Graphilla.com :: Преглед на тема - The Dark Knight - movie
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

The Dark Knight - movie
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Stiliyan



Регистриран на: 30 Дек 2005
Мнения: 84
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 25, 2008 2:02 am    Заглавие: The Dark Knight - movie Отговорете с цитат

Снощи го гледах на кино и се питах какво мислите за продължението на Кристофър Нолън

http://www.thedarkknight.com

http://www.imdb.com/title/tt0468569/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nuanda



Регистриран на: 12 Мар 2007
Мнения: 142
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юли 25, 2008 2:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз го гледах преди няколко дни.. С много противоречиви чувства останах след края на прожекцията.От една страна Heath Ledger ти въздейства толкова силно,че е трудно да мислиш за другите неща,но от друга..целият град където се развива действието е всичко друго,но не и Готам.Комерса,който лъха от филма на места според мен идва в повече и то не малко.На моменти много ми хареса диалога и имах много големи надежди за финала,но не се оправдаха..свърши много стандартно и безлично.Единственото нещо,което не ме разочарова е Heath.Наистина ще остане в историята съвсем заслужено.Също така и музиката е на много високо ниво.Тази оценка в imdb само доказва,че сайтът се е комерсиализирал.Дано не зучи пресилено и тъпо,това което казвам,на хората,които не мислят като мен.Просто съм голям фен и на Christian Bale и на Christopher Nolan и очакванията ми бяха огромни.
_________________
http://tezishibanigulubi.blogspot.com/
https://twitter.com/comiXtron
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
BORSP



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 204

МнениеПуснато на: Пет Юли 25, 2008 8:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Предпочитам първия, на Тим Бъртан. А за imdb - добро утро! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Пет Юли 25, 2008 12:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

адски дразнещ филм.
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chernat



Регистриран на: 26 Авг 2003
Мнения: 503

МнениеПуснато на: Пет Юли 25, 2008 1:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

shte is4akam kato izleze na video
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ_CyberGod



Регистриран на: 22 Дек 2005
Мнения: 1639

МнениеПуснато на: Пет Юли 25, 2008 7:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

моето мнение съвпада с това на имдб-то :)
_________________
so many pedestrians, so little time..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Юли 26, 2008 11:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега гледах филма. С две думи - различните части, които са правени от различни режисьори са... различни ?! :) Последните 2 са по-дарк, а новата си е просто далеч по-реалистична, ако мога така да кажа и определно ми харесаха много неща в нея. Да Готам беше Чикаго или нещо такова, героите бяха "по-истински" - нямаше го фентъзито на Тим Бъртън, но посланието на филма беше по-различно - както и езика. И като се свикне с тази идея - филма си е супер ( е да - и като се свикне с антитерористичната пропаганда...). Само с едно не се съгласих и то е края, но с оглед на това, че темата може да я четат хора, които на са гледали филма - няма да споделя, колкото и да ме дерзае това :)
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Boteff



Регистриран на: 04 Мар 2003
Мнения: 2354
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Юли 26, 2008 11:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първите 50 минути умрях от скука .. следващите 23045 мин. ( незнам колко са били реално .. толкова ми се сториха ) .. умрях от студ .. щото тоя тъп филм се несвършваше а скапания климатик ме преохлади.
В тоя филм имаше толко комикс колкото и в Маями Вайс ... серияла ;].
_________________
.. so far .. so good .. so what ? ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DJ_CyberGod



Регистриран на: 22 Дек 2005
Мнения: 1639

МнениеПуснато на: Нед Юли 27, 2008 2:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Boteff написа:
В тоя филм имаше толко комикс колкото и в Маями Вайс ... серияла ;].


в такъв случай предполагам страшно много се кефиш на "Завинаги", "Батман и Робин" и "Се Завръща" :Р

точно тоя филм никога не е имал нужда от комиксово усещане:)
_________________
so many pedestrians, so little time..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Юли 27, 2008 10:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

****възможно е да има спойлери (абе как се нарича тва на роден език????)*****демек ако не сте го гледали още, може да не четете надолу******


вчера го гледах.... предния много ми беше харесал. За този бях слушал страхотни отзиви. Обаче нещо посредата така скъсах лентата че докрая си мислех: Абе тоя филм май ще трябва да го гледам поне още веднъж.

Не знам дали защото бях седнал много напред (5-ти ред... май не е толкова чак), но нещо изпусках дейстието постоянно. Особено в сцената с гонката в тунела. А аз наистина оценявам хубавите преследвания с коли, но тука се обърквах постоянно. Кой откъде минава, кой по кого стреля, кво точно се случва...

така че засега няма да се изказвам, докато не реша къде точно е проблема. Дали аз съм тъпия или филчето :)


Иначе сега (на следващия ден) като се замисля какво ми е останало в главата, това е една говорилня. Много се обясняваха всички... много. Аз не обичам толкова. Примерно в хелбой, една не много интересна случка, беше разказана по доста (поне за мен) интересен начин. А в батман, една доста безинтересна случка някакви хора ни я обясняваха през цялото време. "Татко той що бяга? Щото трябва да го гоним". Не обичам като ми обясняват филмите... :(

Иначе:

Жокер - Пълен психопат! Харесва ми!!

Батмобил - Много готин, но много изваден от контекста на човека прилеп. Не е непременно лошо, но и нямаше кой знае какво участие във филма, плюс, че се потроши по едно време.

Двуликия - Много неприятен SFX. :(

Друго друго... то друго имаше ли? Май наистина трябва да го изгледам пак преди да говоря още. Но този път на DivX! Да мога да си връщам! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Юли 27, 2008 10:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

****възможно е да има спойлери (абе как се нарича тва на роден език????)*****демек ако не сте го гледали още, може да не четете надолу******

Мери spacer - използвах твоето предупреждение :)
Ми на мен само края ми се видя малко объркан, защото уж през цялото време се бореха за това лошите неща да ги решават с почтенни и добри методи и накрая какво направиха - излъгаха, защото "хората ще загубят вяра в доброто" и разбиха принципа, който градиха през цялото време - а именно - излъгаха всички и прекриха нещо лошо, за да направят нещо добро. Според нем това обърка цялата концепция - освен, ако идеята не е била такава...
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vikmed



Регистриран на: 28 Дек 2007
Мнения: 53

МнениеПуснато на: Нед Юли 27, 2008 10:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вчера го гледах... и.... май и аз ще трябва да го гледам пак. Но не защото изпуснах нещо от филма, а защото филма си го заслужава. Въпреки, че се попрецаках - твърде много отзиви и коментари четах за Черния рицар, твърде много следях инфото и новините до степен в която по едно време, почнах да очаквам да видя едвали не най великия филм. А изтината е, че не беше най-великия. Определено Батман в началото ми хареса повече. Не че този беше лош, но като, че ли прекалените очаквония ми бяха размътили повечко главата и някак си не останах напълно удоволетворен от филмчето.

Е можеби от второто гледане, нещата ще се променят. За сега обаче филма е 8-9 а не 10!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hicks



Регистриран на: 03 Фев 2003
Мнения: 402
Местожителство: 708 A

МнениеПуснато на: Нед Юли 27, 2008 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

>>> за мен това е най-добрия филм до момента за човека прилеп... и това е така заради убийственото присъствие на Жокера... тоя Ledger играе като за последно, баси :Р
_________________
>>> " Time is mana " <<<
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Юли 27, 2008 1:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като за психо трилър си го биваше, ама не беше Батман, то и не се каваше така де, с право

МИНИ СПОЙЛЕР следва:

Жокерът беше симпатяга, тотално куку, хареса ми, в неговите действия имаше повече логика, отколкото на дъ гуд гайс, толкова ли не можаха да се сетят как ги менти, то 1 път - айде, ма няколко пъти все му се оставяха
финалът направо си беше.. купен, мнооого лош мач

исках повече гъдели като това с картофобелачката, уви, нямаше :(
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Boteff



Регистриран на: 04 Мар 2003
Мнения: 2354
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Юли 27, 2008 1:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DJ_CyberGod написа:
Boteff написа:
В тоя филм имаше толко комикс колкото и в Маями Вайс ... серияла ;].


в такъв случай предполагам страшно много се кефиш на "Завинаги", "Батман и Робин" и "Се Завръща" :Р

точно тоя филм никога не е имал нужда от комиксово усещане:)


Аха кефя им се .. аз и на предния Батман се накефих .. иначе дали има нужда от усещане за комикс незнам .. не съм спец в областта .. а и честно казано ми е през Джокера :>.
_________________
.. so far .. so good .. so what ? ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DJ_CyberGod



Регистриран на: 22 Дек 2005
Мнения: 1639

МнениеПуснато на: Нед Юли 27, 2008 3:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Boteff написа:
а и честно казано ми е през Джокера :>.


:D

Иначе единственото, за което съжалявам е, че нямаше повечко от истеричния смях на жокера - Когато гледах трейлъра ено време бях потресен от звученето на тоя смях и го очаквах в огромни количества във филма:) но това не го прави по-лош
_________________
so many pedestrians, so little time..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Вто Юли 29, 2008 8:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сериозно, кога ще се появи някой истински, плашещ, побъркващ и вбесяващ злодей в някой батман? Джокера беше просто дразнещ и не мога да се съглася, че ролята, или пък Хийт да са били голямата работа.
През цялото време чаках да стане наистина лошо и да започне истинската екшън патаклама, и нищо от това не се случи.
Имаше едно нещастно салтомортале на камион, и всеки, който е гледал Нощна стража, ще ви каже, че това в "Рицаря" беше просто lame.

Шпацера много точно е обяснил за изпускането на действието, това определено си го имаше, от самото начало. Та не си ти тъпия, да знаеш.
Прав си и за това, че много се обясняваха, и за гадния SFX на двуликия. Честно, трябваше да си извръщам погледа, беше ебаси гнуса.

WTF беше това с гласа на Батман?! Толкова гадно никога не е звучал.

Един единствен момент ме изкефи наистина и това беше когато Джокера цъкаше копчето на детонатора за последните взривове на болницата.
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nuanda



Регистриран на: 12 Мар 2007
Мнения: 142
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 29, 2008 8:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sumo - всичко, което казваш е така и съм съгласен,само не и за Жокера. Ролята сама по себе си е невероятна,да казваш , че дразни .. не знам странно ми звучи. Това че не е изведена докрай е вина на режисъора и сценаристите. За мен сцените с него бяха единственото нещо, което ме задържаше да изгледам целият филм. Заставам твърдо зад Heath :))
_________________
http://tezishibanigulubi.blogspot.com/
https://twitter.com/comiXtron
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 29, 2008 9:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

РАЗНИ ХОРА - РАЗНИ ... ПРЕДСТАВИ :) явно сте се пренавили, повечето, за мен това си е настроението от комиксите за Батман. Вземете предвид и режисьора - не е по каскадите, по скоро по психология. Хийт, лека му пръст - страхотен. Батман - еми това е Батман. Освен това, забравяте, че е по комикс, ИНТЕРПРЕТАЦИЯ в случая ... и Холивуд ;)
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Вто Юли 29, 2008 9:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е хайде, това с примляскването беше добър акцент. И на физиономии добре го докарваше, личеше си, че се е постарал човека за ролята.
Просто не ме грабна нито образа, нито играта, дотолкова, че да мога да оправдая или да вляза в тона на хвалебствията, които се сипят.
И все си мисля, че му се дават точки за това, че почина момчето, а това в моята книга не е cool. Иначе аз си го харесвам, още от първия филм, в който го гледах. Но тогава беше доста слънчев и австралийски... Предпочитам така да го запомня, отколкото като недоклан психопат.
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov