Graphilla.com :: Преглед на тема - Открадната работа!!!!!!
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Открадната работа!!!!!!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
paniccontrol_86



Регистриран на: 28 Дек 2005
Мнения: 1004
Местожителство: burgas

МнениеПуснато на: Пон Дек 22, 2008 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nqma da sa pritesnqva6 samo 6i spi4eli6 ima6 7832 Graphillci za svideteli :)
_________________
panic-control.deviantart.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 22, 2008 6:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мерсим хора,

аз не се притеснявам и определено ще се пробам, отделно и Marc Preston Productions ще реагират :) ... ако не бяха толкова нагли може би нямаше да се занимавам, нооо ...
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
manolchev



Регистриран на: 04 Авг 2007
Мнения: 290

МнениеПуснато на: Пон Дек 22, 2008 8:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mucho, не ми се ще да съм толкова негативен, но просто е трудно в такъв тип иск да се докаже твоето становище. Повярвай ми ще си навлечеш много грижи, за нищо. Ако тоя Престън, ти прати някакви документи, копия на оригинали, първо, че трябва да ги преведеш и легализираш и второ те са копия, отделно копия на документи от foreign authority, които нямат тежест у нас. Отделно, никой не е сляп, знам че си добър дизайнер, и че тяхното лого прилича убийствено много на твоето, но все пак, не е 100% 1 към 1 , както казва адвокатът им. В юристпруденцията на авторското право има хилядо подобни моменти в които два продукта си приличат, ясно е че единия по идея изхожда от другия, но неможе да бъде приложено правото, по такъв начин, при който на 100% да бъде детерминирано че тяхното е де факто твоето. Всичко е в ръцете на съдията в такъв момент. При конфликт в който истината неможе да бъде поднесена по свободен и ясен път, съдията прибягвадо презумпции (незнам дали има такава дума на български, извинете ме ако греша), та тези презумпции, или в твоя случай легални презумпции, това ще рече, че съдията опирайки се на индекси в делото, може да Предположи, че те са взели идеята от твоя (дай Боже) регистриран вече продукт. Така че ако ще се захващаш за начало ти трябва добър адвокат, с много опит в полето, за да ти каже от един поглед, дали имаш шанс или не, и второ, всичко е в ръцете на магистрата, който в наща татковина, знаем че често бива лесно манипулируем.

Казвам всичко това защото съм (бъдещ) юрист.

Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Пон Дек 22, 2008 9:08 pm    Заглавие: ! Отговорете с цитат

Били казали - първият по време е първи по право.

А в случая на Мучо, както и на ЛХ, имаме абсолютно припокриващи се графични символи.

Та така...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 1:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Са остава и мосю Престън да се е сетил да си го регистрира, щото от там насетне върви доказвай кой пръв ков втор... и те така :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 1:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

абе, мучо.. да ти дам номера на моя адвокат?
на него това точно му е специалитет, ако не греша..
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 9:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

жапанкъ написа:
абе, мучо.. да ти дам номера на моя адвокат?
на него това точно му е специалитет, ако не греша..

Трябва преди Нова г., защото адвокатите вдигали цените 5 пъти после. Така се били разбрали. Туй ако не е монопол...
_________________
www.skachkov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gopher's



Регистриран на: 01 Сеп 2005
Мнения: 1072
Местожителство: White Birches

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 10:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

_sasho написа:
Туй ако не е монопол...


Ам.. олигопол :P
_________________
Funko POP
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 12:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма такова нещо като 5 пъти, инак - адвокатите в последната година са си вдигнали цените по-малко, отколкото ги вдигнахме във фотографските поръчки.

И каквото и да ти казват учебниците по право - такива наглеци трябва да се тормозят съдебно, инак при следващото лого или кадър ще се чувстват още по-недосегаеми. Всеки път, когато си затваряме очите за такива случаи - вредим и на себе си, и на колеги.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dreamer



Регистриран на: 25 Юли 2003
Мнения: 3548
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 12:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Покрай този случай се сетих за още един, който скоро бях открил.... не е едно-към-едно, но пак за мен лично е достатъчно дразнещо... Че даже и в един бранш са фирмите :))

БГ варианта:

и оригинала:
_________________
.


Dreamerworx.com
-------------------------------------
Steps Of Inspiration
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мания билд по ме кефи! Прилича на детско ако.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 5:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Такааа до същото нещо опрях и аз......

Завръзката:
Клиента поръчва картичка ( http://www.graphilla.com/viewtopic.php?p=223190#223190 )

След някакъв период от време, правил аз какво правил, му изпращам проекта.....
Редно е да уточня, че проекта е забавен известно във времето според очакванията на клиента... така дотука сичко е ОК... както и да е
Предния ден обаче, клиента се обадил на моя пряк шеф щото са приятели и му казва "отказвам картички мартички, щото много се забави вече работата...". На другия ден моя вика бе неква картичка си щял да им правиш обаче я отказаха, дай да я видя барем".
Показвам му я аз, арна е вика, ше им хареса, прати им я се пак да си я видат..."
Пращам аз проекта и мълчание... единия не ми вдига, обиден начи, другия от началниците си говори с мене да бе видях, ма щом еди си кой не щял вече сори..." викам ОК няма проблем за мен, ще си я пласирам за друго нещо..... и дотука сичко е ОК

Изведнъж днес аз и още амнайсе хилди емайла в хедъра получаваме картичка от съответната фирма и какво - картичката е моя JPG с добавен още текст вляво.... смрът със зеле.... аз опулен, тия полудяха ли кво им стана.....

Дигам телефона, звъна им на секретаря, викам бе ало кво вършите вие таз картичка нещо да сте я плащали, някой да ви е давал оригинала или правото да си я разпращате на клиентите????
Секретаря в шок еййй аз съвсем вика изключих..... викам му пращам си IBANa и да я приключваме, той вика ми пращай.......
Сядам моментално, пиша протестен мейл така и така начи еди си кога начи Ви пратих същия тоз файл като проект за Ваша картичка, на което Вие нали официално отговорихте ние отказваме изобщо картичката пък ся кво правите?!... съответно добавям че най малко пък от тях точно съм очаквал подобни действия и т.н. и т.н. и казвам ползвайки моя проект мотамо приемам че Вие приемате моите условия по сделката, съответно това ми е IBANa преведете сумичката X
Звъня по-късно съответно на тоз дето си говори с мене и викам звънкам ти да знам как развиваме събитията?! И тоз - ми то ти като си се забавил и той другия с право ти е отказал, викам бе отказването отказано някой нещо да ти реве за тва??!, ма вие викам ползвате продукт който не е ваш и го разпространявате сред ваши партньори и клиенти представяйки го за ваш което си е чиста кражба...
И тоз кат ме грабна .... бе с две думи "*би си майката, глей си работата и тва е...
Да съм го съдел, и ако съм го съдел щял и той да ме съдел за кво - съм щял да разбера в съда..... "

И те така... :-)

Жап, кой казваш е твоя човек и как мога да се свържа с него?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 5:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мини, по Коледа стават чудеса брат!
Само не се ядосвай!
Нали знаеш света е малък а Варна още по-малка, тези пак ще ти кацната на ... и ще си вземеш и за картичката и за още 2-3 картички!
Той онзи 33 годишния си знае работата!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Juana



Регистриран на: 20 Мар 2003
Мнения: 1052
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 5:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Егати... весела Коледа...
_________________
... Днес изпитах мноо лошото чувсту докато заклиучвах вратата имах лошото чувству че зад мен има роуг в стелт...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 5:27 pm    Заглавие: ! Отговорете с цитат

Zing написа:
... Нали знаеш света е малък а Варна още по-малка...


Преди малко казаха по Дарик, че във Варна живеят 970 000 души.

:-)

_______

Иначе - тук не лазеше ли човек, дето точно с такива неща се занимава.

Дама май беше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 5:40 pm    Заглавие: Re: ! Отговорете с цитат

RG® написа:
Zing написа:
... Нали знаеш света е малък а Варна още по-малка...


Преди малко казаха по Дарик, че във Варна живеят 970 000 души.

:-)


Лъжат ве
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 5:54 pm    Заглавие: Re: ! Отговорете с цитат

sumo написа:
RG® написа:
Zing написа:
... Нали знаеш света е малък а Варна още по-малка...


Преди малко казаха по Дарик, че във Варна живеят 970 000 души.

:-)


Лъжат ве


Като гледам какво става по улиците и извън тях - не лъжат.
В предната фирма дето бачках от близо 40 човека, само около 5 бяхме от Варна. В сегашната % е доста по-различен - ама горе долу пак същата работа. И всичките искат да живеят в центъра - там дето прабаба ми живееше. Там, където сега аз живея не им харесва. Си ебало майката. Аз какво се чудя и се оплаквам, че постоянно ми бичат чалга и ми изхвърлят боклуци на главата...
_________________
www.skachkov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 7:21 pm    Заглавие: Re: ! Отговорете с цитат

_sasho написа:
sumo написа:
RG® написа:
Zing написа:
... Нали знаеш света е малък а Варна още по-малка...


Преди малко казаха по Дарик, че във Варна живеят 970 000 души.

:-)


Лъжат ве


Като гледам какво става по улиците и извън тях - не лъжат.
В предната фирма дето бачках от близо 40 човека, само около 5 бяхме от Варна. В сегашната % е доста по-различен - ама горе долу пак същата работа. И всичките искат да живеят в центъра - там дето прабаба ми живееше. Там, където сега аз живея не им харесва. Си ебало майката. Аз какво се чудя и се оплаквам, че постоянно ми бичат чалга и ми изхвърлят боклуци на главата...



хаха, добре дошъл в "софия" :))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 7:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мънаш морето и Морската и прайш главната да минават голфове по нея и ей ти Софето, така е.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 8:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

minimiro написа:

Жап, кой казваш е твоя човек и как мога да се свържа с него?


кирил терзийски
e-mail: kiril@aip-bg.org
тел.: 9567709, 9819791
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov