Graphilla.com :: Преглед на тема - 2d проблеми
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

2d проблеми
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sveto_slav



Регистриран на: 29 Май 2009
Мнения: 13
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Май 29, 2009 5:15 pm    Заглавие: 2d проблеми Отговорете с цитат

Здравейте, моля за критика
Имам проблеми с анатомията, с лица, и с какво ли не, включително с таблета – не мога да му свикна, или се лутам в избор на четка – едни участъци са с твърда, други с мека и си личи. Та понеже проблемите са прекалено много … пък може да не виждам много по-съществени и исках … съвети.
От скоро рисувам в цвят, преди беше само разни скици, тази е последната, не е съвсем наред , но нямам нерви да я оправям вече и ... така

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 29, 2009 6:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти прочете ли този раздел за какво е?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 30, 2009 12:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ми на женката доста места са плоски-губят ти се обемите, няма да стане само с минаване по хълбока с един burn tool да затъмниш. Тия треви'н'стъф в ляво, особено с цвета си, не мисля че ти помагат много.
Май зверчето е най-добре разработено, и там дъха дето си му напрайл придава дълбочина на краката :)
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sveto_slav



Регистриран на: 29 Май 2009
Мнения: 13
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Юни 01, 2009 2:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

@spacer , да мисля да се представя ако е възможно, тоест да слагам още неща тук , от друга страна не мога да го нарека представяне щото не се чувствам на такова ниво все още … ако може опит за подготовка за представяне :) … разсрочена във времето. И тази я правех специално за да имам с какво да почна да се представям.
@ cutepoison , благодаря за коментара :) , стори ми се светла и увеличих контраста … тоест не е бърн туул – ами тъмносивото стана черно – там проблема е по-скоро анатомичен – не мога да си представя как изглежда и … затова е така около хълбоците. Да … зверчето .. май най-малко време му отделих пък … ей затова се ядосвам понякога. Искам да разработя нещо > приближавам , правя и после като върна в цял размер е плоско или на нищо не прилича и нито друг прозорец , нито превюто отстрани помага, пък таблета отдалече не мога да движа точно. За тревите отстрани си прав, но за момента не мога повече.
Извинявам се за следващото, но е за да не ми затворите темата :)

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Пон Юни 01, 2009 8:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаш афинитет към разработка на детайлите... и то не лоша разработка. Проблемите които те притесняват ще ги пребориш със времето място за притеснение няма! Проблемите с работата с цвят също ги преборвай овреме.
Успех!
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 01, 2009 11:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

sveto_slav написа:
@spacer , да мисля да се представя ако е възможно, тоест да слагам още неща тук , от друга страна не мога да го нарека представяне щото не се чувствам на такова ниво все още … ако може опит за подготовка за представяне :) … разсрочена във времето. И тази я правех специално за да имам с какво да почна да се представям.



Пускай си нещата спокойно, никой няма намерение да ти затваря темата. Такива "разсрочени" представяния има не едно и две. Има и няколко доста успешни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PetyoDenev



Регистриран на: 20 Мар 2006
Мнения: 1241
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юни 02, 2009 8:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

На прав път си имаш интересно усещне като цяло и както каза колегата имаш хубаво усещане за детайла
вслушаи се в съветите за цвета и нещата ще станат

упех
п.с. за анатомията не мисля че е проблем :)) че не си светнат но принципно е добре да я знаеш :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sveto_slav



Регистриран на: 29 Май 2009
Мнения: 13
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Юли 19, 2009 4:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

DR2 , spacer , PetyoDenev благодаря за коментарите , и за добрите думи. не отговорих досега защото ... искаше ми се да има и нещо което да покажа но просто нямаше време ( няколко последни изпита )

това е следващата на същата тема като първата, моля за критика

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
totovv



Регистриран на: 11 Юли 2009
Мнения: 27
Местожителство: На майната си

МнениеПуснато на: Нед Юли 19, 2009 12:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина имаш някакъв афинитет към детайла, който има още да доразвиваш. Що се отнася до анатомията моят съвет е усилено да я изучаваш. И зарежи таблета за сега. От теб искам да рисуваш много, ама много скици на голо човешко тяло, независимо мъжко ли е или женско. Опитай се първо да овладееш основно-пропорционално човешката фигура и после се задълбавай в детайлите, макар че и по отношение на изграждането на формата имаш какво да постигаш още. Не се сърди ако съм прекалено критичен към теб но пътят към успеха е труден. Няма лесни неща, но не и невъзможни. ;) Успех ти пожелавам.
_________________
Който си го търси, рано или късно си го намира.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SPIT



Регистриран на: 25 Апр 2004
Мнения: 1137

МнениеПуснато на: Нед Юли 19, 2009 2:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

totovv написа:
Що се отнася до анатомията моят съвет е усилено да я изучаваш.


интересно.
_________________
http://dribbble.com/KossyoKOKALANOV
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
totovv



Регистриран на: 11 Юли 2009
Мнения: 27
Местожителство: На майната си

МнениеПуснато на: Нед Юли 19, 2009 3:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

SPIT, нещо нередно ли казах?
_________________
Който си го търси, рано или късно си го намира.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dragon_Phoenix



Регистриран на: 19 Яну 2006
Мнения: 452

МнениеПуснато на: Нед Юли 19, 2009 8:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тотовв ти не беше ли дизайнер?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
totovv



Регистриран на: 11 Юли 2009
Мнения: 27
Местожителство: На майната си

МнениеПуснато на: Нед Юли 19, 2009 8:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди всичко съм художник-график, с педагогическа квалификация. Демек учител по рисуване. Нещо искаш да питаш ли?
_________________
Който си го търси, рано или късно си го намира.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dimarinski



Регистриран на: 25 Окт 2008
Мнения: 389
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юли 19, 2009 9:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Dragon_Phoenix написа:
Тотовв ти не беше ли дизайнер?

Нещо криво или неуместно да е казал човека не мога да разбера!!
Ако ще и месар да е съветът му е добър и уместен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DJ_CyberGod



Регистриран на: 22 Дек 2005
Мнения: 1639

МнениеПуснато на: Нед Юли 19, 2009 10:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен ми допадат цветовите ти решения.. имат някаква тежест и стоят като пастелно-акрилни неща. Според мен може да опиташ да работиш с повече планове, не само с близък и далечен(в една картинка). Отношението ти към детайл е хубаво според мен.
Успех.. :)
_________________
so many pedestrians, so little time..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dragon_Phoenix



Регистриран на: 19 Яну 2006
Мнения: 452

МнениеПуснато на: Пон Юли 20, 2009 7:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

totovv написа:
Преди всичко съм художник-график, с педагогическа квалификация. Демек учител по рисуване. Нещо искаш да питаш ли?


Чудесно, значи ще ни зарадвате и с някоя ваша творба предполагам (или за мой срам съм пропуснал да видя).

dimarinski написа:
Dragon_Phoenix написа:
Тотовв ти не беше ли дизайнер?

Нещо криво или неуместно да е казал човека не мога да разбера!!
Ако ще и месар да е съветът му е добър и уместен.


Месар не би се изразил или критикувал, или пък давал насоки по този начин Орландо.

п.п. много докачливи колеги.... не винаги целта на изказването или въпроса е заяждане - сарказъм.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sveto_slav



Регистриран на: 29 Май 2009
Мнения: 13
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Юли 21, 2009 1:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте :)
totovv , благодаря за съветите, таблета наистина ми идва не да го зарежа ми да го блъсна някъде че съм го и увил с едно тиксо че му прекъсва кабела , а има и изключени сектори с липса на чувствителност и прескача и се налага да го натискам и огъвам отвреме на време, че да зацепи .. ама какво да се прави - genius. обаче ако го зарежа няма да има какво да качвам тук :) . скици никога почти не съм правил та няма как да не ми липсва. няма как да ти се сърдя точно на днешния ден ( държавнен изпит взех днес )
DJ_CyberGod благодаря
SPIT предполагам това беше за мен ? благодаря че коментира
благодаря и за другите мнения , някои от които не разбрах или не бяха по моята тема, та за да поспамя и аз в собствената си тема пускам нещо старо дето не му бях "оправил" лицевата част до сега ... та ... / всъщност това ми бе вдъхновението да се опитам да направя първата която качих тук но в цветен вариант, е не се получи много добре /
п.п. и ако може критика по моята дейност :)

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Вто Юли 21, 2009 2:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Много приятно, като пипане. Единсвтенно маската ми стой груба на фона на останалата част от фигурата. Има анатомични проблеми, които трябва да чистиш, но като цяло много приятно. Нещата ти все още стоят плоски, но пък детайла и орнаментиката които вкарваш компенсират. Липсва ти ясен светлинен източник с помоща на който да склупторираш обемите.

Лично аз все още не бих ти дал права, но пък бих те поощрил да продалжаваш да постваш в тази си тема. Моментното ти ниво е такова, че от тук насетне интересът ще е завишен и ще се радваш на по-същественни и градивни коментари. Друг радващ момент е, че цените на таблетите паднаха и успешно можеш да заминиш genius-а с порядъчен Wacom. Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
totovv



Регистриран на: 11 Юли 2009
Мнения: 27
Местожителство: На майната си

МнениеПуснато на: Вто Юли 21, 2009 8:31 am    Заглавие: 2d проблем Отговорете с цитат

sveto_slav, Добро начало. От тук насетне както казва и колегата velinov има да се пооправят някои анатомични пролеми, по скоро в пластиката на мускулатурата. Опитай си да си изясниш поведението на мускулите на фигура застанала в такова положение. Светлината също е проблемът върху кайто трябва да поработиш. Така е. Реши точно откъде ще ти идва. Следващото нещо което ти предстои е вече по-детайлната работа а именно да отдели материално тялото от облеклото и да ги вкараш съответно в типичната им материалност. Демек кожата да си проличи че е кожа, металът метал, платът плат и т.н. И не на последно място ефектите и цветовата тоналност. Помисли и за бекграунд-фон в който ще поставиш фигурата. Това може да ти помогне и за източника на светлина и пластичното изграждане на обема на фигурата. Ами това е от ме. Успех по-нататък.
_________________
Който си го търси, рано или късно си го намира.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Вто Юли 21, 2009 10:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

totovv - като гледам нещата ти се учудвам, че си позволяваш да коментираш работи на хора, които са по напред с материала от теб....
оправдавам го единствено с "даскалския манталитет", който е вторичен белег на професията ти....


sveto_slav последната ти работа е много приятна - velinov и останалите правилно са ти казали всичко, което бих ти казал и аз... продължавай да постваш - работата ще стане... успех :)
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov