 25 Апр 2004
Мнения: 1137

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2008 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

zka написа:
това си е за акрил и флакони... понеже е малко по-слоно да се прехвърлят скиците в такъв размер, може да го направиш с проектор, и просто очертаваш контурите с него, става доста бързо. Но това е ако ти се занимава де, според мен ще стои доста по интересно и разчупено ако си е рисувано.. Хубави илюстрации:)

подкрепям!!! във всички случай ще стане по-добре и по-живо. А и като гледам, проектите са още на идея, така че давай направо върху стената!!!
_________________
http://dribbble.com/KossyoKOKALANOV
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2008 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

офф:

Ако Пипи нарисува стените на Онда първо ще си сменя мнението за вкуса на тия капиталисти, второ - дори да нямат чай ще пропия отново кафе от време мисля :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2008 11:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

и аз искам с акрил и флакони, но има много малко време, за това си мисля за някакви колажирани варианти с текстурни хартии - тапети и прочие и малко боя, но все пак проучвам и вариантите за готов печат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2008 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

pipi написа:
и аз искам с акрил и флакони, но има много малко време, за това си мисля за някакви колажирани варианти с текстурни хартии - тапети и прочие и малко боя, но все пак проучвам и вариантите за готов печат.


Все повече си мисля, че трябва да ги направиш колажни и на място... мда!
а snooper - Шо да са капиталисти бре? И си имат чай ;)
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2008 5:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

днес разгледахме всички материали в Билборд, имаме извесни колебания за печат върху канаваца, може и така да направим различни елементи, като цяло обаче фолиата не са добър вариант за Онда - там са по по-естественните материали. Но вероятно ще поръчаме да изрежат шаблони от фолио за детайлчетата. Останалото ще е боя, спрей и велурен тапет, сега остава да мине и бюджета пред клиента, стискайте палци.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2008 7:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Успех! Доста добре изглежда!
_________________
www.skachkov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vnnikolov



Регистриран на: 03 Юни 2003
Мнения: 731
Местожителство: Sofiа

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2008 8:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@pipi - МНОГО харесвам работите ти
обаче конкретно за този ти проект, имам едно "но" :-)
Прекалено активно ми стои черното навсякъде - обичам като си пийвам кафето сутрин да мисля за хубави и позитивни неща, а черния цвят (въпреки, че ми е слабост) не ми действа точно така в този момент на деня...
Ако опиташ градиентите да са като на последната картинка - от тъмно към светло червеникаво? Тя на мен лично ми стои най-свежо и предразполагащо.
Както и да е де - само изказвам мнение, тъй като проекта наистина е много интересен и ме заинтригува.
Стискам палци да одобрят последните ти идеи, пък ако си останат тъй, аз като ходя там на кафе, ще сядам с гръб към черните :-)
Поздрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2008 9:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vnnikolov написа:
@pipi - МНОГО харесвам работите ти
обаче конкретно за този ти проект, имам едно "но" :-)
Прекалено активно ми стои черното навсякъде - обичам като си пийвам кафето сутрин да мисля за хубави и позитивни неща, а черния цвят (въпреки, че ми е слабост) не ми действа точно така в този момент на деня...


СИЛНОТО КАФЕ Е ЧЕРНО ;) - и те събужда, в същия момент не стои толкова агресиено, аз бих си пил там кафето, за мен е станало супер просто
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Чет Юни 12, 2008 5:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Morty написа:
СИЛНОТО КАФЕ Е ЧЕРНО ;) - и те събужда, в същия момент не стои толкова агресиено, аз бих си пил там кафето, за мен е станало супер просто
me 2 :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov