Graphilla.com :: Преглед на тема - А СТИГА БЕ!
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

А СТИГА БЕ!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 3:01 am    Заглавие: А СТИГА БЕ! Отговорете с цитат

Е тва не ми се беше случвало!!

TGA файл. 8 бита. Класика. R, G, B канали. Класика. Няма Alpha канал.

Всеки един канал по отделно е ОК. Всичките заедно.... дава някакъв ДЕФЕКТ?!? някви точки деба!!!! И не мога да ги махна в Шопа, не и лесно!!! Дърпат се. Местят се?!?!?! Мазна на едно място, те се местят! Бягат наляво надясно? Не ги лови БЛЪР, Не ги лови СМУДЖ, едвам се поддават на бръш, но не ми върши много работа ...

Бахти, не съм на халюциногени.. нито ми се спи, не съм пил. Имам много години опит и сега се чувствам като ударен от талпа.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 3:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Къща на ужасите част 2!

Нещо странно ми изглеждат тия пиксели. като че ли преливат нещо цветовете в тях. Приближавам в шопа, приближавам още. Нещата запсихаряват зверски. Във вълшебните пиксели почва да се случва нещо интересно. Зуумвам, всички пиксели почват да се уголемяват, само вълшебните не... е уголемяват се но очертанията им, но не и съдържанието.
Увеличавам още и о... човешко лице. Увеличавам още и гледам лицето на Декстър от сериала който съм си пуснал на медиаплейъра. Спирам плейъра. Пикселите се оправят. Пускам го пак. Пак прозират. Решавам да проверя тази работа. Пиквам пикселите в шопа и гледам селектирания цвят на какво отговаря...

R 0
G 16
B 0

Малее
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 3:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Това кой филм е? Принтскрийн нещо? Рестарт на машината? Нова машина?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 4:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

уеуе...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Coldblooded



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 1401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 4:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

да не би нещо дайвери? кой шоп е?
или монитора нещо ?
_________________
зомбииии!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Coldblooded



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 1401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 4:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

сори за двойния пост -

най вероятно е нещо по драйверите...в комбинацията с плейъра..пробвай да смениш рендер-а на плейъра да не е на overlay примерно...
_________________
зомбииии!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 12:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

е на това верно искам да видя принтскрийн...плз.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 12:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз така преди време като се опитвах да направя принтскрийн на медиа плеара се получаваше интересен ефект. Отварях шопа - пействах картинката и си изглежда ок, докато не я затворя. После като искам да я отворя я няма - черен екран - фотошопа си прави нещо като алфа канал на медиа плеара :) И като местя рамката се мести по филма от долу... (но това може и да го знаете - просто ми заприлича малко на психарскте пиксели (признавам си те са по-интересни;))
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 2:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По подобен начин беха ми донесли фаил некъв.... равен фон 100% фил... гледаш равно, мериш сичко е еднакво...
пускам на ЦТП-то... кур тате баница... част от тоз фил с 3-4% по светъл... що плаки отрещехме, и на фими пробахме да не е нещо дефектна партида не и не....
филвах 100 пъти участъка с същия цвят - се същото..... излиза си с 3-4% по светъл един участък..

тъпото и работещо решение, копнах целия файл и паст в нов..... никви ядове... сичко си излена равно както си требеше

Явно шопа откача по некога :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 2:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

неква простотия с видео картата ще да е. и не е от шопа. и аз така мислих в началото, но ги видях и минати през премиера, в ирфан вюто и тем подобни преди да разбера що за простотия. просто ако е 0,16,0 прозира към плейъра. боядисах една картинка в шопа с този цвят и си гледах филм през нея :)

ш'го спипам от кво е.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ma4u4a



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 1694

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 6:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хаха, луда работа
имах подобна случка с изтрещели пиксели дето пак така бягаха където им кефне, че и преди печат точно решиха да спортуват мизерниците, накрая точно видеокартата се оказа, смениха я и всички пиксели се кротнаха по местата
_________________
Без паника!
Всичко излиза извън контрол по реда си!

бу.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov