Graphilla.com :: Преглед на тема - Представяне - уеб дизайн, анимация
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Представяне - уеб дизайн, анимация

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
jaz



Регистриран на: 12 Яну 2005
Мнения: 7
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Съб Фев 14, 2009 3:50 am    Заглавие: Представяне - уеб дизайн, анимация Отговорете с цитат

Здравейте,
Казвам се Ясен, на 30г. съм, занимавам се главно с анимация и уеб дизайн.
Това е личният ми сайт:www.djabirov.com ,в който са някои от филмчетата ми.

Тук има още анимация, но комерсиална: http://www.maxmediabg.com/bg/animation.htm

А това е фирменият ми сайт: www.maxmediabg.com ,
от който ще представя работите, които най-много ми харесват, както прочетох, че трябва да направя в правилата:


Това е редизайн: http://www.teodorafurniture.com/


Този е флаш, има малки анимации и звук: http://www.mb-fun.com


Това е само дизайн за сега. ( Сложих го да има и нещо светло :)


Този също е флаш, има още един екран с музикални инструменти, отдавна го правих: http://www.messechina.com/


Това си е нормален сайт за коли с флаш хедър:http://www.nextcar-bg.com/


И това е само проект за флаш сайт, но не се знае кога и дали ще се прави. Много ми се ще да стане. Имам разни планове за него...


Тук...този го харесвам заради хедъра по-скоро: http://www.gpjprim.com/


Този ми е първият по-"арт" сайт. Жалко, че групата се разпадна, но си го пазя на моя хостинг: http://www.maxmediabg.com/sites/subtierra/


Този има да се допълва и малко тежичък се получи...
(дори след оптимизирането - така е с огромните растери), но стават разни неща вътре- песни, танци (: http://www.lopicic.com/




Искам да се включа във форума, защото нямам друго място,
където да обсъждам работата с колеги и защото смятам, че би било
полезно за мен, пък и се надявам и аз да бъда полезен на други.


.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Съб Фев 14, 2009 5:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не искам да те обидя, само препоръка - опитах се да разгледам нещата на личния ти сайт, особено фотографиите, но това важи за всички раздели: изнервяща е навигацията и пречи да се видят и без това малките изображения, да не говорим как се стига до тях... Според мен, в старанието си да постигнеш оригиналност си забравил да мислиш за ползваемост. Говоря само за личния ти сайт, него разгледах.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
jaz



Регистриран на: 12 Яну 2005
Мнения: 7
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Съб Фев 14, 2009 7:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

мммда, прав си...нещо щяха да излизат по друг начин и накрая така съм ги оставил, кой знае защо. В анимация е добре, ама другите тръгват нещо да се центрират и трябва да ги гониш... ще взема да откажа някоя лелка от интернета така... Мога поне да махна центрирането... и да поъпдейтна хем, че всичко е от преди няколко години. Срамота. Благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BORSP



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 204

МнениеПуснато на: Съб Фев 14, 2009 1:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

То, винаги може да се намери нещо за доизкусуряване по сайтовете, но освен тях, за мен решаващото в случая е нормалния тон на човека. Затуй - "ЗА", твърдо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chono



Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 705
Местожителство: Wien, AT

МнениеПуснато на: Съб Фев 14, 2009 2:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаш някой идейни сайтове, ама като цяло повечето седят адски недоизпипани...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Съб Фев 14, 2009 3:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мен сайта на събтера ме кефи, виждал съм го и преди.

Също като Чоно споделям, че селекцията можеше да е малко по-прецизна 3-4 най-стоиностни за теб сайта щеше да бъде достатъчно.

Имаш малко натрапчив проблем с типографията според мен, но аз лично съм ЗА това да получиш права.

Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
jaz



Регистриран на: 12 Яну 2005
Мнения: 7
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Съб Фев 14, 2009 4:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря,
До тук напълно основателни критики. Това е добро начало за мен. За това съм тук. Само с хвалби няма прогрес. С типографията наистина се затруднявам, а относно завършването, отдавна ме тормози този проблем, не мисля, че е чак адски, но определено го има. Знам от къде идва: с прекалено много неща се занимавам и когато накрая проекта стигне до фазата на малките щрихи, на мен вече са ми виснали още 5 и то най-различнен вид и понеже, както повечето от вас знаят, парите от един проект не могат да покрият разходите за времето, което би трябвало да му се отдели, често се случва да го попретупам... Пък и при мен забелязвам и друг феномен- най-приятните проекти за работа- с най-голяма свобода обикновено са с нисък бюджет : )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
jaz



Регистриран на: 12 Яну 2005
Мнения: 7
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Фев 16, 2009 1:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за правата за уеб дизайн. Очаквам приятни и полезни часове тук. Поздрави и успех на всички.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Пон Фев 16, 2009 10:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

web с фонт comic sans MS - неее, не мога да го приема...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 2:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

piperkov написа:
web с фонт comic sans MS - неее, не мога да го приема...

къде това?
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 11:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Похвален е опита да излезеш от стандартния темплейтен дизайн, но аз не видях нито един завършен сайт. Всичко е сурово и мърляво. Оправданията за бюджет и срокове ... нямаш ли някой сайт който да си изпипал ей така заради идеята, да довършиш нещо до край независимо от платежоспособността на клиента?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 6:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LoveHate написа:
piperkov написа:
web с фонт comic sans MS - неее, не мога да го приема...

къде това?

за по-голяма грешка от тоя фонт не се сещам, освен, може би google логото :D
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 6:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.maxmediabg.com/sites/graf/green.jpg
http://www.maxmediabg.com/sites/graf/mb.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jaz



Регистриран на: 12 Яну 2005
Мнения: 7
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 24, 2009 8:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

pipi написа:
Похвален е опита да излезеш от стандартния темплейтен дизайн, но аз не видях нито един завършен сайт. Всичко е сурово и мърляво. Оправданията за бюджет и срокове ... нямаш ли някой сайт който да си изпипал ей така заради идеята, да довършиш нещо до край независимо от платежоспособността на клиента?


Pipi, признах, че има и се усеща такова нещо тук-таме, обясних как се получава, но чак пък всичките да са недовършени...жалко ако наистина всички така изглеждат. Пък и ми се струва, че е същото като с рисунките- дори да рисуваме едно и също нещо, освен че всеки ще си го направи както той си го вижда, ще го изцъка до различно ниво. Аз съм спрял докъдето съм сметнал, че е достатъчно. Ти явно щеше да го пилиш и полираш докато всеки детайл е отделна вселена, но според мен принципно не е нужно. Твойте неща (не всички, а само тези които съм виждал) са доста детайлни и ми харесват, но може би не точно заради детайлите, та затова отчитам мнението ти, макар и да не съм съгласен напълно с него.
И не се заяждам, ти си ми една от любимите съученички :*


Виж от друга страна с piperkov съм напълно съгласен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 24, 2009 11:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

на мен най- много ми харесва фирмения сайт, ти ли си го правил?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Вто Фев 24, 2009 12:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

где сме учили бря?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dekster



Регистриран на: 22 Яну 2008
Мнения: 339

МнениеПуснато на: Вто Фев 24, 2009 12:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В натфиз, где, тва е яската:)))
_________________
"Да имахме жени..."
"Зверове"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dekster



Регистриран на: 22 Яну 2008
Мнения: 339

МнениеПуснато на: Вто Фев 24, 2009 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой нов филм нямаш ли бре
_________________
"Да имахме жени..."
"Зверове"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jaz



Регистриран на: 12 Яну 2005
Мнения: 7
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Нед Мар 01, 2009 4:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам нови филми за кеф, само комерс-много деца и такива работи:)
Фирменият ми сайт аз си го правих, ама нещо много изчистен стана и се чудя как да го окепазя с някой флаш филм за производствения процес. Всичките сам съм си ги правил, но от скоро си имам помощник да влее свежа мисъл. Това ни е първата работа заедно:http://demo.igarbev.com/presichane/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov