Graphilla.com :: Преглед на тема - Представяне
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Представяне
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Morgy



Регистриран на: 31 Май 2003
Мнения: 8
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2003 5:41 pm    Заглавие: Представяне Отговорете с цитат

Здравейте, Графила!

С някои от вас сме колеги, с други се познаваме, а други ме познават от комикса ми в "Master Games"- "Д-р Гъс" (всъщност, като си помисля има една камара хора, които изобщо не ме познават). От години си мечтая за съсловен форум с мощен дуракоустойчив филтър за натрапници. Мога да ви уверя, че се работи и в друга насока за създаване на съсловна организация на дизайнерите, която ще постави професионалистите много над "Пешо, дето завърши строителен техникум и баща му дет' му купи компютър и той да видиш се'а кви работи прай на "корел", пък иначе бачка барманче на морето". Не че не е възможно Пешо да има природен талант за дизайнер, ама при изложените обстоятелства, когато Пешо ви измъкне изпод носа поръчка за 1000 (примерно) лева щото той видиш ли, можел да я направи и за 100 и вие за пореден път започвате да съжалявате за дългите години прекарани в изучаване изкуството на дизайна ви се иска да гръмнете Пешо и всички такива като него, после да взривите "Козлодуй" и да умрете с думите "Няма справедливост по тия земи!". С две думи далечната цел е Сулю и Пулю да не могат да се занимават професионално с дизайн и деянията им да се преследват от закона.

Май се отплеснах много, а целта ми беше просто да се представя. Прилагам образец от стар artwork, който снощи оцветих специално за представянето си. Той датира от времето, когато за Warcraft 3 се носеха само слухове а аз си измислях герои и истории. Но тъпите парчета от Blizzard направиха играта без мен :) а серията картинки, които изработих си останаха като едно упражнение по character design.

Много ми е приятно да ви представя Юрта 'Аебло. Като малък той обитавал горите над Айрънфордж заедно с баща си - шаман отшелник. Двамата се занимавали с лов. Юрта бил ненадминат с лъка а баща му го научил на някои шамански техники за съсредоточаване. За съжаление в планината често идвали джуджета за да търсят злато. Те по принцип не се закачали с двамата отшелници, но в стремежа си да се докопат до ценния метал разваляли капаните с, които Юрта и баща му ловели дребен дивеч. По време на една свада с джуджета мускетари бащата на Юрта бил убит. Самият Юрта видял това и убил нападателите. После взел мускетите им и не мирясал докато не произвел собствен такъв и не се научил да стреля перфектно с него. По-късно създал клана Гар г'ха, като го нарекъл на името на баща си. Създал собствен модел снайперски мускет и всички войни от клана отлично боравели с него. Той свързал шаманските техники с изкуството на стрелбата и всеки Гар г'ха войн бил освен стрелец и добър магьосник. Веднъж засякъл елфски патрул и убил сам петима елфи. Поле се разбрало, че всички са улучени в очите. От тогава му останал прякора Айблоу, който планинските орки произнасяли по-меко и звучал като 'Аебло. Останал му и навика да улучва враговете в очите. Неговия взвод снайперисти станали легенда в оркския епос.

Ами, това ми хрумва като за представяне.

??? MORGOTH!!! нали каза че може да се поства директно на сайта, бе!
...................30 минути по-късно
http://www.renderosity.com/viewed.ez?galleryid=228506&Start=1&Sectionid=0&filter_genre_id=0&Form.Search=Morgy&Form.Criteria=Author
_________________
"Всеки носи Дявола в себе си!"
граф Диз
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2003 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

postni go nikade deto da se wizda, sa me mrzi da se regwam w renderodrundrun:)))
Върнете се в началото
Morgy



Регистриран на: 31 Май 2003
Мнения: 8
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2003 5:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам собствен сайт. Сори;) Надявам се линка да работи.
_________________
"Всеки носи Дявола в себе си!"
граф Диз
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BadmotherfuckeR
Kill 'em All


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 912

МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2003 6:01 pm    Заглавие: Re: Представяне Отговорете с цитат

Morgy написа:
Здравейте, Графила!

С някои от вас сме колеги, с други се познаваме, а други ме познават от комикса ми в "Master Games"- "Д-р Гъс" (всъщност, като си помисля има една камара хора, които изобщо не ме познават). От години си мечтая за съсловен форум с мощен дуракоустойчив филтър за натрапници. Мога да ви уверя, че се работи и в друга насока за създаване на съсловна организация на дизайнерите, която ще постави професионалистите много над "Пешо, дето завърши строителен техникум и баща му дет' му купи компютър и той да видиш се'а кви работи прай на "корел", пък иначе бачка барманче на морето". Не че не е възможно Пешо да има природен талант за дизайнер, ама при изложените обстоятелства, когато Пешо ви измъкне изпод носа поръчка за 1000 (примерно) лева щото той видиш ли, можел да я направи и за 100 и вие за пореден път започвате да съжалявате за дългите години прекарани в изучаване изкуството на дизайна ви се иска да гръмнете Пешо и всички такива като него, после да взривите "Козлодуй" и да умрете с думите "Няма справедливост по тия земи!". С две думи далечната цел е Сулю и Пулю да не могат да се занимават професионално с дизайн и деянията им да се преследват от закона.




vuh...i kak she reshish koi profesionalist i koi ne??? i koi she sa presledva ot zakona i koi ne??? mnou mi e interesno kak she ma presledvash po zakona mene det sum ti zel poruchkata za 100 leva...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Archimboldo



Регистриран на: 18 Май 2003
Мнения: 50

МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2003 6:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Da, BadmotherfuckeR e prav, njama kak da stane. Toja problem 6te go re6i pazara, no postepenno. I tova zavisi ot nas - kolkoto po dobri ne6ta predlagame tolkova klientite pove4e 6te se orientirat kym ka4estven dizajn/syotvetno i efektiven/, a S. i P. 6te trjabva da si tyrsjat drugi zanimanija. Estestveno ne moje da iskame tova da stane za 2-3 godini, ne sme Germany. Klienta e kato dete - vyzpitava se, no bavno, tr. vreme:))
_________________
Archimboldo
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Juana



Регистриран на: 20 Мар 2003
Мнения: 1052
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2003 6:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nikvi kartinki ne se vijdat...

No pyk ti predlagam da osnovesh Gildia na Designerite Koito Sa Uchili Dylgi Godini Design i osven tova v policiata da stanesh nachalnik otdel Lovci na Designeri Deto Imat Talant Ama Ne Sa Imali Vyzmojnost Da Go Uchat i da gi gonish po cial den i da seesh spravedlivost po tozi mrachen gaden sviat!
Na dobyr chas! Ubedena sym che shte se spravish! Rezni im glavichkite!
_________________
... Днес изпитах мноо лошото чувсту докато заклиучвах вратата имах лошото чувству че зад мен има роуг в стелт...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Morgy



Регистриран на: 31 Май 2003
Мнения: 8
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2003 9:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм очаквал разбиране по въпроса за това кой може и кой не може да се занимава с дизайн. Моето виждане е малко крайно но съм твърдо убеден че в държава в единия край на която един дизайнер пръдне а в другия това се чува че и се помирисва трябва да има строг контрол за дизайнерската професия. Какъв да бъде контрола? Ами какъв е тука контрола? Ако решат професионалистите че ще ви пуснат по-нагоре в гилдията наречена Графила - ще го бъдете, ако не - продължавайте да се усъвършенствате. Помислете какво ще му се случи на Пешо в едно общество в което има стандартна система за оценяване на дизайнерите и за да работиш такова нещо трябва да си извадиш сертификат защитен пред квалифицирана изпитна комисия, а наш Пешо видите ли просто го "мързи" да си изкара такъв сертификат и на всичко отгоре взима пари далеч под нормалните тарифи(а дизайнерската професия лесно може да се оцени на ниво умения). Тогава дори може и да не се стига до полицията и Пешо да бъде преследван за непозволено упражняване на професия(т.е. грубо казано ПРОФЕСИЯ ЗА КОЯТО ПЕШО НЯЯЯЯЯЯЯМА НУЖНАТА КВАЛИФИКАЦИЯ). Още повече ,че Пешо яко се ебава с тарифите, а както казах по-горе в нашата държава като пръдне дизайнер в Лом чак на рибарите покрай река Резовска им мирише. Нека да обобщя. Пешо по принцип е готин пич. Въпросът е накъде да тръгне? Да речем, че не е имал възможност да учи дизайн. Тогава ще погледне изискванията за професионален сертификат и ще намери начин (Графила е един добър начин / или ще има специализирани безплатни курсове) да повишава квалификацията си (да слуша професионално мнение, да участва в конкурси) докато вземе изпита си. Тогава, като член на гилдията със сертификат, който удостоверява само, че Пешо има уменията да упражнява дадената професия, той ще се бори за име на професионалното поприще, гилдията ще се грижи той да получава точно парите които се полагат на професионален дизайнер и нито стотинка по-малко и ще преследва всички негови "колеги", които си мислят, че могат да минат метър. Този Пешо ще "оправи" пазара а не пазара да "оправя" Пешо.
При условие, че Пешо избере другия път - ще се изправи пред стена от бивши "пешовци", които по един или друг начин ще му разкажат играта. Пък когато работите опрат до мен като началник отдел "Ловци на лоши дизайнери" (благодаря, Хуана, трябват ми само няколкостотон хиляди гласове като твоя и ще ми благодариш през целия си живот на преуспяващ дизайнер, убеден съм :) тогава на Пешо ще му стане тясно в България. Но, както казва принцеса Амидала- "Това ми прилича на диктатура" (особено ако не случиш на диктатор).
И, BadmotherfuckeR, вместо да ме бъзикаш, вземи да ми обясниш как да си оправя линка, мога ли да ъплоудна картинката директно на сайта и.т.н. Щото, приятелю, ще вървим напред не като си го начукваме един на друг, а като чукаме заедно в една посока.

(Край на лекция първа от устава на войнстващите дизайнери; параграф първи " Как да се държим професионално с колеги" и извадки от параграф втори "Как да разберем дали сме професионалисти?")
_________________
"Всеки носи Дявола в себе си!"
граф Диз
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
compound ™
even better


Регистриран на: 08 Ное 2002
Мнения: 356
Местожителство: work

МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2003 9:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Morgy, podoziram, che se kazvash Pesho! Ot vsichkite prazni prikazki, koito izchetoh, zabeliazah che dobre poznavash bitieto i haraktera na Pesho. A s tozi patos na glavnokomanvasht shte stignesh do nai-blizkiq klub na SDS.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BadmotherfuckeR
Kill 'em All


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 912

МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2003 9:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

aide otzad naprede....mi zemi mi ia prati taia kartinka de...ei tam imam mail ostaven da ti se vijda kato iskash...


za drugite ti pisania oshte me napushva na smiah da ti kaja....za koia durjava govorish pak za sertifikatite???? aa za Bulgaria li??? aa na oshte nekoi pak da sa pulniat gushite s pari za sertifikat??? a stiga bre... mi prai si organizatzia boli me mene za tvoia sertifikat i organizatziata ti...otsia ti kazvam. na az sum po profesia durvodeletz...ela mi zabrani da ne rabotia tva koeto si iskam...

sia mislia e dobre da ne sa palshime tuka kak na Pesho she mu sa sluchelo neshto..ot ne znam koi si... mi az predstavi si che az sum Pesho i mi sa sluchi neshto... posle ti she si sus sertifikat ma ne ta vijdam kak sha rabotish s rutze zabiti v zadnika!!!!!


ai za chukaneto shta ostaia bez komentar...dano sa setish shto...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Drone



Регистриран на: 30 Яну 2003
Мнения: 2190
Местожителство: Gwon nee ju jee du shu!

МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2003 9:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bafmaamu, mi az kato nyama certificate? Mi nyama da se pribiram wuw BG togawa, tuka gledat dali si kaduren a ne dali nyakude PISHE, che si kaduren. Shtoto certificata ne znachi nishto i Pesho bez certifikata mozhe da e demon na designa a g-n. Ivanov sus certificata mozhe da chaka da mu padne hui s parashut.

Ne sum werwal, che shte sedna da kritikuwam nyakogo pri predstawyaneto mu, ama taya moratoriya si e.... ebasi
_________________

there ain't no way but the hard way
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Juana



Регистриран на: 20 Мар 2003
Мнения: 1052
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2003 9:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Morgy написа:
(благодаря, Хуана, трябват ми само няколкостотон хиляди гласове като твоя и ще ми благодариш през целия си живот на преуспяващ дизайнер, убеден съм :)



abe az na cialoto ti pisanie veselo se podhilkvah, ama tuka veche s glas se izkikotih! ti vryshtash komunizma be! Sichki ravni, nekoi po-ravni!
Aremi dai sa edin SERTIFIKAT ZA DIZAINER! shtoto az ot drugade niama da polucha! hahahahahaha

Ti ako si mislish che po cial sviat vzimat na rabota samo dizaineri sys sertifikati... abe jestoko se lyjesh.. znam pone 10 iliustratora, koito po profesia sa kvi li ne... i v "gildiata graphilla" ne e po-razlichno, ne sa vsichki izleznali ot tam kvito uchilishta syshtestvuvat za design.

Osven tova DIPLOMATA NE TE PRAVI PROFESIONALIST!
Poznavam edna moma, shte zavyrshi sled 2 godini universiteta sto procenta s nai-visokata ocenka.. ama shte prodyljava da vika administratora v zalata da i restartne pcto kogato blokira....

Dano zacepish....
_________________
... Днес изпитах мноо лошото чувсту докато заклиучвах вратата имах лошото чувству че зад мен има роуг в стелт...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Drone



Регистриран на: 30 Яну 2003
Мнения: 2190
Местожителство: Gwon nee ju jee du shu!

МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2003 9:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Uffffffffff, Morgyyyyyyyyyyy, pich, samo da mozheshe da goworish umni neshta tolkowa dobre, kolkoto risuwash....

http://zedrone.tripod.com/urtah.htm

Nadyawam se, che nyamash nishto protiw, che nyakoy bez CERTIFICATE ZA DESIGNER si e pozwolil da ti hostne kartinkata, ta da se wizhda ot wsichki
_________________

there ain't no way but the hard way
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chrom



Регистриран на: 13 Ное 2002
Мнения: 180
Местожителство: Edmonton AB

МнениеПуснато на: Нед Юни 01, 2003 12:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ei hora neshto mai se zaiazdate s Morgy tuka

ne e dobre tova

choveka e pisatel i obicha malko poveche da prikazva prosto/pone na mene seki den mi naduva glavata/

picha e hudoznik / ne e disainer, toi ne prai visitki a risuva art OK/ i to sus stil a ne e indigo kato povecheto

pri tva adski dobur daaa

sea nekoi da ne se zasegne ot vas tuka:))
neam nikoi ot vas predvid kato govoria za vizitki:)

marto pusni im poveche ot concepta po novata igra da se oligavat malko:))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
compound ™
even better


Регистриран на: 08 Ное 2002
Мнения: 356
Местожителство: work

МнениеПуснато на: Нед Юни 01, 2003 12:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Mdaa, priqtel zashtitava priqtel bez osnovanie. Chrom vijdal li si dobra risunka, ako ne si eto ti http://www.ashleywoodartist.com/

Morgy bil hudojnik ?? Takiva hora veche nqma! Oshte prez 1918-ta Malevich e zabeliazal absoliutnoto izchepvane na jivopista i e napravil dve platna "White on white" i "Black on black" s koeto e otbeliazal kraia na jivopista. Ot tam natatuk vsichko se povtaria v ralichni formi.

Neka da ne se obijdame, zavurshil sum edno takova mnogo poznato uchebno zavedenie i mnogo dobre razlichavam dobro ot manierno risuvane.

Pliuite me na volia priqteli no tova nqma da promeni neshtata ,)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Юни 01, 2003 12:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Удобрявам,
както би казал един, дето е бивш татуист, а сега - графичен дизайнер, и кво въобще прави между дизайнерите, като не е учил за такъв и дето сега що мълчи ... та удобрявам аз идеята за строг подбор на дизайнерите, които искат да изкарват пари от това да са дизайнери ... а я удобрявам идеята, щото аз по презумция няма да се явявам на разните му там комисии и прочие нива, поради причината, че си имам кетап, прошнурован, прономерован, подписан и подпечатан от легитимно висше учебно заведение, което ме прави автоматично голям дизайнер и хляба дето го изкарвам с това ми е сладък и не ме е срам, че съм го взел от ръцете на някой друг, щото той си е мой - нали съм учил за него ... ама съм ви обиден на всички тука, дето не сте учили пък ми крадете от пазара, че и някой път изкарвате и повече от мене, ама то тва време свършва, като влязат "Правилата на Морги" и тогава ... тогава какъв живот ...

Апък за орка .... ми орк с брада - нещо не ми се връзва
И елфите са по-готина раса, а ти изби 5 ей така докато се бореше за чист пазар на дизайнери в БГ.

А и още нещо: колеги, на тоз бабаит в профила му пише, че тренира бойни изкуства ... само намеквам на софиянци ;-)))) а сте го пуснали, а е стигнал до модератор в клуба
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Нед Юни 01, 2003 12:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ааабе тва с изчерпването е малко като древногръцкото "човечеството е достигнало своя връх и науката няма накъде да се развива повече" :)
Все пак имало разни поп-артове, кубизми, сюрреализми, пропаганда, техно и т.н. нови неща ;)) Не че в момента не ми се струва и на мене, че няма накъде повече - всичко е пробвано - слон да рисува със задника си, живописци да пикаят по платното и т.н., ама някой по-умен ще намери как да развие изобразителното изкуство, ако ще да прави фигури като подрежда планети :))
А за Morgy - добре дошъл, Morgy! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
chrom



Регистриран на: 13 Ное 2002
Мнения: 180
Местожителство: Edmonton AB

МнениеПуснато на: Нед Юни 01, 2003 12:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

spoko be

komiksadzia e ...dobre

ne e hudoznik:)

a tva na linka si e edna golema drisnia.as ne sum hudosnik no tva e ot onia kofti depresantski stll nogo moderen sega osobeno ako si drusan.


mai ti ne si vizdal istinski art:

http://www.goodbrush.com

a tova ne se komentira:

http://www.artrenewal.org/


Последната промяна е направена от chrom на Нед Юни 01, 2003 12:45 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Нед Юни 01, 2003 12:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

chrom mi kaji mu dve dumi na tvoia chovek be... da se predstavi da sloji 5 images da kapiat ligite i da ne tvori ideologii tuka... shtoto dostatuchno gi ima takiva... sia koi bachka s indigo si lichi i bez da go sochim nali... ae da sme po tolerantni (shtoto az se mucha da buda takuv) i da ne pochvame oshte na vratata... morgy ti sia kat si takuf velik hudojnik zemi pokaji neshto barem welcome da ti kajem... :))
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
chrom



Регистриран на: 13 Ное 2002
Мнения: 180
Местожителство: Edmonton AB

МнениеПуснато на: Нед Юни 01, 2003 12:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

implant chakai:)))

toi ne e kazal che e velik as go kazvam tova:))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Нед Юни 01, 2003 12:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

hubu de spor niama... i stia ste si vadili favoritite tuka.. :)))
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov