Graphilla.com :: Преглед на тема - Представяне: Фотография, Калоян Христов
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Представяне: Фотография, Калоян Христов
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 1:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

trial написа:
хъм интересно ако има права на мен също не ми се струват некви great ама явно има няква друга схема за влизане. :|


50 000 еуро броиш на ръка, слагаш в плик, пъхаш под вратата и аз ще говоря да има влизане в спец-форума безпроблемно.

Мрънкането по форуми с подобни изцепки губи ценно време, време за снимане и усъвършенстване например.

Понеже гледам караш с Марински, питай го на живо да ти рекне защо не стават кадрите. Тук даже получи премного думи, предвид, че всичко би трябвало в представяне да се изчерпва само с "да" и "не".


Това всичкото е офф от тази тема и адресирано към trial .
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 10:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ще ти отговоря от своя гледна точка защо едни влизат, а други не. Навремето се опитах и аз да вляза, защото исках в самата секция да поздравя няколко човека за невероятните им кадри. Даже и сега ми се преиска, като видях snooper какви кадри е избацал невероятни, но го направих на ЛС и нещата си дойдоха на мястото. В крайна сметка нещо не ми достигна за да вляза. Дълго се чудех какво пък толкова не им харесват на моите снимки, че не ме пускат. Сега след толкова време, гледайки какво се пуска вътре, гледайки и другите форуми, успявам да осмисля нещата. Малко по малко разбирам каква е разликата между "снимка" и "фотография". Преди като ми го кажеха, ми се струваше надуто, но определено има смисъл. Послушай ме макар да съм непрофесионалист. Кадрите ти са скучни. Съжалявам че трябва да ти го кажа. Рядко ми се налага да го правя, но момента е такъв. Казвам ти го, защото има шанс това да се промени. Имаш търсения и ако продължиш смело да го правиш, ще имаш успех. Тогава ще погледнеш сегашните си кадри и ще разбереш какво са имали предвид когато са казали "не". Не е нужно да се обсъждат семейни албуми, снимки от днешната случайна разходка в планината или видяното през балкона. Тук хората искат да видят, къде си отишъл специално за да откриеш конкретния кадър, къде ти се е наложило да изместиш стената, за да се получи по-добре, къде си чакал 3 часа, за да може слънцето да огрее по определен начин или нещо подобно. Разбираш ли. Едно е да показваш какво се случва около теб, друго е да покажеш твоят поглед за него. Снимай повече, учи се от грешките си, опитай да повториш нещо, което друг е направил и ти е харесало, за да разбереш как го е постигнал. А ако е описал стъпките, още по-добре.
Вероятно и в момента греша, но това е моето разбиране за нещата.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 12:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

НЕ, не грешиш, доста си прав и се радвам да го чуя. Прав си, всяка моя следваща снимка става все по-добра и добра, лошото е че преди време ми откраднаха техниката, когато снимах в Столицата и от тогава ме е малко шубе да снимам насам натам с сегашната, може би това е причината да не търся нови неща... шубето голяма работа мамка му...

Радвам се, че беше искрен, съгласен съм напълно, аз гледам сега мои стари снимки от преди 2 години, от които ме е срам и с тези ще същото :)

Ще се опитам да оправя нещата с снимките си :)

Благодаря ти пак !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 4:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат


Стори ми се интересно да покажа как статуята и птицата гледат към луната. Помолих 1 жена от козметичния салон да ме пусне, за да го снимам така от 3тия етаж на сградата.







Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 4:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това с луната ми хареса
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sneizzzy



Регистриран на: 10 Юли 2005
Мнения: 41
Местожителство: Sofia/Stara Zagora

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 10:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DinYa написа:
Това с луната ми хареса
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 25, 2008 6:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат


Ето нещо отпреди 40 мин. по пътя имаше много "дъждовници", беше като в приказка :)

Преди да ме попитате за рамката, ще ви отговоря: Просто импровизирах :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Сеп 26, 2008 10:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

това е крачка напред
следващия път гледай как предното ти дърво да не реже кадъра през средата и ако искаш да вкараш двата пресичащи се пътя - ами вкарай ги, надявам се не си направил само 1 кадър в тая мъглива гора, ами си изстискал благодатната ситуация
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 26, 2008 11:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да направих много, всъщност снимах докато не се стъмни, лошото беше че не бях си взел статива, иначе можеше да станат още по-хубави снимки, като дигах "исото" вече се виждаше шума (на 800) и се отказах, иначе имам и други, но тази ми хареса с пътя и нея сложих, Благодаря за коментара, ще го имам впредвид.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 26, 2008 2:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат


Ето още 1 кадър от вчера. Тук нарочно оставих дървото, да пресича пътя, като граница между Реалното и Мистичното.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 26, 2008 2:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето тук можете да я видите в по-голям размер : CLICK
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 26, 2008 3:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

много приятни последните 2
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Сеп 26, 2008 4:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

само махни рамките, моля :)
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 26, 2008 5:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

JoiNT_NaTuRe написа:
само махни рамките, моля :)



Да, аз ги слагам просто е така, ето 1 без рамката:
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Candelero



Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 1211
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Сеп 29, 2008 11:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

JoiNT_NaTuRe написа:
само махни рамките, моля :)


това с рамките е много сложен момент, колкото и просто да изглежда.
Опитай се да ползваш по-малко PS ефекти (strokes, ala bala).
Когато кадърът ти е достатъчно силен и въздействащ нещата сами си говорят. Същото се отнася и за заглавия на снимките/фотографиите.

Една бърза асоциация за последния ти кадър: бих го кръстил < RGB >.
(гледай го отдолу нагоре)

KEEP UP !
_________________
The designer can see from his drawings how the final design will look but, unfortunately, not necessarily how it will work.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Сря Окт 01, 2008 1:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

с рамка е по- добре... но чисто бяла, по 50 pxl-а отвсякъде...
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Окт 01, 2008 9:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ок, другия път да слагам ли заглавия ?
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Сря Окт 01, 2008 1:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

hristov2256 написа:
ок, другия път да слагам ли заглавия ?


Не, ако си свършиш работата при снимане - заглавието ще е ясно на зрителите и без да го пишеш :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 03, 2008 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат


_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 03, 2008 4:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат



_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 2 от 8

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov