Graphilla.com :: Преглед на тема - вектор
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

вектор

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mel



Регистриран на: 13 Авг 2004
Мнения: 461
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 21, 2008 10:48 am    Заглавие: вектор Отговорете с цитат

пак не съм поствал от 100 години...
преди няколко дена ми потрябва снимка с нечовешка резолюция и взех, че си я нарисувах. Напоследък не правя много неща, които бих показал тук, та реших да споделя радостта си от това. Ще се радвам на всякакви мнения и коментари


_________________
смехът е здраве, освен ако някой се смее на гроба ти:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zka



Регистриран на: 05 Юли 2004
Мнения: 1173
Местожителство: Берлин

МнениеПуснато на: Пет Ное 21, 2008 11:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

позаиграл си се :) евала:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Пет Ное 21, 2008 11:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ААААА не!
ДЕТАЙЛ молим! =)))))))))))
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mel



Регистриран на: 13 Авг 2004
Мнения: 461
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 21, 2008 12:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

деба как се надявах да ми се размине тва с детайлите:) имай милост-кривините са естествени-изтрезнявах:)))))))





_________________
смехът е здраве, освен ако някой се смее на гроба ти:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mel



Регистриран на: 13 Авг 2004
Мнения: 461
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Съб Ное 22, 2008 11:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

сори за двойния пост, но получих лично съобщение каращо ме да разбера, че не съм достатъчно узрял за да поемам критика, което обаче ми оправи деня(както и на още десетина души) и просто не мога да не споделя изреченията превърнали се в пътеводна светлина за следващите ми няколко години. няма да споменавам името на дълбоко уважавания от мен подател, но има култови изрази, заслужаващи живот:

"Zdravei Qro, ne moga da te namerq v icq затова ще ти кажа грешките на вектора слот тук:

Като цяло добре, но...Почвам отгоре надолу:

1. Градиента на цилиндричната чучка отгоре не е този. При такъв източник на светлина следва да направиш класическата последователност на светлосенки при цилиндричен примитив: блясък,преход, колонна сянка, РЕФЛЕКС... мисля че това бяха - провери си. Сега само с блясък градиента седи неестествено.

2. лявата странична повърхност на машината има такива преливки, че първо изглежда с неправилна перспектива ( сякаш потъва навътре в машината) и второ долния край се губи във фона по лош начин - поправи го, нека няма черни области на страничната повърхност да граничат с черния фон.

3. горе сините квадратчета от двете страни на надписа - плоскостта върху която те лежат си я направил изпъкнала,а те самите имат вид да са върху равна плоскост. Оправи им перспективата, на надписа също.Envelope Distort, сещаш се.

4. Имаш и някои грешки по геометрията, не си вързал плоскостите идеално една за друга.Много дълго ще стане да описвам всичко поотделно, а ме мързи да рисувам върху картинката ти за обяснение. Общо взето си разгледай модела в wireframe без градиентите,за да видиш геометрията по-добре.

5.Няколко обекти - сенки, хвърлени от машината върху самата нея ще я накарат да изскочи напред към реализма по сензационен начин. Пробвай! :)

Засега толкова.Пиши по кюто да се видим някога за по бира когато си свободен.

С уважение,
ХХХ"
_________________
смехът е здраве, освен ако някой се смее на гроба ти:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Пон Ное 24, 2008 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тема Лебедев или Рома Воронежскии:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Пон Ное 24, 2008 4:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Рома е по-обстоятелствен.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Вто Ное 25, 2008 7:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

to po-ubawo ot snimkata bre :) ma ne e 1:1 :-P
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Candelero



Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 1211
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Ное 27, 2008 9:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

3D - niamashe li da ti svurshi po-dobra rabota ?
_________________
The designer can see from his drawings how the final design will look but, unfortunately, not necessarily how it will work.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mel



Регистриран на: 13 Авг 2004
Мнения: 461
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 01, 2008 10:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Candelero прав си-щеше, но не съм на ти с никакъв 3Д софт... сега съм си качил една Cinema 4D и смятам да започна от нула. не знам защо, но реших, че синема или макс са добър избор за начинаещ.
_________________
смехът е здраве, освен ако някой се смее на гроба ти:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov