Graphilla.com :: Преглед на тема - Панелния "арт" на алеята по канала....
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Панелния "арт" на алеята по канала....
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 10:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Симо то верно за съзерцаване приятелю.. ама пък се сещам за едни градини у японско кадето пак са ползвали строителни материали там песък камънак ма да ти кажа ей там да ти е кеф да съзерцаваш... нащу нещо не ме провокира да спра и да го съзецавам..
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 10:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

DR2 написа:
....... и се любувам.. една такава беличка с плавни овални форми етц. бе красива е... а и функционална.. става и за ... импулсивни сексуални игри.. ..

абе мута - на пералнята отвора не ти ли е малко големичък? О_о
или ползваш маркуча ....... ?????
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 10:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

когато човек има въображение единия цолаж не може да го спре:P
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 11:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

NOX написа:
togava pitane - peralnqta vky6ti e li produkt na izq6tnoto izkustvo, sled kato samo q syzartzavam?


виж ся, важно е с каква идея е правено. щом е с приложение, начи пералнята е приложно изкуство.

а с платно на Пикасо може човек да реши и дирника да си подбърше или на Хенри Мур да си простира прането пак си остават изящни.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Viktor M.



Регистриран на: 01 Сеп 2004
Мнения: 1497
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 11:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

DR2 - покажи ми моля те скулптури или пластики които си правил?
_________________
www.mazhlekov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 12:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Викторе, уважавам мнението ти, но - не е нужно да съм скулптор, за да мога да преценя, че "неща" като това пред НДК намирам за грозновати и не на място.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Viktor M.



Регистриран на: 01 Сеп 2004
Мнения: 1497
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 12:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Важно е как човек се изразява! Ти НЕ НАМИРАШ - това изразява личното ти мнение, но ако кажеш: това е грозно, нестава, е съвсем друго. По този начин ти вече правиш критика а за това се изисква доста опит и практика! Просто съм много любопитен каква практика има DR2 :)
_________________
www.mazhlekov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 12:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бе то хем така хем иначе. Всеки има мнение.
Няма една истина.
То и с фотографията може някой да ми обяснява че видиш ли ква композиция и какво осветление и какъв уловен момент и да му капе мед на душата а за мен да е съкс отсекъде. ма кво значи тва?
или фотографи художници и секви там са се откъснали от действителността или пък другите нещо не разбират


Въпроса е дали човек има досататъчно култура за да декодира това което е заложено в изкуство което не е реалистично.
И дали пък някой от немощ да вложи нещо минава под знаменатела на неразбрания панелен творец или такъв дето изсушава лайно и го боядисва със златен спрей. Или па пералня.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Viktor M.



Регистриран на: 01 Сеп 2004
Мнения: 1497
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 12:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Без съмнение тук в форума всички са с доста висока обща култура и могат да имат убедителни доводи по много от темите тук. Сега ще дам един пример: аз който нямам почти никакъв опит с лого, дава ли ми правото да кажа - ето това лого нестава, а това става. Веднага лого мастерите ще ми свият перките.... та поради тази причина исках да видя какво умее DR2 за да преценя тежкото му мнение. :)
_________________
www.mazhlekov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 12:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Викторе, убеден съм ако седнеш да правиш монументално абстрактна/концептуална скруптора че ще ми допадне. Защото не на всеки се удава. По твоите платна съдя за това. Защото имаш изградени естетически критерии. Както и господин Хенри Мур който Био спомена.

Не е нужно да съм склуптор за да преценя че дадено творение няма нужния естетически заряд вложен в него за да се третира като изящно изкуство. (точка)
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
PetyoDenev



Регистриран на: 20 Мар 2006
Мнения: 1241
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 12:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bio написа:
...


Въпроса е дали човек има досататъчно култура за да декодира това което е заложено в изкуство което не е реалистично.
И дали пък някой от немощ да вложи нещо минава под знаменатела на неразбрания панелен творец или такъв дето изсушава лайно и го боядисва със златен спрей. Или па пералня. ..
Е това е приказката
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Viktor M.



Регистриран на: 01 Сеп 2004
Мнения: 1497
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 12:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чуството за естетика е много субективно понятие. Когато човек няма необходимото покритие чуството му за естетика може да го подведе. Петко, тук от нашето село страшно харесва чалга и неговото чуство за естетика му говори, че това е най хубавата музика! Та мисълта ми е Ако се ръководим само от своите естетически усещания можем да споделяме дали нещо ни е харесало или не, но да се изказваме толкова категорично с твърдение за истиност на нашата теза според мен е недупостимо.
_________________
www.mazhlekov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 1:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хм.. тва е супер никва тема за разговор при толкова различни хора с различни вкусове и прочееее. няма смис да продължаваме.

болшинството аналогови художници смятат дигиталните за халтураджии, ония па смятат първите за фетишисти и превзети.
болшинството хора без особени познания и афинитет казват че бОрис е много по-як художник от Пикасо щото ский кво е като истинско, има си мускулчета. Някои се превземат по 5 на 5 м. черно платно с бяла точка.
Други па смятат Дали само щото може да рисува а не маже артистично, за демоде.

нема край ей!
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 1:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност някои хора могат да се изказват абсолютно категорично. При мен случаят е такъв. При все че не съм склуптор.
Ако си беше направил труда да прочетеш непредубеден всичко което съм написъл в тая тема щеше да разбереш.
Има склуптори и склуптори. Дадох приимер с Крум Дамянов. При него както знаеш преобладават груби разчупени несъразмерни форми. И пак монументалните му склиуптори си стоят естетически дори красиви.
Много такива примери могат да се дадат. В случая дадох пример за биковете на К.Дамянов защото точно те съм убеден ще се интегрират към тази конкретно околна среда в пъти по-добре. Това беше просто пример. За разлика от "нещата" които са стоварени в тея конкретно обществени места.
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Viktor M.



Регистриран на: 01 Сеп 2004
Мнения: 1497
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DR2 написа:
Всъщност някои хора могат да се изказват абсолютно категорично. При мен случаят е такъв.

Показваш изключително високо самочуствие, което много ме радва. Надявам се и скоромността ти да не е по назад, защото тя балансира!
_________________
www.mazhlekov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bulLET



Регистриран на: 21 Юни 2004
Мнения: 372
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 1:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

лАйна са си тия "скулптори";
офф: mazhlekov, тебе скромността ли те накара да се обадиш изобщо;
_________________
:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 1:57 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Защо само хора, бе?!

Я да се върнем на критиката и критиците...

Сега, тези там неща по паркове и канали - кои са единствените, които им обръщат внимание - кучетата и малките дечица.

И ако кучетата основно изразяват критиката си, като препикават тези творения на приложното, полу-монументално изкуство, значи това е тяхното мнение за тези произведения. От друга страна, наторявайки около тях, те подобряват околната среда и помагат за по-доброто вписване на изкуството в урбанизираната действителност.

И така - безжалостни критици или апологети на приложните изкуства са те?!

Децата обичат да се катерят по какво ли не. Така че - и тези работи да им сложите в парка - и тях ще ползват. И забележете - накачулвайки се по тях, те ги прегръщат и дори целуват - любов към изкуството ли е това или практичност и благодарност.

Да не забравяме, че децата, както и кучетата, са много по-умни от нас и никога не биха захапали подобно нещо, така както би сторил един мастит критик [... обущар или кофражист, които, както знаем от историята, също са били известни критици]...

[Тук едно отклонение - нещата, които са предназначени за игра на деца са толкова строго регламентирани - материал, форма, габарити, отстояния и т. н., че направо се чудя как тези неща още не са оградени с триметрови огради или направо преместени на по-подходящи места!]

Следващите, за съжаление почти последни, потребители на това изкуство, нарочно не включваме пенсионерите, защото за тях има отделен том в История на изкуството, са тийнейджърите.

Като по-близки по бит и манталитет, както и по социална ангажираност и протест, до младите творци от академиите за изкуства, тези първопроходци на поколението си в сферата на изкуството също дообогатяват чрез колорит и форма предложените ни за анализ и оценка творби. Справедливо ще бъде да споменем, че промяната чрез форма е предимно чрез отнемането й. Тук имаме философско противоречие, защото от една страна подрастващите автори, любители и потребители на изкуството от една страна отричат сътвореното от своите каки и батковци, от друга спазват класическата формула за извайване - чрез отнемане.

И стигаме, логически, до основният извод - апологети и отричащи изкуството в конкретните му прояви са през поколение, което говори за господстването на определени възгледи през различните периоди на развитие на личността.

Чувствата на растенията са още неизследвана територия в общуването с изкуството.

И накрая, но не накрая - беше ми интересно да разбера, чак сега, уви, че банки и богати колекционери дават по 50- 60- 70 000 000 долара за картина, само и единствено за това, да могат да ги съзерцават на спокойствие.

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 2:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

викторе, грешен ти е подхода към DR2....
той е от хората с които с удоволствие съм работил, и мога да ти кажа че е един от малкото илюстратори , които много уважавам :)
ако моето мнение е критерий за тебе де ;Р
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 2:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

РГ, това за растенията ми щукна оня ден. представих си ги тея неща как ще изглеждат с увити пълзящи растения "облицовани". ... малка препратка към флората на джунглите...

Роска като си говорихме оффтопик повече те харесвах<3
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 2:32 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Ех, Индиана, Смелчаго...

Ту!

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov