Graphilla.com :: Преглед на тема - Ноутбук за странстващи дизайнери и фотографи
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ноутбук за странстващи дизайнери и фотографи
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Новини, интервюта и уроци
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Съб Авг 30, 2008 3:53 pm    Заглавие: Ноутбук за странстващи дизайнери и фотографи Отговорете с цитат

Студио в раницата



Образът на съвременния писател е завидно мобилен и неизменно се свързва с малък, спретнат лаптоп в чантата. Всичко, от което има нужда той, е приятна гледка, клавиатура и достъп до Google, може би и лек коктейл за вдъхновение. Нещата обаче не са толкова романтични за хората с по-графични професии. Те са сякаш вързани в офиса заради нуждата от огромна изчислителна мощ и вездесъщия калибриран монитор. Сега това е на път да се промени от ThinkPad W700 - новия преносим уъркстейшън на Lenovo.

Нови хоризонти

W700 със сигурност не е най-тънкият и лек 17-инчов ноутбук на пазара. Горната граница на параметрите обаче спира дъха и причинява магнитни бури в йоносферата. Може да бъде натоварен с Intel Extreme Quad-Core процесор, 8GB RAM, два от които поддържат Intel Turbo Memory, новата NVIDIA Quadro FX 3700M видеокарта с 1GB VRAM, както и с два харддиска по 320GB, които на всичко отгоре могат да се конфигурират в RAID пакет за още по-голяма скорост. Ако и това място ви е малко, можете да замените Blu-Ray записвачката с още един хард.

17-инчовият екран е с резолюция 1920?1200 (WUXGA) и е изключително ярък и контрастен. Всъщност е способен да визуализира 72% от цветния спектър, което за преносим компютър е далеч извън стандарта.

Целеви нововъведения

Дотук машината е внушителна, но би била поредното екстремно качване на нивото, ако не бяха следващите революционни иновации, удрящи потребителя в десетката. ThinkPad W700 разполага с вграден Wacom таблет за рисуване, незаменим инструмент за фотографи и дизайнери. Писецът му е скрит в удобно гнездо отдолу. Другото нововъведение е собственият калибратор за монитора, разположен под клавиатурата. За да калибрирате, просто стартирате специалната програмка и затваряте екрана. След около минута приятен глас ви известява, че калибрацията е завършила, а софтуерът ви позволява да видите разликата. Впечатляващо, особено за взискателните клиенти на гореспоменатите специалисти. Можете да настроите монитора да се калибрира автоматично до 4 пъти в месеца.

В интерес на потребителя почти всички изброени параметри на ThinkPad сериите са избираеми екстри. Можете да включите и модерния напоследък четец на отпечатъци, ако търсите сигурност или да смените хардовете с по-малки, но по-бързи (7200 оборота) или пък направо със Solid State памет. Стандартно W700 разполага с цял тон портове и букси: пет USB-та, интерфейс за допълнителен монитор, DVI, VGA, 7-в-1 четец за карти и много други. Безжичната конективност е безкрайна с всевъзможните WLAN, WWAN 2 или WiMax. Единственият проблем, който може да отблъсне определени потребители, е стандартно инсталираният Windows Vista, с който явно ще трябва да свикнем накрая.

Lenovo вече продават базовата конфигурация за около $3000. Ако го натоварите с екстрите обаче, цената може да достигне над $5000.

Плюсове: Трудно е да се изброят всички, таблетът е страхотна идея.

Минуси: Не е съвсем елегантен, а и тази Vista...

С две думи: Ядрен реактор за дизайнери.

http://www.capital.bg/show.php?storyid=543346
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Съб Авг 30, 2008 4:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бах, мене ме устройва!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Авг 30, 2008 4:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И мен :)))
Аз съм му хвърлила око от известно време...
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Съб Авг 30, 2008 7:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дам, грозен е като смъртта. Може би става за художник/дизайнер детметълист :P
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Съб Авг 30, 2008 8:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Такова нещо не бих си взел, хубава идея, но да ми се обадят като го направят под 14 инча и по-лек от килограм. А, и батерията да държи тройно по-дълго без достъп до електричество :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Съб Авг 30, 2008 8:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, бе Снуп! Точно 17'ката е лаптопа който оптимално замества десктопа. Всичко другото под 17 е само за интернет броузване и текстообработка. За обработка и сторидж на информация дори не ти трябва толкова мощен комютър, но тоя си има специалното предназначение и таргет на потребители. Разбира се на картинка трудно мога да кажа колко е добър, мога само да кажа, че е грозен... :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martisimo



Регистриран на: 22 Яну 2006
Мнения: 32
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Авг 30, 2008 9:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

незнам колко ще ви помогне това дали е красив или не този лаптоп :))) нали знаете конете не се избират по красотата им а по забите :) ммм както и ескимоските сапруги :) колкото до красотата.. от вас зависи лаптопат дали ще е красив и да радва окото и по точно с нещата които ще се правят и показват на него.. клиента както и работещият на лаптопа ще гледат крайния резолтат продукта произведението на изкуството не е лаптопа а това какво правиш с него все пак.. то е четката боята платното... помислете си има ли художник чиато четка и палитра е последен писак на дизаинерските мозаци... мрасни орафани четки а какви шедьовро правят с тях. лаптопат е черен и стилен има куп професионални и новаторски решениа които са страхотни. дизайнат е като на нормален лаптоп... нещо като лада но сас супер двигател ;) голяма грешка да преценява човек нещо по опаковката... дрехите... и тн. :) лаптопа е супер и след опита на BOXX който направиха преди няколко години да направят професионален лаптоп това е най доброто на което съм попадал :) скъпичко е но все пак дори и настолен PC да купи човек с подобни параметри пак ще му излезе близо до тази цена... хубав монитор таблет калибратор наи барзите процесори на интел рам хдд видео картата.. цената ще е примерно с 1000 долара по малко.. но пук за 1000 долара получава човек преносим компютър :) ако имах парите веднага бих си го купил. Дано този лаптоп провокира и други фирми да се насочът в тази посока за да може да има конкуренциа и саответно спад на цените.иначе и на HP също има подобни решения но са доста по-скъпи и с по-малко екстри определено. поздравления за темата мислиа че всеки минал на повече от средно ниво в този занят и сблъскал се с българския и чужд пазар търси точно такова лаптопче или поне си мечтае за да може да носи работата със себеси където и да е :) дай боже след време да се развие пазара така че цените на тези лаптопи да не ги споменаваме във форомите а просто инфо и от къде да си го вземем с кеф :))) и да са по скоро реалност а не само мечта :) сещам се за филма хакери как се радваха на техните си лаптопи :) колко цветове с какъв ускорител и тн :) доста път изварвя лаптопа от тогава до сега май :)
_________________
The life itself is a 3D experiance but with better resolution :) so lets play more LIFE less GAMES
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Съб Авг 30, 2008 9:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Велински, то аз... такова... щото гледам да странствам напоследък, та 17-ка ми е голяма... и ще ми е голяма още известно време - само докато си наема шерпи :))))
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Нед Авг 31, 2008 1:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

на снупъра му трябва, ръчен часовник който има:
- будилник
- с ДжПС
- газов котлон,
- поне 60гб може и 320гб
да работи с една ААА батерия поне 2 месеца
може и към часовника да има ратегаема тенджера, която да се свива до размерите на верижката ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Нед Авг 31, 2008 1:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Zing написа:
на снупъра му трябва, ръчен часовник който има:
- будилник
- с ДжПС
- газов котлон,
- поне 60гб може и 320гб
да работи с една ААА батерия поне 2 месеца
може и към часовника да има ратегаема тенджера, която да се свива до размерите на верижката ;)


Цинк, гледам реално с 4 гб карта се оправям за 20-на дена навън, останалите 12 гб оставят празни :) Ако ще ме пращате някъде за 15 месеца или за 7 години в Тибет - моля, предупредете в аванс :) Остналите неща - ще помогнат!

А сега насериозно - понеже темата беше за "странстващи", може просто да се прекръсти на "пътуващи" и е ок - ако тази машина я кара самолет, кола, хеликоптер - ок, но на много места се ходи само пеш и с този кютук раницата ти става още по-противна за носене, ако ще го ползваш на терен изглежда безсмислено обемист и тежък.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
simov



Регистриран на: 24 Авг 2006
Мнения: 717
Местожителство: Bankia

МнениеПуснато на: Нед Авг 31, 2008 1:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Баа о.О ще успее ли да отвори 1 гигабайтовия вектор , който бях направил преди време ?
_________________
fontfabric.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
martisimo



Регистриран на: 22 Яну 2006
Мнения: 32
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Авг 31, 2008 9:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

на терен да се ползва този лаптоп .. то се вижда от километри че не е направен за такова ползване- целта му е с колата самолета и тн си стигаш до хотелската стая слагаш го на бюрото там връзваш го в тока и безжичния интернет и това е. да си на почивка и пак да имаш добра машина ако се обади клиента да каже абе я промени само тоя цвят там и си стискаме ръцете и утре ти превеждам паричките по сметката. а не да кажеш ъъъъ ми аз ъъъъ сам на море и чак след седмица ще мога да направя тази малка корекция. а за терен там такъв лаптоп не трябва .. за какво ти е.... яяяяя какъв готин пейзаш чакай да седна да драсна един мат пейнтинг на бързо :) за открито има страхотни смартфони на HTC за по 1000-ка с всичко дори аутокад и блендер бяхме подкарли на един :) но олекотени версии естествено. за 1 гб фаил векторен на кой ще му трябва ако се катери по каманите. ако ще звъни клиент естествено че ще гледа човека да стои по-близо до хотела... колкото за практичен лаптоп който да не тежи много погледнете на сони малкия слайдер - http://laptop.bg/#/details/SONY/5/1517 това си има windows и е към 500 грама какво повече му трябва на човек супер леко и малко за тези които се отклониха от темата и искат малко и лаптопче за нет като се разхождат по горите. само взимате един гпс приемник за 80 лв бучвате му го и готово.
_________________
The life itself is a 3D experiance but with better resolution :) so lets play more LIFE less GAMES
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Авг 31, 2008 10:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо говорите само за клиенти:) На мен лично ми трябва именно когато съм в почивка и не се занимавам с "клиентски работи" (защото ако ще да е линйика само дето трябва да се драсне - ще ме чакат да се върна - няма да работя по време на почивката... амаха) по-скоро това е времето в което мога да си правя мои лични проекти и именно заради това машинката трябва да а е хем подвижна - хем много силна. Външния вид (в този случай и наистина нетипично за мен) но не ме вълнува на фона на по-важните неща :)
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
martisimo



Регистриран на: 22 Яну 2006
Мнения: 32
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Авг 31, 2008 10:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

за клиентите го давам като пример просто все пак този лаптоп трябва да си избие от някъде парите де :) но и самоусаваршенстването също си струва да се вземе такъв лаптоп. просто предполагам че повечето хора ще го ползват и за работа като са на почивка. с такъв лаптоп може човек да си позволи да стои на почивка дооста време и хем да си почива хем да си работи далеч от лудата софия :) иначе има модели от тази серия където директно на екрана на монитора на лаптопа може да се рисува но откъм производителност не е толкова мощен и е по малак като размер.
_________________
The life itself is a 3D experiance but with better resolution :) so lets play more LIFE less GAMES
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Авг 31, 2008 6:08 pm    Заглавие: ммм Отговорете с цитат

честно казано не виждам как човек, който не се занимава с 3Д ще използва Quadro-то, или четириядрения процесор... за който трябва да се доплати още 935$ извън базовата конфигурация. Затова като разгледах не вярвам, че някой фотограф или дизайнер би си го взел.

Реално в БГ може да го има някой единствено ако му го подарят ей така..
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
martisimo



Регистриран на: 22 Яну 2006
Мнения: 32
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Авг 31, 2008 6:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ех да ги подаряваха :) за видеото си прав наистина това лаптопче е по скоро за 3д таблетчето да си драскаш текстурки и тн. цената е висока доста днеска им гледах конфигуратора на саита на ibm и като го натовариш с каквото е хубаво става към 7000 долара и това в щатите тук в бг може да го пуснат с по висока цена. иначе за по слаб да се прави този лаптоп няма смисъл просто или се взема с всички екстри или просто не се взема за тези пари. прости лаптопи под пат и над пат има че да се осакатява този. все едно да си купиш ферари да му сложиш газова уредба да не е с лети джанти и без климатик :) тоест идеята ми е като искат по ефтино да гледат алтернативите тошиба асус и тн като няма да е за 3D обработка но ако ще е за 3D това е мобилното решение :)
_________________
The life itself is a 3D experiance but with better resolution :) so lets play more LIFE less GAMES
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Нед Авг 31, 2008 7:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Че те 3Д-тата къде ходят толко бре? :)))) (Джоуви, ти не си 3Д, ти си артист!)

За фотографи е излишна гъзария това мисля, независимо какво снимаш - с това изчерпвам за себе си първата част от заглавието :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
martisimo



Регистриран на: 22 Яну 2006
Мнения: 32
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Авг 31, 2008 8:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз съм 3D, 2D и Compositing преди по малко от седмица свърши двуседмичната ми отпуска от която само седмица прекарах на морето ако имах такъв лаптоп щях да изкарам цялата там... чат ли си :) така че и 3D-тата странстват :) каква е тази дескриминациа а :) друго си е да си правя моите си неща на морето а не в софията.
_________________
The life itself is a 3D experiance but with better resolution :) so lets play more LIFE less GAMES
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Нед Авг 31, 2008 9:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

С 2 седмици отпуска само и да работя едната, па макар и на морето - ааа, това на какво прилича!? И да дам 7 000 долара за да може някой да ми каже да работя на Камен Бряг - НЕ!

П.С.
То морето не е странстване, това е даденост! :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
martisimo



Регистриран на: 22 Яну 2006
Мнения: 32
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Авг 31, 2008 9:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

"Всичко, което не е на море е провинция" - Earnest Hemingwey Ако си мислиш че ми се работи през отпуската ми било то в София или на морето се лъжеш много :)))))) но нуждата налага :) е за мен си беше доста странстване :) от доооста време не бях помирисвал морския бриз.... или каквото е останало от него :) но истината е следната... по-добре да имаш когато нямаш нужда от колкото да нямаш когато имаш нужда.. за лаптопа се отнася :) но няма какво да се лъжем страшно много пари са това и дори и богаташ да е човек пак ще му се свидят така че както казах по рано да се молим и други фирми да пускат такива модели да има конкуренция и така да се смъкнат цените на тези прекрасни животни :) направо домашен любимец ей :)
_________________
The life itself is a 3D experiance but with better resolution :) so lets play more LIFE less GAMES
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Новини, интервюта и уроци Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov