Graphilla.com :: Преглед на тема - bg-mamma.com
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

bg-mamma.com
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 2:07 pm    Заглавие: bg-mamma.com Отговорете с цитат

Здравейте,
ето и последния сайт, правен от мен: http://bg-mamma.com/

Хедъра на сайта няма да остане така, тези цветя горе в дясно са временни, там ще има логин форма. Сайта е още много light версия, като точно най- интересните неща не са пуснати. Искам все пак да видя какво мислите за него, ако може да се до изпипа още :)

Цветовата гама и логото са си непроменени. Тия дни ще пуснем и лек update и на форума :)

http://bg-mamma.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 2:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще ми е интересно да видя хедъра все пак. Като цяло е ок, но след като сте седнали да редизайнвате може да се постараете още с кутийките, малко градиенти да добавите, за да стане наистина леко и ефирно, сега на места е като с тесличка сдялано. Особенно калкулатора на бременноста или търсенето - има 3 различни шрифта и унил бутон. С две думи иска шлайфане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 2:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@pipi съгласен съм, нали точно за това го пускам тук :) за да си кажете мнението. Защото аз толкова съм го гледал, че вече не виждам очевадните си грешки :)

Иначе ето как ще е горе хедъра:

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 2:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

zaheto, сори хич не ми харесва. Прекалено страхливо е подходено към редизайна на визията. И все едно нищо не е направено.

Освен това са наблъскани куп излишни за този сайт неща, като много новини и таг клаудс, а не са хвърлени никакви усилия към добрата категоризация и сортировка на информацията. Това показва голямо неразбиране на материята и аудиторията. Посоката не е тази.

По отношение на визията, сигурно клиента се е страхувал да направи радикална промяна в сайта, за да не изгуби аудиторията си. Но сайта има нужа от доста повече от това което виждам, за да се превърне в кликоносителя които се цели (говорим за извън форума, във форума ясно...). Иначе тук няма кой знае какво да се коментира, те всички сайтове взеха да изглеждат като един скиннат... :( Текстурата на менюто леко дразни, dashed разделителя също. За хедъра ясно...

И още нещо... пак не е лично, но според мен е важно. Редизайна на този сайт, трябваше да го прави РАЖДАЛА ЖЕНА или поне да бъде основен консултант.

По-добре е от преди спор няма, но както казах вместо да измине километри, сайта е мръднал на метър, метър и половина.

p.s. Всичко което съм писал по-горе си е моето лично мение. Просто понеже съм търсил инфо за детенце в този сайт, с разочарование виждам, че подобрения в тази насока няма... Да бяхте хванали коя да е книжка за бременни жени и майки (ако щете др. Спок) и да бяхте видяли там как е организирана информацията по-добре щеше да е...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 2:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Greenhorn написа:
По отношение на визията, сигурно клиента се е страхувал да направи радикална промяна в сайта, за да не изгуби аудиторията си.


Това беше главния проблем, то и затова както каза ти не са категоризирани по-добре нещата защото са си на абсолютно същото място както в предишния сайт. Неможах да се преборя, искаха да си е всичко като на стария и това си е.

п.с. иначе Greenhorn няма за какво да ти се сърдя, аз просто толкова си мога :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 3:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

като се замисля Гринхорн е абсолютно прав, но когато пишех моя коментар си представих точно ситуацията в която е попаднал Захето. Редизайнете, ама така отгоре, отгоре, без много промени. Което определено е жалко. Но пък така бг мама няма да има монопол и над най-добрия форум и най-добрия сайт за деца и някой друг ще има шанса да създаде добър ресурс какъвто за сега като родител не съм открила.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
BORSP



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 204

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 4:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе, ТУКА СЕ ЧЕТЕ, бре, майната им на градиентите, мисли за четимост! Бахти, имам чуството, че някой умник го е решил това - на всички централни бг сайтове текста да 11 пиксела. Да вземеш да направиш 12 пиксел черен текст хич няма да е лошо. Какви са тия гнусни сини мравки по екрана.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 4:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

според мен се чете добре и така
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 5:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@BORSP - прав си, сега се сещам че не съм предвидил уголемяване на текста в самия full article. ще говоря да default да стане от 11 на 12. Все пак сайта не е мой и не може да стане това което винаги аз искам. :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
BORSP



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 204

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 5:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

pipi написа:
според мен се чете добре и така


Ми, според теб може и да се чете. То и 10 пиксела верданица се чете, даже ако се болднат и са капс и 9 се четат. Ама на заглавия със кратък текст. Тоя сайт заради форумите си е това което е. Там има текст, жените пишат, питат се, отговарят си, кюкарстват, радват се и т.н.

... Бе, кво се обяснявам, гледам вече е отговорил.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 5:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

имам акаунт в сайта от 2 години, знам за какво е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 5:15 pm    Заглавие: Re: bg-mamma.com Отговорете с цитат

zaheto написа:
... логото са си непроменени...]


а защо?! :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 7:29 pm    Заглавие: Re: bg-mamma.com Отговорете с цитат

mucho написа:
zaheto написа:
... логото са си непроменени...]


а защо?! :)


еми искат да си е старото
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 7:32 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

mucho написа:
zaheto написа:
... логото са си непроменени...]


а защо?! :)


Задължително Защо?!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Deskov



Регистриран на: 26 Юни 2006
Мнения: 423

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 8:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
а защо?! :)

май си търсиш допълнителна работа а? :p за мезонет ли събираш? :)
_________________
If you can imagine it, you can create it. If you can dream it, you can become it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 10, 2009 11:27 am    Заглавие: Re: bg-mamma.com Отговорете с цитат

mucho написа:
zaheto написа:
... логото са си непроменени...]


а защо?! :)


ако искат ново лого веднага ще те препоръчам, фен съм ти !!! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 10, 2009 1:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

чакайте са ко ма нападнахте ;) , аз ворк не си търса иам си бол ... мисълта ми беше друга - спомням си, че неотдавна тоз форумупуртал бе закупен и предполагам ще се развива във всяко едно отношение (особено комерсиално) и като така е добре това развитие да се усети не само в скин-а, но и в лого и т.н. ... но ... както и да е ;)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Tangerine



Регистриран на: 16 Апр 2003
Мнения: 54
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Мар 10, 2009 2:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз и аз напълно съм съгласна с каквото е казал Greenhorn.

Освен това, чисто визуално ми се струва, че би изглеждал сайта по-съвременно и определено по-приятелски с по-големи и сочни снимки, не непременно изрязани като правоъгълник И разни "секси" gadgets както на този сайт: http://www.babycenter.com/
Визирам timeline-a под главната навигация например, Top Stories, etc. И някои неща може да са по-засукано оформени като например "последно добавени" да е някакво компактно модулче като "explore baby center" (най-долу на централната колона от сайта дето показах), вместо да му се отделя такова грамаданско и сухареещо място със спорна нужда от което.. "Актуално" също може да е по-friendly с някакви готски табове да кажем..
Но действително на този сайт най-слабия му момент е сортировката на информацията и решенията кое да се показва и кое не (ъъ и повече цвят и ведрост), ама за тези неща Zaheto не носи отговорност:)
_________________
www.behance.net/Stelfy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Вто Мар 10, 2009 3:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mucho написа:
чакайте са ко ма нападнахте ;)
... нападайте не го щадете :)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 10, 2009 4:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Направих навсякъде шрифта 12 px освен на Актуално, промених от синьо на сиво основния текст във Full Article-а защото е по четим. Сега ще добавя и опция за уголемяване и смаляване на текста в новините и статиите.

Пипнах и малко боксовете, сложих им леки градиенти, както Pipi ме посъветва.

Дано сега да е по четим сайта :(
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov