Graphilla.com :: Преглед на тема - Лаптопа ми умря..
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Лаптопа ми умря..
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
manolchev



Регистриран на: 04 Авг 2007
Мнения: 290

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2008 4:06 am    Заглавие: Лаптопа ми умря.. Отговорете с цитат

(Бараката е MSI)Пуснах го от стенд-бай, тръгна, обаче няма никаква картина, дори не излъчва светлина екрана. Чуват се разни звуци от Скайп и прочие, но няма образ..

На някой да му се е случвало това ?
Разпитах в сервизите тук, и се оказа ще ако е изгоряла видео картата, ще трябва да ми сменят дъното, което ще струва на половината на един нов лаптоп.. та.. май ще трябва да се изръся за нов.. Ако някой знае нещо по въпроса, моля да се изкаже, ще съм благодарен..

Благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2008 5:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ааааагрх. Дамн. Много кофти :(
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2008 12:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не бързай. Това че МОЖЕ да е от видео картата не значи че Е от видео картата :)
Изгаси с продължително натискане на бутона за power. 4-6 sec. Остави 10 мин на спокойствие без кабел влизащ в захранването. Извади и батерията. После пробвай пак.

Ако не става.
Ако имаш важни неща на HDD, извади го, вземи си преходник от магазините на Раковски и го закачи на нормален компютър за да си гепиш нещата.

След това го дай да го прегледат, може да е нещо чисто по кабеляците за да не идва картина по този начин. Умрялата видеокарта често не позволява изобщо да стигнеш до ОС.

И то не е сега момента де но избягвай тази марка. Нямат традиции.

За по-редови лаптопи които са класика

HP
Fujitsu Siemens
Dell
Toshiba

По-шукаритетни
Vaio
MacBook Pro

бизнес класика
IBM Lenovo

а тия ги избягвам
Acer, Asus, MSI

П.С.
Ако имаш важни неща на него които не трябва някой реднек от сервиза да ти ги вижда, направо вади харддиска и го давай в сервиза без диск. Това дали ще ти "изгрее" екрана няма връзка с HDD
А и някой път информация на лаптопи е в пъти по-ценна от цената на щайгата.
Успех
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2008 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вземи 1 vga кабел и го свържи към нормален монитор да видиш дали ще даде картина.
На приятеля ми му беше изгорял backlight-a, което като вариант не знам дали е по-добре, но поне може да си го ползваш с друг монитор.
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
manolchev



Регистриран на: 04 Авг 2007
Мнения: 290

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2008 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здрасти.

Като за начало да кажа само ,че не живея в БГ и една поправка + новата част ако тя е видео карта, ще ми струва колкото половин нов лаптоп.. тарифите за поправка на час тук са убийствени.
Също нямам при кой да го пробвам с VGA кабел, така че май след час-два ще отида до един мол наблизо и ще взема един Pacard Bell или HP(колкото и да не ми се дават точно сега пари за нов компютър :()

Някой да е ползвал Pacard Bell ? Цените не са много високи, и съм чувал че са добри за работа.

Благодаря за съветите все пак, ей сега ще ида да пробвам това с изваждането на батерията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2008 3:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не купувай Пакард Бел. HP по-добре. DELL още по-добре.
провери за цени на карти като твоята в ebay - ако не е вградена, не е трудно и сам да я смениш. Провери в Youtube дали някой не го е правил и снимал преди теб :) на мен ми е помагало.
Успех! И пиши как върви :)
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2008 3:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Може наистина да е изгорял backlight-a.
http://www.instructables.com/id/How-to-Replace-Your-Laptop_s-Backlight/
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2008 8:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип има един известен бъг във Виста - не се стартира добре след стенд-бай.

@БИО: Защо казваш Asus? Видях един изключително добър модел на Асус (само че се продава само в Щатите), който ... ми много е добре машината!.

Дано се оправи твоята машина, аз пък от МСИ не съм особен впечатлен в каквато и да е насока.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2008 9:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Фирмите чиито бизнес основно е производството на компоненти по традиция не правят издръжливи лаптопи. И не е моя мисъл от хора които се занимават и се интересуват от хардуер го знам.

Трябва ли ти яка машина взимай Vaio.
Но не говоря за екстри, показатели, скорост и др. Става въпрос за устойчивост и качество на изработката.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
manolchev



Регистриран на: 04 Авг 2007
Мнения: 290

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2008 11:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zdraweite otnowo.
Sled ednodnevna razhodka iz wsichki wuzmojni mall-ove i magazini v Strasbourg, se sdobih s hp pavillion, 3GB ddr, 2.1 dvuqdren amd, i wsichki moderni blaginki koito hp predlagat. Cenata nqma da q kazwam, no mi se stori razumna a i sravnqvaiki s cenite v BG osuznah che e dosta po evtin.
Mojeh da izbiram m/y tova hp, i edno vaio, no to beshe dosta po slabo, i edin packard bell, na sushtata cena, no s 17 inchov ecran. Reshih da wzema hpto zashtoto samo dobri neshta sum chuval, puk i sglobkata mi se stori nadejna.

Otnostno stariq MSI... adski sum qdosan i razocharovan.. ostawat mi 3 meseca garanciq, i shte go pratq v BG, semesitwoto mi shte mu se radwa tam. Taka i ne razbrah kakvo mu ima, dnes goworih s edin serviz i mi kazaha che ima shans samiq display da e izgorql, zashtoto ako e izgorqlo videoto, nqmashe da vliza v windows-a.. Tragediq kato cqlo, radwam se che wzeh hpto..

Blagodarq za pomoshta i naputstwiqta, i se izvinqwam na modovete za latinicata, toku shto pusnah novoto pc s glupavata vista i nqmam bg input.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Нед Дек 28, 2008 1:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че си направил добър избор.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Нед Дек 28, 2008 2:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито :)
Неочакван подарък за нова година.
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Нед Дек 28, 2008 12:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

hp са добри машинки, неприятно впечатление са ми правили само екраните на 14-инчовите модели - дори за лаптоп са зле откъм ъгли и т.н.

а ако ще говорим за качество на изработка и т.н. - тинк пад-а е ясен, после бих сложил макбук. вайотата... поне преди половин година модели които бяха актуални имаха идиотския проблем с по-голямо гнездо за батерия отколкото самата батерия, и понеже батерията не е закрепена се случва като наведеш лаптопа назад да се изключва, понеже батерията спира да прави контакт.
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Нед Дек 28, 2008 1:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

То няма смисъл да се говори кое е по-по-най, защото всеки си има мнение, но аз повече пластмасов лаптоп няма да си взема. Алуминий, магнезиеви сплави, карбон и т.н.
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Нед Дек 28, 2008 5:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sumo написа:
То няма смисъл да се говори кое е по-по-най, защото всеки си има мнение, но аз повече пластмасов лаптоп няма да си взема. Алуминий, магнезиеви сплави, карбон и т.н.

и тук таме нагризани ябълки;-))
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Нед Дек 28, 2008 5:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам за ябълките нагризаните... ама аз пък ако се оплача, че моят МакБуук Про на буквално няколко дена в момента има един изгорял суб-пиксел точно като си пуснеш волюм контрола.... не ми се говори... шибания всякаква има на тоя свят!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
daysleeper



Регистриран на: 27 Юни 2003
Мнения: 734

МнениеПуснато на: Нед Дек 28, 2008 6:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sumo написа:
... но аз повече пластмасов лаптоп няма да си взема. Алуминий, магнезиеви сплави, карбон и т.н.


Защо? .. много ги изпускаш ли? ;)
Наистина ме интересуват предимствата .. ако ти се обяснява
_________________
daysleeper.postfolio.org

cinemotion.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
manolchev



Регистриран на: 04 Авг 2007
Мнения: 290

МнениеПуснато на: Нед Дек 28, 2008 7:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз също предпочитам мак бук про, обаче както се случи така инцидентно, взех хп-то, и спестих към 1к еуро :)
За сега се работи приятно с него, екрана не е зле също. Малко ме дразни че целич е хромиран и лъщи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Нед Дек 28, 2008 8:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

daysleeper написа:
sumo написа:
... но аз повече пластмасов лаптоп няма да си взема. Алуминий, магнезиеви сплави, карбон и т.н.


Защо? .. много ги изпускаш ли? ;)
Наистина ме интересуват предимствата .. ако ти се обяснява


Не, не ги изпускам изобщо, макар че съм сигурен, че ако изпусна air-a, дори няма да му личи после. Конструктивно, това е най-здравия лаптоп, който съм имал. Правен е по същата технология, която е описана в това филмче - http://www.apple.com/macbook/the-new-macbook/
Предният ми лаптоп беше от предните про-та, но нямах чак такова усещане за здравина.

Та, като оставим здравината настрана, алуминият за мен лично е много по-приятен за пипане от пластмасата (а и на вид ми харесва повече). Освен това, пластмасата се огъва и скърца ужасно и се излъсква на местата, където се налага да я пипаш. Особено грозно се получава там, където ти почиват дланите и китките.
Машините с пластмасов корпус започват да изглеждат ужасно само след 6-7 месеца ползване.

Това да не се приема като някаква агитация, всеки си решава, всеки си знае финансовите възможности и нуждите, и си преценява какво да вземе. Аз лаптопа си го ползвам основно за пътувания и в леглото :)
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пон Дек 29, 2008 11:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

sumo написа:
Правен е по същата технология, която е описана в това филмче - http://www.apple.com/macbook/the-new-macbook/


така започва и живота на всяка кутия ТетраПак :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov